Csak egy kis politika...

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában


Idézetet írta: MessiÁs Dátum április 03, 2022, 14:47:00Megindultak az emberek. Nem is alltam be a sorba majd visszamegyek 6.30kor. Kozel van hozzam,1perc seta, igy nem gond

Most tennek ha lehetne az Osszefogasra.

Milyen szorzón és mennyit?




Én túl vagyok rajta.

Ennyire tanácstalanabbul még sosem álltam a fülkében. Tisztában vagyok a politikai viszonyokkal, tájékozottnak is tartam magam kellően, mégis azt éreztem, hogy bárkit is húzok be, itt mindenképpen gebasz lesz a következő években.
Végül bedühödtem inkább, mert volt egy pártszövetségnek 12 éve, hogy megmutassa azt, hogy a "rendszerváltást" követően 2/3-os többséggel ezt az országot igenis el lehet indítani a polgárosodás útján. Hogy ki lehet építeni egy olyan erős szellemi középosztályra támaszkodó nemzetet, akik szakítanak az ál-feudalizmussal, s szépen lassan újra a térség egyik vezető államává válhatunk. 12 év volt erre! Ehelyett romokban az állami oktatás, az állami egészségügy, a gazdaságunk a béka segge alatt. Megnyerik a választást szerintem, de nem lesz 2/3. Más kérdés, hogy ezzel olyan patthelyzet alakulna ki, ami szintén nem lesz jó, viszont továbbra is tartom - bármi is legyen az eredmény -, hogy ez az ország olyan de olyan meredek lejtőn robog lefelé rengeteg szempontból, amiből nem tudom, hogy lehet-e felemelkedés valaha..szóval kíváncsian várom, hogy mi lesz az eredmény, de sok jóra semmilyen forgatókönyv esetén sem számítok.  :(

#1070 április 03, 2022, 16:15:26, oakland23
Az mindig attól függ, ki és mennyit akar feltenni. Nyílván gyengébb, mint tegnap este volt :D

Egyébként viccet félretéve, nem tudom, tegnap hogy adták, nekem az unibet nem nagyon engedett anno feltenni szinte semmit, utána meg nem néztem, hogy alakultak az oddsok.

Idézetet írta: Pozzato Dátum április 03, 2022, 16:09:27Milyenek a szorzók?

Idézetet írta: robmiller Dátum április 03, 2022, 16:11:18Én túl vagyok rajta.

Ennyire tanácstalanabbul még sosem álltam a fülkében. Tisztában vagyok a politikai viszonyokkal, tájékozottnak is tartam magam kellően, mégis azt éreztem, hogy bárkit is húzok be, itt mindenképpen gebasz lesz a következő években.
Végül bedühödtem inkább, mert volt egy pártszövetségnek 12 éve, hogy megmutassa azt, hogy a "rendszerváltást" követően 2/3-os többséggel ezt az országot igenis el lehet indítani a polgárosodás útján. Hogy ki lehet építeni egy olyan erős szellemi középosztályra támaszkodó nemzetet, akik szakítanak az ál-feudalizmussal, s szépen lassan újra a térség egyik vezető államává válhatunk. 12 év volt erre! Ehelyett romokban az állami oktatás, az állami egészségügy, a gazdaságunk a béka segge alatt. Megnyerik a választást szerintem, de nem lesz 2/3. Más kérdés, hogy ezzel olyan patthelyzet alakulna ki, ami szintén nem lesz jó, viszont továbbra is tartom - bármi is legyen az eredmény -, hogy ez az ország olyan de olyan meredek lejtőn robog lefelé rengeteg szempontból, amiből nem tudom, hogy lehet-e felemelkedés valaha..szóval kíváncsian várom, hogy mi lesz az eredmény, de sok jóra semmilyen forgatókönyv esetén sem számítok.  :(

Értem én rob, de amikor a baloldal kormányzott, annyira faszán éltünk? Nem voltak migráncsok, nem volt covid, csak munkanélküliség. Nagy buli volt :D

Idézetet írta: oakland23 Dátum április 03, 2022, 16:13:08Az mindig attól függ, ki és mennyit akar feltenni. Nyílván gyengébb, mint tegnap este volt :D

Egyébként viccet félretéve, nem tudom, tegnap hogy adták, nekem az unibet nem nagyon engedett anno feltenni szinte semmit, utána meg nem néztem, hogy alakultak az oddsok.


