2016-os kerékpáros szezon

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Van benne ráció, de én óvatosan bánnék vele. Demarénak jó tavasza volt (sőt talán élete legjobb formájában van), de ő inkább csak az ilyen kisebb sprintekben dominál, plusz ő egy szerencsevadász. Elég csak a Milano-Sanremo győzelmére gondolni, vagy a P-N etapsikerére. FDJ-t főleg a sprintekre építették fel (Fischer, Delage, Sarreau, Konovalovas), viszont az utóbbi egy hónapban ugye sérülés miatt nem versenyzett. Azt olvastam vele kapcsolatban anno, hogy idén neki a Giro a prioritás és elvileg nem indul a Touron (ahol inkább Pinot favorizálná az FDJ). Kíváncsi vagyok, hogy ebből mennyi igaz, vagy azóta változtak-e a körülmények. 1.85 viszonylag jó odds Hoflandra, pláne hazai pályán. Két versenyző végsebessége nagyjából egy szinten van, gyorsaságban kicsit előrébb van Demaré, illetve okosabb sprinter, mint a holland, de a formája eléggé kétséges.

Na ezért nem kell erőltetni az első szakaszon a tippelést. Hofland éppen csak lecsúszik a top3-ról, Demaré 2., Greipel meg sehol sincs.

Idézetet írta: firgabácsi Dátum május 06, 2016, 23:31:08
Giro d'Italia 2. szakasz, Arnhem - Nijmegen 190 km

Teljesen sík szakasz lesz a holnapi és mivel ezen a Girón nem sok szakasz van ami a sprintereknek áll így nagy tülekedés várható. Kittel a szuperfavorit, a vonata is erős meg ő maga is, ma bejött ötödiknek a cronón, mindössze 11 mp-et kapott Dumoulintől. Nyilvánvaló hogy megpróbálja átvenni a rózsaszín trikót a hegyek előtt, hogy legalább egy-két napig rajta legyen. Mivel van jóváírás az első három helyezettnek minden szakaszon ( 10, 6 és 4 mp ), ha úgy számol hogy dobogón lesz holnap és holnapután is akkor nem esélytelen a dolog.
Az odds rá ennek megfelelően nem éppen jó, én azért megpróbáltam.
Mivel Kittel túl kézenfekvőnek tűnik és lehet e miatt simán el is megy majd, bepróbálkoztam egy meglepi szerűséggel is. Mareczko egy feltörekvő fiatal tehetség, nincs olyan vonata mint Kittelnek, főleg meg tapasztalata, helyezkedési problémái lehetnek, de jó formában van és a jövő embere. Ja, és pokoli erős fizikálisan, illik hozzá a holnapi etap befutója. Hátha eléri a dobogót, jó az odds rá, főleg ezért próbálom meg.

szakaszgyőztes Kittel @1.90 betclic 3/10

1-3. hely Mareczko @4.50 betclic 1/10

szakaszgyőztes Kittel @1.90 betclic 3/10

1-3. hely Mareczko @4.50 betclic 1/10

Kittel elég simán nyerte ezt, Mareczkóra nem volt esély.

Kittel szép tipp volt, esélye sem volt a többiekben, az FDJ meg szépen felvezette neki a hajrát. Demaréról pedig elmondtam, hogy mennyire okos sprinter, erre lemarad a saját felvezetéséről.  ;D ;D ;D

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 07, 2016, 19:13:50
Kittel szép tipp volt, esélye sem volt a többiekben, az FDJ meg szépen felvezette neki a hajrát. Demaréról pedig elmondtam, hogy mennyire okos sprinter, erre lemarad a saját felvezetéséről.  ;D ;D ;D

Látva ezt a mait a holnapi szakaszra Kittel valószínűleg 1.50 lesz, annyiért már nem fogom megtenni :-)Akkor már inkább valami meglepetésembert majd nagy oddsszért vagy senkit.

Ami feltűnt:
Sabatini rohadt erős, úgy kilőtt a fdj vonat előtt. Ha adnak rá valami oddsot valamelyik felvezető ellen, lehet érdemes tenni őt.
Modolo iszonyat gyors csak rosszul helyezkedett. Szinte a végéről jött be 3.-nak.
Hofland dettó így volt.
Porsev kiváló helyezkedés (végig Kittel mögött), viszont bezárták őt aztán pedig vagy csak ilyen lassú volt, vagy megtört a lendülete.

Greipel a tippem mára (9,00).

Idézetet írta: Greipel Dátum május 08, 2016, 00:06:21
Greipel a tippem mára (9,00).

