KÉRDEZZ BÁTRAN! Bármit! VÁLASZOLUNK!;)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában


Idézetet írta: oakland23 Dátum október 08, 2014, 15:43:06
Cibulkova hány kiló lenne, ha nem teniszezne, vagy edzene minden nap? 120? Így is dagadt, nem is értem, hogy lehet pocakja és hájas karja egy élsportolónak, aki odafigyel az étkezésre(?), van ilyen-olyan tanácsadója stb. Fura

huu, ezt ha eszre veszi a Lajos, lever mint a Judy a vekkert :D

Mit lehet tenni ha Eset Socal Media Scanner vírust talál, de mivel ismerős bejegyzésénél, és profiljánál így nem lehet törölni? Ez jelent bármiféle veszélyt rám?

Tud valaki olyan linket ajánlani,ahol tudok mobilról élő meccseket nézni!
Windows alapú a telefonom...Lumia 625

Egy család lakik az én nevemen lévő házon 1/2.
Nincs szerződés jó szándékból lettek elátásólva kb 1 éve, de nem hajlandóak elmenni.
Rendőr nem tudom mennyire lenne jó megoldás.

Idézetet írta: bendehal Dátum október 14, 2014, 21:07:43
Egy család lakik az én nevemen lévő házon 1/2.
Nincs szerződés jó szándékból lettek elátásólva kb 1 éve, de nem hajlandóak elmenni.
Rendőr nem tudom mennyire lenne jó megoldás.

Ha nincs róla papír (bérleti szerződés vagy ilyesmi), akkor is szerintem írásban fel kell őket szólítani, hogy hagyják el a házat, ha nem teszik meg, akkor a jegyzőhöz kell menni.
Szerintem alapból egy rendőr nem tud sokat tenni ilyenkor.

Te be tudsz jutni a házba?
Be vannak oda jelentve?

(hja, amit TiB ír, az is eredményes lehet, csak a ki-be kapcsoltatásnak is van költsége)

Idézetet írta: Knapp Dátum október 14, 2014, 21:19:07
Ha nincs róla papír (bérleti szerződés vagy ilyesmi), akkor is szerintem írásban fel kell őket szólítani, hogy hagyják el a házat, ha nem teszik meg, akkor a jegyzőhöz kell menni.
Szerintem alapból egy rendőr nem tud sokat tenni ilyenkor.

Te be tudsz jutni a házba?
Be vannak oda jelentve?

Zár csere az volt náluk, de nincsenek bejelentve.
Annyi hogy a villany óra az ö nevúkön van meg a gáz kb.
Nincs szerződés, jó hiszemüleg élnek ott.
Kommunálisadót mi fizetjük.
Be falaznak egy ablakot nem szólvak.
Eladják a mósogépet nem szólnak.
Ki verik az ablakot nem szólnak.
Mintha az övék lenne, mondjuk ennyira nem is érdekelt előtte.
Elmegyek mer tesóm bécsben lakik, és ez látom.
Nálam ki veri a biztosítékot.

Idézetet írta: bendehal Dátum október 14, 2014, 21:53:31
Zár csere az volt náluk, de nincsenek bejelentve.
Annyi hogy a villany óra az ö nevúkön van meg a gáz kb.
Nincs szerződés, jó hiszemüleg élnek ott.
Kommunálisadót mi fizetjük.
Be falaznak egy ablakot nem szólvak.
Eladják a mósogépet nem szólnak.
Ki verik az ablakot nem szólnak.
Mintha az övék lenne, mondjuk ennyira nem is érdekelt előtte.
Elmegyek mer tesóm bécsben lakik, és ez látom.
Nálam ki veri a biztosítékot.

Huh, akkor elég rutintalanul csináltátok!
Ha a villany meg a gáz az ő nevükön van, akkor még kikapcsoltatni sem tudjátok.
Másrészt bármikor dönthetnek úgy, hogy nem fizetik tovább a számlákat. Bár névleg az ő nevükön lesz a tartozás, de ha ez miatt kikapcsolják a szolgáltatást, akkor a visszakapcsolás díját te fizeted majd, illetve ha át akarjátok majd saját névre íratni, akkor is lesznek nehézségek.

Elvileg csak pereskedés után tudnátok kirakni őket, még akkor is ha véget ér a jóhiszeműség.
Egy "vicces" ötletet olvastam ilyen esetre: ha a tulajdonos felújítást szeretne, akkor azt tűrniük kell. Szóval le lehet szereltetni az ajtókat és az ablakokat.
Egyébként ha ők vannak birtokon belül, akkor a jog inkább őket védi...

