PDC Világbajnokság 2017

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában



Színvonalasak ezek a Sport Tv-s kérdések. Mondjuk kijavította a nyelvtani hibát :D


Némi elszántságot vélek felfedezni 8)


Több helyen is írták, hogy van Gerwen csak egy dobógép, nincsenek olyan meglepő húzásai, és nem olyan nagy taktikus, mint Phil Taylor. Ezt hogyan kell érteni? Egymástól függetlenül dobálnak, max belassítani tudja a dobást, vagy látványosan örülve némi nyomást helyezhet az ellenfélre, vagy izzadságszagúan megy meccsre. Persze feladhat egy leget, de ilyet van Gerwen is csinált, szóval mi ez a nagy taktika dolog, amit csak a régi nagy öregek tudnak? Ezt a témát a sport tv-s szakkommentátorok is feszegették, de igazán értelmes okfejtést nem sikerült mondaniuk egyszer sem.

Idézetet írta: TiB Dátum január 02, 2017, 23:14:18
Több helyen is írták, hogy van Gerwen csak egy dobógép, nincsenek olyan meglepő húzásai, és nem olyan nagy taktikus, mint Phil Taylor. Ezt hogyan kell érteni? Egymástól függetlenül dobálnak, max belassítani tudja a dobást, vagy látványosan örülve némi nyomást helyezhet az ellenfélre, vagy izzadságszagúan megy meccsre. Persze feladhat egy leget, de ilyet van Gerwen is csinált, szóval mi ez a nagy taktika dolog, amit csak a régi nagy öregek tudnak? Ezt a témát a sport tv-s szakkommentátorok is feszegették, de igazán értelmes okfejtést nem sikerült mondaniuk egyszer sem.


Ezt én sem vágom. Szerintem tudatos taktika nincs ebben, maximum rögtönzött. Például nagyon fontos szettben, ha az illető vezet 2-1-re, s a másiknál van a kezdés. Ha nem jön úgy a tömeg, és az ellenfél hasít, akkor lehetséges, hogy sz.rik bele abba a legbe, engedi, hogy vigye másik, s közben már a saját kezdésére koncentrál, hogy behúzza 3:2-re a szettet. Ilyet el tudok képzelni, és ilyen van is. Vagy nagyobb szettelőnynél "pihen", s lazít egyet, hogy aztán újra robbantson. Bár ez ritkább, mert könnyebben leül az ember, míg a másik felpöröghet. De inkább nem mondok semmit ezekről a sport TV-s "szakkomentátorok"-ról...a szakkommentátorok a Skysports-on vannak Wayne Mardle, John Part stb. személyében. Akik tényleg vagy voltak világbajnokok, vagy klasszis dartsosok..akik itt óbégatnak, azokról nem érdemes szót ejteni. Egyedül a Fülöp az arc, de ő is csak azért, mert hülye, mint a fene, s lehet rajta röhögni  ;D

Közben kijött a jövő évi PL...Klaasen és Huybrechts a két újonc a mezőnyben!! Illetve Huybi 2 év után ismét bekerült!!! Február 2.-án rajt!!

https://www.facebook.com/OfficialPDC/photos/a.173698606010888.33846.147101415337274/1200109510036454/?type=3&theater

Érdekesek lesznek a Gerwen - Klaasen meccsek!  ;D ;D

Nesze nektek itt egy 9 nyilas..

Aki esetleg nem látta a döntőben berohanó nézőt... ;D Ő nyerte a trófeát  ;D

https://www.facebook.com/Eredmenyek/videos/1390628327615549/

Jó Green, ezt adom! Ebben igazad van teljesen, nem gondoltam bele. Magamat már tartom azon a szinten, legalábbis ami a hátteret illeti a műfajról, hogy az angolokat figyeljem, és ne a magyart. Naprakészebbek, csomó olyan info elhangzik a stúdióbeszélgetéseknél, ami akár utalhat egy játékos aktuális formájára stb. Nem ritkán kommunikálnak is velük egy-egy meccs előtt. Szóval hétköznapi szimpatizánsnak tényleg teljesen megfelelhet a Medárd... :)

Idézetet írta: robmiller Dátum január 02, 2017, 23:25:11
Közben kijött a jövő évi PL...Klaasen és Huybrechts a két újonc a mezőnyben!! Illetve Huybi 2 év után ismét bekerült!!! Február 2.-án rajt!!


Durva, de Klaasen sem újonc,  2009-ben (!!!) már játszott egy szezont a PL-ben! 
Pont ma nézegettem az eddigi résztvevőket, az oldal legalján vannak felsorolva:
www.sportinglife.com/darts/news/article/10310/10541021/premier-league-darts-2017-dates-venues-schedule-fixtures-results

Idézetet írta: Knapp Dátum január 02, 2017, 23:49:14
Durva, de Klaasen sem újonc,  2009-ben (!!!) már játszott egy szezont a PL-ben! 
Pont ma nézegettem az eddigi résztvevőket, az oldal legalján vannak felsorolva:
www.sportinglife.com/darts/news/article/10310/10541021/premier-league-darts-2017-dates-venues-schedule-fixtures-results

Na ezt nem tudtam. Komoly lesz!

