KÉRDEZZ BÁTRAN! Bármit! VÁLASZOLUNK!;)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában


Helló!
szerintetek lenne értelme olyan tanfolyamoknak,hogy:
Mérlegképes könyvelő
Tb ügyintéző
Bérügyintéző.
Azt sem tudom,hogy ezek ilyen tipik női szakmák,vagy ezt csávók is elvégezhetik?:D

Merlegkepes konyvelohoz feltetel szakiranyu elokepzettseg, legalabbis regebben igy volt. Nagyon egyik sem egy meggazdagodos vegzettseg, szoval kerdes, hogy mi a cel. Anno nalunk 7 fiura jutott 23 csaj, de nagyobb baj sose legyen. :)

A könyvelőnél szerintem a nemnél sokkal fontosabb, hogy szeresd a számokat és figyelmes legyél. Én voltam gyakornok könyvelő, és egyáltalán nem nehéz megtanulni, hiába terjeng mindenféle ellenkező állítás róla a neten. Jó könyvelőkre mindig szükség lesz, ameddig a pénzt fogjuk használni fizetőeszközként. Kortalan meló, csak folyamatos figyelmet és önképzést igényel, ezért szorgalmas emberek szakmája.

Néhány hónapja kérdezel ilyesmiket, itt az én ötletem neked. Alap német nyelvtudást összehozni, mellette villanyszerelést vagy CNC-t megtanulni, és irány Németország meg Ausztria. Ismerőseimnek amúgy ez nyelvtudás nélkül is megy, a legnagyobb urak a kocsmában mikor hazajönnek :D Van egy barátom, közel 60 éves, segítettem neki németet tanulni, de akkor már rég kinn dolgozott villanyszerelőként. Szóval Janibá azóta sem tanult meg rendesen, mindig azt mondja, hogy az áram kínaiul is pontosan ugyanúgy b*sz meg, mint magyarul, szóval felesleges a wasmachensie ;D

Köszi TIB és Alk!
Igen TIB jól látod!
Már elég régóta teszem fel ezeket a kérdéseket,mert keresem az utat,amin értelmesen tudnék járni.:D
Majd egy évtizedet vittem végig egy nyíregyházi gyárban és úgy gondolom,hogy ennyi elég is volt a sori munkából!
Nem szívesen mennék már vissza operátornak!
Igazából,attól azért már többre tartom magam.
Nem nagyképűségből mondom,de tényleg úgy érzem.
Ezért is keresem a lehetőségeket.
Sajnos,itt nyíregyen nincs is más munka csak a robotolás valamelyik gyárban.
Hegyre-halomra vannak itt a gyárak.
Lehet nyomni 3 műszakban orrba-szájba!
Rabszolgaság az egész!
Ráadásul kevés olyan gyár van,amelyik normálisan fizetne is!(kb 90-110 között van a fizu.)
Ezért gondolkoztam a könyvelőin és társain,hogy minek lenne értelme?
Szoftverfejlesztés érdekelne,de ott meg teljesen nem tudom,hogy merre induljak,azon belül?!
Java?
Elnézést mindenkitől,akit zavarok ezekkel a dolgokkal,de elhihetitek,hogy nekem nehezebb ez az egész!

Idézetet írta: mikisun Dátum január 31, 2017, 15:31:51
Ráadásul kevés olyan gyár van,amelyik normálisan fizetne is!(kb 90-110 között van a fizu.

90-110 három műszakért??  :o :o Nem tudom meddig tűr még a vidék...mert Pest és környékén még elvannak a főváros lehetőségei miatt az emberek. De pl. a peremterületeken már sokkal rosszabb a helyzet, leszámítva NY-Mo-ot..

Idézetet írta: mikisun Dátum január 31, 2017, 15:31:51
Szoftverfejlesztés érdekelne,de ott meg teljesen nem tudom,hogy merre induljak,azon belül?!
Java?
Elnézést mindenkitől,akit zavarok ezekkel a dolgokkal,de elhihetitek,hogy nekem nehezebb ez az egész!

Ilyenért ne kérj elnézést, próbálsz váltani, ami nagyon jó dolog. Remélem sikerül, illetve hogy kapsz itt valakitől valami használható tanácsot, tippet.

