KÉRDEZZ BÁTRAN! Bármit! VÁLASZOLUNK!;)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: ereghard Dátum október 25, 2016, 09:52:38
Nektek a fogadásaitok hány százalékát teszik ki a "100 %-os" tippek? Amikkel úgy vagytok hogy ezt nem lehet kihagyni, annyira jónak érzitek.
Én még sose próbáltam ki hogy milyen mutatót tudnék elérni ha csak ezeket küldeném játékba.
Lehet hogy itt az ideje  ???

Ha sok ilyet találsz, akkor dupla téttel tedd meg az ellenkezőjét... Nem fogsz rosszul járni.

Idézetet írta: ereghard Dátum október 25, 2016, 09:52:38
Nektek a fogadásaitok hány százalékát teszik ki a "100 %-os" tippek? Amikkel úgy vagytok hogy ezt nem lehet kihagyni, annyira jónak érzitek.

Amikor elkezdtem fogadni, nekem sokszor volt ilyen tuti tippem. Ahogy flamman már utalt is rá, aki ellenem fogadott volna akkoriban, az járt volna jól inkább. Nem sok ment el, de pont elég, hogy bukóban legyek. Jelenleg úgy gondolom, hogy nincs 100%-os, vagy ahogy szokták még mondani, 10/10-es tipp. Szerintem ahhoz nagyon sok információ hiányzik, hogy mi mezei fogadók biztosra mehessünk. Például fogadok egy játékosra, hogy gólt fog szerezni, mert az elmúlt hetekben nagyon jó formában volt. Lehet hogy már hét közben az edzésen látszik, hogy visszaesett, de én ebből semmit nem fogok megtudni. Eljön a meccs, játszik egy szar első félidőt, aztán lecserélik, az én tippem meg elszáll. Ez csak egy rögtönzött példa volt, de a lényeg, hogy nincs elég információnk ahhoz, hogy legyenek 100%-os tippjeink. A többség nem is néz utána rendesen, még a sérülteknek vagy egyéb infoknak sem olvas utána, csak érzi/tudja hogy tutira fogad. Ezzel pedig az a probléma, hogy mi a tippet 10/10-esnek véljük, és eszerint tesszük rá a tétet. A tétrakás lényegében kockázatvállalás, de az igazi kockázattal nem vagyunk tisztában, vagy inkább mondjuk úgy, hogy rosszul mérjük fel.

Ez az egész a szorzóknál válik igazán problémássá, és itt jön képbe a Greipel által említett értékért fogadás. Aki rosszul értékeli a kockázatot, annak a szorzó már szinte mindegy lesz, mert úgyis tutiról van szó, tehát be fog jönni. Az irodáknak az ilyen hozzáállás, az ilyen tippek jelentik szerintem az igazán nagy lovét. Eleve értéktelen szorzót lőnek ki a tutira, a tutira fogadók meg mint a légy a szarra, úgy mennek rá. Hosszútávon pedig az a kicsinek tűnő dolog, hogy mondjuk x tizeddel kisebb a szorzó, mint ami a valós kockázat, belőled bukó játékost csinál, az iroda részvényeseiből meg gazdag embert. De ez persze csak az én véleményem :)

Lehet valaki sikeres hosszútávon a sportfogadásban, ha csak a matekhoz ért, de a sporthoz nem? (persze a szabályokat ismeri, de pl. a csapatokat, játékosokat nem)

Idézetet írta: cioran Dátum október 29, 2016, 00:20:16
Lehet valaki sikeres hosszútávon a sportfogadásban, ha csak a matekhoz ért, de a sporthoz nem? (persze a szabályokat ismeri, de pl. a csapatokat, játékosokat nem)
Nem.

Mondjuk inkabb ugy, hogy aki nem ert a matematikahoz, az nem igazan lehet sikeres hosszutavon.

A valasz egyebkent igen. Peldanak okaert value betting. Persze, ebben az esetben nem feltetlen te hatarozod meg (forma stb. alapjan), hogy mi a value, de ha egy, a pinnacle es egy soft bookie kozott fennalo arb eseten teszed a soft bookienal levo tippet az adott oddson, hosszutavon profitot termelsz. A szakmai elit egy resze legalabbis ebbe az iranyba kezdett huzni az elmult idokben. Remeljuk, nem minosul reklamnak:

http://arbusers.com/index.php/topic,1358.0.html

Sokan alabecsulik a matematika szerepet a sportfogadasban, holott minden arra epul. Aztan ott van az arbitrazs, vagy eppen a pre loverseny trading, ahol aztan megint nem kell tudnod, mit futott a lo legutobb, milyen a talaj, vagy eppen hogy ki a zsoke.

