Skrill Infó

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 37 vendég van a témában


Idézetet írta: tharom2 Dátum augusztus 11, 2014, 10:15:03
Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy OTP számláról skrillre való utalásnak mennyi a költsége? Lehet valahol már volt róla szó, de nem találtam. Előre is köszönöm a választ.

OTP részéről: https://www.otpbank.hu/portal/hu/Bankszamla/Hirdetmeny

A Skrill részéről pedig ingyenes.

Idézetet írta: gomes66 Dátum augusztus 11, 2014, 01:00:30
akkor lopjunk, mert úgyis mindegy?

Pont ellenkezőleg gondolom.

Én abból indulok ki hogy az ember hosszú távon azt kapja, amit megérdemel.
(persze lehet, hogy a "hosszabb táv" több életet is lefed  :D )
Ha nem így állunk hozzá és elhitetjük magunkkal, hogy a tetteinknek nincs következménye, az  egy fontos lépés a lúzerré váláshoz vezető úton.   ::)

Egyébként meg a skrillel és a fogadóirodákkal akkor sem érdemes "pofátlannak lenni", ha valaki hosszabb távon tervez ezen a területen.
Az itt említett skrilles "kiskapu" már hosszú hónapokkal ezelőtt kiderült, ezután akadt olyan, aki úgy érezte, hogy megéri vele tudatosan visszaélni.
Nekem mondjuk nem ér annyit pár tíz vagy akár pár százezer forint "kölcsönvétele", hogy ez miatt elveszítsem azt a skrill számlámat, amelyet vagy 20 irodához használok.

Ha meg sokan élnek ezzel vissza kis hazánkban, akkor esetleg majd a skrill úgy dönt, hogy ezt a befizetési módot nem engedi majd a magyar ügyfeleknek használni.
Szóval semmiképpen ne lopjunk, ha lebukhatunk!  :D

Idézetet írta: Knapp Dátum augusztus 11, 2014, 10:29:59
Pont ellenkezőleg gondolom.

Én abból indulok ki hogy az ember hosszú távon azt kapja, amit megérdemel.
(persze lehet, hogy a "hosszabb táv" több életet is lefed  :D )
Ha nem így állunk hozzá és elhitetjük magunkkal, hogy a tetteinknek nincs következménye, az  egy fontos lépés a lúzerré váláshoz vezető úton.   ::)

Egyébként meg a skrillel és a fogadóirodákkal akkor sem érdemes "pofátlannak lenni", ha valaki hosszabb távon tervez ezen a területen.
Az itt említett skrilles "kiskapu" már hosszú hónapokkal ezelőtt kiderült, ezután akadt olyan, aki úgy érezte, hogy megéri vele tudatosan visszaélni.
Nekem mondjuk nem ér annyit pár tíz vagy akár pár százezer forint "kölcsönvétele", hogy ez miatt elveszítsem azt a skrill számlámat, amelyet vagy 20 irodához használok.

Ha meg sokan élnek ezzel vissza kis hazánkban, akkor esetleg majd a skrill úgy dönt, hogy ezt a befizetési módot nem engedi majd a magyar ügyfeleknek használni.
Szóval semmiképpen ne lopjunk, ha lebukhatunk!  :D

így gondolom én is

#1653 augusztus 11, 2014, 15:28:15, benedek185
Knapp,nem trükköztem meg semmi, egyszerűen a Skrillnél sikeres volt a tranzakció, OTP-nél nem. Bankszámláról akartam utalni Skrillre, és volt is elég pénz a költségekre, de másnap az OTP levont tőlem vmit (sms költséget?), így aztán végül mégse volt elég pénz, a tranzakció vissza lett utasítva. De akkor se trükköznék ilyennel, nem vagyok én csaló. Ennek már több, mint 10 napja. Azóta se emailt, se postai levelet nem kaptam. Akkor most mit csináljak? :) Végén majd rámakasztanak vmi jó nagy büntetést vagy ne idegeskedjek? :)
Skrill számlámat nem zárolták, azóta is tudom használni. Tényleg nem vették észre a bakit vagy majd több hónap múlva én is kapok ilyen behajtó levelet?  :)

Idézetet írta: benedek185 Dátum augusztus 11, 2014, 15:13:41
Knapp,nem trükköztem meg semmi, egyszerűen a Skrillnél sikeres volt a tranzakció, OTP-nél nem. Bankszámláról akartam utalni Skrillre, és volt is elég pénz a költségekre, de másnap az OTP levont tőlem vmit (sms költséget?), így aztán végül mégse volt elég pénz, a tranzakció vissza lett utasítva. De akkor se trükköznék ilyennel, nem vagyok én csaló. Ennek már több, mint 10 napja. Azóta se emailt, se postai levelet nem kaptam. Akkor most mit csináljak? :) Végén majd rámakasztanak vmi jó nagy büntetést vagy ne idegeskedjek? :)
Skrill számlámat nem zárolták, azóta is tudom használni. Tényleg nem vették észre a bakit vagy majd több hónap múlva én is kapok ilyen behajtó levelet?  :)

Készülj a legrosszabbra!

