Skrill Infó

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 37 vendég van a témában


Idézetet írta: alexthebest Dátum február 28, 2014, 11:08:23
Én a netelleresre buktam rá. Nézess rá az accountnál használt bankkártyádra is, mert nekem azt is újat kellett gyártatni. Még jó hogy a raiffaisen egyből hívott hogy visszaélés gyanús dolgok történtek a kártyámmal...

Nekem is feltörték a Neteller számlámat, 3hétig semmit se tudtam , se belépni, se használni az irodáknál :crazy:
Emailekre se válaszoltak...Erre azért nem, mert azt hitték az is fel van törve.. :D

Addig amíg ennyi kopasz ember van, mindig fognak akciózni ezek a buzik. Ha senki nem lenne  balfasz, nem csinálnák. Mindenesetre a kurva anyjukat.

A kopaszok nevében kérlek ne általánosíts. :beerchug:
A faterom 76 évében van, közel 30 éve tar, még a számítógépet kinyit sem tudja, nem hogy fiókokat törjön fel. :crazy:  ;)

Ez csak mellék vágány.

A lényeg tényleg az, hogy én is rühellem ezt a sok lehúzást, ami az országban van. :bash: :bash:

Idézetet írta: georgeboyd Dátum február 28, 2014, 16:49:40
Addig amíg ennyi kopasz ember van, mindig fognak akciózni ezek a buzik. Ha senki nem lenne  balfasz, nem csinálnák. Mindenesetre a kurva anyjukat.


Azért ezek elég komoly próbálkozások, a Neteller és a Skrill verzió is "szépen meg van csinálva".
Utóbbira faterom rá is futott, szerencsére egyből hívott így elkalauzoltam jelszót változtatni.

A "kopasz" ilyen értelemben az, akit még nem vertek át vagy aki nem abban gondolkodik, hogy át akarják verni. Tehát az ártatlan, naiv internetezők a "kopaszok".  :)
Ha nem olvastam volna róla korábban (még normál banki jelszólopásokkal kapcsolatban), én sem tudnám, miért kell gyanakodnom egy, a nevemre szóló, láthatóan a szolgáltatótól érkező, ismerős formátumú levélre...


A főoldalon azért elférne egy figyelmeztető cikk erről, a kamu levelek mintáival.



Idézetet írta: slices Dátum február 28, 2014, 19:07:15
A lényeg tényleg az, hogy én is rühellem ezt a sok lehúzást, ami az országban van. :bash: :bash:

Nem hiszem, hogy ez országhatáron belüli probléma.  :)

Idézetet írta: Knapp Dátum február 28, 2014, 19:42:11

Azért ezek elég komoly próbálkozások, a Neteller és a Skrill verzió is "szépen meg van csinálva".
Utóbbira faterom rá is futott, szerencsére egyből hívott így elkalauzoltam jelszót változtatni.

A "kopasz" ilyen értelemben az, akit még nem vertek át vagy aki nem abban gondolkodik, hogy át akarják verni. Tehát az ártatlan, naiv internetezők a "kopaszok".  :)
Ha nem olvastam volna róla korábban (még normál banki jelszólopásokkal kapcsolatban), én sem tudnám, miért kell gyanakodnom egy, a nevemre szóló, láthatóan a szolgáltatótól érkező, ismerős formátumú levélre...


A főoldalon azért elférne egy figyelmeztető cikk erről, a kamu levelek mintáival.



Nem hiszem, hogy ez országhatáron belüli probléma.  :)
Ez a nevedre szólt? Meglepne. Mondjuk aki 2014-ben beszopik egy ilyet, az eddig az erdőben lakott.

Nagy kárt nem tudtak csinálni, mert Ip alapján levágták egyből, hogy nem én garázdálkodok a számlán. :D
Aztán skypon felhívtam a Londoni vezetékes telefonjukat, ahol egy félórás beszélgetéssel újra kinyitották a számlám, új biztonsági kóddal .
A félórás beszélgetés fél euró volt :D

Hogyan működik a skrilles vásárlás ebayen? Csak akkor lehetséges, ha van kártyám,vagy van kártya nélküli verzió is?

