KÉRDEZZ BÁTRAN! Bármit! VÁLASZOLUNK!;)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: Knapp Dátum november 03, 2013, 18:48:15
Azt hiszem, minden statisztika alapján történő szűrés kétféle módon működhet:
vagy azt várom, hogy folytatódjon a statisztikában látott sor (pl. sok over 0,5 az 1. félidőben), vagy azt szűröm le belőle, hogy ez már túl hosszú sorozat és akkor inkább ellene játszom. ("most már biztos nem lesz gól")   :)

Mind a két logika ugyanazzal a statisztikával simán alátámasztható, így mindenképpen igazunk van (amíg a meccset le nem játsszák), bármi is a döntésünk.   :)

Egyébként 1,85-ös szorzókból elég 60% közeli találati arány (54% kell a nulszaldóhoz) és folyamatosan gazdagodni fogunk. (...ha nem kezdünk irreális tétemelésbe)
Neked is Köszönöm,Knapp!
Lassan már hozzászokom,hogy segítesz! ;D ;D :ok:

Idézetet írta: Knapp Dátum november 03, 2013, 18:48:15
Azt hiszem, minden statisztika alapján történő szűrés kétféle módon működhet:
vagy azt várom, hogy folytatódjon a statisztikában látott sor (pl. sok over 0,5 az 1. félidőben), vagy azt szűröm le belőle, hogy ez már túl hosszú sorozat és akkor inkább ellene játszom. ("most már biztos nem lesz gól")   :)

Mind a két logika ugyanazzal a statisztikával simán alátámasztható, így mindenképpen igazunk van (amíg a meccset le nem játsszák), bármi is a döntésünk.   :)

Egyébként 1,85-ös szorzókból elég 60% közeli találati arány (54% kell a nulszaldóhoz) és folyamatosan gazdagodni fogunk. (...ha nem kezdünk irreális tétemelésbe)

Már csak ezért sem hiszek a statisztikai alapon történő fogadásban, mert ugyanazon adatok alapján lehet indokolni egy valamit és az ellenkezőjét is.

Idézetet írta: ab_aevo Dátum november 03, 2013, 19:12:20
Már csak ezért sem hiszek a statisztikai alapon történő fogadásban, mert ugyanazon adatok alapján lehet indokolni egy valamit és az ellenkezőjét is.
Mi alapján lehet még fogadni? Érzés? Álom?

Mondjuk én csak szögire fogadok, ott statisztika nélkül meg sem lehet mozdulni.

Idézetet írta: georgeboyd Dátum november 03, 2013, 19:43:41
Mi alapján lehet még fogadni? Érzés? Álom?

Mondjuk én csak szögire fogadok, ott statisztika nélkül meg sem lehet mozdulni.
Ezt én is kérdezni akartam! ;D :)
Nos??

Idézetet írta: georgeboyd Dátum november 03, 2013, 19:43:41
Mi alapján lehet még fogadni? Érzés? Álom?

Mondjuk én csak szögire fogadok, ott statisztika nélkül meg sem lehet mozdulni.

Egy meccs kimenetelére való fogadáskor számos tényező van az álmon kívül (amúgy a megérzés nem is rossz dolog): forma, kezdők, időjárás, új edző, motiváltság stb stb.
A szöglet tényleg más tészta, ott másra nem igazán lehet támaszkodni.

Idézetet írta: ab_aevo Dátum november 03, 2013, 19:56:42
Egy meccs kimenetelére való fogadáskor számos tényező van az álmon kívül (amúgy a megérzés nem is rossz dolog): forma, kezdők, időjárás, új edző, motiváltság stb stb.
A szöglet tényleg más tészta, ott másra nem igazán lehet támaszkodni.
A formához kellenek a korábbi eredmények, szerintem enélkül a többinek sincs sok értelme (ez pedig statisztika).
Kellenek ezek az infók is, de ilyen azért nem sokszor van, nem hiszem, hogy valaki azért játszik egy tippet, mert esik az eső. (kivéve safety car, de most beszéljünk a fociról)
Az NBA-ben nagy szerepe lehet a kezdőnek, de ezt a fogadóirodák és az oddsgyárak hamar lereagálják.
Szerintem leszögezhetjük, hogy a sportfogadók over 95%-a a statisztikára alapozva tippel, bár ezen még nem gondolkodtam.