Knapp majd elmagyarázza neked szofisztikáltabban, hogy a Skrill és a Neteller annak ellenére, hogy nem bankok, lazán megoldják a pénzbehajtást, trükkösködni nem érdemes velük, keress albérletet!

#1655 augusztus 11, 2014, 16:50:30, benedek185
Idézetet írta: La Guerta Dátum augusztus 11, 2014, 16:31:05
Készülj a legrosszabbra!

Knapp majd elmagyarázza neked szofisztikáltabban, hogy a Skrill és a Neteller annak ellenére, hogy nem bankok, lazán megoldják a pénzbehajtást, trükkösködni nem érdemes velük, keress albérletet!

Még egyszer mondom, hogy nem trükköztem. Ha nem érted, nem érted, te dolgod. Ha nem küldenek semmilyen emailt vagy postai levelet, akkor mégis mit tegyek? Nem tudom ezen mit nem lehet érteni.  :D
Addig amíg nem értesítenek, semmit se tudok tenni. Feltölteném a tartozásomat, ha értesítnének, de eddig nem értesítettek. Akkor addig mi a lópikulát csináljak szerinted? Nem trükköztem, egy OTP-s vmilyen díj levonás miatt már nem volt elég pénz a számlámon, azért lett az OTP-nél az utalásom sikertelen. Semmilyen hátsó szándék nem volt bennem, nem trükköztem. Remélem érthető voltam. :)

Emailt is írtam nekik pár napja, ennél többet nem tehetek.  :)

Leírok neked egy példát, és megérted.

Nálam minden hónap 4-én vonja a lakáshitelt az OTP.

Ha 3.-án késő este kérek egy Skrill instant-ot, akkor a Skrill csak azt nézi, hogy az adott pillanatban van-e fedezet a folyószámlámon.
Amennyiben érzékeli, - márpedig érzékeli, mivel még a belépőkódot is kéri, - nos akkor átutalja az összeget. 

Az OTP ugyanakkor a másnapi nyitáskor 7:45 először automatikusan az OTP lakáshitel összegét vonja le, ha nincs fedezet a többi terhelésre, mégis miből tehetné ezt?

Azt nem tudom, ha résztörlesztést le tudna vonni, mondjuk az éjszaka számodra jóváírt összeg egy részét, azt megteszik-e, úgy tűnik nem.

Ilyen esetekben célszerű együttműködni, gondolom nem jellemző, hogy tudatosan szívatják őket, de hidd el, hogy így-vagy úgy behajtják a lét.

#1658 augusztus 11, 2014, 18:50:05, benedek185
Idézetet írta: La Guerta Dátum augusztus 11, 2014, 17:49:15
Leírok neked egy példát, és megérted.

Nálam minden hónap 4-én vonja a lakáshitelt az OTP.

Ha 3.-án késő este kérek egy Skrill instant-ot, akkor a Skrill csak azt nézi, hogy az adott pillanatban van-e fedezet a folyószámlámon.
Amennyiben érzékeli, - márpedig érzékeli, mivel még a belépőkódot is kéri, - nos akkor átutalja az összeget. 

Az OTP ugyanakkor a másnapi nyitáskor 7:45 először automatikusan az OTP lakáshitel összegét vonja le, ha nincs fedezet a többi terhelésre, mégis miből tehetné ezt?

Azt nem tudom, ha résztörlesztést le tudna vonni, mondjuk az éjszaka számodra jóváírt összeg egy részét, azt megteszik-e, úgy tűnik nem.

Ilyen esetekben célszerű együttműködni, gondolom nem jellemző, hogy tudatosan szívatják őket, de hidd el, hogy így-vagy úgy behajtják a lét.

Na, igen, velem is valami ilyesmi történt. Este amikor utaltam át pénzt Skrillre az OTP-s számlámról elegendő pénz volt rajta. Aztán amikor reggel nyitott a bank, először levonta az sms-küldős szolgáltatásnak a költségeit és utána akarta a Skrill-es pénzt. De így már nem tudta. Az a vicc, hogy amit az sms-ekért levont 80-100 Ft-ot, amiatt nem tudta a Skrill utalás költségeit levonni (ami 280-300 Ft). Persze ezt nem tudhattam előre. Máskor többet hagyok a számlámon és akkor nem lesz legközelebb gubanc.  :)
Emailt írtam nekik, remélem meg tudom oldani velük ezt a problémát korrekten és igazságosan. Nem csaltam meg semmi, pár ezer Ft-ról van szó. Ha kérik természetesen visszatöltöm. Ha csaltam volna, a kapcsolatot se venném fel velük. :)

