Hogyan is lehetne jól?

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Sziasztok!

Ezennel elindítom én is a saját naplómat "Hogyan is lehetne jól?" címmel. Ide a többséghez eltérő módon nem a tippjeimet fogom beírni, hanem a sportfogadással kapcsolatos gondolataimat, ötleteimet, felmerülő kérdéseket, amire megpróbálom megtalálni a válaszokat. Jövőhét végén fogom elkezdi újra - egy hosszabb szünetet követően - a sportfogadást. Terveim között van egy nyereséges, nagy tőkeingásokat elkerülő stratégia kialakítása, ami ha nem is havi szinten, de mondjuk 3-6 hónapnyi időtartamot tekintve és azt visszaosztva hónapokra, nyereséget mutat fel, lehetőleg a bankok által nyújtott kamatokat minél jobban maga mögé utasítva :D
Mindenkinek sok sikert!
Üdv! :cya:


Üdv újra a sportfogadók közt akkor!  :beerchug:
Kíváncsian várom az "elmélkedésedet", olvasgatom majd a naplódat biztosan. Sok sikert!  :ok:

#3 március 03, 2012, 15:25:35, Alkimista87
Sziasztok!

Rögtön fel is avatnám a naplót. Mint említettem, jövőhéten kezdem el ismételten a sportfogadást. Választott irodám a Bet365 lesz. Előzetes célom havi 20% profit elérése. Tudom, ez nem alacsony, szándékosan tettem kicsit feljebb a lécet, bár azért bevallom őszintén, reménykedem a sikerben. :D Ami a money management-et és a fogadási stratégiát illeti, a kép avagy a képlet lassan összeállni látszik. A bankom 2%-a lesz az elvárt profit, a fogadási stratégiám alapját a Bookie Buster 8-as stratégia adja. Gyakorlatilag pontosan azt fogom alkalmazni, az az egy kérdőjel maradt, elmenjek-e én is két vesztett fogadás ráírásáig egy szelvényre. Az egyik lehetőség, hogy új szelvényre írom a felgyülemlett 2 veszteséget, amin csak azokat szeretném meg, illetve visszanyerni, vagy pedig marad az A verzió annyi különbséggel, hogy mondjuk felezem az elvárt profitot, ezáltal csökkentve a 3. napi tétem nagyságát. Ha az utóbbit választom, az természetesen kihatással lehet a kitűzött cél elérésére. A problémát ugyebár az adja, hogy két napi vesztett fogadás esetén a 3. napi tétem az a következők szerint alakulna (az oddsok nagyjából 1,9 - 2,3 körül lesznek, ez a legtesthezállóbb hozzám; most a példában 2,00-val számolva): Elvárt profit: 2X + 1. napi tét 2X + 2. napi tét 4X= 8X, ami a bankom 8%-a. Ekkora arányú tétet inkább elkerülnék, főleg, hogy ez azt jelenti, hogy az elmúlt két napban már 6%-ot buktam. Ami összesen számolva 14%. Tehát erre a problémára még megoldást kell találnom, és anélkül szeretném ezt, hogy az alaptétet csökkentenem kéne. Majd még végiggondolom. Említettem, hogy a kezdő tőkém 2%-át szeretném megnyerni egy fogadással, ami nagyjából vett kettes oddson 2%-ot jelent. Ez az elvárt profit változatlan marad, tehát a rövidtávú tőkeváltozás nem lesz hatással rá. Azt még meg kell határoznom, hogy hány százalékos tőkenövekedésnél számoljam újra az elvárt profitot. Nagyjából 40% környékére tippelem..Túl alacsony növekedésnél nem szeretném, mert egy rossz széria után nem szeretnék az előző szintre visszajutni, viszont túl későn sem, mert szeretném a profitot maximalizálni. Fogadásokat napi rendszerességgel fogok kötni, napi többet is szeretnék, természetesen ez kínálat függő, de napi egy tétem minden napra fog jutni..Hétvégente szeretnék ennél sokkal többet, akár napi 10-12 eseményre is fogadni, ami megint csak felvet egy problémát, miszerint sok mérkőzés ugyanazon időpontban kezdődik, így sok lehetőséget ki kéne hagynom, hacsak..nem futtatnám több szálon a fogadásokat, dupla kockázattal az esetleges dupla nyereségért..Ezeket még ki kell találnom, hogy miként alkotok meg egy komplett rendszert, ahol a kockázat, nyereség, tőke, a tét/tétek és az események a legkedvezőbben igazodnak egymáshoz. Lehet, hogy ezt majd csak folyamatában határozom meg, hiszen bár elengedhetetlen a megfelelő mm és a fogadási stratégia, azért a hibáinkat észre kell venni és ha nem is feltétlen tetszik, de a kellő módosításokat el kell végezni a siker érdekében. Hát itt tartok most, izgatottan várom a kezdést, majd meglátjuk miként alakulnak az események, mindenesetre bizakodom. :)

