SfGuru - Hogyan tovább?

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Hogyan tovább?

A. Javaslat
36 (66.7%)
B. Javaslat
18 (33.3%)

Összes szavazó: 54

Szavazás lezárva: február 28, 2013, 10:52:03

Szeretném ha ebben a témában megtárgyalnánk az SfGuru versenyeink problémáit, vagyis azt, hogyan oldjuk meg az utóbbi időszakban felmerült nézeteltéréseket.

A cél: színvonalas minőségi elemzések

Tárgyalás kezdete: Február 18
Tárgyalás vége: Február 25, 8:00

Egyszer, s mindenkorra meg kell értsétek, hogy nem vagyunk hajlandóak olyan elemzéseket elfogadni amelyek nem érnek el egy bizonyos szintet.
Tudjuk, hogy a pénz motiváló, s többször meg is említettétek, hogy "most ezt 10€-ért kell tenni?", ami ugyebár nem egy nagy összeg, de most gondolkozzatok el, havi szinten, s akkor már nem 10-20€-ról beszélünk. Nem utolsó sorban ezt az összeget Skrillen, semmilyen feltétel nélkül utaljuk, tehát ne csodálkozzatok, hogy azért elvárjuk, hogy legyen minőség.

Tehát ezen a héten megadatik a lehetőség, hogy mindenki leírja, mit vár el az SfGuru játéktól, mit javasol stb.
Minden egyes javaslatot kitárgyalhatunk itt, s az lenne az ideális ha vasárnapig egy közös nevezőre jutnánk, következő hetet meg már tiszta lappal kezdenénk.

Én személyesen benne vagyok a több elbírálós dologban is, bármilyen ötlet jól jön.

Előre is köszönjük.  :beerchug:

Én benne vagyok abban többen is elbírálhatják az elemzéseket . Valamint hogy véleményt is formálhatnak róla ,és hogy mely elemzés számítson bele az adott versenyekbe , heti  SFguru játékokban.   :)

Szerintem egy 5-6 fős csoport létrehozása nem lenne rossz dolog.Mindenki értene egy adott területhez és úgy könnyebb lenne kiértékelni a tippeket.

Nagyon nehéz ezt okosan kitalálni... Mindenképpen jó ötletnek tünik ez a "szakértő" csoport, viszont azzal is lehetnek gondok. A foci szakiknak lesz a legnehezebb dolguk ha bejön egy erős szombati napon 30-40 elemzés azt minden elolvasni, utánnajárni ( mert egy szaki se tudja hogy az Olasz C1 A ligában ki játszik) , megbeszélni hogy jó az elemzés vagy nem, kiértékelni. Nem lesz túl időigényes ez? Nem lesz az elemzések kiértékelése piszkosul lassú?

Igazság szerint én most rögtön kapásból kivenném a kínálatból a spanyol,olasz, holland, francia második-harmadik ligákat ami a focit illeti + a brazil, kínai stb kosárlabda ligákat. Nehogy már valaki azt állitsa hogy ezeket követi, nézi a meccseket, tudja a játékosokat. A legsürübben az ilyen meccsekre jönnek a rosszabbnál rosszabb elemzések mivel a szerzőnek fogalma sincs miről ír , de mégis megteszi mert kell neki a 10euró...

Teljesen jogos amiket Kagawa ír.Mondjuk én focira két szakértőt alkalmaznék.Nagyon sok esetben van olyan elemzés ahol ugyan vannak benne nevek és  jónak tűnik mégis az az ember érzése hogy az adott csapatról most hallott először az illető aki írta.

Sokszor felvetődik egy másik dolog:

Jön "X", aki nagyon tartalmas, információ dús elemzéseket ír, viszont kevésbé sikeres. Jön "Y", aki gyenge minőségű elemzéseket ír, viszont a találati arány az hatalmas.

Javaslom, hogy hozzunk létre több kategóriát: lenne "elemzők" kategória, amely bár igényelne bizonyos odafigyelést, nem lenne annyira szigorú, illetve "szerkesztő" kategória, vagy "előzetese" kategória, amelyben olyan elemzések kerülnek amelyek minőségi írásokat tartalmaznak.

A különbség a kettő közt az lenne, hogy a "szerkesztők" elemzései megjelennének a főoldalon, mint kiemelt cikk, illetve extra pontozásban részesülnének, így egy előnyük lenne azokkal szemben akik csak úgy "elemzéseket" írogatnak...

