KÉRDEZZ BÁTRAN! Bármit! VÁLASZOLUNK!;)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Mit nevezel komolyabb szintnek? Versenyzést?

Akár, de nekem igazából kérdéseim lennének. Pl. hogy milyen labdát érdemes venni, vagy a profik, félprofik, vagy pl. nálunk versenyeken milyen labdával játszanak?
Meg igazából egy-két szabály nem tiszta nekem, azokra szeretnék rákérdezni valakitől, aki ért is hozzá.

Idézetet írta: oakland23 Dátum augusztus 28, 2017, 15:16:17
Akár, de nekem igazából kérdéseim lennének. Pl. hogy milyen labdát érdemes venni, vagy a profik, félprofik, vagy pl. nálunk versenyeken milyen labdával játszanak?
Meg igazából egy-két szabály nem tiszta nekem, azokra szeretnék rákérdezni valakitől, aki ért is hozzá.

A labda a játék szintjétől függ igazából, de a műanyag kosaras is elég jó (pl. Yonex). Az "igazi tollas" labda persze az igazi, de az gyorsabban amortizálódik, így drágább. Versenyeken ilyennel játszanak, amelynek keménység szerint három fő típusa van: zöld jelzésű, kék és piros.

https://vivasport.hu/id/00106_Yonex_Mavis_350_tollaslabda_sarga

pl. itt vannak lasztik, itt írja, hogy a zöld a leglassabb.

Kérdem én, azért lassabb, mert szélesebben állnak a tollak? Vagy a labda feje (nem tudom pontosan a szakkifejezést) más anyagból készül? Illetve hát mivel műanyag, ez esetben nem tollak, de remélem érted hogy értem  :D

Mivel mi hobbi szinten űzzük csak, ezért gondlom a zöld jelzésű lenne jó, mivel ha lassabb, mi jobb eséllyel érünk oda egy-egy labdára, meg gondolom az ellenfél lecsapásait is könnyebb menteni, ha a zöld jelzésűvel játszunk

A labda sebessége a terem hőmérsékletétől (páratartalmától) függ. Méretekben nincs köztük különbség. Mi kékkel játszunk egyébként.

Nektek amúgy mennyit bír egy labda, egy ilyen kék Yonex, mint pl. a belinkelt típus?

Nekünk az igazi tollas, tehát amibe igazi tollak vannak, az úgy szokott működni, hogy rögtön az első 4-5 labdamenetnél egy toll tuti törik, vagy kettéválik  ;D Mi meg szoktuk ragasztani pll. ragasztóval, de ugye ha netán oldalról találjuk el a labdát, ami sajnos előfordul, akkor akaratlanul is odakúrunk egyet a lasztinak oldalról...

Szóval egy ilyen Yonex meddig bírja kb.?

Illetve majd lenne egy-két kérdésem a szabályokat illetően, mert bár csak hobby szinten játszunk, azért egy-két dologgal én nem vagyok tisztába. Épp ma adta az eurosport a vb döntőt, azt felvettem, aztán majd este megnézem, hátha abból a meccsből kiderül számomra, amit kérdeznék, úgyhogy addig fel sem teszem  :)



A műanyag labda nálunk jól bírja, 10 meccset biztosan. Toll labdát amatőröknek nem éri meg használni, mert tényleg gyorsan szétmegy.

Szabályokról is kérdezz nyugodtan!

Írd már be legyszi, pontosan milyen labdával szoktatok játszani. (típus, márka) Akár egy linket, ahol lehet venni, vagy csak a típusát, aztán akkor rendelünk mi is, vagy veszünk, ha valamelyik sportáruházban van errefelé.

(amúgy tök fura, hogy egy oakland nicknevű srác kérdéseire egy Seahawks-os avatarral rendelkező válaszol tollaslabda témában  ;D )


Idézetet írta: oakland23 Dátum augusztus 28, 2017, 18:47:35
(amúgy tök fura, hogy egy oakland nicknevű srác kérdéseire egy Seahawks-os avatarral rendelkező válaszol tollaslabda témában  ;D )

Számból vetted ki a szót ;D


Váltott már valaki valahol nagy tételben eurot->huf ? Lehetséges az, hogy bemegyek a pénzváltóba és kialkudok egy árat ? Szerintetek 50k-nál mennyire mehetek le, esetleg valakinek pénzváltós ismerős akire lehet hivatkozni bármi ?  :ok:

Idézetet írta: GazembR Dátum augusztus 29, 2017, 17:09:55
Váltott már valaki valahol nagy tételben eurot->huf ? Lehetséges az, hogy bemegyek a pénzváltóba és kialkudok egy árat ? Szerintetek 50k-nál mennyire mehetek le, esetleg valakinek pénzváltós ismerős akire lehet hivatkozni bármi ?  :ok:

Hívd fel a Correct Change-et. Én egy éve eladtam a balatonfüredi házamat, angolok vették meg, fontban fizettek. Körbenéztem akkor mindenhol, hogy hol lehetne a legjobban váltani, őket találtam. Felhívtam akkor a megadott számot, és fontonként a napi árfolyamhoz viszonyítva is kb 5 forinttal fizettek jobban (az akkoriban talán 2%-os eltérés volt).

Idézetet írta: GazembR Dátum augusztus 29, 2017, 17:09:55
Váltott már valaki valahol nagy tételben eurot->huf ? Lehetséges az, hogy bemegyek a pénzváltóba és kialkudok egy árat ? Szerintetek 50k-nál mennyire mehetek le, esetleg valakinek pénzváltós ismerős akire lehet hivatkozni bármi ?  :ok:
Alkudni mindenütt lehet, általában meg is kérdezik, hogy ekkora tételnél mi az elképzelésed. Járd körbe a pénzváltókat.
Aztán lehet blöffölni, hogy a másiknál 1Ft-al többet igértek. Mindenképpen ajánlott személyesen megkérdezni.

Idézetet írta: GazembR Dátum augusztus 29, 2017, 17:09:55
Váltott már valaki valahol nagy tételben eurot->huf ? Lehetséges az, hogy bemegyek a pénzváltóba és kialkudok egy árat ? Szerintetek 50k-nál mennyire mehetek le, esetleg valakinek pénzváltós ismerős akire lehet hivatkozni bármi ?  :ok:

A Centrum Change-t javaslom.
http://www.centrumchange.hu/
Elég rugalmasak  ;)

rulett fogadási szisztémát lehet valahogy tesztelni pénz nélkül?
generáltam 5-ször 300 millió számot,mind az 5-ször pozitív eredménnyel

egyébként ebből a 300 millió "pörgetés"-ből csak kb 480 ezer megtett fogadás lett volna,vagyis átlagosan kb 600 pörgetésenként jelentene 1 fogadást,ami mondhatni eléggé lassú is,a profit alapján a ROI kb 0,3% ami szintén nem túl erős

még ha ez stimmelne is ami kijött,érne bármit is ilyen lassú stratégia ilyen alacsony ROI-val?