KÉRDEZZ BÁTRAN! Bármit! VÁLASZOLUNK!;)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában


Sziasztok! Ha van valaki aki foglalkozik programozással, fejlesztéssel tudna tanácsot adni? Kezdőként mit kezdjek el olvasni belemerülve a témába ill melyik nyelvel érdemes először ismerkedni? Köszi.

Idézetet írta: Alibi Dátum szeptember 04, 2017, 10:56:44
Sziasztok! Ha van valaki aki foglalkozik programozással, fejlesztéssel tudna tanácsot adni? Kezdőként mit kezdjek el olvasni belemerülve a témába ill melyik nyelvel érdemes először ismerkedni? Köszi.
Programozási gondolkodásmódra nem tudom, hogy van-e külön könyv. Szerintem kell hozzá érzék, mert van, amit nem lehet megtanulni könyvből. Az, hogy milyen programnyelvet érdemes megtanulni, azt erősen meghatározza az, hogy mit szeretnél fejleszteni (játékot, weboldalt, stb...). Általánosságban elmondható, hogy minden programnyelvhez megvan a "Tanuljunk programozni XY nyelven" című könyv. Neten is elég sok cikk van ha rákeresel az "XY tutorial" vagy "XY for beginners" kulcsszavakra. És igen az angol uralja itt is a piacot :)

Idézetet írta: Alibi Dátum szeptember 04, 2017, 10:56:44:ok:
Sziasztok! Ha van valaki aki foglalkozik programozással, fejlesztéssel tudna tanácsot adni? Kezdőként mit kezdjek el olvasni belemerülve a témába ill melyik nyelvel érdemes először ismerkedni? Köszi.

Szia!

Az előző hozzászólóval egyetértve az elsődleges dolog, hogy mit szeretnél kezdeni a tanult ismeretekkel.
Így nagyon nehéz ajánlani vagy mondani bármit is. De én azt ajánlom, hogy a C#-al kezdj el foglalkozni. Ez egy OOP azaz egy objektumorientált programozási nyelv. Alapja a C++ és a Java, ezzel pedig nagyon jó dolgokat lehet varázsolni. Egy meglévő vagy kitalált modellből egy konkrét implementációt tervezhetünk meg.
Legfontosabb szerintem az objektumorientáltságban, hogy van benne öröklődés. Ez azt takarja, hogy adatbázist vagy fájlkezelő osztályt tartalmazó függvényt más osztályokban is tudjuk használni.
Továbbá vannak benne nyilvánossági osztályok, delegált metódusok, amivel eseményeket lehet kezelni stb. Ezeket, majd megnézed.
És ami sokkal jobb, mint egy C vagy C++, hogy tök mindegy hol nyitsz egy osztályt, ha public akkor bárhol meghívhatod, ezért nem annyira szigorú, mint a C. Persze itt is fontosak a kis-nagy betűk vagy a {} jelek, de sokkal könnyebb és élvezetesebb. Továbbá egyszerűbb egy jó kis adatbázissal összekötni.

Ha mondjuk webet fejlesztenél, akkor érdemes MySQL-t, PHP és Java-t tanulni. De ehhez érdemes websecurity-vel is ismerkedni.

Összességében jelenleg a szoftverfejlesztők C, C++, C# prioritással kezelik. Így érdemes ezen a vonalon elindulni szerintem.

Ha téged és másokat is érdekel, akkor a NetAcademiat ajánlom. (Annyi közöm van hozzájuk, hogy nekem is van ultimate hozzáférésem. Bőven megéri, mert olyan programozást és rendszer-biztonságot tanultam, amit tudok használni.)
https://netacademia.hu/elofizetes
Vannak ingyenes videók is, de szerintem bőven megéri megvenni a hozzáférést, mert nagyon jó oktatók vannak. Kiemelten jól magyaráz Plesz Gábor szoftverfejlesztő.
Régebben volt egy oktatói oldal, amikor még ingyenesek voltak ezek az oktatások. (mint a youtube tutorialok) Pontosabban ezeknek az elődeik, mert ezek már újak. Csak akkor ez a maroknyi csoport meglátta a lehetőséget benne és készítettek egy oldalt, ahol lehet képzésre menni illetve online meglehet venni a videóhozzáférés is. Továbbá, ha valamelyik videót megnézitek, onnantól kezdve mindig hozzáfogtok férni.

Ha pedig videók, akkor magyar nyelven ingyenesen a youtube-n MySQL, PHP, C, C++, Java stb. Itt: https://www.youtube.com/channel/UCG6VgBVoMy4wTrQbSv9W4Lg
Ő is jól magyaráz, de még sem 40 órás C# az oktatóktól.


Lenne egy hülye kérdésem  :D
Egy régi fórum tagról van szó, aki megkeresett facebookon. Nem akar újra regisztrálni, hanem a régi nevével térne vissza az oldalra, de nem tudja se a jelszavát és a regisztrációkor használt email címet sem illetve az már nem is élő email valószínűleg ;D Tehát a jelszót se tudják neki elküldeni, ha jól gondolom.
Szóval, hogy tud visszajönni ?

