Tour de France 2022

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Közösségi kérdés 2.0:
Hogy tetszett az ide Tour de France? Ha eddig mondjuk elvétve néztél kerékpárversenyt, de ebbe most a fogadások miatt beletekintettél, kedvet kaptál, hogy jövőre is nézd? Esetleg, ha már több versenyt láttál, akkor az ideit hol helyeznéd el a "tetszési listán"?

Ahogyan a közvetítésben is említették többször, Netflixen januárban jön majd az idei Tourról egy dokusorozat (Movistar-féle, de elvileg az is jön majd külön).

Nem tudom, van-e balszerencsésebb sprinter jelenleg, mint Caleb Ewan. Bezárják, fellökik, bukik, levállazák, fogalmam sincs, idén neki ez a hányadik, de szerintem 5+ ebben az évben, mikor erővel nincsen gond, de valami történik vele.

Idézetet írta: Pozzato Dátum július 24, 2022, 19:07:17Közösségi kérdés 2.0:
Hogy tetszett az ide Tour de France? Ha eddig mondjuk elvétve néztél kerékpárversenyt, de ebbe most a fogadások miatt beletekintettél, kedvet kaptál, hogy jövőre is nézd? Esetleg, ha már több versenyt láttál, akkor az ideit hol helyeznéd el a "tetszési listán"?

Ahogyan a közvetítésben is említették többször, Netflixen januárban jön majd az idei Tourról egy dokusorozat (Movistar-féle, de elvileg az is jön majd külön).

Én ugyan csak elvétve tudtam belenézni, de azok mind érdekesek voltak, pedig kocanéző vagyok, nem értek hozzá. Többször mondták a közvetítésben is, hogy izgalmasabb, mint régebben, valószínűleg az útvonal miatt. Én is inkább a közvetítés, meg a szép tájak miatt néztem, mert régebben pl az első héten sose történt semmi, a tök sík 200+ km-es szakaszokon  ;D

Én már akkor néztem amikor még Ullrichék voltak, de igazából 6-8 éve nézem komolyabban, úgy legalább 15 szakaszt a háromheteseken. Furcsa, de a Vuelta az mindig 10 szakasz alatt van nálam. Valahogy az mindig úgy jön ki, hogy van valami izgalmasabb helyette.Ez tényleg nekem az elmúlt 10 év legjobb TDF-e volt.
Egy nagy dolog azonban nekem még mindig hiányzik: kevés rá az esély, mert ezt már kivesézték, de én legalább 4 időfutamot megnéznék egy-egy háromhetesen.

Női Tour de France második etap, na ki nyert? Megint egy Jumbo-Visma versenyző, az élő legenda, Marianne Vos.

Mióta kicsit jobban követem a női mezőnyt, azóta vannak olyan versenyzők, akiknek külön szurkolok, mert mindig az élmezőnyben vannak, de sosem jön a nagyobb siker. Ilyen Cecilie Uttrup Ludwig is, aki rendre top5-ben végez, de sosem tud nyerni, de ma végre sikerült neki. Mekkorát ment a végén, így megelőzni Vost a surranópályán, kemény.  :o

Tramadol használat miatt, Nairo Quintanát utólag kizárták a Tour de France-ról! Az összetettben 6. helyen záró kolumbiai versenyző, ettől még ott lehet a Vueltán.