OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: szumos Dátum január 08, 2016, 13:38:44
Én inkább Hosszú Katinka felé húzok. Bár az is igaz, hogy Gyárfás személyét illetően elfogult vagyok. Közvetve ugyan, de van egy élményem vele kapcsolatban gyerekoromból és ha a személyiségét röviden le kellene írnom, annyit mondanék: büdös köcsög.
Az ügy szerintem rém egyszerű. Katinka a világelithez méri a magyar szövetség munkáját, illetve a honi lehetőségeket, míg az úszóink, edzőink többsége a megszokott magyar viszonyokhoz. Így amikor Cseh Laci azt mondja nem érti a dolgot, akkor ő abból indul ki, hogy mennyire sokat és milyen pozitív irányban fejlődtünk a régi viszonyokhoz képest, amikor pedig Katinak "lázad", ő meg azt látja még mennyit kellene...
A jelenlegi helyzet meg annak az eredménye, hogy (gondolom) ezt szerette volna elmondani pár embernek, akik mosolyogva szartak rá az elmúlt években és megunta ezt. Tetőzték ezt az első sajtótájékoztató utáni álszenteskedéssel, s a problémát pénzzel kívánták megoldani. Az hogy ezt Hosszúék esetenként nem jól reagálták le és ők is hibákat követtek el, áldozatokkal jár. Hát az első Kiss László lett. Sajnálom, valószínűleg Katinka tartozik majd ezért egy bocsánatkéréssel. Vagy nem. A fene tudja. Azért az edzők is tehetnek egy szívességet. Értem én, hogy százezer éves már nagy része, de baz'eg! Szerintük normális a medence szélén öltözködni? Vagy ez a szoftver is? Elképzelem, ahogy a medence szélén arról beszél az egyik úszó, hogy ő látott ilyen programot és demóban letöltötte és kipróbálta és esetleg nem e lehetne... És erre a nagytekintélyű csak annyit mondd, hogy "majd én nézem hogy te hogy mozgol a vízben fiam, nem kell ide semmi kütyü..."
Á, csak felidegesítem magam.
én meg azt mondom hogy ki a f.sz a Gyárfás? jó tudom ki, de szakmailag?
Egerszegi és a többi ikon nem neki köszonheti amit elért...
Egerszegi 14 évesen olimpiát nyert, Long Katy 27lesz idén, 0 olimpiával
igaz tavaly 300 millio felett keresett az úszással
mindenki sir meg ri, hogy krízis meg ilyenek, de csak a pénz az értékmérő mindenben, mint ahogy azt ez a helyzet is mutatja. Ha van pénzed mindegy az emberi érték, meg bármi, sportteljesítmény.
Kiss László egy 75 éves eredményes edző, nem kell lesöpörni, attól Long Katy nem lesz se jobb-se rosszabb úszó
de tőlem mehet USAba, nem fog hiányozni

Minden sikeres nő mögött áll egy baseball sapkát fordítva hordó férfi.


Idézetet írta: szumos Dátum január 08, 2016, 13:38:44
Én inkább Hosszú Katinka felé húzok. Bár az is igaz, hogy Gyárfás személyét illetően elfogult vagyok. Közvetve ugyan, de van egy élményem vele kapcsolatban gyerekoromból és ha a személyiségét röviden le kellene írnom, annyit mondanék: büdös köcsög.
Az ügy szerintem rém egyszerű. Katinka a világelithez méri a magyar szövetség munkáját, illetve a honi lehetőségeket, míg az úszóink, edzőink többsége a megszokott magyar viszonyokhoz. Így amikor Cseh Laci azt mondja nem érti a dolgot, akkor ő abból indul ki, hogy mennyire sokat és milyen pozitív irányban fejlődtünk a régi viszonyokhoz képest, amikor pedig Katinak "lázad", ő meg azt látja még mennyit kellene...
A jelenlegi helyzet meg annak az eredménye, hogy (gondolom) ezt szerette volna elmondani pár embernek, akik mosolyogva szartak rá az elmúlt években és megunta ezt. Tetőzték ezt az első sajtótájékoztató utáni álszenteskedéssel, s a problémát pénzzel kívánták megoldani. Az hogy ezt Hosszúék esetenként nem jól reagálták le és ők is hibákat követtek el, áldozatokkal jár. Hát az első Kiss László lett. Sajnálom, valószínűleg Katinka tartozik majd ezért egy bocsánatkéréssel. Vagy nem. A fene tudja. Azért az edzők is tehetnek egy szívességet. Értem én, hogy százezer éves már nagy része, de baz'eg! Szerintük normális a medence szélén öltözködni? Vagy ez a szoftver is? Elképzelem, ahogy a medence szélén arról beszél az egyik úszó, hogy ő látott ilyen programot és demóban letöltötte és kipróbálta és esetleg nem e lehetne... És erre a nagytekintélyű csak annyit mondd, hogy "majd én nézem hogy te hogy mozgol a vízben fiam, nem kell ide semmi kütyü..."
Á, csak felidegesítem magam.