Ha bele akarsz vágni a programozásba, akkor egyből ne ugorj bele a Javába. Én például kipróbálnám a Pythont, keresnék hozzá leírásokat a neten, aztán ha tetszik, megyeget is, akkor el lehet dönteni, hogy mi legyen ezzel az egésszel. Ide kattintva láthatsz egy folyamatábrát, ami kicsit segít a kezdő nyelv kiválasztásában. A java tanulás is lehet szórakoztató amúgy (például ilyen formában). Az affinitás mellett az is kérdés lehet, hogy mennyi időd van a tanulási fázisra, mert ha nulláról indulsz, akkor egy-két évet biztosan felemészt, mire ebből igazi bevétel lesz. Ez egyébként csak az én véleményem, simán tévedhetek is :)

Idézetet írta: robmiller Dátum január 31, 2017, 16:00:22
90-110 három műszakért??  :o :o Nem tudom meddig tűr még a vidék...mert Pest és környékén még elvannak a főváros lehetőségei miatt az emberek. De pl. a peremterületeken már sokkal rosszabb a helyzet, leszámítva NY-Mo-ot..
Így van robmiller!
Ezek teljesen valós pénzek sajnos erre!
Van ugyan pár gyár,ahol,akár 150 ezret is lehet keresni havonta,de ez max 5 gyár!
Iszonyat nehéz bekerülni és ezeken a helyeken is idő kell,mire eléred ezt a fizut.(kb 6 hónap-1 évig)
Ha bírod addig!
A többi 60-70 gyár csak fizetget a környéken.
Jómagam is voltam gyárban majd 10 évig és a számtalan hónapból vagy 2x kaptam 130 ezret a rengeteg túlóra miatt.
A többi hónapban 80-95 között kaptam kézhez.
Sőt,amikor télen nem volt szezonja a terméknek és alig kellett menni dolgozni,akkor nem volt ritka az 50-60 ezer forintos fizu sem!
Nos,ezért sincs kedvem már a továbbiakban gyárban dolgozni és főleg nem soron!



Idézetet írta: TiB Dátum január 31, 2017, 17:23:32
Ilyenért ne kérj elnézést, próbálsz váltani, ami nagyon jó dolog. Remélem sikerül, illetve hogy kapsz itt valakitől valami használható tanácsot, tippet.

Ha bele akarsz vágni a programozásba, akkor egyből ne ugorj bele a Javába. Én például kipróbálnám a Pythont, keresnék hozzá leírásokat a neten, aztán ha tetszik, megyeget is, akkor el lehet dönteni, hogy mi legyen ezzel az egésszel. Ide kattintva láthatsz egy folyamatábrát, ami kicsit segít a kezdő nyelv kiválasztásában. A java tanulás is lehet szórakoztató amúgy (például ilyen formában). Az affinitás mellett az is kérdés lehet, hogy mennyi időd van a tanulási fázisra, mert ha nulláról indulsz, akkor egy-két évet biztosan felemészt, mire ebből igazi bevétel lesz. Ez egyébként csak az én véleményem, simán tévedhetek is :)

Nagyon Köszönöm a segítségedet TIB! ;) :ok:
Már nem először érzem azt,hogy valóban segíteni akarsz! :great:
Természetesen megnézem azon dolgokat,amiket ajánlottál!
Nagyon szeretnék már jutni valahová,mert már én is unom,hogy csak toporgok.
Remélhetőleg 1-2 héten belül eldöntöm,hogy mi legyen! ;D

A könyvelői vonal azért lehet érdekes, mert ott van esély önállósodni is, már ha az ember nem akar egész életében alkalmazott lenni...
Ráadásul ha végül másmilyen vállalkozásba fogsz később, akkor is tudod kamatoztatni az ott tanultakat.

Emlékeim szerint régebben érettségi volt az alapfeltétel, de az egész okj-s rendszer megváltozott pár évvel ezelőtt.
Ami jó hír, hogy az első 2 képzés lehet ingyenes is - életkortól függetlenül - ha találsz olyan intézményt, ahol az általad választott képzés elérhető állami támogatással és nem probléma neked, hogy 2 éves képzés lesz belőle.

