KÉRDEZZ BÁTRAN! Bármit! VÁLASZOLUNK!;)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


persze nem csökkentem a tétet a megjátszott tipp sok. csak azt nem tudom hogy szelektáljak a sok nyerő tippster közül

A FREE betekre van valami taktika hogy tisztán megmaradjon?

Ha csak interneten való utaláshoz szeretnék használni egy számlát, akkor melyik a legkedvezőbb bank, ahol ezt megtehetem? (sportfogadáshoz használnám csak)
Értem ez alatt azt, hogy a legminimálisabb díj az utaláskor, készpénz felvételkor stb stb

Idézetet írta: Tiedes Dátum február 13, 2014, 21:47:49
Ha csak interneten való utaláshoz szeretnék használni egy számlát, akkor melyik a legkedvezőbb bank, ahol ezt megtehetem? (sportfogadáshoz használnám csak)
Értem ez alatt azt, hogy a legminimálisabb díj az utaláskor, készpénz felvételkor stb stb

Én a CIB-re esküszöm, de nem biztos, hogy az a legolcsóbb, de nem is túl drága. Az Internetbank kurvajó, a telefonos ügyintézés nagyon gyors, és fasza. Ha fosol a kártyahasználattól, akkor van automatice Internetkártya is, a neten vagy telefonon 20 másodperc alatt át tudod vezetni a külön alszámlájára a zsét, így mindig csak annyi van rajta, amennyit a vásárlásra rászánsz, nem tudnak átbaszni, aztán visszarakni a fő számlára is ugyanígy megy (mondjuk én nem használom, a főkártyával tolom).
Raiffiesen se rossz, de 100 pontból én 95-öt adnék a CIB-re, és 90-et a Rafira. (Az OTP-re meg 20-at kb, a többit nem ismerem.)

Idézetet írta: georgeboyd Dátum február 13, 2014, 21:54:57
Én a CIB-re esküszöm, de nem biztos, hogy az a legolcsóbb, de nem is túl drága. Az Internetbank kurvajó, a telefonos ügyintézés nagyon gyors, és fasza. Ha fosol a kártyahasználattól, akkor van automatice Internetkártya is, a neten vagy telefonon 20 másodperc alatt át tudod vezetni a külön alszámlájára a zsét, így mindig csak annyi van rajta, amennyit a vásárlásra rászánsz, nem tudnak átbaszni, aztán visszarakni a fő számlára is ugyanígy megy (mondjuk én nem használom, a főkártyával tolom).
Raiffiesen se rossz, de 100 pontból én 95-öt adnék a CIB-re, és 90-et a Rafira. (Az OTP-re meg 20-at kb, a többit nem ismerem.)
Még egy fontos dolog a CIB mellett!!!: Egyedül náluk van az azt hiszem, hogy hétvégén és banki időn kívül is áttolják azonnal másik CIB számláról/számlára a zsét. (nyilván csak CIB-CIB). Szombaton némelyik fiókban befizetni is lehet, ami azonnal könyvelődik. A rafinál és az OTP-nél csak hétfőn férsz hozzá.
Ez azért sokszor fasza lehet, ha külföldön pénzre van szükséged hétvégén, és van CIB-es ismerősöd, azonnal tud lóvét tolni neked.

Idézetet írta: georgeboyd Dátum február 13, 2014, 21:54:57
Én a CIB-re esküszöm, de nem biztos, hogy az a legolcsóbb, de nem is túl drága. Az Internetbank kurvajó, a telefonos ügyintézés nagyon gyors, és fasza. Ha fosol a kártyahasználattól, akkor van automatice Internetkártya is, a neten vagy telefonon 20 másodperc alatt át tudod vezetni a külön alszámlájára a zsét, így mindig csak annyi van rajta, amennyit a vásárlásra rászánsz, nem tudnak átbaszni, aztán visszarakni a fő számlára is ugyanígy megy (mondjuk én nem használom, a főkártyával tolom).
Raiffiesen se rossz, de 100 pontból én 95-öt adnék a CIB-re, és 90-et a Rafira. (Az OTP-re meg 20-at kb, a többit nem ismerem.)

Értem, köszi :) Más is ezen a véleményen van?