Ebben az esetben az is versenyben marad aki csak úgy írogat, de nagy a találati aránya, de az is, aki komoly elemzéseket ír.

Vélemények?

"Keith és Malik kezdenek nagyszerűen kosarazni" - Keith Langford+Malik Hairston
"Ioannis pedig az egész szezonban hatalmas részt vállal a győzelmekből." - Ioannis Bourousis
"A vendégek első számú veszélyforrása Bobby" - Bobby Brown a Siena játékosáról van szó
"de még Dontaye is a maga átlagos 13 perce alatt, amit kap dob 4 pontot!" Dontaye Draper a Real kosarasa

Én értem, illetve tudom hogy kire gondol a szerző, de szerintem rajtam kívül nem sokan tudták amikor olvasták az elemzéseket, mert ugye nem követi mindenki a kosárlabdát. Egy MTK-Fradi elemzést se úgy írunk hogy erős az MTK mert Józsi, Tibi és a Sanyi hatalmas formában vannak.... Ezek pedig TOP ligák ami a kosárlabdát illeti, ezeket sem követi sok elemző, nemhogy brazil, kínai vagy fülöp szigeteki.... Nálam azok az elemzések egyből Delete


Idézetet írta: Milan Dátum február 18, 2013, 11:38:30
Sokszor felvetődik egy másik dolog:

Jön "X", aki nagyon tartalmas, információ dús elemzéseket ír, viszont kevésbé sikeres. Jön "Y", aki gyenge minőségű elemzéseket ír, viszont a találati arány az hatalmas.

Javaslom, hogy hozzunk létre több kategóriát: lenne "elemzők" kategória, amely bár igényelne bizonyos odafigyelést, nem lenne annyira szigorú, illetve "szerkesztő" kategória, vagy "előzetese" kategória, amelyben olyan elemzések kerülnek amelyek minőségi írásokat tartalmaznak.

A különbség a kettő közt az lenne, hogy a "szerkesztők" elemzései megjelennének a főoldalon, mint kiemelt cikk, illetve extra pontozásban részesülnének, így egy előnyük lenne azokkal szemben akik csak úgy "elemzéseket" írogatnak...

Ebben az esetben az is versenyben marad aki csak úgy írogat, de nagy a találati aránya, de az is, aki komoly elemzéseket ír.

Vélemények?

És ez nektek nem jelent gondot? Eldönteni ki lesz szerző és ki lesz elemző? Külön vezetni a kettőt, két felé figyelni. Egyébként én támogatom az ötletet

Milan, ha emlékszel arra, hogy én hogyan gondoltam el a Guru jövőjét, akkor pár dolog meg lenne oldva. Régen is veszetten kritikus voltam, de rájöttem, hogy nem szabad. Ez - tudjuk jól - egy elemzős játék, de mint minden játékban itt is a tipp minősége számít elsődlegesen. Vannak, akik megírják a 2000 karaktert, valakik csak épp csak a 800at, de mégis az ő tippjüket játszom meg, mert maga a tipp tetszik.

Szerintem az első és legfontosabb az, hogy főoldalra kerüljenek az írások: minden írás. Nem kell olyan nagy helyen elfoglalniuk, mint most, praktikusabban kellene megszerkeszteni, külön részt létrehozni nekik. Gyakran előfordul olyan, hogy 5-10 ember olvassa csak el az elemzéseket, mert nem tudnak róla. Pedig van köztük igazán értékes is. Minél többen olvassák, annál jobb. Én anno bevezettem volna a "like" gombot, ami szorzónövelőnek számít. Tehát jelen esetben ez úgy nézne ki: ha kap egy elemzés mondjuk 2-3 lájkot, duplán számít a pontja (saját elemzésre lájkolni nem lehet). Így lehet véleményt nyílvánítani, és nem szakértő csoportokat létrehozni. Úgy is a "nép" dönt egy elemzésről. Lehet egy elemzés attól kiváló, hogy csak statokat tartalmaz, mert olyan releváns dolgokat emel ki ezzel, ami tuti jön. Szóval én csínján bánnék azzal, hogy egy tippet önhatalmúlag nem veszek számításba.

Vannak még ötleteim, csak így hirtelen nem jutnak eszembe. Öregszem  ;D

Valójában úgy lehetne megoldani, hogy a többiek minősítést osztanak ki. Minősítés alapján dől el, hogy valaki szerkesztő, vagy csak elemző.

Tehát nem kézileg működne a dolog, hanem automatikusan.

