Gumiszoba

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában


Idézetet írta: ZTE88 Dátum március 02, 2014, 23:07:01
Tudom, hogy a fogadásokra értette, de annyiszor hallottam már ezt más kontextusban és csak azt látom, hogy a semmirekellő emberekkel történnek jó dolgok általában. Pl. vegyük Berkit, a volt focikapust. Nem tudja senki, hogy miből él, de úgy veszi a 20 milliós Mercit, mint más a 200 Forintos csokit. Valamit nagyon tudhat, hogy a NAV sem basztatja. Nem irigylem, csak nem értem a jelenséget.

Amíg más pénze, életmódja izgat, rossz érzéseket kelt benned addig a Te lóvéd mindig úszni fog jó messzire. Mert minden érzelmi energiádat leköti a düh, a méltatlanság érzése, irigység, és képtelen leszel józan fejjel gondolkodni.

Én minden esetben két kérdést szoktam feltenni magamnak amikor bármi, számomra nem tetsző jelenséggel találkozom:
1. Mennyiben befolyásolja ez az én életemet, olcsóbb, netán drágább lesz-e a kenyerem ettől?
Az esetek nagy többségében semmilyen hatással sincs az én életemre (akár egy Berki, v Győzike jelenség), így aztán magasról leszarom. Nem foglalkozom vele.
- Ha esetleg mégis van hatással az életemre mint a jelenlegi politikai elit "áldásos" tevékenysége, akkor jön a következő kérdés:
2. Hol, mit tudok én változtatni, az én életemben, hogy előnyösen jöjjek ki a dologból? Ennek a kérdésnek a megválaszolására teszem az energiáimat. Az elmúlt 3 évben, folyamatosan el kellet fogadnom, hogy ha nem változtatok akkor...  :noway:.

Nos a lényeg ezen van a változtatáson. Van egy olyan mondás, hogy "hülye az aki mindent ugyan úgy csinál mint eddig, és mégis várja, hogy jobb legyen a sorsa"

Amíg Te a szerencsére hivatkozol, és hárítasz, addig elfogadod azt a tényt, hogy a Te dolgaidat, életedet valami külső megmagyarázhatatlan erő irányítja, nem pedig TE!
- Így van ez?
- Nem hiszem, hiszen akkor is Te irányítasz mikor szerencsére hivatkozol.

Nem lenne Berki, Győzike stb. jelenség, ha nem lenne rá piac. Tudod mikor pazarolnák a csatornák a drága műsoridőt ilyen szarokra, ha nem nézné senki...
Felőlem például a Sztori, Beszt meg az összes ilyen újság nyugodtan csődbe mehetne. De nem megy mert van x százezer honfitársunk, aki lohol az újságoshoz megvenni őket.

Mindenki azt kapja, amit megérdemel (ami jár neki): így van, akinek erősebb az érdekérvényesítő képessége, többet dolgozik, több energiát fektet valamibe, nyilván sokkal többre is megy az életben. Viszont vannak adottságok, hogy ki hová születik. Nem túlzottan jó dolog például egy polgárháború sújtotta afrikai faluba születni. Sőt, manapság a Krímben sem igazán jó élni. Azzal az amerikai elnökkel tudok egyetérteni, aki azt mondta, hogy ne azt nézd, hogy mit tett az országod érted, hanem te mit tehetsz az országodért. Hazánkban a nagy probléma még mindig az, hogy a lakosság 90%-a még mindig mástól (általában az államtól) várja a megoldást mindenre - ez a Kádár korszak legnagyobb bűne, hogy csecsemőként kezelte a népet. Még mindig nálunk az egyik legnagyobb az állami újraelosztás mértéke, holott ez csak konzerválja ezt a hátrányos állapotot. A jelenlegi politikai elitnek nem is célja, hogy ezt a függést feloldja, mert akkor nem tudnák az anyagilag független, gondolkodó felnőtt lakosságot ilyen rezsicsökkentő szarságokkal megvezetni.
Mondjuk ez már nem ennek a topiknak a témája.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Berki_Kriszti%C3%A1n_%28labdar%C3%BAg%C3%B3%29
nehogymá Berki legyen a minta
2013 augusztusában bírósági ítélet alapján 42,5 millió forintos fizetési kötelezettséget szabtak ki rá, amelyet a csapat tulajdonosának megkárosítása miatt ítéltek meg.

ez a puruttya vezérigazgató volt? LOL :D

az a magyar specifikum hogy a másik Berki Krisztián olimpiai bajnok, helyette ezt az ORKot mutogatják

Idézetet írta: afrikailajos Dátum március 03, 2014, 12:40:07
az a magyar specifikum hogy a másik Berki Krisztián olimpiai bajnok, helyette ezt az ORKot mutogatják
Erre is ugyanaz a válasz, amit misk@ mondott: erre van igény.