Javaslom, jard korbe a temat, van tobb lehetoseg is!

Az arbitrázsról hallottam már, de erről a pre lóverseny tradingről és a value bettingről még nem.
Hogy működik?
pl. a softbookie és a basebookie között mikor áll fenn arb? tudnál írni rá egy példát?

Idézetet írta: cioran Dátum október 29, 2016, 00:20:16
Lehet valaki sikeres hosszútávon a sportfogadásban, ha csak a matekhoz ért, de a sporthoz nem? (persze a szabályokat ismeri, de pl. a csapatokat, játékosokat nem)

Igen. Nem fontos fujni kivulrol a serult listat, se ismerni a jatekosokat... Messin kivul senkit nem ismerek FC Barcelonabol...  ;D

Valaki segítsen plíz, mert ilyen "ismerem de nem ugrik be" kattanásom van. Mi a zene címe annak, ami ez alatt az előzetes alatt megy: http://www.mediaklikk.hu/2016/10/30/kartyavar-1x07-pok-a-poharban-elozetes

Ez kérlek szépen jó kis Arctic Monkeys, Do i wanna know?
Jó szám  :great: :great:

Idézetet írta: NoCukor Dátum november 02, 2016, 22:18:34
Ez kérlek szépen jó kis Arctic Monkeys, Do i wanna know?
Jó szám  :great: :great:

Ááá nagyon köszönöm a segítséget :) :beerchug:

Tudtok írni olyan netes irodákat, ahol a bet365-höz hasonlóan hanggal jelzi a gólokat? :) Régen a bet-at-home is ilyen volt (sajna az sehogy nem jön már be nálam), bwin is (kicsi a kínálat), 10bet (itt ha engedélyezem a hangot, az összes élő meccses gólnál hangoskodik nekem...), köszi

Idézetet írta: flamman Dátum november 03, 2016, 10:30:15
Tudtok írni olyan netes irodákat, ahol a bet365-höz hasonlóan hanggal jelzi a gólokat? :) Régen a bet-at-home is ilyen volt (sajna az sehogy nem jön már be nálam), bwin is (kicsi a kínálat), 10bet (itt ha engedélyezem a hangot, az összes élő meccses gólnál hangoskodik nekem...), köszi

betclic is kiad talán valami hangot gólnál


Sokszor használom fogadások előtt az MLSZ Adatbankot a csapatok eredményeinek vagy éppen a játékoskeretük megismeréséhez. A magyar klubok weboldalai siralmasak, úgyhogy nagyon más lehetöségem nincs is. A szövetség adatbankja is egy őskövület, de most végre megújul.

http://www.mlsz.hu/dblanding

Egész pofás lett az új verzió és kezelhetőbb is mint az elődje, de még van min dolgozni. Az oldalon most elérhető egy kérdőív, amiben el lehet mondani a véleményünket. Jelentettem is pár hibát és kértem hogy tegyék átláthatóbbá a játékosok adatlapját is. Jó volna, ha listázni lehetne az azonos osztályban lejátszott mérkőzések statisztikàit is egy játékos esetében. Kategorizálhatnák a bajnokságokat, hogy például az elmúlt években OTP Bank Liga, Monicomp Liga és Soproni Liga néven is futó élvonal összesíthető legyen. Ez igaz az összes többi alsóbb osztályra is, melyeknek a neve szinte évről évre változik az új főtámogató kiléte miatt.

Ha használjátok az adatbankot, kérem töltsétek ki a kérdőívet az észrevételeitekkel és javaslataitokkal. Csak a hasznunkra válhat.

https://www.surveymonkey.com/r/PGBRNWN

Idézetet írta: flamman Dátum november 03, 2016, 10:30:15
Tudtok írni olyan netes irodákat, ahol a bet365-höz hasonlóan hanggal jelzi a gólokat? :) Régen a bet-at-home is ilyen volt (sajna az sehogy nem jön már be nálam), bwin is (kicsi a kínálat), 10bet (itt ha engedélyezem a hangot, az összes élő meccses gólnál hangoskodik nekem...), köszi
A futbol24 nem jó?