Idézetet írta: Punter Dátum szeptember 05, 2017, 11:07:05
Lenne egy hülye kérdésem  :D
Egy régi fórum tagról van szó, aki megkeresett facebookon. Nem akar újra regisztrálni, hanem a régi nevével térne vissza az oldalra, de nem tudja se a jelszavát és a regisztrációkor használt email címet sem illetve az már nem is élő email valószínűleg ;D Tehát a jelszót se tudják neki elküldeni, ha jól gondolom.
Szóval, hogy tud visszajönni ?

Kiről lenne szó? Mi volt a felhasználóneve? Akár privátban is megírhatod.  ;)

Idézetet írta: Punter Dátum szeptember 05, 2017, 11:07:05
Lenne egy hülye kérdésem  :D
Egy régi fórum tagról van szó, aki megkeresett facebookon. Nem akar újra regisztrálni, hanem a régi nevével térne vissza az oldalra, de nem tudja se a jelszavát és a regisztrációkor használt email címet sem illetve az már nem is élő email valószínűleg ;D Tehát a jelszót se tudják neki elküldeni, ha jól gondolom.
Szóval, hogy tud visszajönni ?

És ha regisztrálna az új email címéről egy nagyon hasonló névvel? Mondjuk tenne utána egy számot, egy "alul vonalat" vagy pontot?

Ezt mondtam én is neki, hogy egyszerűbb egy új regisztráció. Az, hogy elölről kezdi a fórumozást és "elveszti" a korábbi hozzászólásokat nem nagy ügy. Szerintem sokaknak van több regisztrációja az oldalon.


Olyat lehet csinálni,hogy valakinek van számlája egy irodánál,de nem használta ki az üdvözlő bónuszt a megadott időn belül,ezért nyit egy új számlát amin viszont már elfogadja az üdvözlő bónuszt?

Idézetet írta: ereghard Dátum szeptember 09, 2017, 11:02:30
Olyat lehet csinálni,hogy valakinek van számlája egy irodánál,de nem használta ki az üdvözlő bónuszt a megadott időn belül,ezért nyit egy új számlát amin viszont már elfogadja az üdvözlő bónuszt?
Ha tudsz nyitni még egy ugyan olyan számlát mint ami most van akkor igen, de kizártnak tartom, hisz az összes adatod ugyan az lesz...

Idézetet írta: ereghard Dátum szeptember 09, 2017, 11:02:30
Olyat lehet csinálni,hogy valakinek van számlája egy irodánál,de nem használta ki az üdvözlő bónuszt a megadott időn belül,ezért nyit egy új számlát amin viszont már elfogadja az üdvözlő bónuszt?

Valószínűleg a számlanyitás sem fog sikerülni, de ha mégis, akkor kapásból szabályt szeg és okot ad az irodának arra, hogy az bármikor zárolja a számláját és törölje a bónuszát. (és akár az abból származó nyereményeket is)
Ezt nem érdemes kockáztatni.
Esetleg írhat az irodának, hátha kap valami befizetési bónuszt kárpótlásként, ha minden áron a saját nevén szeretne játszani.

#2966 szeptember 10, 2017, 13:17:46, lehetnyerek
Idézetet írta: Tomikaa Dátum szeptember 09, 2017, 15:28:38
Ha tudsz nyitni még egy ugyan olyan számlát mint ami most van akkor igen, de kizártnak tartom, hisz az összes adatod ugyan az lesz...

Én ilyenkor irok a live chaten, vagy e-mailt a supportnak, hogy szeretnék egy másik devizával nyitbi egy új számlát és az aktív számlámat zárják be, mert azt nem szeretném a továbbiakban használni. Általában bejön

Vagy, hogy figyelmetlen voltam és nem emlékeztem, hogy van már egy számlám Önöknél, (kicsit sírok) és ha már így alakult, akkor a régi számlámat kérem zárják be, mert azt az emailcímem már megszünt, stb... és ezt szeretném aktívan használni ;)

Üdv
Szerintetek melyik irodáknál van jó élő fogadási lehetőség? Gondolok itt a meccsek számára, és a fogadási lehetőségekre.
Bet365, Winmasters, WillHill megvan, ezeken kívül érdekelne (bwin, sportingbet nem, mert egy hányadék). Unibet sem jó sajnos, amíg nincs skrill náluk.
Köszi!

Idézetet írta: adamv.qwertz Dátum szeptember 11, 2017, 09:29:39
Üdv
Szerintetek melyik irodáknál van jó élő fogadási lehetőség? Gondolok itt a meccsek számára, és a fogadási lehetőségekre.
Bet365, Winmasters, WillHill megvan, ezeken kívül érdekelne (bwin, sportingbet nem, mert egy hányadék). Unibet sem jó sajnos, amíg nincs skrill náluk.
Köszi!

Betclic meg betfair ami még eszembe jut, a betclic elég rugalmas be-kifizetés téren ami nagy pozitívum

Egész jól fejlődött a betclic, rendbe is teszem a számlám náluk, köszi. Betfair-nél aktiv vagyok, de szerintem elég kevés meccs van náluk.