KÉRDEZZ BÁTRAN! Bármit! VÁLASZOLUNK!;)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


En munkanelkuli HR-essel meg nem talalkoztam eletemben - mai fejjel erre tanulnek tovabb. Meg csak nem is valami elerhetetlenul nehez es sokat kovetelo szakma.
De ha lehet, azert ne feltucat forumbejegyzes alapjan dontse valaki el mit kezd magaval kozepsuli utan. Ez fontosabb ennel.

Kösz,ragnaRock!
Tudom,hogy igazad van,de akkor is nehéz lesz!:D

Nem tudtam hova írni. Ma 15 órakor Palesztina-Malajzia ázsiai VB selejtező. Az odds 1.55 röl esett 1.25 re. Én tegnap 4.15 ért tudtam még megrakni 0-2 hendiröl hazaira ez most lement 2.7 re. Legutóbb 6-0 ra nyertek a Palesztinok idegenben és a Malajzia 5 meccs után 2-20 as gólaránnyal elég pofozó gépnek tűnik. Talán ízibet bet lesz.

2015/06/16 14:45
Labdarúgás - Nemzetközi - vb-selejtező, Ázsia, A csoport
Malajzia   0   :   6   Palesztína   
0   :   3   Fél
0   :   6   Eredmény
0:1 (9.) M.Battat, 0:2 (22.) S.Maraaba, 0:3 (41.) T.Seyam, 0:4 (62.) K.Abuhammad, 0:5 (74.) S.Maraaba, 0:6 (87.) T.Seyam

Olajmérnök + folyékony angol nyelvtudás. Milliókat fogsz keresni rövid időn belül, miután végeztél.

Lehet hogy a tapasztalatlanság beszél belőlem, de nekem eszem ágában sincs olyan terület felé menni ami nem érdekel, fizethetnek 1 milliót is havonta akkor se. Inkább dolgoznék 120 ért olyat ami nem napi 8-10 óra kínlódás. Persze kinek mi a fontos,de én így látom a dolgokat jelenleg.


Nem ez alapján döntöm el, csak mivel még pontosan én se tudom, hogy mi lenne nekem a legjobb, csupán csak kíváncsi voltam a véleményetekre ;) Köszi annak aki írt. :great:

Idézetet írta: ricsi046 Dátum november 12, 2015, 14:12:16
Lehet hogy a tapasztalatlanság beszél belőlem, de nekem eszem ágában sincs olyan terület felé menni ami nem érdekel, fizethetnek 1 milliót is havonta akkor se. Inkább dolgoznék 120 ért olyat ami nem napi 8-10 óra kínlódás. Persze kinek mi a fontos,de én így látom a dolgokat jelenleg.
Itt kovettem el en is a hibat. A fosulin aztan sikeresen megutaltattak velem azt, ami miatt egyaltalan oda mentem.
A legtobbunk itt nem duskal az olyan allaslehetosegekben ami nem kvazi 8 ora kinlodas naponta, innentol kezdve ha te majd megteheted h. valogass kedved szerint, akkor hajra...
De ha valakinek a jovojerol van szo, akkor szvsz inkabb gondolkodjon pragmatikusan mintsem kergessen egy olyan idealt, ami csak az o fejeben (es a mesekben) megvalosithato.
Persze ez is csak egy velemeny.

Idézetet írta: ricsi046 Dátum november 12, 2015, 14:12:16
Lehet hogy a tapasztalatlanság beszél belőlem, de nekem eszem ágában sincs olyan terület felé menni ami nem érdekel, fizethetnek 1 milliót is havonta akkor se. Inkább dolgoznék 120 ért olyat ami nem napi 8-10 óra kínlódás. Persze kinek mi a fontos,de én így látom a dolgokat jelenleg.

Jelenleg. Felejtsd is el :) A 120 az nem pénz, abból nem fogsz élni. Megélni igen, de élni nem. És ha már te 120-ra taksálod magad, akkor a jövőbeli főnököd se fog többre.

Olyan szakmát kell választani, ami jól fizet.
Havi 1 millióért megszereted amit csinálsz!
Hiába szereted a munkád 120.000-ért, ha este otthon csak a tv nézés, és az csekkek nézegetése marad, akkor az eléggé rombolja majd a kedved mindennap.
Viszont ha jól keresel, és azt kell majd csak eldönteni, hogy munkán kívül, szabadidődben melyik étterembe, meccsre, wellnesshotelbe, tengerpartra, stb. menjél, akkor jobban fognak telni a napjaid is...

És nagyon sok mindent el lehet érni a tanulással, nyelvtanulással, csak bele kell tenni a munkát. Ez a siker kulcsa. A munka.


Idézetet írta: Alibi Dátum november 12, 2015, 13:28:37
Nem tudtam hova írni. Ma 15 órakor Palesztina-Malajzia ázsiai VB selejtező. Az odds 1.55 röl esett 1.25 re. Én tegnap 4.15 ért tudtam még megrakni 0-2 hendiröl hazaira ez most lement 2.7 re. Legutóbb 6-0 ra nyertek a Palesztinok idegenben és a Malajzia 5 meccs után 2-20 as gólaránnyal elég pofozó gépnek tűnik. Talán ízibet bet lesz.

2015/06/16 14:45
Labdarúgás - Nemzetközi - vb-selejtező, Ázsia, A csoport
Malajzia   0   :   6   Palesztína   
0   :   3   Fél
0   :   6   Eredmény
0:1 (9.) M.Battat, 0:2 (22.) S.Maraaba, 0:3 (41.) T.Seyam, 0:4 (62.) K.Abuhammad, 0:5 (74.) S.Maraaba, 0:6 (87.) T.Seyam

Mint az odavágó: félidöben 3 a vége 6 null.  :ok:

davixxx ha a pénz a legfőbb, akkor én azt mondom CNC esztergályos, német viszonylatokról tudok nagyjából beszélni, éjszakásba 2-3 évet lehúzol úgy megszeded magad h el se hiszed, viszont a fősulis/egyetemi éveket kár lenne elszalasztani, mert kurvajó emlékek ám

Válassz olyan munkát, amit szeretsz és egy napot, sem kell dolgoznod az életedben. - Confucius

Oké, tök jó, ha olyan dolgot csinál az ember, amit szeret, de azt nem kéne elfelejteni, hogy a munka elsődleges célja az, hogy pénzt keressünk vele!  :)
A pénz meg már azért is motiváló, mert ha elég pénzem van, akkor azt csinálhatom, amit szeretek.

Viszont ha elfogadom, hogy kevés pénzt adnak a munkaerőmért, azzal nem csak mások értékelnek le engem, hanem én is a saját magamat...
A "mi legyek" kérdésre nem egy szakmát kéne elképzelni, hanem egy életet, illetve főleg azt, hogy munkaidőn kívül milyen életet szeretnénk élni. A munka ehhez csak egy eszköz.