Idézetet írta: georgeboyd Dátum november 03, 2013, 20:09:51
A formához kellenek a korábbi eredmények, szerintem enélkül a többinek sincs sok értelme (ez pedig statisztika).
Kellenek ezek az infók is, de ilyen azért nem sokszor van, nem hiszem, hogy valaki azért játszik egy tippet, mert esik az eső. (kivéve safety car, de most beszéljünk a fociról)
Az NBA-ben nagy szerepe lehet a kezdőnek, de ezt a fogadóirodák és az oddsgyárak hamar lereagálják.
Szerintem leszögezhetjük, hogy a sportfogadók over 95%-a a statisztikára alapozva tippel, bár ezen még nem gondolkodtam.

Ennek ellenére a guruban azok az elemzések amelyek a legjobbak, nem azért a legjobbak, mert felsorolják a csapatok elmúlt 10 eredményét, sőt ha jól tudom az ilyen elemzések el sincsenek fogadva.

A statisztika ott kezdődik, hogy megnézzük a bajnoki tabellát.  :)
Aki szép elemzéseket ír, az is megteszi.

Az egy plusz előny a statisztikán felül, ha ismerünk egyéb tényezőket, ami hatással lehet a következő meccsre, de ha én látok egy csapatot, amelyik idegenben szökő évente nyer és alig szerez gólt, akkor nem biztos, hogy az ellenfél cserekapusának mandulagyulladása befolyásolni fogja a tippemet.  :)

Egy-egy játékos játéka vagy nem játéka azért sem feltétlenül mérvadó, mivel az elemzések azelőtt születnek, mielőtt a hivatalos kezdők ismertté válnának.

A motivációs szint "ismerete" viszont tényleg nagyon fontos!
(bár egy angol vagy német bajnokságban nem nagyon számít, mert ők máshogy vannak programozva)

Idézetet írta: Knapp Dátum november 03, 2013, 21:14:43
A statisztika ott kezdődik, hogy megnézzük a bajnoki tabellát.  :)
Aki szép elemzéseket ír, az is megteszi.

Az egy plusz előny a statisztikán felül, ha ismerünk egyéb tényezőket, ami hatással lehet a következő meccsre, de ha én látok egy csapatot, amelyik idegenben szökő évente nyer és alig szerez gólt, akkor nem biztos, hogy az ellenfél cserekapusának mandulagyulladása befolyásolni fogja a tippemet.  :)

Egy-egy játékos játéka vagy nem játéka azért sem feltétlenül mérvadó, mivel az elemzések azelőtt születnek, mielőtt a hivatalos kezdők ismertté válnának.

A motivációs szint "ismerete" viszont tényleg nagyon fontos!
(bár egy angol vagy német bajnokságban nem nagyon számít, mert ők máshogy vannak programozva)

Természetesen az alap, hogy tudja az ember az egyes csapatok milyen szintet képviselnek, milyen eredményeket értek el az elmúlt fordulókban, ez statisztika és mindenképpen kell hozzá. De az elemzések nem csak erről szólnak, nem erről szól(t) szigo "figyelő" topikja sem, stb. De avval nem értek egyet, hogy egy meccsen az alapján tippeljem meg, hogy hány gól lesz az első félidőben, hogy egy tavaly teljesen más játékosokkal és körülmények közt lejátszott meccsen hány gól volt az első félidőben. Ez a mandulagyulladásos példa pedig enyhén sarkallatos :)

ui.: nem kell félreérteni, én nem mondtam, hogy a statisztika nem számít, nagyon is számít, csak nem gondolom úgy, h ezen kívül más tényező nincs, csupán az álom. A kínai 2. osztály statisztikáját is ugyanúgy meg tudjuk nézni mint a premier league-ét, mégsem arra szoktunk fogadni, mivel ezekről a csapatokról többet tudunk, nem véletlenül nem ajánlatos olyan csapatra fogadni akiket nem is ismerünk.

