Vuelta 2018 (Tippjátékkal!)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


14.
1 Valverde
2 Yates S
3 Fraile
4 de Marchi
5 MA Lopez

Vuelta 14. szakasz

1. Quintana
2. M.A. Lopez
3. De Marchi
4. Simon Yates
5. Majka


14. szakasz

1. N. Quintana
2. S. Yates
3. M.A. Lopez
4. A. Valverde
5. B. King

#168 szeptember 08, 2018, 19:05:52, Pozzato
14. szakasz:
1. firgabácsi és Coutinho 5-5 pont
2. peshark és Nezocsa 4-4 pont
3. oakland23 3 pont
4. sunik29 1 pont
RedMunchen nem szerzett pontot

Összetett:
1. oakland23 46 pont
2. peshark és Coutinho  35-35 pont
3. firgabácsi 33 pont
4. LuckyBeny 24 pont
5. LFCfanBoti 23 pont
6. sunik29 22 pont
7. Szabcsi151 18 pont
8. csacsi1899 17 pont
9. Nezocsa 13 pont
10. RedMunchen 10 pont
11. MarkoPolo 2 pont


Tizenötödik szakasz, tippelési határidő: 2018.09.09. 11:00


Holnap Covadonga  8)

A spanyol körverseny kezdete óta egészen mostanáig számomra már többször is nagyon visszataszító módon viselkedett a Mitchelton-Scott csapat, amikor az összetett verseny 1. helyezettjének járó piros trikótól mindig olyan nagyon gyorsan és bármilyen körülmények között szabadult meg, mintha egy leprás ruhadarabot kapott volna, s nem pedig a Vuelta Espana legértékesebbjét.
Persze, értettem én nagyon is jól, hogy azért történt mindez, mert Simon Yates számára még mindig hatalmas kísértés lehet a Giro d'Italia buktája, s ezért ezúttal bármi áron megpróbálták oldani a feszkót és távol tartani a terhet.
A Mitchelton-Scott minden undorító cselekedete ellenére ma ismét Simon Yates kapta meg az összetett verseny 1. helyezettjének járó piros trikót. Kíváncsian járom a folytatást.

1. Pinot
2. Mas
3. Zakarin
4. Uran
5. Kelderman

15. szakasz

1. M.A. Lopez
2. Quintana
3. Simon Yates
4. Kruijswijk
5. Pinot

15. szakasz

1. Quintana
2. Uran
3. Mas
4. Lopez M. A.
5. Gallopin

15. szakasz

1. N. Quintana
2. M.A. Lopez
3. T. Pinot
4. S. Yates
5. B. Mollema

1. Miguel Angel Lopez
2. Rafal Majka
3. Nairo Quintana
4. Simon Yates
5. Enric Mas Nicolau

15.

1. Mollema
2. Rolland
3. Porte  ;D
4. de Marchi
5. Zakarin




#177 szeptember 09, 2018, 18:09:30, oakland23
A vak tyúk újra lecsapott  :P

Jó kis verseny volt, főleg az a pillanat, amikor Yates 6-8 támadás után odaszólt Nairónak, hogy mi van köcsög, akkor ki teszi a kereket?  ;D

15. szakasz:
1. firgabácsi 6 pont
2. peshark 5 pont
3. RedMunchen 3 pont
4. Coutinho 2 pont
5. Nezocsa 1 pont
oakland23 nem szerzett pontot


Összetett:
1. oakland23 46 pont
2. peshark 40 pont
3. firgabácsi 39 pont
4. Coutinho  37 pont
5. LuckyBeny 24 pont
6. LFCfanBoti 23 pont
7. sunik29 22 pont
8. Szabcsi151 18 pont
9. csacsi1899 17 pont
10. Nezocsa 14 pont
11. RedMunchen 13 pont
12. MarkoPolo 2 pont


Izgalmasan alakulhat az utolsó hét. Elkerülve a taktikázásokat és még izgalmasabbá téve a versenyt két új szabályt vezetünk be:
- Az utolsó hat szakaszon megelőzve a másolásokat, csak 3 versenyző stimmelhet két tippsorban.
- Ehhez kapcsolódik, hogy a pontos helyezésnél pedig csak 2 egyezhet meg egy másik tippelő sorával.

Magyarán ilyen egy szabályokat kimaxoló tippsor:
1. Pinot
2. Urán
3. Valverde
4. Quintana
5. Mas

Később tippelő versenyző:
1. Mas
2. Kruijswijk
3. Valverde
4. Quintana
5. Carapaz


Tizenhatodik szakasz, tippelési határidő: 2018.09.11. 11:00


Időfutam technikás befejezése:



Nem tudom, hogy csalódtam-e Quintanában, vagy sem.... Nehéz eldönteni, mert elhiszi neki az ember, hogy rendben van, de ugyanakkor tudja, hogy Unzué és a felkészítése már nem a régi. Valverde saját magát készíti fel, így ő irreleváns, de Landán is látszott, hogy fasorban sem volt a Touron. Quintana évről-évre rosszabb, egy ilyen mezőnyt 1-2 perccel kéne vernie már most. Voltak hegyek, de sehol semmi. Egy Yates oktatja őt a Covadongán. Eléggé kellemetlen, közben Mas teker mellette, ő pedig Valverdere segítségére vár. Arrieta lökte most a sablont, látszott, hogy szíve szerint elküldené a halál faszára Nairót. Végig kényszeredett mosoly volt rajta.

Időfutam érdekes lehet. Gyakorlatilag 4-5 ember hasonló képességű, adott napi forma dönthet közöttük: Valverde, Yates, Pinot, Urán és Izagirre. Mögöttük vannak Lopezék képességekben. Ez egy olyan táv, ahol lazán összejön 1-2 perc.

Te Poz, és mi lenne, ha annyiban változna a szabály, hogy nem ide írjuk be, hanem elküldjük neked mondjuk privát üziben a top5-öt az adott szakaszra? Aztán te meg betennéd, amikor időd engedi, akár szakasz előtt, vagy akár utána, és hogy ki hány pontot gyűjtött. Picivel több meló neked, de olyan sokan nem vagyunk  :)
Persze ez csak felvetés, de ma meg holnap meg lehetne beszélni.