Üdv mindenkinek! :cya:

Idézetet írta: fcbayern Dátum március 03, 2012, 15:06:48
Üdv újra a sportfogadók közt akkor!  :beerchug:
Kíváncsian várom az "elmélkedésedet", olvasgatom majd a naplódat biztosan. Sok sikert!  :ok:
Idézetet írta: sleve Dátum március 03, 2012, 14:51:26
Hajrá!  :ok:

Köszönöm szépen! :ok:

Én is átolvastam párszor ezt a bookie bustert, de hogy őszinte legyek én kb. az összes stratégiájukkal kapcsolatban pesszimista vagyok.  :-\
Amit te felvázoltál az is tétemelésre (duplázásra?) épül. Lehet hogy én tippelek rosszul, vagy én vagyok a negatív, de simán el tudom képzelni, hogy egymás után 5-6 ilyen 2,00 körüli odds elmenjen, amivel jól elszállnál a tétekkel. Ha belegondolsz, ezekkel az oddsokkal egy 5-6-os bukó széria abszolút elképzelhető, én már azon is meglepődnék ha mondjuk az első 100 tippen belül ne lenne pár ilyen.  :crazy:
De aztán lehet hogy nincs igazam, nem tudom, minden esetre sok sikert a dologhoz.  :ok:

#6 március 03, 2012, 17:19:43, Alkimista87
Nos, vegyük sorjában. Azt jól látod, hogy tartalmaz tétemelést is, viszont csupán, ahogy írtam is (valamint a stratégia is tartalmazza) a vesztett tétek száma - amit egy szelvényen vissza kívánok hozni - igencsak maximalizálva van, jelen esetben 2 ilyen tétről beszélünk. Tehát a tétünk (2,00-ás oddsot alapul véve) sem lesz nagyobb a 3. napon (sem a továbbiakban) 8%-nál. Ez véleményem szerint még beleférhet, bár írtam, hogy gondolkodom olyan verzión is, hogy ha a 3. napig eljutok veszteségbe, akkor talán lefelezem az elvárt profitot, ezáltal is csökkentve a tét összegét. Tehát mondhatjuk, hogy ez egy 3 lépéses martingale. Aztán abban is igazad van, hogy elő fog fordulni 5-6, esetleg nagyobb számú vesztes fogadás is egymás után, pont ezért van maximalizálva a tétemelés! Hogyha kiszámolod, a bankom ezáltal igencsak sok vesztes kört kibír, hiszen a legnagyobb tétem sem lépi túl a kezdőtőkém 8%-át. Szerintem nem olvastad el elég figyelmesen, amit írtam, vagy én voltam ezek szerint félreérthető. :-\
Véleményem szerint van benne fantázia, ezért is kezdem el. Szerintem olvasd el mégegyszer, amit írtam, esetleg a könyvben a stratégiát (bár nagy vonalakban levezettem itt). Amúgy körülbelül abban az esetben fogy majd el így a kezdőtőkém, hogyha egymásután az első 15 meccset nem találom el. De nulla találatra meg hiába épít az ember stratégiát.  ;D

Szóval véleményem szerint ez egy igencsak biztonságosnak tekinthető fogadási stratégia, megfelelő tét/bank aránnyal megtámasztva. ui: Sajnos nagyon kevés az olyan sportfogadó, aki önmagában egyenlő nagyságú tétekkel hosszútávú profitot képes elérni (és most nem a fogadótőzsdékre és surebet-re gondolok).

Üdv!

Azt hiszem néhány kisebb módosítást még a kezdetek előtt elvégzek. Amihez hozzányúlok, az az elvárt profit mértéke fogadásonként, a következők miatt. Először is szeretnék több fogadást is kötni egy nap (főleg hétvégente), amik nagy része egy időben játszódik. Ennek kiküszöbölésére azt találtam ki, hogy két szálon fogom futtatni az eseményeket, és így az elvárt profit mértékét lecsökkentem 2%-ról 1,5%/szálra. Ezzel a lépéssel elértem, hogy több eseményt tudjak megfogadni, ezáltal magasabb lesz a megforgatott összegem és így várhatóan a profit is. Másik nagy előnye, hogy mivel csökkent az elvárt profit/fogadás, így egy hármas vesztő sorozat után a korábbi legrosszabb esetben 8%-os tétem lecsökkent maximum 6%-ra (abban az esetben, ha 2,00-ás oddson fogadok végig és nem nagyobbon). Ami a havi kitűzött célt illeti, az változatlanul 20% profit elérése a befizetett összegre. Hogy a tőkét hány alkalommal kell megforgatni, hogy ezt a nyereséget elérjem, majd csak utólag fogom megtudni. Remélem minél kevesebbszer  :)

Elvárt profit fogadásonként 40%-os tőkenövekedésnél lesz újraszámolva.