Bővebben itt:
https://www.nive.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=595&szakkepesites=&megye=1&keres=Keres%C3%A9s#kereso-box-szc

Szerintem a könyvelői pályát inkább azért választják többségében nők, mert a megbízhatóság és a pontosság a legfontosabb, s bár vannak kreativitást igénylő feladatok, a gyakorlatban sokszor inkább a monotónia tűréséről szól a dolog.
Mondjuk ki: nem lesz mindenkinek olyan izgalmas az élete, mint Jimmy Serrano könyvelőjének...   :P


Idézetet írta: Knapp Dátum január 31, 2017, 23:44:36
A könyvelői vonal azért lehet érdekes, mert ott van esély önállósodni is, már ha az ember nem akar egész életében alkalmazott lenni...
Ráadásul ha végül másmilyen vállalkozásba fogsz később, akkor is tudod kamatoztatni az ott tanultakat.

Emlékeim szerint régebben érettségi volt az alapfeltétel, de az egész okj-s rendszer megváltozott pár évvel ezelőtt.
Ami jó hír, hogy az első 2 képzés lehet ingyenes is - életkortól függetlenül - ha találsz olyan intézményt, ahol az általad választott képzés elérhető állami támogatással és nem probléma neked, hogy 2 éves képzés lesz belőle.

Bővebben itt:
https://www.nive.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=595&szakkepesites=&megye=1&keres=Keres%C3%A9s#kereso-box-szc

Szerintem a könyvelői pályát inkább azért választják többségében nők, mert a megbízhatóság és a pontosság a legfontosabb, s bár vannak kreativitást igénylő feladatok, a gyakorlatban sokszor inkább a monotónia tűréséről szól a dolog.
Mondjuk ki: nem lesz mindenkinek olyan izgalmas az élete, mint Jimmy Serrano könyvelőjének...   :P

Köszönöm Knapp!:)
Ez Charles Grodin az "Éjszakai rohanás"c.filmből?:D:D

Élő fogadás szempontjából melyik irodában a legbőségesebb a kínálat? A bet365 alap, azon kívül ti melyikkel vagytok megelégedve?

Unibet is elég jó.

De ne a mennyiséget, hanem a minőséget nézd. Az Unibet kínál fogadást jégkorongban a "harmad 0,5 gól felett" is, míg a bet365 csak az "1,5 felett" ajánlatot teszi ki alapból.
Fociban a Sportingbetnél a meccs bármelyik időszakában tudsz fogadni arra, hogy hogy lesz még egy gól, máshol ez nincs mindig, vagy csak a 80. perc táján.

Idézetet írta: LosGabos Dátum február 02, 2017, 22:51:43
Unibet is elég jó.

De ne a mennyiséget, hanem a minőséget nézd. Az Unibet kínál fogadást jégkorongban a "harmad 0,5 gól felett" is, míg a bet365 csak az "1,5 felett" ajánlatot teszi ki alapból.
Fociban a Sportingbetnél a meccs bármelyik időszakában tudsz fogadni arra, hogy hogy lesz még egy gól, máshol ez nincs mindig, vagy csak a 80. perc táján.

+ WH-n is, kivéve tényleg a legeslegalja bajnokságoknál, mint pl a zimbabwei és társai.
Kosárban a legnagyobb hendis határokat is itt figyeltem meg eddig, akár élő, akár meccs előtti.

#2743 február 07, 2017, 14:43:56, SPF Admin
Valaki tudja,hogy miapöcsé'nem lehet fogadni fos tipszmikszen NBA-re?!
Már nagyon unalmas,hogy kb 3 évente 1 évig lehet fogadni náluk NBA-re!
Ez szánalmas,de komolyan!
Köszi!

Idézetet írta: mikisun Dátum február 07, 2017, 11:52:16
Valaki tudja,hogy miapöcsé'nem lehet fogadni fos tipszmikszen NBA-re?!
Már nagyon unalmas,hogy kb 3 évente 1 évig lehet fogadni náluk NBA-re!
Ez szánalmas,de komolyan!


Lehet fogadni náluk minden meccsre.