Idézetet írta: Lord Dátum március 03, 2014, 13:18:47
Erre is ugyanaz a válasz, amit misk@ mondott: erre van igény.
persze, cserekapusként vezérigazgatónak lenni, sikkasztani, virítani a lóvét jobb minta mint megdolgozni egy olimpiai bajnoki címért...erre van igény.
életpálya mind2, hogy a cinizmus is jelen legyen :redchug:

Idézetet írta: afrikailajos Dátum március 03, 2014, 13:22:24
persze, cserekapusként vezérigazgatónak lenni, sikkasztani, virítani a lóvét jobb minta mint megdolgozni egy olimpiai bajnoki címért...erre van igény.
életpálya mind2, hogy a cinizmus is jelen legyen :redchug:
Nem gazdag családba született és apuci pénzén nevelkedett, hanem bevállalta, ami mindannyiunknak adott. Neked is lenne rá módod? Igen. Élsz/éltél vele? Nem. Ennyi. Amúgy meg az emberek szívesebben nézik a dúsgazdag izomállat nőcsábász kalandjait, mint a gyármunkás életét.

Idézetet írta: Lord Dátum március 03, 2014, 13:26:42
Nem gazdag családba született és apuci pénzén nevelkedett, hanem bevállalta, ami mindannyiunknak adott. Neked is lenne rá módod? Igen. Élsz/éltél vele? Nem. Ennyi. Amúgy meg az emberek szívesebben nézik a dúsgazdag izomállat nőcsábász kalandjait, mint a gyármunkás életét.
mivel kellett nekem élnem? ezt nem értem :o

#4614 március 03, 2014, 15:01:02, ZTE88
Idézetet írta: Gake Dátum március 03, 2014, 05:37:32
Amíg más pénze, életmódja izgat, rossz érzéseket kelt benned addig a Te lóvéd mindig úszni fog jó messzire. Mert minden érzelmi energiádat leköti a düh, a méltatlanság érzése, irigység, és képtelen leszel józan fejjel gondolkodni.

Én minden esetben két kérdést szoktam feltenni magamnak amikor bármi, számomra nem tetsző jelenséggel találkozom:
1. Mennyiben befolyásolja ez az én életemet, olcsóbb, netán drágább lesz-e a kenyerem ettől?
Az esetek nagy többségében semmilyen hatással sincs az én életemre (akár egy Berki, v Győzike jelenség), így aztán magasról leszarom. Nem foglalkozom vele.
- Ha esetleg mégis van hatással az életemre mint a jelenlegi politikai elit "áldásos" tevékenysége, akkor jön a következő kérdés:
2. Hol, mit tudok én változtatni, az én életemben, hogy előnyösen jöjjek ki a dologból? Ennek a kérdésnek a megválaszolására teszem az energiáimat. Az elmúlt 3 évben, folyamatosan el kellet fogadnom, hogy ha nem változtatok akkor...  :noway:.

Nos a lényeg ezen van a változtatáson. Van egy olyan mondás, hogy "hülye az aki mindent ugyan úgy csinál mint eddig, és mégis várja, hogy jobb legyen a sorsa"

Amíg Te a szerencsére hivatkozol, és hárítasz, addig elfogadod azt a tényt, hogy a Te dolgaidat, életedet valami külső megmagyarázhatatlan erő irányítja, nem pedig TE!
- Így van ez?
- Nem hiszem, hiszen akkor is Te irányítasz mikor szerencsére hivatkozol.

Az igaz, hogy van bennem van a düh és méltatlanság érzése, de nem irigylem ezeket az embereket. A rendszer igazságtalansága dühít, az hogy pl. egy kiváló orvosprofesszornak kéne annyit keresnie, mint Dzsudzsáknak, aki félévente lő egy gólt a Dinamo Moszkvában, egy olyan csapatban, ami a magyar élcsapatokat se biztos, hogy le tudná nyomni.

