KÉRDEZZ BÁTRAN! Bármit! VÁLASZOLUNK!;)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: vinatieri Dátum január 06, 2015, 13:02:24
Értem, hogy egyes fogadóirodák helyszínen lévő embereivel próbálnak tutira menni, de szerintetek minden fogadóiroda helyszíni megfigyelőt alkalmaz minden olyan meccsen amely az élő kínálatában szerepel? Szerintem nem. És most nem feltétlenül magyar bajnoki focira gondolok hanem pl. egy "legutolsó" Ligakupameccsre itthonról, vagx egx kézi vagx kosármeccsre! A szlovák Niké-n z elmúlt ősszel pl. szinte a Ligakupa 90%-át kínàlták élő fogadásban is. Más kérdés, h mondjuk ilyenkor miért is csodálkoznak a sok gólzáporos mérkőzésen.
Pedig ez így van, másképpen hogy képzeled? Több cég is van egyébként, akitől ezt a szolgáltatást megvehetik az irodák, és meg is veszik.

Időnként előfordul a bet365-nél is, hogy teljesen indokolatlanul zárják a tétlapot, miközben azokban a percekben éppen nem történik semmi.
Ilyenkor vajon mi van?
Megszakadhatott a kapcsolat az informátorral, vagy az valamit nyilvánvalóan félreütött? Esetleg befutott egy nagyobb tét?
A meccs képe biztosan más forrásból érkezik hozzájuk, mint a helyszínen lévő személy "közvetítése", én ilyenkor simán technikai hibára gyanakszom, amiből szintén ki lehet jönni előnyösen.

Mondjuk stdavid véleményéhez csatlakozom, nem nagyon áldoznék időt az ilyen csúszások tudatos keresésére, de ha elmélyülsz az élő meccsekben, akkor időnként szembejön majd ilyen hiba úgyis.

Talán azt lehetne figyelgetni, hogy melyik országban "linkebbek" a srácok, akik kint vannak a meccseken közvetíteni, hol fordul elő sűrűbben hiba vagy "bealvás"!  :)
Meg ugye a szabályismeret is fontos, talán élőben hokimeccseken lehetne nyerni azon, hogy te előbb észreveszel egy késleltetett kiállítást, mint a helyszínen lévő informátor, de itt is igaz, hogy a monitor előtt ülőt biztosan vered, mert a képernyőn sokszor nem is látszik a spori vagy az üres kapu!
(ha mondjuk a sportriporter Gyulai Miki lenne az "ellenfél", akkor halálra kereshetném magam ilyesmin, ő még azt sem veszi észre, mikor már levitte az egyik csapat a kapusát, de még akkor is találgat, mikor már nyílik a büntetőpad ajtaja. hehe)

Egyes meccseken biztosan vannak helyszíni emberei az irodáknak, már beszélgettem is egy ilyennel. Viszont ha van TV közvetítés, akkor nem biztos, hogy küldenek embert. Ezt abból gondolom, hogy az egyik meccsen elment a stream, és felfüggesztették a piacot. Persze lehet, hogy ilyenkor automatikusan felfüggesztik, és ettől még van helysíni gombnyomó is. Ahogy többen is írták, a bukik néha bealszanak, amit még netes stremmel is ki lehet használni, akár egy irodán belül is. Régebben a Bet365-ön a kisebb tenisztornákon a stream gyakran egy ponttal előbb járt, mint az odds. Ma már ez nem jellemző. Tegnap viszont ki tudtam használni, hogy a Partypoker (Bwin klón) maradt le egy ponttal a Bet365 streamtől. De ez csak arra jó, hogy kicsit jobb oddsal tudjunk fogadni. Ha a netes stream segítségével néha ki lehet használni az ilyen hibákat, akkor ez a helyszínen biztos könnyebb. Viszont nem hibáznak olyan gyakran az irodák, hogy megérje ezzel foglalkozni.

Az indokolatlanul zarolt tetlap legtipikusabb formaja szerintem is akkor tortenik, amikor tobben egyszerre nagy osszegekkel tamadjak valamelyik piacot es az adott iroda szoftvere kvazi lefekezi ezt az esemenyt.
De tobbszor latni azert olyat a kecskepasztor ligaknal, hogy egy ilyen utan kiveszik magat az esemenyt is az elo kinalatbol. Persze a legnagyobb bundak meccs elott kotettnek es nem kozben, de az is gyanus ami nem gyanus.
Mondjuk pont emiatt felemas nekem ez a helyszini megfigyelo dolog, de ha van erejuk ilyenekre kolteni akkor csinaljak, nekem8.

Idézetet írta: junglefever Dátum január 06, 2015, 21:34:47
Az indokolatlanul zarolt tetlap legtipikusabb formaja szerintem is akkor tortenik, amikor tobben egyszerre nagy osszegekkel tamadjak valamelyik piacot es az adott iroda szoftvere kvazi lefekezi ezt az esemenyt.
De tobbszor latni azert olyat a kecskepasztor ligaknal, hogy egy ilyen utan kiveszik magat az esemenyt is az elo kinalatbol. Persze a legnagyobb bundak meccs elott kotettnek es nem kozben, de az is gyanus ami nem gyanus.
Mondjuk pont emiatt felemas nekem ez a helyszini megfigyelo dolog, de ha van erejuk ilyenekre kolteni akkor csinaljak, nekem8.