Én, mikor még fogadtam, akkor 4.75 volt, nem hinném, hogy alacsonyabb lett volna utána. Ez pedig egy érdekes kép, mostanihoz hasonló tendenciák 2002-ben voltak.



OFF: Inkább mindenki nézze a Flandriát az Eurosporton, Pogacar pavés versenyt nyerhet, végén jöhet a Mathieu van der Poel vs Pogacar csata. Nem rossz, hogy Pogi első pavés Monumentuma, rögtön nyerhet.

Idézetet írta: oakland23 Dátum április 03, 2022, 16:16:55Értem én rob, de amikor a baloldal kormányzott, annyira faszán éltünk? Nem voltak migráncsok, nem volt covid, csak munkanélküliség. Nagy buli volt :D

Soha annyi pénzt nem kaptunk az EU-tól, mint a Fidesz-kormány alatt, fejből azt mondanám, alig volt olyan ország, aki több pénzt kapott az elmúlt 11 évben, mint mi, népességarányosan. Ehhez képest, ez amit elértek, rohadt kevés. A munkanélküliség exponenciálisan növekszik majd, mert a közmunkával már nem fogják tudni elfedni a számokat, plusz, ha Viktor nyer, instant lesz 10-20% értelmiségi, aki elhagyja az országot 1 éven belül (és ők nem a kretén csoporthoz tartoznak, hanem azokhoz, akiknek a munkájára szükség lenne, hogy működjön az ország... tanárok, orvosok stb.).

Forint most elore megy, vagy hatra? Marmint 500 fele.. :D

Idézetet írta: oakland23 Dátum április 03, 2022, 16:16:55Értem én rob, de amikor a baloldal kormányzott, annyira faszán éltünk? Nem voltak migráncsok, nem volt covid, csak munkanélküliség. Nagy buli volt :D

Nem tudom ki mennyire faszán élt, én egy dolgot sírok vissza a 2016 előtti közmédiát. Lehet az is szar volt de most 1000X szarabb.

Nem a fidesz vedelmeben mondom de a gdphez viszonyitott allamadossag meg mindig kevesebb mint 2009ben. Es igazabol csak ez szamit. Nominalisan a duplaja, ez is igaz, de ezt csak az aktualis ellenzék harsogja. Ha fidesz lesz az ellenzek ok is nominalis erteket fogjak hangoztatni mert ha csak azt mondjuk hogy 2009hez kepest a duplaja nominalisan az durvan hangzik es az emberek figyelmet felkelti.

Csak hogy a gdp aranyos sokkal fontosabb adat. Ez olyan mintha en keresek havi 1milliot es van 10millio adossagom vagy keresek 500kt es van 5,5millio adossagom?? Nominalisan az elso rosszabbul hangzik, de a bevetelemhez viszonyitva mar nem.

#1077 április 03, 2022, 16:47:05, Alk
Idézetet írta: oakland23 Dátum április 03, 2022, 16:16:55Értem én rob, de amikor a baloldal kormányzott, annyira faszán éltünk? Nem voltak migráncsok, nem volt covid, csak munkanélküliség. Nagy buli volt :D

Meg volt egy globális gazdasági válság is.

A mostani választás az én olvasatomban a demokrácia védelméről szól. Ezt pont olyan természetesnek vesszük, mint 2020 előtt, hogy nem kaphatunk egy évekig elhúzódó világjárványt, vagy mint idén február 23-ig, hogy egy katonai nagyhatalom nem támad megy egy európai országot. Semmi nem olyan evidens és megingathatatlan, mint hisszük. Többi dologra most nem is térnék ki.