Idézetet írta: benedek185 Dátum augusztus 11, 2014, 18:00:30
Na, igen, velem is valami ilyesmi történt. Este amikor utaltam át pénzt Skrillre az OTP-s számlámról elegendő pénz volt rajta. Aztán amikor reggel nyitott a bank, először levonta az sms-küldős szolgáltatásnak a költségeit és utána akarta a Skrill-es pénzt. De így már nem tudta. Az a vicc, hogy amit az sms-ekért levont 80-100 Ft-ot, amiatt nem tudta a Skrill utalás költségeit levonni (ami 280-300 Ft). Persze ezt nem tudhattam előre. Máskor többet hagyok a számlámon és akkor nem lesz legközelebb gubanc.  :)
Emailt írtam nekik, remélem meg tudom oldani velük ezt a problémát korrekten és igazságosan. Nem csaltam meg semmi, pár ezer Ft-ról van szó. Ha kérik természetesen visszatöltöm. Ha csaltam volna, a kapcsolatot se venném fel velük. :)

A legegyszerűbb az lenne, ha feltöltenéd a Skrill számládra a hiányzó összeget, ők meg majd valamikor levonják az egyenlegedből. Így nem kell írsogálni nekik, meg választ várni. Ezt a pénzt előbb-utóbb úgyis vissza kell fizetned, ha most letudod, akkor egy gonddal kevesebb.

Idézetet írta: benson Dátum augusztus 11, 2014, 21:58:52
A legegyszerűbb az lenne, ha feltöltenéd a Skrill számládra a hiányzó összeget, ők meg majd valamikor levonják az egyenlegedből. Így nem kell írsogálni nekik, meg választ várni. Ezt a pénzt előbb-utóbb úgyis vissza kell fizetned, ha most letudod, akkor egy gonddal kevesebb.

Jogos, igazad van.  :)

Idézetet írta: benedek185 Dátum augusztus 11, 2014, 15:13:41
Knapp,nem trükköztem meg semmi, egyszerűen a Skrillnél sikeres volt a tranzakció, OTP-nél nem.

Nem mondtam, hogy szándékosan trükköztél!
Más is járt már így véletlenül, azóta viszont néhányaknak sikerült tudatosan is előidézni ezt a helyzetet.  :)

Idézetet írta: Knapp Dátum augusztus 11, 2014, 23:41:22
Nem mondtam, hogy szándékosan trükköztél!
Más is járt már így véletlenül, azóta viszont néhányaknak sikerült tudatosan is előidézni ezt a helyzetet.  :)

Azt úgy hívják, hogy bűncselekmény.  :)

#1663 augusztus 12, 2014, 16:56:13, Mehecske
Idézetet írta: kozserwithKK Dátum augusztus 10, 2014, 22:53:00
Üdv, a tisztánlátás végett:

Otp számlánal- elvégzed az aznonnali utalást a skrill weboldalán keresztül- 1 az utalás költségére nincs elég fedezet a számlám, így nem indul el az utalás. 2- banki nyitvatartási időn kívül este 7-8 után elvégzed a skrill weboldalán keresztül az utalást, majd otp netbankban lekérdezések menüpont tranzakciók ellenőrzése, jóváhagyása, aláírása almenüben látható a VÁRAKOZÓ utalás, amit az elöbb elvégeztél, majd részletek menüpont melletti nyílra kattintva a felugró menüben visszavonás gombra kattintasz. A skrill számládon tehát már sikeresen jóváírták a pénzt, a netbankban pedig visszavontad az utalást, ami így nem fog elindulni. Ez a befizetési opció  csak olyan országból elérhető , ahol jelen van a Raiffeisen bank, ugyanis a Skrill ott vezeti a számláját. Más netpénztárcáknál is láható ilyen befizetési mód, pl neteller, de itt azt takarja az instant szó, hogy ha a bankszámládról az összeg levonásra került, akkor írják jóvá azonnal a számládon.

Következmények: 5-6 munkanap múlva a Skrill érzékeli, hogy nem jött meg az ellenérték. Ekkor megkapod a fent említett email-t, hogy a számládat zárolták, csak befizetni tudsz, ( esetleg fogadni?) egyenlítsd ki a tartozást. Ezután 3 hónapig semmi. Majd kapsz postán egy levelet Angliából egy követeléskezelőtől, hogy fizesd ki a tartozást némi plusz költséggel. Ezután ezt a levelet újra meg újra megkapod, majd néhány héttel később egy MAGYAR követeléskezelőtől kapod ugyanezt, itt a "kamat" már jóval nagyobb lesz. Ilyenkor az ügy olyan és úgy folytatódik mint egy bedőlt hitel.......

Szevasz!
Te lehet, hogy ilyet csináltál, én semmilyen utalást nem vontam vissza gyorsan az OTP-nél, egyszerűen arról volt szó, hogy pont akkora összeget akartam küldeni a Skrill-re, ami a bankszámlámon volt és elfelejtettem az átutalás plusz költségét beleszámolni, ezért törölte a tranzakciót az OTP.
Üdv.

Idézetet írta: Mehecske Dátum augusztus 12, 2014, 16:51:25
Szevasz!
Te lehet, hogy ilyet csináltál, én semmilyen utalást nem vontam vissza gyorsan az OTP-nél, egyszerűen arról volt szó, hogy pont akkora összeget akartam küldeni a Skrill-re, ami a bankszámlámon volt és elfelejtettem az átutalás plusz költségét beleszámolni, ezért törölte a tranzakciót az OTP.
Üdv.

Detto, de ezt már a fentiekben leírtam többször is. :)