Idézetet írta: robmiller Dátum január 02, 2017, 23:40:46
Jó Green, ezt adom! Ebben igazad van teljesen, nem gondoltam bele. Magamat már tartom azon a szinten, legalábbis ami a hátteret illeti a műfajról, hogy az angolokat figyeljem, és ne a magyart. Naprakészebbek, csomó olyan info elhangzik a stúdióbeszélgetéseknél, ami akár utalhat egy játékos aktuális formájára stb. Nem ritkán kommunikálnak is velük egy-egy meccs előtt. Szóval hétköznapi szimpatizánsnak tényleg teljesen megfelelhet a Medárd... :)

Mi magyarok ugye mindenhez értünk, 10 millió fociedző országa (is) vagyunk és szerintem majd így lesz ez a darts-al is, ha még nagyobb népszerűségnek örvend. Ahogy Green is írta, egy most épp ünnepek alatt leülő nézőnek tökéletesen megfelel ez a közvetítés, de aki már benne van a sportágban és jobban is ért hozzá, annak ez nem igazán ajánlott (pl. neked is Robmiller). Sajnos a magyar közvetítők nagy része nincs a helyzet magaslatán, akik pedig mégis, azok egy idő után vagy kikopnak vagy sokat kritizálják őket, hogy unalmasan közvetítenek. Én nem igazán értek a dartshoz, pár éve nézem csak, de még én is meglepődök néha, hogy miket mondanak a kommentátorok (Leírták az elején Andersont, hogy nincsen formában, de gondolom nem jöttek rá, hogy bizonyos sportolókat csak egy adott esemény motivál és arra jobban felkészülnek és ott jól szerepelnek. Ők azt is mondták, hogy lehet nem lesz túl sikeres vb-je, ehhez képest azért eljutott a döntőig, vagy például leírták Chisnallt is..).

Nekem például kerékpárban jó pár év kellett (és rengeteg verseny megnézése), hogy eljussak arra a szintre, hogy a mezőny 95%-át ismerem, tudom miben jó (és még közvetítés alatt is felismerem, ellentétben például a közvetítőkkel). Ehhez persze hozzájárult a sportfogadás is, illetve a sportág szeretete. A mostani közvetítőknél ez nincs meg. Szerintem az itteni fórumozók (főleg akik cikkeket is írnak) bizonyos %-a sokkal jobban ért az adott sportághoz, mint akik "szakkommentátorként" ebben dolgoznak. Mivel alaposabban utánajárunk dolgoknak, ők meg többségében pár google első oldaláról kinyomtatott linkből élnek. Persze nem azt mondom, hogy nincsenek jók, mert ott volt például Székely Dávid (anno az Eurosporton ő közvetített bicajt, amihez eléggé értett), vagy például Zsivera Gábor (NBA-t szokott néha közvetíteni, alapjáraton az orgánuma illetve a monoton szövege miatt és túlságosan szakmaisága miatt érték kritikák, de ismerem őt eléggé rég és tudom, mennyire érti a dolgát), akik azért eléggé jók a saját területükön.

Szóval aki minőségi közvetítést akar nézni, az főleg külföldi streameket fog lesni, mert az szerintem kevés egy darsthoz jobban értőnek, hogy Fülöp mondja a vicces dumáit.  ;D

Nekem teljesen megfelelt Medárd és Lajos szakmaisága.
Egy dolog zavart csak, hogy a sok, idióta, faszszopó facebook-os kérdéseiből kevesebbre kellene válaszolni. (mert minden második csak azért született, hogy az adott majom elmondhassa, hogy beolvasták a kérdését a műsorban)

Idézetet írta: csingacsgukanyja Dátum január 03, 2017, 15:33:11
Nekem teljesen megfelelt Medárd és Lajos szakmaisága.
Egy dolog zavart csak, hogy a sok, idióta, faszszopó facebook-os kérdéseiből kevesebbre kellene válaszolni. (mert minden második csak azért született, hogy az adott majom elmondhassa, hogy beolvasták a kérdését a műsorban)

Szerintem voltak olyan kérdések is, amiket direkt szívatásból küldtek be nekik. Néha vicces volt, hogy komolyan vettek minden baromságot, de előfordult, hogy kiakadtak a kérdésen.
Mondjuk érdekes is lehet egy ilyen interaktívabb közvetítés, de lassan átmentek ügyfélszolgálatba ("elnézést, hogy nem tudtunk minden kérdésre válaszolni"  :o ), ez meg nem egy sportriporter vagy egy szakkommentátor dolga, főleg meccs alatt.

Az is "tetszett", hogy közvetítés helyett sokszor inkább a hozzászólásokkal bíbelődtek, de ha kellett valami statisztika, akkor képtelenek voltak rákeresni, inkább a közönség segítségét kérték. Ez tökéletes az ilyen Gyulai Mikiknek, akikben fel sem merül, hogy fel kéne készülni egy közvetítésre.
Ezek ellenére sem volt bajom velük, csak a döntő előtti-alatti stúdiós bohóckodást éreztem soknak.