Én megértem hogy fejlődni akar, és miután látta hogy a vezetők leszarják, kiteregette a szennyest. De

- biztos hogy ez Katinka volt?
- ezt most kellett olimpia előtt fél évvel, jó nagy botrányt okozva? Ha ilyen kurvára fontos, miért nem lehetett korábban borítani a bilit? Én mint a magyar olimpiai sikerekért szorító nem örülök az ötletnek.
- who is Katinka? Sok mindent nyert már, de főként rövidpályán, ahova ritkán készülnek a nagy sztárok. Kis túlzással mintha egy magyar gólgyáros verné a mellét a BL-ben. Olimpián mit ért el Katinka?


-

Nem volt soha kedvencem sapkás Shane, de most egyet kell hogy értsek vele és Katinkával.
Valami nem stimmel az úszósportban (többi sportágban sem...), és végre valaki ki mert állni ezzel a dologgal. Nagy az arca Katkának? Igen (mondjuk Lacikának se sokkal kisebb, elég csak a régi interjúit hallgatni..). Teátrálisak a cselekedetei neki és Shanenek? Igen, de itt csak így lehet eredményt elérni, hogy ha felhívja az ország figyelmét a problémára. Gondolom egy ilyen úszó okkal borította a bilit így fél évvel Rio előtt. Nem jókedvéből, hanem mert tényleg nagy a gond.
Másik sportágat idehozva (amihez kicsit jobban értek), például a honi kerékpározásban is hatalmas problémák voltak/vannak. Úszásban miért ne lehetne? Gondolom nem sokan emlékeznek már VB ezüstérmes (kb akkora szó ez, mint hogy a magyar focisok kijutottak a vb-re) bringásunkra, Bodrogi Lacira. Ha nem minden idők legerősebb időfutamos mezőnyébe születik bele (Armstrong, Ullrich, Cancellara, Rogers stb.), akkor nagy valószínűséggel sokkal több első helye lenne. Így is kiváló pályafutás az övé. A magyar szövetség viszont nem nagyon támogatta. Kis korától kezdve szinte folyamatosan ment külföldre edzeni és versenyezni, és fejlődni (a saját pénzén). Tehetségének hála külföldre került, szinte a legjobb csapatoknál versenyzett (saját magának keresett csapatot az apja segítségével mert a szövetség nem segítette), viszont itthon mindezek ellenére nem becsülték meg. Olimpiai vagy egyéb részvételeit nem fizették stb., és végül betelt a pohár, és állampolgárságot váltott. Úgy vélem, hogy jól tette. És lehet Katka is ezt fogja tenni, ha sokat szívóznak vele. A magyarok egyik legnagyobb hibája, hogy szeretnénk dicsőséget, de megdolgozni érte, vagy megfizetni az árát, az már büdös számunkra.
Másik példa szintén a kerékpársportból, hogy Szalontay Sándornak anno majdnem elúszott az eb szereplése, mert a szövetség nem volt hajlandó kifizetni neki a kiutazást, és támogatni őt, pedig az egyik legnagyobb tehetségű magyar pályakerékpáros, és országos csúcstartó. Azt hiszem egy millán ment a vita...
Szóval összegezve és visszakanyarodva az eredeti témához...  Igaza van-e Katkáéknak? Sokkal jobban tudok nekik hinni, mint Gyárfáséknak..

