Csak egy kis politika...

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: MessiÁs Dátum október 04, 2021, 11:36:38
Eselytelen a kétharmad.  A kétharmadhoz az kell hogy az egyeni korzetek oriasi tobbseget elvigye a fidesz. Ez kizart.

Mivel gyakorlatilag 50-50 korul mozognak az aranyok, igy kb a listas szavazatok is fele fele aranyban fognak ie oda menni. Kb.
Az azt jelenti hogy kb 45 helyet elvisz mindketto oldal. Vagyis kb 90 egyeni korzetet kene nyernie a fidesznek. Eselytelen. Igy osszefogassal 0 az eselye, es ezt a szakertok is batran allitjak.
Legyen igazad.

Olvasnivaló (azoknak, akiket érdekel és előfizetők):

Orbánék nagy kérdése 2022 előtt: lehet-e örökké uralni a pillanatot?
"A kritika magja, hogy nincs világos narratívája 2022 előtt a Fidesznek. Egy dolog biztos csak: a gyurcsányozás.
... Az egyes miniszteri apparátusoknak arról is Rogán irodája felé kell beszámolniuk, hogy az adott héten hány közösségi médiatartalmat osztottak meg, és mennyi követőhöz jutottak el.
... A kabinetiroda munkatársai néhány éve még azt ellenőrizték, ki hány lakossági fórumra látogat el - ma már ezeket az elvárásokat lájkokban és követőkben mérik."

https://444.hu/tldr/2021/10/04/orbanek-nagy-kerdese-2022-elott-lehet-e-orokke-uralni-a-pillanatot?fbclid=IwAR3tfaqlnW_jGwRoEq5PAcr5-i7CEOUUkxeh4WSnn0fT-QtC460NghfVZNs

Karácsony bizonyította, amit gondoltam: neki egyáltalán nem érdeke a kormányváltás. Az árnyék fideszes pártok (MSZP, LMP, Párbeszéd stb.) okosan pozícionálják magukat, gyakorlatilag Karácsony egójával biztossá vált, hogy itt jövőre nem lesz kormányváltás. Ahhoz, hogy az egyetlen olyan jelölt nyerjen, akinek van esélye Orbán ellen (Márki-Zay), ahhoz az előválasztáson 1-1,5 milliós részvétel kell, illetve valami komoly bukás Dobrevtől. Azt viszont erősen kétlem, hogy a második fordulóban megduplázódik a részvétel. Karácsony egyetlen dolgot ért el ezzel: ha elbukik az összefogás, akkor ő lesz az, akit ezért felelőssé fognak tenni, mert képtelen volt visszalépni. Így azt is megkockáztatom, hogy a népharag miatt, soha többet nem lesz főpolgármester, hanem hasonlóan jár majd, mint Mesterházy, aki most a körzetét sem tudta megnyerni.

Nem gondolom, hogy Márki-Zay lenne az, akinek vissza kéne lépnie, egyrészt azért, mert szinte párt nélkül is hozott 20%-ot úgy, hogy az első vita előtt 10% környékén volt, mostanra pedig 30%-ot mérnek neki. Mindezt úgy érte el, hogy volt két vita, ahol megismerte az ország és most egyre több helyen hallom szimpla egyszerű emberektől, hogy ő a megfelelő jelölt (hiába, hogy 3-4 hónapja nem is ismerték). Karácsony pedig hasonló spirálba kerülhet, mint az óriási egóval induló Fekete-Győr és Jakab, utóbbi, ha jól emlékszem, akkor első vagy második volt a viták előtt, majd kiderült, hogy nem kompetens jelölt, egyből visszaesett 10% környékére. Fekete-Győr esetében pedig már a Momentum elnöki pozíciója is kérdéses...

Karácsony Gergely 2018-ban is elnökjelölt volt, akkor harmadik helyen futott be, de én úgy érzem, hogy mind Karácsony, mind Dobrev esetében kötött a támogatók köre. A DK-s vonal 300-500 ezer ember megmozgatására képes, nekik egy 600-700 ezres második forduló kedvezne (ahogyan az első esetében is történt), Karácsonynak van ez a 150-300 ezres stabil bázisa, amihez 2 éve a polgármesteri választáson jött az összefogás által hozott szavazatok (ezzel verte Tarlóst). Márki-Zay egyetlen esetben nyerhetne most már, hogy nincsen visszalépés: ha minimum 1 millió ember elmenne a második fordulóban (talán még 850-900 ezer emberrel is szűken, de meglehet)... Nem hinném, hogy ez realitás (DK-nak nem érdeke).

Ha minden így marad és Dobrev nyer, akkor abban biztos vagyok, hogy utána jön a Fidesz győzelem, ahol mindössze annyi lesz a kérdés, hogy kétharmaddal-e? Erre is lenne reális esély, ugyanis Dobrev épp ott erős, ahol a Fidesz: falvakban, kisebb városokban. Azonban, ha ezekre a helyekre megérkezik a 100-200 ezres juttatás a választások előtt, akkor Dobrev hiába ígér bármit, semmi haszna nem lesz. Ráadásul Dobrev az értelmiségiek körében nem hiteles arc, így sokan szerintem el sem mennek majd szavazni. Az pedig csak felgyorsítaná a folyamatokat, ha Márki-Zay visszalépne Karácsony javára...

Ellenzéki összefogás egy képen.



Karácsony Gergely: Csak akkor lépek vissza, ha elüt a villamos.
Villamos:


Meglepett Karácsony kaotikus hete és a mostani döntése. Egyik nap még a villamosnak kell elütnie, hogy ne legyen jelölt, ma villamossal érkezik, hogy bejelentse, mégse lesz jelölt, miközben másfél nappal korábban még szombati előrehozott vitára hívta ellenfeleit. Volt baj a fejekben. Nem tudom, mi lehetett a háttérben (szerintem önmagában a Momentum lépése biztos nem sarkallta erre a döntésre), mindenesetre érdekes fordulat. Tévedtem, hogy nem lép vissza, valaki/valami nagyon komoly hatással volt rá.


