Foci-vb 2022

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Ki nyeri meg a 2022-es foci-vb-t?

Brazília
36 (40.9%)
Franciaország
16 (18.2%)
Argentína
13 (14.8%)
Portugália
2 (2.3%)
Anglia
9 (10.2%)
Hollandia
3 (3.4%)
Horvátország
2 (2.3%)
Marokkó
7 (8%)

Összes szavazó: 86

Szavazás lezárva: december 09, 2022, 10:13:31

A foci az a játék amit a 20on darab focista játszik, és kiesnek a németek :cya:

Én nem bánom hogy kiestek a németek, csak ne így. Ez nem fairSzámodra nem elérhetőek a csatolmányok ebben a fórumban.

Elkepesztő meccsek voltak ezek az estiek, ide oda kapcsolgattam a tvt.  :)

Az van, hogy a tönkrenyert japánok elleni meccset kellett volna behúzni a fritzeknek, és akkor most nem lenne univerzális balhé.

Ha kiestek a nácik, mehetnek haza náciországba. Sajnos túl sok neonáci él a földön, hála nekik. Az árja faj még mutatóban megvan a válogatottban, de mellette afroamerikai, indiai, török, afrikai stb. vendégmunkások. Ha ezt az árja faj atyja látná...
Ez is csupán egy vélemény volt.

Nem volt kint a laszti Japán góljánál.

Idézetet írta: Mehecske Dátum december 01, 2022, 22:23:19Én nem bánom hogy kiestek a németek, csak ne így. Ez nem fair
Téves. Bent volt a labda.
Az általad közölt fotó szemszögéből nézve csalóka a kép. Azonban teljes terjedelmével nem volt kint a labda. Ugyanis a labda gömbölyű és ezért a labda görbülete nagyon picit "csípte" még a vonalat. Csak alig, talán mindössze 1-2 mm-en múlott a dolog, de a labda még bent volt.
Régebben az angol PL-ben is volt hasonló szituáció, méghozzá a gólvonalnál, s akkor ott az volt a kérdéses, hogy gól volt-e vagy nem volt gól. Nem lett gólnak ítélve. Ez engem akkor érzékenyen érintett, de objektíven szemlélve igazat kellett adni, hiszen helyesen döntöttek.

En egyebkent a taktikazast kilonem azzal, h sorsolast csinalnek a csoportkor utan.

Semlegeskent azert elvarom, h hajtas legyen az osszes meccsen, megiscsak vb van. 

Szubjektív, de szerintem sok értelme nem volt behozni a videóbírót, mert ugyanúgy emberek döntenek, akik hibáznak. Láthattuk, hogy akár a LaLigában, PL-ben és a többi ligában is mennyi hiba van, hiába van videóbíró. Szerencsétlen Betis vagy Atlético Madrid, ők szerintem átkozzák a rendszert, de itt a vb-n is látszik, sok haszna nincsen. Különböző technológiákkal rámondják, hogy ez mégis gól, mégsem volt bent, ez azért büntető, mert mi azt mondjuk. Röhejes az egész, szerintem egy tornának nem a bírói hibákról kéne szólnia. Nem azért kell valakinek büntetőt kapnia, mert Lionel Messi vagy Cristiano Ronaldo, hanem mert tényleges szabálytalanság történt.

Az pedig külön szánalmas, hogy ez egy olyan vb, ahol sok bíró még életében nem találkozott a videóbírós rendszerrel. Alig pár hónapja tesztelték, ismerték meg. És akkor a bírók hátteréről nem is beszélve, én már tavaly csodálkoztam, hogy Vincic Eb-n vezethet meccset (egyáltalán szabadlábon van), mert két éve a bosnyák börtönből hozták ki, majd rámondták, hogy prostikkal meg maffia tagokkal lógni az végülis okés, meg amúgy is tévedés. A zambiai bírót az afrikai szövetség tiltotta el korrupció miatt, de a FIFA-nak jó lesz.