Ezzel a nickkel ez el is várható  ;) Én ma nem teszek semmit, a keddi szakaszt megvárom. Ott valószínűleg majd nyer 40x oddsszért valaki mert az olyan típusú szakasz.
Egyébként én ezt a kerékpár-tippelést inkább szórakozásból művelem, szerintem egyik legnehezebben tippelhető sport, nem ezzel nyerek sokat az biztos. Viszont maga a sportág az zseniálisan jó meg izgalmas. Nagy kihívás a győztest eltalálni bizonyos szakaszokon, olyasmi mint egy tűt megtalálni a szénakazalban.

Ha Kittel csúcsforma közelében van, akkor verhetetlen. Kíváncsi leszek a Tourra, de ott meg kap majd egy Martin, Jungels, Boonen, Terpstra és társai sort, ami ellen nincs ellenszer. Talán majd a kis francia Coquard megtréfálja, ha már a többi sztár nem tudja.
Viviani, Greipel és a többiek olyanok voltak, mintha más ligában lettek volna. Kicsit csalódás ez így. Ewantől is sokkal többet vártam, de talán majd a 4. szakaszon. Kicsit emelkedős a vége, feküdhet Ewannek, Tsatevichnek, Valverdenék vagy épp Colbrellinek. Lesz 18%-os része is az utolsó emelkedőnek, azért ez nem teljesen Kitteles szakasz. Ulissi győzelmen se lepődnék meg.

Giro d'Italia 4. szakasz, Catanzaro - Praia a mare 200 km

Tipikus olyan szakasz lesz amit nehéz megtippelni, ezért tettem pár nagy oddsszot hátha beletrafálok. Szökés is célba érhet, nem lepődnék meg rajta.
Tulajdonképpen nincs nagy favorit, Kittel is 8.00 sok helyen és ő még a legkisebb odds. Szerintem van rá esély hogy nem nyer, a két emelkedő + végén 10 km -re a céltól az a rövid, de meredek kaptató már lehet sok lesz neki. Persze attól is függ egyáltalán megpróbálja-e vagy eleve inkább tartalékol még olyan szakaszokra amik igazán neki állnak, ha ugyan nem adja fel addig, nem tudom mennyire lesz kedve bohóckodni a hegyekben azért, hogy majd a 12. szakaszon nyerjen mondjuk megint mert az lesz kb. a következő igazán sík, neki való szakasz. Tartok tőle akkor már otthon lesz, így mégis csak lehet, hogy holnap megpróbálja. Ha komolyan gondolja és harcba dobja a láthatóan nagyon erős csapatát akkor nyerhet azért.
Ezzel együtt én megtettem Trentint a csapattársát aki amennyiben az Etixx szabad kezet ad neki nyerhet mert megvannak hozzá a képességei, ahhoz képest meg jó nagy odds. Kérdés felmerül-e ez az Etixxnél komolyan.
Még megpróbáltam Demare-t aki láthatóan jó formában van és mostanában nagyon jól ment az emelkedőkön, így elvileg ez egy olyan szakasz amit megnyerhet.
Wellens, Ulissi, Colbrelli is potenciálisan próbálkozhatnak holnap amennyiben vágynak szakaszgyőzelemre itt a Girón, mindegyikükhöz "illik" ez a szakasz.
Formolót csak azért teszem mert akkora baromi nagy odds, hogy nem bírom kihagyni. Urant kell védenie elvileg, de nyilatkoztak olyat a csapatnál, hogy hagyják majd menni szakaszgyőzelemért is, kérdés melyik szakaszon. Mondjuk ő szerintem csakis úgy nyerhet holnap ha elmegy egy szökéssel ami végig is ér, ráadásul nincs benne egy valamire való sprinter sem mert attól kikapna Formolo. Az odds is ezt tükrözi rá  :)

Trentin @30 betclic
Demare @15 SB
Wellens @17 bet365
Ulissi @29 SB
Colbrelli @15 SB
Formolo @151 netbet

Nálam Demare, Ulissi, Modolo és Greipel játszik  :D

Idézetet írta: firgabácsi Dátum május 10, 2016, 00:04:31
Giro d'Italia 4. szakasz, Catanzaro - Praia a mare 200 km