A fideszmaffia már beállt az úszószövetség mögé, innentől kezdve le vannak osztva a lapok... megvárják, míg Katinka megunja a problémázást, vagy országot vált, aztán megy tovább minden ugyanúgy

Idézetet írta: alexthebest Dátum január 08, 2016, 18:05:51
Én megértem hogy fejlődni akar, és miután látta hogy a vezetők leszarják, kiteregette a szennyest. De

- biztos hogy ez Katinka volt?
- ezt most kellett olimpia előtt fél évvel, jó nagy botrányt okozva? Ha ilyen kurvára fontos, miért nem lehetett korábban borítani a bilit? Én mint a magyar olimpiai sikerekért szorító nem örülök az ötletnek.
- who is Katinka? Sok mindent nyert már, de főként rövidpályán, ahova ritkán készülnek a nagy sztárok. Kis túlzással mintha egy magyar gólgyáros verné a mellét a BL-ben. Olimpián mit ért el Katinka?

Azt csak ők tudják, hogy kinek mekkora része van családon belül ebben a "sztoriban". De őszintén? Nem mindegy? A sikerek is együtt jönnek, a kudarcok is. Ezt a balhét is együtt "viszik el". Ha most kiállna Katinka, hogy "befolyásolták a véleményét" és holnap válik. Akkor sem hiszem, hogy mást gondolnánk az eseményekről.
Az időzítés valóban nem jó, de ha valamit ezt megtudom érteni. Ha egyszer betelik a pohár és nincs tovább...
Hát hogy mit tett le az asztalra, az megítélés kérdése. Az olimpia valóban hiányzik, de azért több ez a karrier, mint néhány rövidpályás arany. Gondolj például a csúcsokra amiket megdöntött. De végül is mindegy. A lényeg, hogy olyan pozícióban van, ahonnan azért oda lehetne figyelni mit miért mondd.


Idézetet írta: szumos Dátum január 08, 2016, 20:41:29
A lényeg, hogy olyan pozícióban van, ahonnan azért oda lehetne figyelni mit miért mondd.

Veled értek egyet, szóval nem vagyok szövetségpárti ;D de nekem valami nem tetszik a történetben. Katinka többször is elmondta, hogy őt nem keresték meg, pedig ott volt az uszodában, szóval mehettek volna. A szövetségnek kell az úszót felkeresni, vagy fordítva? Nem kötekvésből kérdezem, lehet hogy én lettem maradian nevelve, de nekem ez elég nagyképűen hangzik.

Idézetet írta: afrikailajos Dátum január 08, 2016, 14:43:46
én meg azt mondom hogy ki a f.sz a Gyárfás? jó tudom ki, de szakmailag?
Egerszegi és a többi ikon nem neki köszonheti amit elért...
Egerszegi 14 évesen olimpiát nyert, Long Katy 27lesz idén, 0 olimpiával
igaz tavaly 300 millio felett keresett az úszással
mindenki sir meg ri, hogy krízis meg ilyenek, de csak a pénz az értékmérő mindenben, mint ahogy azt ez a helyzet is mutatja. Ha van pénzed mindegy az emberi érték, meg bármi, sportteljesítmény.
Kiss László egy 75 éves eredményes edző, nem kell lesöpörni, attól Long Katy nem lesz se jobb-se rosszabb úszó
de tőlem mehet USAba, nem fog hiányozni


Én speciel falra mászok ezektől ki ez a Hosszú Egerszegihez képest típusú kommentektől. Mi a faszért kell összehasonlítgatni őket?? Maradonát sem ildomos Messivel és Puskást sem érdemes CéRonáldóval. Egyszerűen az egy más világ volt, mind Puskásé, mind Maradonáé, mind Egéré. Ha csak azt nézzük, Katinkának jobb idejei vannak mint Egerszeginek anno voltak vagyis szigorúan véve jobb úszó, csak eredménytelenebb, ha az olimpiákat nézzük. De ez sem fair összehasonlítás. Nem kéne idekeverni őket. Ez az egész dolog arról szól, hogy Katinka ismeri a hazai viszonyokat és ismeri mi megy máshol hisz végigutazza a világot. Látja, és szerintem talán az egyetlen aki átlátja, hogy az amcsik miért fogják végigverni a világot majd minden számban. Mert hogy tarolni fognak az 100%, Phelpssel,Loochteval,Lefeckyvel stb. Ők sem jobbak mint mi, csak éppen jobbak? az edzésmódszereik. Katinka "sehol" sem volt amíg csak egy bajai úszó volt.  Aztán láss csodát mi lett belőle Amerikában. Ott biztos nem a pálya szélen öltöztek és nem olyan edzői voltak, aki lekurvaanyázza,büdöskurvázza a versenyzőit, meg alkalmadtán ad neki egy-két taslit. És ezt az embert védelmezi Cseh Laci, ehhez az emberhez ment vissza Risztov, aki miatt anno abbahagyta az úszást. Biztos véletlen, hogy szinte minden valamire való magyar tehetség otthagyta már ezt a bizonyos edzőt. ezt csak azért írom le, hogy milyenek is a magyar edzők. És ha ilyenek az edzők milyenek lehetnek a módszerek.
Katinkáékat nyilván nem a pénz hajtja, mert ha nagyon kellett volna a 12milla, akkor kussolnak és zsebre vágják és 2mpért mosolyog a kampányfilmben. Aki ezt nem veszi észre az nem tudom mire figyelt a sajtótájékoztatón.
Még 400sort tudnék erről írni de inkább nem, majd ha valaki valamit reagál, majd eldumálunk róla :)