Nekem bőven elég lenne, ha visszatérne a régi sportfogadási "szerencsém", amiből félre tudtam tenni egy kis pénzt is. Persze a sok elcsesződött szituáció miatt kivetítem a frusztrációmat a Berki félékre, de ez nem irigységből van. A legfőbb igazság abban, van, hogy igen, nekem kell változtatnom. Lesznek még bőven itt printscreenek elcseszett meccsekről, de már nem olyan szemszögből nézem őket, mint eddig. Azok is kellenek, hogy megtalálja az ember az arany középutat. És tényleg köszönöm ezeket a hozzászólásokat, építő jellegűek voltak!

Idézetet írta: misk@ Dátum március 03, 2014, 10:06:00
Nem lenne Berki, Győzike stb. jelenség, ha nem lenne rá piac. Tudod mikor pazarolnák a csatornák a drága műsoridőt ilyen szarokra, ha nem nézné senki...
Felőlem például a Sztori, Beszt meg az összes ilyen újság nyugodtan csődbe mehetne. De nem megy mert van x százezer honfitársunk, aki lohol az újságoshoz megvenni őket.

Mindenki azt kapja, amit megérdemel (ami jár neki): így van, akinek erősebb az érdekérvényesítő képessége, többet dolgozik, több energiát fektet valamibe, nyilván sokkal többre is megy az életben. Viszont vannak adottságok, hogy ki hová születik. Nem túlzottan jó dolog például egy polgárháború sújtotta afrikai faluba születni. Sőt, manapság a Krímben sem igazán jó élni. Azzal az amerikai elnökkel tudok egyetérteni, aki azt mondta, hogy ne azt nézd, hogy mit tett az országod érted, hanem te mit tehetsz az országodért. Hazánkban a nagy probléma még mindig az, hogy a lakosság 90%-a még mindig mástól (általában az államtól) várja a megoldást mindenre - ez a Kádár korszak legnagyobb bűne, hogy csecsemőként kezelte a népet. Még mindig nálunk az egyik legnagyobb az állami újraelosztás mértéke, holott ez csak konzerválja ezt a hátrányos állapotot. A jelenlegi politikai elitnek nem is célja, hogy ezt a függést feloldja, mert akkor nem tudnák az anyagilag független, gondolkodó felnőtt lakosságot ilyen rezsicsökkentő szarságokkal megvezetni.
Mondjuk ez már nem ennek a topiknak a témája.
Teljesen egyetértek.

Milyen komoly eszmecsere alakult itt ki, közbe pedig csak annyit kéne írni, hogy rohadj meg xy csapat vagy ember  ;D

Idézetet írta: Pozzato Dátum március 03, 2014, 15:15:17
Milyen komoly eszmecsere alakult itt ki, közbe pedig csak annyit kéne írni, hogy rohadj meg xy csapat vagy ember  ;D
Mivel Muguruza a kedvencem, ezért nem küldöm vissza az anyjába, de arra kíváncsi lennék, hogy a faszba tud 6:4, 5:2 után zsinórban 11!!! játékot elbukni? Megjött a menstruációja? Éppen akkor? Beszarás!!

Hsieh Su Wei, te ribanc. Hogy tudod 40-0 ról zsinórban 5 elvesztett labdával bukni a meccset? Ehhez csak gratulálni tudok, elvitted a megagigaszelómat, amiért a Lens már megküzdött. Köcce  :crazy:

Idézetet írta: Pozzato Dátum március 03, 2014, 15:15:17
Milyen komoly eszmecsere alakult itt ki, közbe pedig csak annyit kéne írni, hogy rohadj meg xy csapat vagy ember  ;D

A VV6 témában nem lehet a Berki-félékről beszélgetni, mert elkezdtek győzködni, hogy mennyire szórakoztatóak az ilyen emberek...    ;D


Idézetet írta: ZTE88 Dátum március 03, 2014, 14:57:47

Lesznek még bőven itt printscreenek elcseszett meccsekről, de már nem olyan szemszögből nézem őket, mint eddig. Azok is kellenek, hogy megtalálja az ember az arany középutat. És tényleg köszönöm ezeket a hozzászólásokat, építő jellegűek voltak!

A sportfogadásban csak a vesztes szelvényeink terelhetnek rá a helyes útra!  :)
Nem fogjuk sem a szüleinktől, sem a suliban megtanulni, hogy mi a helyes stratégia, sajnos, kellenek ezek a pofonok...