Én továbbra is azt gondolom, lehet a megoldás itt van, csak még nem merik használni: mesterséges intelligencia. Több kamerát felszerelni, így a bíró se avatkozna játékba, mert nincsen, felmegy minden adat a felhőbe, van egy hangosbemondó rendszer, aztán mehet minden. Ott nem lenne részrehajlás, így viszont mindig lesz hiba, beszélhet Collina mindenféle "különleges" rendszerről, ha olyan bírók döntenek, akik egy borítékért az anyjukat is eladnák. Visszacsatolva, Vincic esete mutatja meg, milyen játékvezetők vannak - tisztelet a kivételnek -, hogy hiába mentették fel, de ez a faszi egy olyan buliban volt, ahol csak prostik meg maffia tagok vettek részt.

Argentína – Ausztrália: Nem lesz elég a szerencse?

Elvileg az Argentína – Ausztrália nyolcaddöntő nagyon simának ígérkezik, de ugyanilyen simának ígérkezett Messiék Szaúd-Arábia elleni meccse is.

Franciaország – Lengyelország: Jó barátaink utolsó meccse

Jobbak a franciák, sokkal komplexebbek és annyira hosszú a padjuk, hogy a lengyelek nem tudják felvenni velük a versenyt. Hatalmas meglepetés lenne, ha mégsem a franciák jutnának tovább ebből a nyolcaddöntőből!


E-csoport: 1. Japán 2. Spanyolország
F-csoport: 1. Marokkó 2. Hrávátszká

Idézetet írta: RedMunchen Dátum december 02, 2022, 10:34:09En egyebkent a taktikazast kilonem azzal, h sorsolast csinalnek a csoportkor utan.

Semlegeskent azert elvarom, h hajtas legyen az osszes meccsen, megiscsak vb van. 

10-ből 10 csapat ugyanazt csinálta volna, mint Spanyolország.  ;)

Idézetet írta: csabax Dátum december 02, 2022, 10:24:30Téves. Bent volt a labda.
Az általad közölt fotó szemszögéből nézve csalóka a kép. Azonban teljes terjedelmével nem volt kint a labda. Ugyanis a labda gömbölyű és ezért a labda görbülete nagyon picit "csípte" még a vonalat. Csak alig, talán mindössze 1-2 mm-en múlott a dolog, de a labda még bent volt.
Régebben az angol PL-ben is volt hasonló szituáció, méghozzá a gólvonalnál, s akkor ott az volt a kérdéses, hogy gól volt-e vagy nem volt gól. Nem lett gólnak ítélve. Ez engem akkor érzékenyen érintett, de objektíven szemlélve igazat kellett adni, hiszen helyesen döntöttek.

Igen, később láttam este m4-en meg NSO-n is lehozták a fentről mutatott képet. Az alapján tényleg bent van.
Viszont az abból nem derül ki, hogy a labda a következő tized másodpercben már visszafelé halad a japán lábáról, vagy még kifelé. Mert ugye egy felvételt bárhol meg lehet állítani 🙂
De végülis mindegy, az első meccsen szórakozták el a németek a továbbjutást.

Nyilvánvalóan a legbénább és leglúzerebb válogatott a német ezen a tornán, semmi töke sincs a csapatnak! Amikor a spanyolok 2:1-re égtek, hogy elkerüljék a brazil ágat, és az überek 2:2-re álltak, akkor tutti, hogy léptem volna a szövetségi kapitány helyében...
Kivártam volna a 93-94. percig és, látva a spanyolok 2:1-ét rúgattam volna két öngólt a játékosaimmal....essenek ki ők is a picsába!!!
Sikerült addig szervezni, alakítani egy foci világbajnokságot a Fifának, hogy elérték, hogy a legundorítóbb ,,sportesemény" lett az universumban....az egyetlen jó, őszinte meccs a mexikói-szaudi volt eddig a tornán, a többi egy kalap szar!