azért mert 27 évesen még olimpiája sincs, azert hasonlitom egerszegihez.
Idézetet írta: ncis88 Dátum január 08, 2016, 21:24:39
Látja, és szerintem talán az egyetlen aki átlátja, hogy az amcsik miért fogják végigverni a világot majd minden számban. Mert hogy tarolni fognak az 100%, Phelpssel,Loochteval,Lefeckyvel stb. Ők sem jobbak mint mi, csak éppen jobbak? az edzésmódszereik. Katinka "sehol" sem volt amíg csak egy bajai úszó volt.  Aztán láss csodát mi lett belőle Amerikában.
olvass vissza mit irtam:
nekem pár éve az a gyanúm hogy Long Katy  jofajta cuccokat tesztel amit aztán az USA fog bevetni az olimpián, ha lebukott volna akkor nem egy olimpiai bajnok bukik le, ráadásul nem amerikai, csak a trénere
lehet ennek a fedezetje ez a balhé, lehet hogy nem is akar indulni az olimpián

majd ugyis kiderul

Kicsit nagyobb volt a konkurenciája, mint Egérnek,nem gondolod?? Hol voltak akkoriban az amcsik, ausztrálok,kínaiak De az hogy 27évesen nincs olimpiája az igaz, de ezekkel az időkkel amit tud, 90ben 25szörös bajnok lett volna..

Idézetet írta: ncis88 Dátum január 08, 2016, 21:24:39
...Katinkának jobb idejei vannak mint Egerszeginek anno voltak vagyis szigorúan véve jobb úszó, csak eredménytelenebb, ha az olimpiákat nézzük.

Azért kellett pár év, meg űrdressz, mire megdőlt az a világ, aztán már csak országos rekord.... ;)

A dresszkorszak óta is jobb idejei vannak. 2013ban és 2015ben döntötte meg a hát rekordjait a vegyest jóval korábban. De nem ez a lényeg. Az összehasonlítás nem  korrekt akkor sem. És nem is kéne idekeverni Egért.

vs.hu/sport/osszes/mi-tortenik-hosszu-katinka-korul-0108#!s9

"Semleges szurkolóként" azért megemlítem, hogy Kiss László, Hosszú Katinka, de még Gyárfás Tamás is rengeteget tett a magyar úszósportért, utóbbi például megszerezte a 2017-es vizes vb-t (napkeltés múltja ellenére a kormányzat támogatását is bírja) és azt se felejtsük, ő járta ki, hogy Kovács Ági méltósággal visszavonulhasson a doppingbotránya után.
Nyilván Hosszút és Kisst meg a konkrét eredményeik minősítik, összességében mindhárman profin dolgoznak a saját területükön.

Most beszerzik a kamerarendszert is, Hosszú kap külön masszőrt, de az érdekes lenne, ha minden olimpiai éremesélyes sportolónk 100 milliós nagyságrendben nyújthatná be az igényeit a világ fejlettebb részére hivatkozva.
Gondolom a többi úszónak, vízilabdázónak vagy éppen öttusázónak is lenne mit elemezgetni a vízfekvésén.  :)

Azon meg csodálkozom, hogy miközben a sportolók többsége mindent megadna (legalábbis az adófizetők pénzéből  :D  ), hogy hazai világeseményen, vb-n, olimpián szerepelhessen, Hosszú pénzt kér azért, hogy a vb promójában részt vegyen.
Most komolyan ilyen "összefogás" lesz majd akkor is, mikor az olimpiára készülünk majd?!
Abban egyébként igaza van Hosszúnak, hogy a problémákról nyíltan beszél, mert így legalább nem lehet elsumákolni azokat.  :p (az olimpia után 4 évig a kutyát nem érdekli majd, mi van az úszókkal...)