Idézetet írta: Szigo Dátum február 18, 2013, 12:11:04
Milan, ha emlékszel arra, hogy én hogyan gondoltam el a Guru jövőjét, akkor pár dolog meg lenne oldva. Régen is veszetten kritikus voltam, de rájöttem, hogy nem szabad. Ez - tudjuk jól - egy elemzős játék, de mint minden játékban itt is a tipp minősége számít elsődlegesen. Vannak, akik megírják a 2000 karaktert, valakik csak épp csak a 800at, de mégis az ő tippjüket játszom meg, mert maga a tipp tetszik.

Szerintem az első és legfontosabb az, hogy főoldalra kerüljenek az írások: minden írás. Nem kell olyan nagy helyen elfoglalniuk, mint most, praktikusabban kellene megszerkeszteni, külön részt létrehozni nekik. Gyakran előfordul olyan, hogy 5-10 ember olvassa csak el az elemzéseket, mert nem tudnak róla. Pedig van köztük igazán értékes is. Minél többen olvassák, annál jobb. Én anno bevezettem volna a "like" gombot, ami szorzónövelőnek számít. Tehát jelen esetben ez úgy nézne ki: ha kap egy elemzés mondjuk 2-3 lájkot, duplán számít a pontja (saját elemzésre lájkolni nem lehet). Így lehet véleményt nyílvánítani, és nem szakértő csoportokat létrehozni. Úgy is a "nép" dönt egy elemzésről. Lehet egy elemzés attól kiváló, hogy csak statokat tartalmaz, mert olyan releváns dolgokat emel ki ezzel, ami tuti jön. Szóval én csínján bánnék azzal, hogy egy tippet önhatalmúlag nem veszek számításba.

Vannak még ötleteim, csak így hirtelen nem jutnak eszembe. Öregszem  ;D

Gondolkodj, s oszd meg a többi ötleted is.  ;D

Idézetet írta: Szigo Dátum február 18, 2013, 12:11:04
Milan, ha emlékszel arra, hogy én hogyan gondoltam el a Guru jövőjét, akkor pár dolog meg lenne oldva. Régen is veszetten kritikus voltam, de rájöttem, hogy nem szabad. Ez - tudjuk jól - egy elemzős játék, de mint minden játékban itt is a tipp minősége számít elsődlegesen. Vannak, akik megírják a 2000 karaktert, valakik csak épp csak a 800at, de mégis az ő tippjüket játszom meg, mert maga a tipp tetszik.

Szerintem az első és legfontosabb az, hogy főoldalra kerüljenek az írások: minden írás. Nem kell olyan nagy helyen elfoglalniuk, mint most, praktikusabban kellene megszerkeszteni, külön részt létrehozni nekik. Gyakran előfordul olyan, hogy 5-10 ember olvassa csak el az elemzéseket, mert nem tudnak róla. Pedig van köztük igazán értékes is. Minél többen olvassák, annál jobb. Én anno bevezettem volna a "like" gombot, ami szorzónövelőnek számít. Tehát jelen esetben ez úgy nézne ki: ha kap egy elemzés mondjuk 2-3 lájkot, duplán számít a pontja (saját elemzésre lájkolni nem lehet). Így lehet véleményt nyílvánítani, és nem szakértő csoportokat létrehozni. Úgy is a "nép" dönt egy elemzésről. Lehet egy elemzés attól kiváló, hogy csak statokat tartalmaz, mert olyan releváns dolgokat emel ki ezzel, ami tuti jön. Szóval én csínján bánnék azzal, hogy egy tippet önhatalmúlag nem veszek számításba.

Vannak még ötleteim, csak így hirtelen nem jutnak eszembe. Öregszem  ;D

Ezzel csak az a gond hogy a likeokkal a végén üzletelgetés lenne. X jó barátja Ynak és XYnak és megkéri őket hogy nyomjanak egy likeot mert neki szüksége van a pontra a havi vagy a heti verseny szempontjából. Persze megteszik mindketten, de ugye valamit valamiért, a következő alkalommal menne vissza a like...

Idézetet írta: Kagawa Dátum február 18, 2013, 12:16:06
Ezzel csak az a gond hogy a likeokkal a végén üzletelgetés lenne. X jó barátja Ynak és XYnak és megkéri őket hogy nyomjanak egy likeot mert neki szüksége van a pontra a havi vagy a heti verseny szempontjából. Persze megteszik mindketten, de ugye valamit valamiért, a következő alkalommal menne vissza a like...