A demokrácia biztosítja a választásokat, de ha nem élünk vele, az gyengíti - főként egy ilyen autokratikus berendezkedés esetén - a demokráciát magát.

#1078 április 03, 2022, 16:52:38, MessiÁs
Idézetet írta: MessiÁs Dátum április 03, 2022, 16:36:49Nem a fidesz vedelmeben mondom de a gdphez viszonyitott allamadossag meg mindig kevesebb mint 2009ben. Es igazabol csak ez szamit.** Nominalisan a duplaja, ez is igaz, de ezt csak az aktualis ellenzék harsogja. Ha fidesz lesz az ellenzek ok is nominalis erteket fogjak hangoztatni mert ha csak azt mondjuk hogy 2009hez kepest a duplaja nominalisan az durvan hangzik es az emberek figyelmet felkelti.

Csak hogy a gdp aranyos sokkal fontosabb adat. Ez olyan mintha en keresek havi 1milliot es van 10millio adossagom vagy keresek 500kt es van 5,5millio adossagom?? Nominalisan az elso rosszabbul hangzik, de a bevetelemhez viszonyitva mar nem.

** Sok szar volt a 12evben, teny. Nem veletlenul buktak el az en szavazatomat is es meg sokaket. De engem tovabbra is az tantorit el az osszefogastol amit az eus csatlakozas es a valsag kozott csinaltak, hogy ugyanezek lesznek ott nehany uj arccal, ha ma nyernek.
Mitol lesz most más mint akkor hogy többnyire ugyanazok a regi mszpsek es szdszesek lennének miniszterek mint akik akkor. Ugyanazt a politikat akarjak. Osztogatni. 9honapos allaskeresesi, dupla csaladi, segelyek stb.

Akarmilyen is a kozmunka, legalabb az ingyenelok dolgoznak a penzert es nem alanyi jogon kapjak.(tudom, sokan vannak akiknek nincs mas, oket sajnalom is) de itt nalunk tenyleg a legalja reteg az aki kozmunkas,inkabb tamasztja a lapatot 60ezerert ahelyett hogy elmenne egy gyárba 2szer annyiert a melegbe. Egyik legelmaradottabb regioban elek, megis folyamatosan van felvetel a gyarakba, hozzank is. Ugy kellett osszevadaszni a hrnek nalunk 5embert, aztan nem is min bert fizetne a ceg.  Es ezeket fogja tomni az osszefogas. Es ez egy ok hogy nem szavazok rajuk.

Feluletesen ugyan de elolvastam a programjukat es vannak jo dolgok, de ugyanigy van amit a fideszbol is meg lehetne tartani, de persze ez utopia.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum április 03, 2022, 16:36:49Nem a fidesz vedelmeben mondom de a gdphez viszonyitott allamadossag meg mindig kevesebb mint 2009ben. Es igazabol csak ez szamit. Nominalisan a duplaja, ez is igaz, de ezt csak az aktualis ellenzék harsogja. Ha fidesz lesz az ellenzek ok is nominalis erteket fogjak hangoztatni mert ha csak azt mondjuk hogy 2009hez kepest a duplaja nominalisan az durvan hangzik es az emberek figyelmet felkelti.

Csak hogy a gdp aranyos sokkal fontosabb adat. Ez olyan mintha en keresek havi 1milliot es van 10millio adossagom vagy keresek 500kt es van 5,5millio adossagom?? Nominalisan az elso rosszabbul hangzik, de a bevetelemhez viszonyitva mar nem.

Nem a fityisz védelmében?!?!?!? Ehhez ugye el KELLETT LOPNI a zemberektől a SAJÁT magánnyugdíjpénzári MILLIÁRDOKAT!!!
Ezt azért már mindenkinek tudnia kellene!
BOCS! Nem veled van bajom, hisz nem is ismerlek, de ezt így leírva azért simán a tények elferdítése.