Egyébként csak a harcias sajtótájékoztató miatt növesztett bajuszt Katinka vagy ez állandóra megmarad majd neki?

Idézetet írta: Knapp Dátum január 09, 2016, 03:52:57
"Semleges szurkolóként" azért megemlítem, hogy Kiss László, Hosszú Katinka, de még Gyárfás Tamás is rengeteget tett a magyar úszósportért, utóbbi például megszerezte a 2017-es vizes vb-t (napkeltés múltja ellenére a kormányzat támogatását is bírja) és azt se felejtsük, ő járta ki, hogy Kovács Ági méltósággal visszavonulhasson a doppingbotránya után.
Nyilván Hosszút és Kisst meg a konkrét eredményeik minősítik, összességében mindhárman profin dolgoznak a saját területükön.

Most beszerzik a kamerarendszert is, Hosszú kap külön masszőrt, de az érdekes lenne, ha minden olimpiai éremesélyes sportolónk 100 milliós nagyságrendben nyújthatná be az igényeit a világ fejlettebb részére hivatkozva.
Gondolom a többi úszónak, vízilabdázónak vagy éppen öttusázónak is lenne mit elemezgetni a vízfekvésén.  :)

Azon meg csodálkozom, hogy miközben a sportolók többsége mindent megadna (legalábbis az adófizetők pénzéből  :D  ), hogy hazai világeseményen, vb-n, olimpián szerepelhessen, Hosszú pénzt kér azért, hogy a vb promójában részt vegyen.
Most komolyan ilyen "összefogás" lesz majd akkor is, mikor az olimpiára készülünk majd?!
Abban egyébként igaza van Hosszúnak, hogy a problémákról nyíltan beszél, mert így legalább nem lehet elsumákolni azokat.  :p (az olimpia után 4 évig a kutyát nem érdekli majd, mi van az úszókkal...)

Egyébként csak a harcias sajtótájékoztató miatt növesztett bajuszt Katinka vagy ez állandóra megmarad majd neki?

A bajusz nekem is feltűnt. Több képén is látszik.  :D Lehet az a bizonyos szakújságíró is erre alapozta a vádjait.  ;D Na de hát ekkora anyámnak is van. És ő tuti nem doppingol, hacsak a csirkepörkölt nem számít annak. Akkor bajban van...
Elméletileg arról beszélt, hogy az elemző szoftver mindenkit szolgálna nem csak őt (kamerarendszer már most is van talán, a szoftver kellene, de én már nem is tudom hogy van ez). A külön masszőr versenyekre ami egyedi kérés.
Ez a vb-promós pénz elég félre érthető lett. Az én olvasatomban nem az volt a problémája, hogy nem kap érte semmit (vagy kevesebbet, mint szeretne), hanem hogy számára evidens dolgokat csak akkor kap meg, ha szerződésben foglalva vállalja a szereplést, illetve mit vállalja? kötelezik rá! Valahogy olyan ez, mint amikor ebéd előtt ki kell vinni a szemetet és a párod azt mondja, hogy akkor kapsz csak ebédet, ha kiviszed a motyót. Jó jó kiviszed, de nehogy attól függjön már az ebéded, hogy kiviszed e? És amikor ezt szóvá teszed, akkor még odavágnának elég egy 5000-est, hogy akkor intézd ahogy akarod te az ebéded, de legyen az a szemét is kivíve. Hát kicsit ideges lennék... Pedig 5000-ből már nagyon fasza sültes tálat is lehet venni. Biztosan tudom!

#2969 január 09, 2016, 09:23:17, afrikailajos
Idézetet írta: ncis88 Dátum január 08, 2016, 21:48:56
Kicsit nagyobb volt a konkurenciája, mint Egérnek,nem gondolod?? Hol voltak akkoriban az amcsik, ausztrálok,kínaiak De az hogy 27évesen nincs olimpiája az igaz, de ezekkel az időkkel amit tud, 90ben 25szörös bajnok lett volna..
akkor vakard meg a fejed és gondolj gyurta danira, O már a szuper ujkorban nyert, aktuális olimpiai bajnos
long katy egyébként 25metereken nyert foleg, de mindegy is
a bajusz meg a doppingelmélet meg az usa tréner osszefugg

ejj