A bet365-nél pár napja Premier League meccsen is zárták egy percre a piacot, mikor nem volt történés, pedig ott nehéz nagy pénzzel kizökkenteni őket. A kisebb piacokon persze én is elsősorban erre gyanakszom.

Valószínűleg a külsős megfigyelő alkalmazása költséghatékonyabb nekik, nem alkalmaznak vagy szerveznek be erre embereket, hanem van egy cég (vagy több), amely a meccsekre elküldi az adott országban élő embereit, aztán ezt a meccskövetést eladják több irodának is. Ráadásul a helyi megbízottakkal egy csomó utazási költség megspórolható ahhoz képest, mint ha mondjuk Londonból indulnának a világ minden a "tudósítók".

Ha a fogadóiroda saját alkalmazottakkal oldaná ezt meg, akkor szerintem nagyon nehezen tudná kezelni a szükséges létszám ingadozását is: van, hogy csak két élő meccs van, máskor meg egyszerre van vagy 80 mondjuk a bet365-nél.
Ha egy meccset egy ember figyel, akkor a maximális meccsszámhoz kéne igazítani a létszámot, de ez a létszám egyéb esetekben teljesen felesleges lenne.
Azt meg nem hiszem, hogy az irodák "alkalmi munkára" berángatnak 2-3 órára embereket, mert éppen egyszerre elkezdődik 8 NHL meccs.

Idézetet írta: Knapp Dátum január 06, 2015, 23:20:08
Valószínűleg a külsős megfigyelő alkalmazása költséghatékonyabb nekik, nem alkalmaznak vagy szerveznek be erre embereket, hanem van egy cég (vagy több), amely a meccsekre elküldi az adott országban élő embereit, aztán ezt a meccskövetést eladják több irodának is.

Igen, ez így lehet. Sokszor van, hogy egy-egy ITF teniszmeccs piacát ugyanakkor függesztik fel a Bet365-nél és a Willhillnél. Nyilván ugyanattól a cégtől veszik a megfigyelési infót, és ilyenkor megszakadhat a kommunikáció velük.

Üdv Tudna valaki adni tippeket easy money stratégiához?
Gondolom élő fogadásra kell ráhasalni, de azon belül mit célszerű?

Idézetet írta: ricsi046 Dátum január 07, 2015, 11:08:16
Üdv Tudna valaki adni tippeket easy money stratégiához?
Gondolom élő fogadásra kell ráhasalni, de azon belül mit célszerű?
Ami nyer

Idézetet írta: ricsi046 Dátum január 07, 2015, 11:08:16
Üdv Tudna valaki adni tippeket easy money stratégiához?
Gondolom élő fogadásra kell ráhasalni, de azon belül mit célszerű?
over 0,5

Inkább a "lesz még egy gól" jellegű fogadások. Nekem ezek jönnek be. Ha nem vagyok majom és rakok össze-vissza  :bash:

és hogy válogassam ezeket a meccseket?mármint a 0,5 over meg lesz mégegy gólt?Csak mert elég könnyű belefutni egy 0-0-ba tapasztalatom szerint

Idézetet írta: ricsi046 Dátum január 07, 2015, 16:20:50
és hogy válogassam ezeket a meccseket?mármint a 0,5 over meg lesz mégegy gólt?Csak mert elég könnyű belefutni egy 0-0-ba tapasztalatom szerint

Valószínűleg minden legalább fél-profi fogadónak saját szabálylistája van erre vonatkozólag. Amit valószínűleg mindenhol megtalálsz az az, hogy nincs tuti tipp. Ezzel jobb minél előbb megbarátkozni, az is elmehet, ahol minden stimmel.
Én leginkább a statisztikára hagyatkozom. Elmúlt mérkőzések eredményei, rúgott és kapott gólok száma, hátrányban van-e az esélyesebb csapat, van-e piros lap, van-e tétje a meccsnek.

Viszont ha eredményesen akarsz elő-fogadni, akkor el kell fogadni, hogy ott kell seggelni a gép előtt :)

Nézni kell a meccs képét, és ha valami "nem stimmel" az oddsokhoz képest, akkor valahol érték van, és azt kell rakni. Pl. meccs előtt 3,5-re lövik be az under/over határt, de alig van helyzet, akkor értelemszerűen a kevés gólra kell fogadni. Magyarul meglepetésekre kell vadászni élőben, nekem ez jött be.

Üdv! Ha van A irodánál és B irodánál 10-10€. Szerintetek melyik módszer a legjobb arra, hogy egyikből átbukjam a másikba a pénzt?
Nyilván tétemelés vesztes fogadás után muszáj.
Kis odds vs nagy odds? Vagy 1.95-1.95 párok?

Van egy hülye kérdésem, de leírom.  ;D
Valószínűleg kimegyek münchenbe ott bejelentkezek állandó lakosként. Nem tudom meddig maradok az nem is fontos. Ha csinálok egy új személyit annyi lesz a különbség hogy új száma lesz (az nem biztos hogy elég) +bank kártya Skrill helyett neteller. Szóval olyan buki akihez reggeltem leveszi hogy van egy másik számlám?
Mindenestre már csak azért megéri ki mennem hogy azokat a bukikat elérjem akikhez itthon még reggelni sem tudok.

Most pattant ki a fejemből, nyílván túl sok adat van rajta ami egyezni fog..  :bash: