KÉRDEZZ BÁTRAN! Bármit! VÁLASZOLUNK!;)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


A technikai része (jó találtai arány, stratégia stb) mellett, olyan ez mint a pókerből élés is. Nincs havi rendszerességgel fizu, és mi erre vagyunk szocializálva. Van olyan hónap, amikor egyenesen nem is az a kérdés, hogy nyersz-e, hanem hogyan fogod vissza/kezeled a bukót. Erre gyorsan rávágja mindenki, hogy bizonytalanságban élni, pedig ugye nem ez történik, csak ciklikus a profit, mint egy vállalkozásnál.

Ha már itt tartunk, nekem ebben mindig is az volt a furcsa, hogyha valaki ebből él, főleg mostanában, arra az adóhatóság nem száll rá? Vagy hogy lehet ezt kezelni? Mert gondolom, aki ebből él, az mást nem dolgozik, de ha ebből él, akkor azért havonta átlagban néhány százezer biztos bejön, az ember pedig vesz ezt-azt. Nyilván nem azután lenne gyanús, hogy fél kg-val több trapistát vesz a boltban, de esetleg vesz egy kocsit/házat/telket, tehát valamit amihez papírok kellenek, akkor azért az csak feltűnik a hatóságnál, hogy nincs munkája, de mondjuk vett egy másfél milliós autót (kivéve, ha nem valami politikus az illető). Vagy azon a szinten az ember inkább adózik a nyeremény után, esetleg vállal valami részmunkaidős munkát, csak, hogy papíron legyen valami?
Engem ez a veszély mondjuk nem fenyeget, de érdekel a dolog, ha esetleg valakinek van ilyesféle tapasztalata közvetve, vagy közvetlenül, akkor kíváncsi lennék.

Sziasztok,

Nem találtam ennél megfelelőbb fórumot, ezért itt tenném fel a kérésemet. Programozót keresek, olyat aki lehetőleg jártas a sportfogadásban, lenne 1-2 gondolatom, amit szeretnék kiviteleztetni. Hosszú távú együttműködést szeretnék kialakítani, munkaidőben rugalmas tudok lenni, kérem ha valakinek van ötlete azt jelezze nekem privátban, köszönöm. (Remélem, hogy ezzel nem vétettem a fórum szabályzatai ellen,ha igen akkor kérek egy privát üzenetet:) )

Idézetet írta: LosGabos Dátum november 08, 2015, 23:14:06
Próbaidő alatt indoklás nélkül felmondhatsz, természetesen írásban. Furcsa a 4 hónap, általában 3 szokott lenni a próbaidő.
Akár azonnal is kiléphetsz, attól függ van-e másik munka, vagy kell-e még itt a pénz. Az utolsó napon kilépni elég nagy spermaság... ;D
Azért nem az utolsó napon Gabos,mert még ott lenne a december is!
Viszont,már nagyon nincs kedvem az egészhez!
Megpróbáltam valamit,de nem tetszik,ennyi az egész.:D

Idézetet írta: mikisun Dátum november 08, 2015, 22:33:09
Bármit lehet kérdezni?:D:D
Éppen egy 4 hónapos próbaidős állásban vagyok benne,de november végén szeretnék lelépni.
Nagyon nem váltotta be az elképzelésemet!
Nem tudjátok,hogy mi is ennek a menete?
Azt hiszem,hogy ilyen kevés időnél még megindokolni sem kell,hogy miért is hagyom ott a melót.
Elég szóban bejelenteni a dolgot a munkáltató felé vagy papíron kell benyújtani?
Mennyi idővel előtte kell/illik szólni nekik a felmondásról?
Köszi a válaszokat!

írsz egy kérelmet, hogy pl. családi okok miatt szeretnéd megszűntetni a munkaviszonyt (azonnal ... vagy odaírod, hogy a próbaidő lejárta után), megbeszéled a feletteseddel (hacsak nem miatta akarsz elmenni  :D) ő meg majd viszi a papírt a HR-re, és ennyi.
azért cca. 1 héttel előtte szólj, hogy tudjanak pótolni ha van rá lehetőség, bár nem tudom milyen jellegű munkáról van szó.

Idézetet írta: gerry Dátum november 09, 2015, 18:54:21
írsz egy kérelmet, hogy pl. családi okok miatt szeretnéd megszűntetni a munkaviszonyt (azonnal ... vagy odaírod, hogy a próbaidő lejárta után), megbeszéled a feletteseddel (hacsak nem miatta akarsz elmenni  :D) ő meg majd viszi a papírt a HR-re, és ennyi.
azért cca. 1 héttel előtte szólj, hogy tudjanak pótolni ha van rá lehetőség, bár nem tudom milyen jellegű munkáról van szó.
Próbaidő alatt nem kell ok. Ír egy levelet, hogy ő, vagyis XY (születési idő, anyja neve), próbaidő alatt felmond, ekkor és ekkor (mondjuk egy hét múlva), majd város, dátum és aláírás. Erre a reakció vagy az lesz, hogy akkor holnap sem kell már bemennie, vagy tényleg csak egy hét múlva.
Okra semmi szükség, ha már lejárt volna a próbaideje, akkor lenne. Ha akarja akkor a felettesének mondhat ezt-azt, de a HR-nek a levélben semmi másra nincs szükség. Ja, és annyi, hogy a levélből érdemes két példányt is készíteni, egyet magának elrakva a HR-sel aláíratva. Mondjuk, ha normális a cég, akkor erre nincs szükség, de adott esetben érdemes, bár ezzel nem szoktak visszaélni.

Köszi a segítséget,srácok!:D
Majd szólok nekik vagy 3-4 nappal előtte,de benne lesz a hétvége is!:D:D
Na,jó,majd látjuk!
Amúgy kőkemény fizikai melóról van szó,de mivel bővítették a létszámot(most jött 4 új dolgozó)így nem csinálok lelkiismereti problémát magamnak abból,hogy mikor hagyom ott őket.:D

Ha már a pénznél járunk!
Valaki csinálta/csinálja már a bináris opciózást vagy a forexezést?
Ha igen,akkor milyen haszonnal?
Csak azért kérdezem,mert se szeri se száma a neten az olyan embereknek,akik már mocskosul gazdagok pl a bináris opciókból.:D:D
Tudjátok,amikor egy devizapár le-fel irányát kell eltalálni.
Nos,van,akinek ez bejött?

Idézetet írta: ragnaROCK Dátum november 09, 2015, 15:55:07
Ha már itt tartunk, nekem ebben mindig is az volt a furcsa, hogyha valaki ebből él, főleg mostanában, arra az adóhatóság nem száll rá? Vagy hogy lehet ezt kezelni? Mert gondolom, aki ebből él, az mást nem dolgozik, de ha ebből él, akkor azért havonta átlagban néhány százezer biztos bejön, az ember pedig vesz ezt-azt. Nyilván nem azután lenne gyanús, hogy fél kg-val több trapistát vesz a boltban, de esetleg vesz egy kocsit/házat/telket, tehát valamit amihez papírok kellenek, akkor azért az csak feltűnik a hatóságnál, hogy nincs munkája, de mondjuk vett egy másfél milliós autót (kivéve, ha nem valami politikus az illető). Vagy azon a szinten az ember inkább adózik a nyeremény után, esetleg vállal valami részmunkaidős munkát, csak, hogy papíron legyen valami?
Engem ez a veszély mondjuk nem fenyeget, de érdekel a dolog, ha esetleg valakinek van ilyesféle tapasztalata közvetve, vagy közvetlenül, akkor kíváncsi lennék.

Ahogy írod, a hétköznapi kiadások fedezése nem feltűnő, még a környezeted számára sem.
Ugyanakkor számos módon lehet bevételed rendesen bejelentett munkahely nélkül is: megtakarítások felélése, alkalmi(fekete) munka, családi segítség, ingatlan kiadás...
Ha csak szigorúan a bevallott jövedelmeket nézzük, akkor a magyar lakosság kb. 70%-ának rövid időn belül éhen kéne döglenie.

Nagyobb dolog vásárlása esetén érdemes elgondolkodni azon, hogy olyan családtag vagy ismerős nevére vásároljunk, akinek nem okoz gondot jövedelem igazolása.
Ha mindenképpen a saját nevedre akarsz vásárolni, akkor akár egy autó vételárát is megkaphattad vagy kölcsön kaphattad a szüleidtől, rokonaidtól, amit egy kézzel írt papírral is igazolhatsz szükség esetén...

Nagyobb összegeknél szóba jöhet, hogy legalább egy részét leadózzuk, aztán arra lehet évekig mutogatni. (főleg akkor megfontolandó ezt a módszer, ha egyszerre sokat nyerünk vagy egyszerre akarunk sok pénzt hirtelen elkölteni.)

Ha meg valaki legalább 5 millió forintot szeretne legalizálni és ezért képes 5 évvel eltolni a pénz elköltését, akkor azoknak a stabilitás megtakarítási számla lehet a megoldás.
Persze ennek is vannak kockázatai (mint mindennek, amiben az állam keze benne van), de elvileg ezzel elkerülhető mindenféle adó megfizetése.


Idézetet írta: Lacikaa21 Dátum november 09, 2015, 14:28:12
Ha már a munkáról, azon belül is a pénz keresésről van szó:
Szerintetek a sportfogadásból ha meg akar valaki élni akkor mi kell hozzá?
Normál kereteken belül normál bankmanagement mellett 5%-os maximális tétekkel!
Van közületek olyan aki próbálkozott már ilyennel vagy be is jött neki és tudna adni egy két jó tanácsot?


Önismeret, önuralom, alázat, reális terv, nyereséges stratégia, következetesség, kudarctűrés, "tudásvágy"... 
Ezek nélkül nagyjából mindegy, mennyi pénzed van.
Ahogy TiB írja, ez is egy vállalkozás, amelyhez a merészség mellett józanság is kell.

Aki főállásban csinálja, annak a legnagyobb tőkéje az idő.
Mindig van mire fogadni és bármikor lehet tanulni valamit - új irodák, új bónuszok, új sportágak, új fogadási típusok, új stratégiák - ezekből előbb-utóbb pénz is lesz.