Szerintem is ilyen célra a CIB tökéletes választás :) :ok:

Idézetet írta: Tiedes Dátum február 13, 2014, 21:47:49
Ha csak interneten való utaláshoz szeretnék használni egy számlát, akkor melyik a legkedvezőbb bank, ahol ezt megtehetem? (sportfogadáshoz használnám csak)
Értem ez alatt azt, hogy a legminimálisabb díj az utaláskor, készpénz felvételkor stb stb



Szerintem az egyéni pénzforgalmadtól függ, hogy melyik lesz neked a legkedvezőbb és egyáltalán melyik bank melyik számlatípusa jöhet szóba.
Én pl. az Axánál egy olyan számlát használok, ahol a belföldi utalásoknál csak a tranzakciós illetéket kell megfizetni (0,3%) és nincs számlavezetési költségem sem.
Viszont külföldre nem tudok utalni (tehát egy irodához csak akkor utalhatok, ha az használ magyarországi bankszámlát) és még a MasterCardom sem használhatom sportfogadáshoz.  :)  Tehát ez a számla a legtöbb sportfogadónak használhatatlan, de nekem megfelel, mivel nem ezzel fizetek be a bukikhoz, ide csak pénzt várok és küldöm tovább mondjuk a rezsire.

Szóval először az igényeidhez mérten ki kell szórni, ami szóba sem jöhet (pl. ha nem engedik a bankkártyát játékoldalakhoz használni és neked ez fontos, akkor a mezőny fele már el is vérzett), aztán a maradékon belül lehet árversenyt tartani.  :)

A fórumon van valahol külön témája a sportfogadáshoz használható bankkártyáknak, ez is lehet egy kiindulási pont...
Mondjuk nekem a tököm tele van vele, hogy átlagosan 2-3 havonta vannak komoly változások a bankok kondíciós listájában (nagyrészt a jogszabályi vagy adóváltozásoknak köszönhetően), így egyáltalán nem biztos, hogy amit most kimatekozol, az még áprilisban is igaz lesz...   

Ha ez lesz az egyetlen vagy a legfőbb számlád, akkor a pénzfelvétel díjával nem kell számolnod havi 150,000 ft-ig, ha megoldod két felvételből. (ez egységesen ingyenes, ha előzetesen kérted ezt a számládhoz - csak egyetlen egyhez tudod összesen)
A személyes pénz befizetés is szempont lehet (nekem nem az, nincs erre pénzem), ilyenkor a bankfiók közelsége vagy a fiókhálózat sűrűsége is fontos.

Korábban CIB (IEB) és Raiffeisen kártyám/számlám is volt, jól is működtek a sportfogadáshoz is, viszont összességében érezhetően magasabb költségekkel (számlavezetés, utalás, kp felvét), mint az Axa.



Aztán olyan szempontból is megközelítheted a kérdést, hogy várhatóan mely bank marad az országban még hosszú évekig.  :)
Az MKB-t árulják, de felmerült a K&H és a Budapest Bank eladási is. A Raiffeisen és az Erste nemrég pattintotta le a vételi ajánlatot, így valószínűleg maradnak.

Egyébként az OTP is szóba jöhet és a takarékszövetkezeti számlákat is érdemes megnézni, ha sportfogadáshoz használható a kártyájuk és van normális netbankjuk.

Idézetet írta: georgeboyd Dátum február 13, 2014, 22:00:44
Még egy fontos dolog a CIB mellett!!!: Egyedül náluk van az azt hiszem, hogy hétvégén és banki időn kívül is áttolják azonnal másik CIB számláról/számlára a zsét. (nyilván csak CIB-CIB).

OTP-nél is van 7*24 órás, OTP bankkártyák közötti azonnali átutalás.

Köszönöm a válaszokat.
Következő kérdésem:

Milyen jogszabályok vonatkoznak a sportfogadásban nyert jövedelemre?
Én úgy olvastam, hogy évi 2.000.000 Ft fölött kell csak belőle adózni, ha külföldre van bejelentve a fogadó oldal. (pl bet365)
Édesapám viszont 600.000-ről tud. Valaki tudna nekem pontos adatot mondani? Esetleg kiskaput, vagy ki hogy oldotta meg ezt?

1 Ft-tól kell rá adózni, csak a Tippmix és TippmixPro adómentes. Kiskapu: Skrill, Neteller + kártya esetleg külföldi bankszámla. Szabályozás topicban olvass vissza, sokszor le van irva.


Tudja valaki hogy pontosan mi a különbség a két tipp között:

(jégkorong - bet365)

további játék összesített

alatt 4,5 - 2,37
alatt 5    - 1,83

Elöre is köszönöm a felvilágosítást.

Idézetet írta: Assassin Dátum február 14, 2014, 18:26:33
Tudja valaki hogy pontosan mi a különbség a két tipp között:

(jégkorong - bet365)

további játék összesített

alatt 4,5 - 2,37
alatt 5    - 1,83

Elöre is köszönöm a felvilágosítást.

Ha az 5 alatt 2 kimenetelre van bontva (5 alatt és 5 felett), akkor pontosan 5 gól esetén a tét visszajár. Itt szerintem erről van szó. Kevesebb a kockázatod, így kisebb szorzóval fogadhatsz erre.

Ha viszont az 5 alatt 3 kimenetelre van bontva (5 alatt, 5 "döntetlen", 5 felett), akkor ez egy 4,5 alattnak felelne meg.