MLB - 2011

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Tegnap elkezdődött az MLB idei szezonja ezért nyitottam is neki topikot. Láttam, hogy a fórumon többen is követik ezt a sportot, remélhetőleg jönnek majd a tippek, infók, minden ebbe a topikba.

Én tegnap a Jenkik meccsét néztem és Sabathia valami ritka pocsékul dobott, szerencséjük volt, hogy csak 3 pontot ütöttek róla. Asszem már a 6. inningben le is kapták, mert 110 dobásnál tartott... Viszont az ütők meglepően jól kezdték a szezont. Teixeira tavaly is szépen termelte a HR-okat, és most is villant már az első meccsen.

Az eredményeket nem írogatom be ide a hivatalos oldalon úgyis minden szépen részletesen fent van. Aki esetleg nem tudná (mlb.com)
_____________________________

A mai meccsek közül a PHI szerintem veri a HOU-t és a TB is jó lesz a BAL ellen.

Philadelphia Phillies (R. Halladay) - Houston Astros (B. Myers) H 1.37
Tampa Bay Rays (D. Price) - Baltimore Orioles (J. Guthrie) H 1.50

Vélemények?

Szerintem szezon elején érdemes óvatosan fogadni a nagy csapatokkal (NYY, ATL, BOS stb.) és nevekkel (pl. Halladay, Lincecum), mert formába kell lendülniük. Tegnap pl. Tim is dobott 3 error-t, amihez kis túlzással máskor egy szezon is kevés neki - mondjuk nem emiatt zakóztak hajnalban, hanem a fos ütőjáték miatt. A nagy csapatok általában leszarják a preseasont, és kb. 20-30 játéknap után lendülnek formába. Addig én óvatosan szoktam bánni a tétekkel és tippekkel. Mára (eddig) pl. csak a Cubs-ot érzem eléggé megjátszhatónak meg még a fehérzoknisokon gondolkodom.

Amúgy megújult a "Gameday" az mlb.com-on... vissza lehet váltani a régi klasszikus nézetre is, de ez az új nagyon brutálisan néz ki :ok:

Köszi misk@ az infót...remélem a PHI nem bohóckodja el. A PIT ellen nem szeretek tenni, mert mindig akkor fognak ki jó napot és megszívatnak.

Phillies meccs HD-ben...

A veetle lejátszót esetleg telepíteni kell.

http://veetle.com/index.php/channel/view#4d90c229c45e8

Eddig nem nagyon érdekeltek ennek a sportnak a szabályai, statisztikái, egyáltalán a részletezése... Persze pár dologgal tisztában vagyok, főleg ami kiveri az ember szemét a játék során. De gondoltam kicsit jobban megismerem.
Idei statisztikát még korai nézni, de gondoltam bekukkantok és már ott elkezdődtek problémáim... Szóval a "batter" leggyakoribb használatában tésztát jelent, míg a "pitcher" kancsót...  ;D
Félelmetes logikámmal arra jutottam, hogy a pitcher az a dobó lenne? A batter meg az ütő játékos?

Nem tudtok valami leírást magyar nyelven szabályokról, játék menetéről, mlb.com használatáról, vagy bármiről ezekkel kapcsolatban?


Idézetet írta: szumos Dátum április 01, 2011, 19:17:20
Eddig nem nagyon érdekeltek ennek a sportnak a szabályai, statisztikái, egyáltalán a részletezése... Persze pár dologgal tisztában vagyok, főleg ami kiveri az ember szemét a játék során. De gondoltam kicsit jobban megismerem.
Idei statisztikát még korai nézni, de gondoltam bekukkantok és már ott elkezdődtek problémáim... Szóval a "batter" leggyakoribb használatában tésztát jelent, míg a "pitcher" kancsót...  ;D
Félelmetes logikámmal arra jutottam, hogy a pitcher az a dobó lenne? A batter meg az ütő játékos?