Idézetet írta: Pozzato Dátum október 08, 2021, 11:16:03
Meglepett Karácsony kaotikus hete és a mostani döntése. Egyik nap még a villamosnak kell elütnie, hogy ne legyen jelölt, ma villamossal érkezik, hogy bejelentse, mégse lesz jelölt, miközben másfél nappal korábban még szombati előrehozott vitára hívta ellenfeleit. Volt baj a fejekben. Nem tudom, mi lehetett a háttérben (szerintem önmagában a Momentum lépése biztos nem sarkallta erre a döntésre), mindenesetre érdekes fordulat. Tévedtem, hogy nem lép vissza, valaki/valami nagyon komoly hatással volt rá.

Megfenyegette Tóth Csaba hogy elássa.. ;D ;D


Szerintem a legjobb ami történhetett,Márki-Zay-nak van a legnagyobb esélye legyőzni Orbánt.Jobboldali,róla csak a leghülyébb fideszesek hiszik el hogy Gyurcsány meg Soros embere.Vagyis a kormánypropaganda legnagyobb aduja elvész,nehéz lesz őt kompromittálni.És ha az ellenzék támogatóiból mindenki rá szavaz akkor van némi halovány esély leváltani a csúti gazembert és a rablóbandáját.Persze még így is maradnak sokan akiknek már anyagi érdekük (általában rövidtávú,de ahhoz kevesek hogy ezt belássák)hogy a Fideszt támogassák, és 1-2 millió honfitárs akinek az intelligenciája a karalábé alatt van és elhiszi hogy Soros meg Gyurcsány,elmúltnyócév,a melegeket támogató Brüsszel és főleg a migránsok a fő veszély.

Idézetet írta: TiB Dátum október 07, 2021, 22:04:50
Karácsony Gergely: Csak akkor lépek vissza, ha elüt a villamos.
Villamos:


Villamos jött, látott, ütött.

Idézetet írta: Nyuszika10 Dátum október 08, 2021, 13:22:52
Szerintem a legjobb ami történhetett,Márki-Zay-nak van a legnagyobb esélye legyőzni Orbánt.Jobboldali,róla csak a leghülyébb fideszesek hiszik el hogy Gyurcsány meg Soros embere.Vagyis a kormánypropaganda legnagyobb aduja elvész,nehéz lesz őt kompromittálni.És ha az ellenzék támogatóiból mindenki rá szavaz akkor van némi halovány esély leváltani a csúti gazembert és a rablóbandáját.Persze még így is maradnak sokan akiknek már anyagi érdekük (általában rövidtávú,de ahhoz kevesek hogy ezt belássák)hogy a Fideszt támogassák, és 1-2 millió honfitárs akinek az intelligenciája a karalábé alatt van és elhiszi hogy Soros meg Gyurcsány,elmúltnyócév,a melegeket támogató Brüsszel és főleg a migránsok a fő veszély.
Nagyon optimista vagy, ha magát Jézust állítanák jelöltnek megint a kereszten végezné.

Idézetet írta: Nyuszika10 Dátum október 08, 2021, 13:22:52
Szerintem a legjobb ami történhetett,Márki-Zay-nak van a legnagyobb esélye legyőzni Orbánt.Jobboldali,róla csak a leghülyébb fideszesek hiszik el hogy Gyurcsány meg Soros embere.Vagyis a kormánypropaganda legnagyobb aduja elvész,nehéz lesz őt kompromittálni.És ha az ellenzék támogatóiból mindenki rá szavaz akkor van némi halovány esély leváltani a csúti gazembert és a rablóbandáját.Persze még így is maradnak sokan akiknek már anyagi érdekük (általában rövidtávú,de ahhoz kevesek hogy ezt belássák)hogy a Fideszt támogassák, és 1-2 millió honfitárs akinek az intelligenciája a karalábé alatt van és elhiszi hogy Soros meg Gyurcsány,elmúltnyócév,a melegeket támogató Brüsszel és főleg a migránsok a fő veszély.

Ha ezzel a húzássl se nyer az ellenzék, akkor úgy gondolom, hogy jobb lesz nekem másik országban. Akkor hiába mondják, hogy a magyar az egyik legokosabb nemzet, számomra egyértelmű lesz, hogy a leghülyébb. Nem vagyok se gyerekes, se egészségügyis, se nyugdíjas, se nagycsaládos, se cigány. A múlt héten elmentem egy állásinterjúra, ahol 24 órás telephelyőrzés lett volna és képes volt azt mondani a vezető, hogy nettó 600 forintos órabér. Mondom neki, a mostani kormány meg a leendő kormány is 200 nettó bérröl beszél. Mondom: nálatok havi 330 órával lehetne ezt megkeresni. Azt mondja tudja, hogy kevés már négyen voltak, de hátha az ötödik belemegy, hogy ne haljon éhen. Hát a kurva anyját!!!!


Idézetet írta: TiB Dátum október 12, 2021, 21:23:53
"Bobafett, tacskógazda, rapper"  ;D ;D

https://444.hu/2021/10/12/kiallasszamlalo

Ismered, mármint hallottál róla korábban? Mondjuk elég underground és masszívan elvont Bobafett. Nem a stílusom a zenéje, de be akartam linkelni egyet, erre most látom, hogy milyen fless helyen tengeti a napjait.

https://www.youtube.com/watch?v=30K2Jl_cuok