Tudom, nagy és ambiciózus tervek ezek és nem minden fenékig tejfel, de ahogy mondani illik, komolyak a szándékaim  :D

Eddig meghatároztam a fogadási stratégiát és az mm-et. Most a következő a lépés a tapasztalok leszűrése, tehát a visszacsatolásra vonatkozó adatok megállapítása. Heti és havi rendszerességgel szeretnék összegzéseket végezni, amik várhatóan mindig keddre lesznek elkészítve és a következő adatokat fogja tartalmazni:

-megkötött fogadások száma, nyertes és vesztesek aránya
-az oddsokat vezetni fogom, ebből átlag odds számítása
-aztán ki fogom számolni, hogy hogy állnék, ha mindegyiket egységnyi téttel fogadtam volna, továbbá azt is, hogy mi lenne az egyenleg, ha az átlag oddshoz nézem hozzá a találati arányt
-megkeresem a leghosszabb nyertes és vesztes sorozatokat (mivel két szálon fognak futni az események, azokat külön kezelem egymástól)
-ki fogom számolni a profit arányát (amennyiben lesz ;D) a kezdőbankomhoz és a befektetett összeghez viszonyítva

Elsőkörben ezek jutottak eszembe. Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy ti mikről vezettek nyilvántartást, miről lenne még célszerű, illetve miket, milyen értékeket számoltok ki az adatok alapján?

Most láttam, illetve már régebben is, de most aktuálissá válik a héten a Bet365 7500 Ft-ig terjedő mobil bónusza. Amennyiben eltalálom az adott kimenetelt (odds valahol 1,5 - 2,2 között várható), rögtön emelkedik is a bankom a bónusszal együtt körülbelül 11250 - 16500 Ft-ot. Ezt követően már csak forgatni kell, de az anélkül is meglenne. Ha rosszul tippelek, akkor sincs baj, marad a tőke, csupán annyi a kényelmetlenség, hogy mobilon kell megforgatni a 45 eft-ot.

Természetesen, ha bármi plusz származik a bónusz esetleges kiforgatásából, azt nem számítom bele az előirányzott 20% profitba.

Kínálat lesz bőven a hétvégén, sőt csütörtökön megkezdődnek az Európa Liga nyolcaddöntői is. Valószínűleg az utóbbi mérkőzéslistából fogok választani.

Már ahogy néztem a párosításokat, elkezdett felkúszni az adrenalin-szintem. ;D De hát szokni kell még a kiképzést. :)

szia.sok sikert.nagyon érdekes lesz de vàrom már.amugy én ugy tudom csak az első 7500 at kell mobilról megtenni többi mehet gépről.de chat-en kérdezz rá.sok sikert

Én pedig szinte biztosan merem állítani, hogyha beírod a számítógéped böngészőjébe azt a címet, amit mobilon használnál (m.valami.com), akkor a mobilos felületet kapod meg gépen, és így ezt ki lehet játszani.  ;D

Köszönöm a biztatást, bubu! Én is kíváncsi vagyok, nagyon várom már a kezdést.  :)
Megnéztem most a részvételi feltéteteleket, ahol azt írja, hogy "Ne feledje, kifizetés igénylése előtt a feljogosító fogadás és a bónusz együttes összegét a Mobil szolgáltatásunkon, 3 alkalommal kell megjátszani."

fcbayern, a mobilos cím számítógépen történő behozása jó lehet, majd kötök így egy fogadást, és megnézem, hogy beleszámolja-e a forgatásba.

Köszi a tippet!  :ok:

chat-en kérj infot én is így csináltam és elfogadták.kérdezz meg egy ügyfélszolgálatost.

#14 március 06, 2012, 11:28:13, Alkimista87
Beszéltem tegnap az ügyfélszolgálattal, ahol azt az infót kaptam, hogy telón kell megforgatni. Ami - valljuk be - logikus válasz részükről, ha már mobil bónuszról van szó (nekem nem engedték meg). ;D Viszont egy másik üggyel kapcsolatban egész idáig tévhitben éltem, mivel úgy értelmeztem a részvételi feltételeket, hogy a bónuszigénylésre feljogosító fogadásnak (amit egy összegben kell megtenni) is van minimum meghatározott oddsa (1,50). Viszont, mint kiderült (számomra), az bármilyen sporteseményen, bármilyen szorzón megköthető. Most már csak azt kell eldöntenem, hogy biztonságosabb kimenetelre tegyem-e meg a fogadást, vagy kockáztassak úgymond, és bevállaljak egy magasabb vagy magas oddsot. Úgy vélem, hogy az önfegyelmem megtartása, illetve erősítése érdekében az utóbbi lehetőséget választom, és nem teszem kockára azt a kis bónuszkát. :)

Sok sikert mindenkinek a mai BL-meccsekhez, én sajnos dolgozom este meg még amúgy is van 2 napom kezdésig.  ;D