Idézetet írta: ab_aevo Dátum november 03, 2013, 21:27:41
Természetesen az alap, hogy tudja az ember az egyes csapatok milyen szintet képviselnek, milyen eredményeket értek el az elmúlt fordulókban, ez statisztika és mindenképpen kell hozzá. De az elemzések nem csak erről szólnak, nem erről szól(t) szigo "figyelő" topikja sem, stb. De avval nem értek egyet, hogy egy meccsen az alapján tippeljem meg, hogy hány gól lesz az első félidőben, hogy egy tavaly teljesen más játékosokkal és körülmények közt lejátszott meccsen hány gól volt az első félidőben. Ez a mandulagyulladásos példa pedig enyhén sarkallatos :)

Persze, sarkítottam, de a komoly csapatoknál eleve rotáció van, vagy 30 "normális" játékost játszatnak egy szezonban.
Szerintem ugyanúgy leszűrhetsz overes tippeket abból, hogy ismered a csapatokat, láttad őket többször játszani és tudod, hogy gólra törően játszanak, akár a védekezés rovására is, de ugyanezt leszűrheted abból is, ha a statisztikában látod, hogy az első félidőkben vagy az egész meccseiken jóval az átlag felett van a góltermés.
Végül is a statisztika nem más, mint a csapatok/játékosok teljesítménye számszerűsítve, összehasonlítva bizonyos paraméterek alapján...

Persze ez a szorzókban is megjelenik, szerintem ott kell tudni ügyesnek lenni, hogy így is megtaláljuk a value beteket.

A bajnoki tabella pl. sokakat tévútra visz, főleg a szezon elején: egy "kisebb" csapat nyer 3 meccset a szezon elején, így ott van az élmezőnyben és sokan elhiszik, hogy akkor majd ez a széria folytatódni fog. Szerintem meg a helyükre kerülnek - én a fejemben lévő tabellához viszonyítok - így inkább veretem őket.
Képesek a fogadók túl- vagy alul értékelni egy-egy csapatot a közelmúlt eredményei alapján (nézzük meg pl. a magyar válogatottat! hehe), nekem ebben is segít a statisztika, hogy több szempontból körbe tudom járni azokat a csapatokat is, amelyeket nem tudok megnézni hetente.

Melyik irodá(k)nál lehet a mastercarddal befizetett pénzt skrillre kifizetni (persze megforgatás után)?

Szerintetek a barátajánló bónusz kapcsán ajánlhatom a lányomat, aki 18 fölötti, külön háztartásban él, és igazolni tudja mindezt? 

Idézetet írta: Eisbär Dátum november 03, 2013, 08:31:30
Nem mindegy hogy lejátszó vagy szerkesztő.....

Való igaz. De legalább nem vagyok vaksi, mert akkor a potplayerben tényleg nem lehet menteni.

Idézetet írta: La Guerta Dátum november 04, 2013, 00:45:21
Szerintetek a barátajánló bónusz kapcsán ajánlhatom a lányomat, aki 18 fölötti, külön háztartásban él, és igazolni tudja mindezt?

Ajánlhatod.

Idézetet írta: La Guerta Dátum november 04, 2013, 00:45:21
Szerintetek a barátajánló bónusz kapcsán ajánlhatom a lányomat, aki 18 fölötti, külön háztartásban él, és igazolni tudja mindezt?

Ha a családnevetek egyezik, akkor azért ebbe beleköthetnek, mert pl. a bet365-nél is ez szerepel a bónusz feltételeinél:
Kizárólag egy ajánlat lehetséges személyenként, családonként, háztartási címenként, e-mail címenként, telefonszámonként, azonos fizetési számlaszámonként (pl. bank- vagy hitelkártya száma, neteller számlaszám, stb.) és megosztott számítógépenként, pl. nyilvános könyvtár vagy munkahely.

Persze lehettek névrokonok is.  :)