Idézetet írta: Knapp Dátum október 14, 2014, 22:20:16
Huh, akkor elég rutintalanul csináltátok!
Ha a villany meg a gáz az ő nevükön van, akkor még kikapcsoltatni sem tudjátok.
Másrészt bármikor dönthetnek úgy, hogy nem fizetik tovább a számlákat. Bár névleg az ő nevükön lesz a tartozás, de ha ez miatt kikapcsolják a szolgáltatást, akkor a visszakapcsolás díját te fizeted majd, illetve ha át akarjátok majd saját névre íratni, akkor is lesznek nehézségek.

Elvileg csak pereskedés után tudnátok kirakni őket, még akkor is ha véget ér a jóhiszeműség.
Egy "vicces" ötletet olvastam ilyen esetre: ha a tulajdonos felújítást szeretne, akkor azt tűrniük kell. Szóval le lehet szereltetni az ajtókat és az ablakokat.
Egyébként ha ők vannak birtokon belül, akkor a jog inkább őket védi...

De hogyan védheti öket a jog ha az én házban vannak?

Most rám hoztad a frászt...
Gondolkozam rendörségen, meg mi egymáson de ki kellene őket dobni.
Most az mondod hogy ez csak pereskedésel tudnám elérni?

Nem akarlak elkeseríteni még jobban, de még lehet pereskedéssel sem tudod őket kitenni.
Nagyon szarul vannak ezek a szabályok megalkotva Magyarországon...

Nem tudom van e olyan aki közületek olvas/követi a tolvajkergetőket, de ott is volt egy hasonló ügy (sőt majdnem pont ugyanilyen). Sajnálatos módon a jog őket védi, már hónapok óta tart az az ügy de még mindig a házban laknak a lakásfoglalók...
Valahogyan őket kéne rávenni, hogy takarjodanak el onnan. Mondjuk ablak kitörés, ajtó leszedés és egyéb hasonló finomságok? Ha a te neveden van a ház, végülis lehet jogod hozzá nemde? Vagy marad egyedül a bíróság ami törvényes lehet. :/

#1751 október 15, 2014, 14:32:46, Nezzenekoda
Volt a Naplóban is hasonló :D ott egy vagyonvédelmi cég vezetője elég magabiztosan mondta hogy nekik nagy arányban sikerül megoldani az ilyen helyzeteket!

Ebbe van 5:35-től de az egész tanulságos!

http://tv2.hu/musoraink/naplo/155093_porul_jart_foberlok.html

Azon múlik a dolog, hogy "jogilag" mennyire felkészült a lakásfoglaló.
Ha tisztában van a jogaival, akkor nehéz kitenni és még ő fog jó eséllyel feljelenteni téged birtokháborításért vagy zaklatásért.
Ha nincs papír és sikerül "szelíden" kitenni, akkor már neki kell bizonygatnia az igazát, talán ehhez nem lesz pofája.

Odáig már eljutottál, hogy felszólítsd őket a lakás elhagyására?

(egyébként a közműveket vissza lehet íratni a tulajdonos nevére, de állítólag ha lakott az ingatlan, akkor bemondásra nem kapcsolják ki a szolgáltatást még a tulajdonos kérésére sem. Viszont ha a nevedre jönnek a számlák, akkor "nemfizetéssel" ezt is el lehet érni 2-3 hónap alatt)

Idézetet írta: Nezzenekoda Dátum október 15, 2014, 14:21:35
Volt a Naplóban is hasonló :D ott egy vagyonvédelmi cég vezetője elég magabiztosan mondta hogy nekik nagy arányban sikerül megoldani az ilyen helyzeteket!


Azt hiszem, hogy ez is csak a "bérlő" hozzáállásán múlik. Ha megijed, elmegy.
Viszont ha nem akarja, nem engedi be a vagyonvédelmiseket és ha rendőrt hív, neki adnak majd igazat.



Köszönöm a válaszokat!

Ügyvéd lesz belőle, nem hiányzik hogy a végén még én üssem meg a bokámat.
Felszólítás azt majd az ügyvéd meg írja. Remélem nem lesz pereskedés, de ha odáig fajulna kártérítési követeléseim lennének.
Ha van egy csöpp eszük ezt csak nem akarják.

Többiek már sok mindent leírtak, egy ismerősömnek is volt hasonló esete mostanában.
Én nem tudnék higgadt maradni a helyedben ilyen szituban.. azért egy baráti erődemonstrációt tartanék néhány haverommal, persze úgy, hogy tettlegességig ne fajuljon.