OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: csacsa44 Dátum december 15, 2014, 15:12:44
Mesterek, segítséget kérek!

Tudom viccesen hangzik, de a Mozilla böngészőben nem tudok kezdőlapot beállítani. Gondoltam szólok a 4,5 éves szomszéd kisfiúnak, hogy állítsa be, de ciki lenne. Sok mindent próbáltam már, a hagyományos beállítástól kezdve, a "browser.newtab.url"-t átírni a "about:config" oldalon, de csak addig működik a dolog, míg újra nem indítom a Mozillát.

És mindig erre a kezdőlapra áll vissza, hogy szakadna meg:



Mi lehet a gond, vírus? Ötlet?

Eszközök / Beállítások / Általános, és ott beírod a kezdőlapot. Vagy ezzel kezdted, nem működik, és ne okoskodjak? :)))

Idézetet írta: LanMaffia Dátum december 15, 2014, 15:15:43
Eszközök / Beállítások / Általános, és ott beírod a kezdőlapot. Vagy ezzel kezdted, nem működik, és ne okoskodjak? :)))

De, de, okoskodj nyugodtan, hátha jön egy jó ötlet, és igen, természetes ezzel kezdtem.

Idézetet írta: csacsa44 Dátum december 15, 2014, 15:16:58
De, de, okoskodj nyugodtan, hátha jön egy jó ötlet, és igen, természetes ezzel kezdtem.

Talán nem OK-éztad le, mielőtt bezártad volna a kezdőlap beírása után?

Idézetet írta: luckyzoz Dátum december 15, 2014, 16:07:32
Talán nem OK-éztad le, mielőtt bezártad volna a kezdőlap beírása után?

Megvolt az "OK" is.  :)

Idézetet írta: csacsa44 Dátum december 15, 2014, 16:09:12
Megvolt az "OK" is.  :)

beállítások/speciális

gyorsítótárazott webtartalom törlése?

esetleg

Idézetet írta: gomes66 Dátum december 15, 2014, 16:18:12
beállítások/speciális

gyorsítótárazott webtartalom törlése?

esetleg

Azt is töröltem a beállítások előtt.  :-\

Bővitményekből a HomeTab-et kapcsold ki.

Idézetet írta: vmlinuz Dátum december 15, 2014, 16:46:40
Bővitményekből a HomeTab-et kapcsold ki.

Nem találok ilyet a bővítmények között. Lehet, rossz helyen nézem?

Akkor ezt töltsd le: http://files.spybot.info/spybotsd162.exe

És irtsd ki vele, ez egy malware ahogy olvastam, kézzel tényleg macerás eltávolitani.

Áááááá, nekem is előszokott jönni, főleg újratelepítés után. Egy sz@r-szemét reklám progi beírja magát a böngészőbe és persze jól elrejti magát a köcsög. Azért írja felül állandóan a kezdőlapot is, meg betesz egy csomó reklámot mindenhova, ahol nem is kéne lennie.
Régen volt vele már dolgom, azt hiszem egyszer megtaláltam már, de múltkor már töröltem az összes szar böngészőt (mozilla és chrome kéz a kézben jár, tehát mindkettőt!) és újratelepítettem őket.

Még fut a Spybot, de már most talált egy Simply Tech.HomeTab valamit.  :)

Idézetet írta: vmlinuz Dátum december 15, 2014, 16:54:22
Akkor ezt töltsd le: http://files.spybot.info/spybotsd162.exe

És irtsd ki vele, ez egy malware ahogy olvastam, kézzel tényleg macerás eltávolitani.

Talált egy csomó mindent, hogy lehet törölni, ha befejeződött a keresés?

Kijelölsz mindent és van valami Fix vagy Delete gomb. Nem emlékszek már pontosan.


Köszi butyi! Nálam a Spybot felülete magyar nyelvű, és a "Kijelöltek javítása" gomb töröl, nagy nehezen rájöttem.  ;D Viszont a HomeTab-ot nem engedi törölni. A többi szart törölte. Újraindítottam a gépet, és újra futtatom a programot, megpróbálom újra törölni. Megvan a helye is, kézzel nem tudtam kiszedni. Egyelőre.