ATP - Roland Garros 2016

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Roland Garros 2016: Ki lesz a végső győztes?

Novak Djokovic
19 (55.9%)
Kei Nishikori
0 (0%)
Andy Murray
4 (11.8%)
Stanislas Wawrinka
3 (8.8%)
Rafael Nadal
7 (20.6%)
más
1 (2.9%)

Összes szavazó: 34

Szavazás lezárva: május 29, 2016, 16:27:22

#90 június 06, 2016, 08:32:03, butyi
nem karrier GS-t emlegettek, hanem azt, hogy mindegyik GS (4 darab! - 28 darab megnyert meccs zsinórban) címvédőjét Novak Djokovicnak hívják... ilyen utoljára kb 50 éve történt...Don Budge (1938), illetve Rod Laver (1962, 1969) volt képes ilyesmire. nem Nadal, Federer.

szerencsések lehetünk, hogy ma történelmet láthattunk  :beerchug:

Novak Djokovic (SRB)  -  Andy Murray (GBR) 3-6 6-1 6-2 6-4

Idézetet írta: ncis88 Dátum június 05, 2016, 19:16:22
Nadal És Djoko kb egyidősek de Nadalnak kicsit hamarabb meg lett ez a karrier GS amit most nagyon emlegettek..

Én kifejezetten rühellem ezt az állandó a valaha volt legjobb kifejezést. Fociban is állandóan ez megy. Egymáshoz hasonlítják Messit és Ronaldot,de aki látta Maradeonat élőben és mondjuk Argentin vagy Napoli szurkoló az Istenért sem magyarázod meg hogy a két mosatni jobb. Ugyanígy nem ildomos ezt a hármat egymáshoz hasonlítgatni. Most Djoko a legjobb de 5éve nem ő volt 7éve meg szintén nem. Senki sem tudja hogy mi lett volna ha Nadal egészséges marad vagy (szerintetek kapja tovább a doppingot) mondjuk Federer valami csoda folytán nem öregszik és marad 28éves.

12 éve sem ő volt a legjobb  :)
Ilyen komplex, fejben erős, stabil teniszező még nem született, ezt nem csak én mondom hanem szakértők (és nem vagyok Djoko-fan). Megtörte Nadalt, megtörte Federert, és abban a korban amikor még ilyenek vannak mint Murray, Wawrinka hogy csak az egészséges GS-bajnokokat írjam, képes ennyi címet összekaparni, egymás után dönti a rekordokat. Federernek és Nadalnak max a másik lehetett ellenfele.
Mindegy, ez van, én örülök hogy történelmet látunk. És valószínűleg ezt az utóbbi 3-4, a következő 1-2 évet vissza fogjuk sírni, mert nem biztos hogy a következő évtizedben lesznek ilyen zsenik a pályán. 

Ráadásul még csak 29 éves, simán lehet még 4-5 jó éve, és nyerhet még grand slameket dögivel.

Idézetet írta: Irtis Dátum június 05, 2016, 22:36:07
Ráadásul még csak 29 éves, simán lehet még 4-5 jó éve, és nyerhet még grand slameket dögivel.

Hát ez az, az a 17 meglesz neki legkésőbb a 2018-as AO-n. Remélem akkor vissza is vonul a francba. Murray is mekkora lúzer már hogy pöccre egyszerre születtek, simán lehetne neki is 5-6 GS-e...

Azt azért el kell ismerned hogy Mörri egy lúzer volt a 12es olimpiáig.Top4 tagja volt nyeregetett Masterseket de azért akkoriban inkább nagy3as volt az a nagy4es

Idézetet írta: ncis88 Dátum június 05, 2016, 22:55:56
Azt azért el kell ismerned hogy Mörri egy lúzer volt a 12es olimpiáig.Top4 tagja volt nyeregetett Masterseket de azért akkoriban inkább nagy3as volt az a nagy4es

Lúzer, hát mihez képest. "Nyeregetett Masterseket" az azért vicces, mert a nagy négyesen kivül csak Tsonga nyert egynél több ezres versenyt, szóval érted  :) Talán ő az aki leginkább érzelmi kérdést csinál ebből az egészből, úgyhogy kellett neki aki elhiteti vele hogy nyerni tud (Lendl), meg ezért kellett Mauresmo hogy ápolgassa a lelkét. Beteg na  :D De az olimpia óta elég kemény. Azóta nyert 2 GS-t (Federer egyet sem, Nadal 3-at) és volt négyszer döntős. Bizony ha nem lenne Djokovic... Mindegyiken tőle kapott ki  ;D

Szóval a lúzer kicsit erős, de tény hogy idő kellett neki míg megtanult dolgokat. Azóta meg kb csak ő veszi fel a versenyt Djokóval, ezért írtam ha ez mocskos szerb gépállat nem lenne, neki is jóval több GS-e lenne (és így sem szégyenkezhet).