Nem tudtok valami leírást magyar nyelven szabályokról, játék menetéről, mlb.com használatáról, vagy bármiről ezekkel kapcsolatban?

http://hu.wikipedia.org/wiki/Baseball

Itt részletesen leírják. Én is a nulláról indultam tavaly, ezt elolvastam túlságosan nem értettem meg, de miután megnéztem több meccset teljesen világos lett minden... ami meg nem azt chaten megkérdeztem a szakiktól.

De amúgy vigyázz, mert ha elkezded nézni pillanatok alatt bele lehet szerelmesedni ebbe a sportba :)

Nézni időnként szoktam, de már idegesít, hogy sok minden nem világos... Kössz a tippet. Átolvasgatom!

Phillies végül hagytam, de csak azért,mert nem értem haza...jobb is.


Idézetet írta: Cesc18 Dátum április 01, 2011, 17:27:08
Philadelphia Phillies (R. Halladay) - Houston Astros (B. Myers) H 1.37

Phillies - Astros 5:4  :ok:

Te jó ég milyen végjáték volt itt. Lyon-t a végén szanaszét ütötték, akárhova akárhogy dobta elütötték...brutális volt, meg a hangulat is. Temettem őket 0-4-nél, de a végére megrázták magukat és csak lehozták. Halladay viszont elég gyenge napot fogott ki...

ESPN-en amúgy a következő meccs a BOS-TEX lesz 10 órától

Eddig a White Sox nagyon aprít, meg a Coloradot tettem még.

Ez nem volt az én estém, Roy bácsit eléggé cserbenhagyta a csapat, meg aztán az a fránya pitchcount. A Cubst is leverték, bár annak a körülményeit már nem ismerem. Egyetlen vigaszom, hogy a fantasy baseball csapatom elég jól hasított az éjjel... Majd ma este!

PHI-HOU, tegnap néztem az első hat inninget és a Houston védelem hihetetlen stabil volt, Myers mögött. Nem tudom, mi történt a végén, hogy végül kikaptak, de mit gondoltok, érdemes lehet esetleg 3.20-ért bepróbálni őket ma este? Lee tavaly kétszer meccselt a Houstonnal és mindkétszer kikapott kilenc feletti kombinált ERA-val. Szerintem van a tippben value...

Idézetet írta: söprű Dátum április 02, 2011, 14:27:20
PHI-HOU, tegnap néztem az első hat inninget és a Houston védelem hihetetlen stabil volt, Myers mögött. Nem tudom, mi történt a végén, hogy végül kikaptak, de mit gondoltok, érdemes lehet esetleg 3.20-ért bepróbálni őket ma este? Lee tavaly kétszer meccselt a Houstonnal és mindkétszer kikapott kilenc feletti kombinált ERA-val. Szerintem van a tippben value...

Myers ellen nem ment a PHI ütőinek, de utána a befejező emberke Lyon nagyon meglett izzasztva, nem is tudta szállítani a győzelmet a csapatnak. Iszonyatosan szétütötték.

Amúgy szerintem nem elképzelhetetlen, hogy nyer ma a HOU főleg, hogy tavaly ha jól emlékszek a PHI nem egyszer nem kétszer kapott ki akkor amikor ennyire kicsi volt az oddsa. Sőt ennél jóval kisebb 1.2 körül... Meg ja Lee-nek nincsenek jó emlékei. Amúgy ő tavaly nem másik csapatban volt? nekem nem rémlik, hogy a PHI-ben lett volna... lehet csak keverem valakivel. 

Idézetet írta: Cesc18 Dátum április 02, 2011, 14:48:01

Amúgy szerintem nem elképzelhetetlen, hogy nyer ma a HOU főleg, hogy tavaly ha jól emlékszek a PHI nem egyszer nem kétszer kapott ki akkor amikor ennyire kicsi volt az oddsa. Sőt ennél jóval kisebb 1.2 körül... Meg ja Lee-nek nincsenek jó emlékei. Amúgy ő tavaly nem másik csapatban volt? nekem nem rémlik, hogy a PHI-ben lett volna... lehet csak keverem valakivel. 

A Texasban volt, és döntőztek is ugye. :police:

Így van, de volt már itt, a  2009-es World Seriesben is dobott a jenkik ellen.

Én asszem alacsony téten bepróbálom az Astrost.