A kiindulási alapokból (mennyi időnk és pénzünk van, illetve milyen profitra számíthatunk a korábbi tapasztalataink alapján) lehet egy személyes tervet készíteni:
Például ha 4%-os ROI-ra vagy képes, akkor 5 millió ft megforgatásával tudsz havi 200 000 ft profitot megtermelni.
(ha 10% is megy, akkor elég 2 millió forintnyi "forgalom" ugyanehhez)

Ezt le lehet bontani napi vagy heti szintre, ami legalább megmutatja, hogy ehhez nem kell sok milliós tőke kell, "csak" pár százezres.  :)

http://www.oddschecker.com/free-bets
Lecsekkoltam itt a bónuszlehetőségeket,de a felsorolt irodák kb 80-90%-hoz magyar ügyfeleket már nem is fogadnak,ha mégis a bónuszokat kizárólag UK ügyfeleknek adják.A főbb irodákon kívül ismertek esetleg még olyan irodákat,ahol magyaroknak is csurgatnak még vmit?(Bónusz,free bet)Köszi,üdv

Két újabb kérdés!
1:A helyzet úgy hozta,hogy holnaptól táppénzen vagyok 1 hétig.
A gond ott van,hogy a cimbivel megbeszéltünk egy találkozót szombatra,amit nem szeretnék lemondani.
Kérdés:Szombati napon lehetséges e táppénzes ellenőrzés illetve tudja e valaki,hogy mettől-meddig lehet hétköznaponta kint lenni illetve szombatra is vonatkozik e a táppénz?
Mi történhet,ha pl.meglát a főnök ezen a szombati napon?
Mivel munkahelyi balesetről van szó,nem tudom,hogy meddig mehetek el?

2:Megjött az új Visa kártyám,amit aktiválnom kellene!
Meddig lehet ezt megtenni szerintetek?
A mágnescsíkra sima tollal is ráírhatom a nevem vagy alcoholos filc/toll kell hozzá?
Köszönöm!


Idézetet írta: mikisun Dátum november 11, 2015, 19:25:33
Két újabb kérdés!
1:A helyzet úgy hozta,hogy holnaptól táppénzen vagyok 1 hétig.
A gond ott van,hogy a cimbivel megbeszéltünk egy találkozót szombatra,amit nem szeretnék lemondani.
Kérdés:Szombati napon lehetséges e táppénzes ellenőrzés illetve tudja e valaki,hogy mettől-meddig lehet hétköznaponta kint lenni illetve szombatra is vonatkozik e a táppénz?
Mi történhet,ha pl.meglát a főnök ezen a szombati napon?
Mivel munkahelyi balesetről van szó,nem tudom,hogy meddig mehetek el?

2:Megjött az új Visa kártyám,amit aktiválnom kellene!
Meddig lehet ezt megtenni szerintetek?
A mágnescsíkra sima tollal is ráírhatom a nevem vagy alcoholos filc/toll kell hozzá?
Köszönöm!

1.szombatra is vonatkozik a táppénz, első 15 napot a munkáltató fizet, nem fognak kimenni ellenőrizni.....de ha meg is lát a főnököd akkor sem lesz semmi (a szándékos munkahelyi balaset úgy látom, nem csak itt divat  :( )
mondjuk nem tudom mit színleltél, bokaficam, vagy csak hupsz elvágtam a kezem ....
2. sima tollal is rá lehet írni

Idézetet írta: gerry Dátum november 11, 2015, 19:36:39
1.szombatra is vonatkozik a táppénz, első 15 napot a munkáltató fizet, nem fognak kimenni ellenőrizni.....de ha meg is lát a főnököd akkor sem lesz semmi (a szándékos munkahelyi balaset úgy látom, nem csak itt divat  :( )
mondjuk nem tudom mit színleltél, bokaficam, vagy csak hupsz elvágtam a kezem ....
2. sima tollal is rá lehet írni
Gerry,ez most fájt!
Egyáltalán nem színlelem a dolgot és ne hidd,hogy szándékosan akartam rosszat magamnak!
Hoztam meló közben egy kissé hibás döntést,ami némi fájdalommal és zúzódással járt!
Röntgen is készült és a baleseti dokija ajánlotta a pihentetést!
Erre írt ki egy hétre a körzeti!
Én magam is azt hittem,hogy csak a hétre ír ki,de még rárakott 3 napot!
Egyébként mondta a főnökség,hogy meg fogják nézni a kamera felvételeit és nos,egyáltalán nem félek semmitől.
A bankkártyás választ is köszönöm!

Ez az első munkahelyed? Hát mi lenne ha meglat semmi ezer fele okod lehet kint lenni. Ki nem szarja le főleg ha fel akarsz mondani kár ilyeneken agyalni

Szia,Hubesz!
Először is ez a kép kurva jó!:D
Igen,valóban felakarok mondani,csak kicsit lelkiismereti dolgot csinálok belőle,hogy most táppénzen vagyok és jó két hét múlva pedig felmondok majd.
Pedig muszáj lesz,mert ez nem az a meló,amit akár középtávon is eltudnék képzelni magamnak.