Nyílván menne. De mint mondtam, én senkit nem pontoznék le azért, mert gyengébb minőséget ír. A lényeg: a jókat kell felpontozni, ez legyen a cél. Erre kellene megoldást találni.

Megjegyzem külföldi hasonló játékokban nagy ívben tesznek az írások minőségére. Van olyan, aki litániát ír, a másik meg két sort, és mindkettőt elfogadják.

Oszinten megmondva, en aki szigoruan technikai analizissel dolgozom ( valoszinusegek, %, oddszok), kesobbiekben muszaj egy ket oldalra fundamentalis analyzist (serultek, buntetett jatekosok, kezdo 11, uj eddzok, attutalasok, palya, illetve mas dolgok)  is beillesztenem, es a nezetem az, hogy ez igy korrekt, ha ezt varjak el tolem. Egy forum olvasonak nem irhatom egy mondatban, hogy X Y ellen igy ugy amugy, ennyi es annyi szazalekban ami azt jelenti hogy a value jo vastagon tullepi a 20% :D En velemenyem az, hogy analizisnek bizony kell lennie. A torta suto versenyt se nyeri meg a legfinobabb torta, ha szar szaga vagy formaja van :D :D :D Szoval megvan az elismert standard, es ehhez jo tartani magunkat. Aki meg nem akar analiziseket irni, az sok sok versenybol valaszthat itt, szoval azok sincsenek semmivel megroviditve...

Szerintem nem halad rossz úton a guru. Az szerintem nem lenne túl okos dolog, ha csak a legjobb írások számítanának, ugyanis akkor veszettül lecsökkenne a résztvevők száma, sokan nem is mernék elkezdeni, és emlékszek anno amikor még hozzászólásban kellett az írásokat elküldeni akkor is az volt a cél, hogy egy bizonyos szintet elérjen az írás, de azért a résztvevők száma se csökkenjen le drasztikusan. Kell ennek az új rendszernek idő, finomítani kell és szép lassan kialakul majd.

Kagawával egyetértek, hogy az ilyen követhetetlen ligákat ki kellene venni. Olasz negyedosztály? ne már! Az ilyenekre ott a számtalan tippjáték, ha pedig valaki szerzett valami nagyon nagyon hasznos infót egy ilyen meccsről akkor legyen benne annyi, hogy a fórumon beírja és megosztja a többiekkel. Szerintem ezeket a nagyon alacsony ligákat ki kellene venni. Másodosztály már simán maradhat, azokból meccseket ad TV, streamen is lehet akár követni. Teniszben is szerintem bőven elég lenne úgy mint máskor, vagyis csak ATP és WTA szintű tornák legyenek (minden héten van torna, meccshiány nincs). Lehet bármilyen szakértői csoportot összeállítani, nem hiszem hogy lesz olyan tagja aki a kínai kosárliga nagy követője.

A szigorítás tetszik, és kell is, hogy lemorzsolódjanak vagy fejlődjenek azok akik nem küldenek be színvonalas írást.
Megy a szabályzat kijátszása a következő dologgal. Leír 2-3 nevet és mondjuk odaírja még, hogy X pontot dob, és ezzel kipipálva az, hogy játékost kell megemlíteni. Viszont indoklás sehol...egy csapatsportban, jelenesetben kosárban annyi tényező van, hogy hihetetlen. Nem kell mindent megemlíteni és agyonelemezni, de azért egy-két mondat indoklás nem ártana (és itt most nem arra gondolok, hogy ránézek a tabellára és leolvasom hogy egyik 5 meccse veretlen másik 10 meccse nyeretlen és akkor indoklás, hogy egyik jobb formában van. Hanem pl lepattanózás, védekezés stb stb stb). Pont az ilyen írásoknál látszik meg, hogy nem sok köze van az írónak a ligáról, az adott meccsről, viszont manapság nincs olyan liga aminek ne lehetne a statisztikájára rábukkanni, így pár nevet kiírni. Nem tudom ki mit gondol erről, de szerintem az elkövetkezendőekben az ilyeneket kukába kellene dobni.

Tehát szerintem ami javítaná a guru színvonalát.
- követhetetlen ligák kukába
- normális indoklás nélküli írások kukába

Ezekkel szerintem megmaradna egy viszonylag sok emberből álló mezőny, mivel még így is tömérdek meccs közül lehetne válogatni, így kedvére találna mindenki elemezni valót.