Tipikus olyan szakasz lesz amit nehéz megtippelni, ezért tettem pár nagy oddsszot hátha beletrafálok. Szökés is célba érhet, nem lepődnék meg rajta.
Tulajdonképpen nincs nagy favorit, Kittel is 8.00 sok helyen és ő még a legkisebb odds. Szerintem van rá esély hogy nem nyer, a két emelkedő + végén 10 km -re a céltól az a rövid, de meredek kaptató már lehet sok lesz neki. Persze attól is függ egyáltalán megpróbálja-e vagy eleve inkább tartalékol még olyan szakaszokra amik igazán neki állnak, ha ugyan nem adja fel addig, nem tudom mennyire lesz kedve bohóckodni a hegyekben azért, hogy majd a 12. szakaszon nyerjen mondjuk megint mert az lesz kb. a következő igazán sík, neki való szakasz. Tartok tőle akkor már otthon lesz, így mégis csak lehet, hogy holnap megpróbálja. Ha komolyan gondolja és harcba dobja a láthatóan nagyon erős csapatát akkor nyerhet azért.
Ezzel együtt én megtettem Trentint a csapattársát aki amennyiben az Etixx szabad kezet ad neki nyerhet mert megvannak hozzá a képességei, ahhoz képest meg jó nagy odds. Kérdés felmerül-e ez az Etixxnél komolyan.
Még megpróbáltam Demare-t aki láthatóan jó formában van és mostanában nagyon jól ment az emelkedőkön, így elvileg ez egy olyan szakasz amit megnyerhet.
Wellens, Ulissi, Colbrelli is potenciálisan próbálkozhatnak holnap amennyiben vágynak szakaszgyőzelemre itt a Girón, mindegyikükhöz "illik" ez a szakasz.
Formolót csak azért teszem mert akkora baromi nagy odds, hogy nem bírom kihagyni. Urant kell védenie elvileg, de nyilatkoztak olyat a csapatnál, hogy hagyják majd menni szakaszgyőzelemért is, kérdés melyik szakaszon. Mondjuk ő szerintem csakis úgy nyerhet holnap ha elmegy egy szökéssel ami végig is ér, ráadásul nincs benne egy valamire való sprinter sem mert attól kikapna Formolo. Az odds is ezt tükrözi rá  :)

Trentin @30 betclic
Demare @15 SB
Wellens @17 bet365
Ulissi @29 SB
Colbrelli @15 SB
Formolo @151 netbet

Ulissi @29 SB

Sikerült beletrafálni az egyik nagy oddsszba szerencsére most.

Jaja, kicsit izgulós volt a vége, azt hittem elkapják, de maradt pár másodperc  :ok:

Egyébként amit nem értettem, az az, hogy Kittel miért lehetett a legesélyesebb ma. Én hiszem, sőt vallom, hogy a bukik csak beetetésként tették oda a lista elejére, Kittel nem hogy a 18%-ot, de a 8-at sem nagyon tűri. Én Ulissit és Demare-t több helyen olvastam, Greipel saját ötlet volt  ;D , Modolót is olvastam valahol, szerencsére Ulissi jött be.


Idézetet írta: oakland23 Dátum május 10, 2016, 20:46:57
Jaja, kicsit izgulós volt a vége, azt hittem elkapják, de maradt pár másodperc  :ok:

Egyébként amit nem értettem, az az, hogy Kittel miért lehetett a legesélyesebb ma. Én hiszem, sőt vallom, hogy a bukik csak beetetésként tették oda a lista elejére, Kittel nem hogy a 18%-ot, de a 8-at sem nagyon tűri. Én Ulissit és Demare-t több helyen olvastam, Greipel saját ötlet volt  ;D , Modolót is olvastam valahol, szerencsére Ulissi jött be.

Ja, de mégiscsak úgy gondolhatták a bukik van rá esély, hogy Trentinék fel bírják húzni az emelkedőn úgy, hogy ne lépjen meg közben senki.
A holnapi szakaszon több esélye lesz Kittelnek, az utolsó 10 km nagyon érdekes, van benne két emelkedő is, ebből egyik maga a befutó tulajdonképpen, de rövid és enyhe emelkedők ezek:


Nem olyan típusú befutó lesz mind Hollandiában volt, keskenyebb, kanyargós út, technikásabb versenyzők lehetnek előnyben, nem csak az erő dominál majd. Az egész szakasz egy folyamatos le-, felmenet, hullámzás, kanyargás. Lesz benne kockaköves rész is ahogy olvastam.
Megint Kittel a legkisebb odds, a fentiek ellenére nyerhet, nyert már ilyen helyen, de azért messze nem akkora favorit most sem. Megint egy olyan szakasz lesz ez ahol nem könnyű kitalálni ki nyer, ergo megint jöhet egy nagy odds. Arról nem is beszélve, hogy simán végigmehet egy szökés is majd, ez esetben szinte biztos hogy valami durva odds jön majd be  ;)
Én ezeket próbálom meg, csak úgy érzésből:
Demare @11 bet365
Modolo @16 netbet
Ők ketten amennyiben Kittelnek nem jön össze jó eséllyel bírnak, mindkettőnek fekszik az ilyen vonalvezetés, mindkettőnek jól jöhet a két kis emelkedő a végén.

Daniel Oss @81 unibet
De Marchi @81 bet365
Ők ketten akkor nyerhetnek ha egy szökés végigmegy, persze hozzájuk már nagy mázli kellene.