#1357 február 28, 2014, 20:59:40, csabax
Idézetet írta: Knapp Dátum február 28, 2014, 19:42:11
A főoldalon azért elférne egy figyelmeztető cikk erről, a kamu levelek mintáival.
Elférne, ám szerintem jobbára fölösleges lenne. Sajnos a legtöbben ezzel is annyit foglalkoznának, mint például a pénzért vásárolható tippekkel szoktak. Hiába jutnak hozzá ingyen a tippekhez - többek között itt, a sportfogadas.org portálon -, mindig lesznek olyanok, akik a pénzért vásárolható tippektől remélik a meggazdagodást.  Elférne ugyan egy figyelmeztető cikk az adathalászatról, ám sajnos nagyon kérdéses, hogy hányan fogadnák meg a benne leírtakat.

Alapszabály, hogy soha, semmikor és semmilyen körülmények között nem kattintunk rá az ilyen levelekre. Tudni kell, hogy bármelyik hasonló cég (jelen esetben a Skrill), tájékoztat ilyesmiről a honlapján. Tehát nem szabad kattintani a levél linkjeire, hanem a böngésző egy másik ablakában a korábban megszokott módon kell belépni a Skrillre (https://account.skrill.com/login), s csakis ez után és így belépve szabad bármilyen ottani üzenetre kattintani. Ennyi.

(Ehhez sajnos nem szükséges figyelmeztető cikk, mert az emberi természetet nehéz befolyásolni. Ha valaki kíváncsi valamire, akkor megnézi, rákattint, stb., még akkor is, ha tudja, hogy óvják ettől. Az ember már csak ilyen: minél inkább tiltják és óvják valamitől, annál kíváncsibbá válik.)

Én is kaptam hasonló levelet a ,,Skrilltől". Elolvastam, nem kattintottam. Beléptem a Skrillre, ám mivel ott nem fogadott semmilyen emlékeztető, adathalászatnak minősítettem a levelet, s a megfelelő helyre továbbítottam: a kukába.
:beerchug:

Idézetet írta: georgeboyd Dátum február 28, 2014, 19:54:56
Ez a nevedre szólt? Meglepne. Mondjuk aki 2014-ben beszopik egy ilyet, az eddig az erdőben lakott.

Nekem az egyik email-címem a teljes nevem tartalmazza (az üzleti életben ez megszokott), fater is ilyenre kapta.
Ilyenkor nem annyira feltűnő, ha csak átfutod.

Nem az számít, hogy 2014-et írunk, hanem hogy egy-egy felhasználó mennyire rutinos ebben a témában.
Ha egy 60 körüli ember mostanában elkezdett netezni (vagy éppen egy tini, tök mindegy) és még tényleg rengeteg dologra kell odafigyelnie, akkor bizony ebbe belecsúszhat. Szóval a megközelítésed enyhén bunkó.  ;)


Idézetet írta: csabax Dátum február 28, 2014, 20:40:19
Elférne, ám szerintem jobbára fölösleges lenne. Sajnos a legtöbben ezzel is annyit foglalkoznának, mint például a pénzért vásárolható tippekkel szoktak. Hiába jutnak hozzá ingyen a tippekhez - többek között itt, a sportfogadas.org portálon -, mindig lesznek olyanok, akik a pénzért vásárolható tippektől remélik a meggazdagodást.  Elférne ugyan egy figyelmeztető cikk az adathalászatról, ám sajnos nagyon kérdéses, hogy hányan fogadnák meg a benne leírtakat.

Alapszabály, hogy soha, semmikor és semmilyen körülmények között nem kattintunk rá az ilyen levelekre. Tudni kell, hogy bármelyik hasonló cég (jelen esetben a Skrill), tájékoztat ilyesmiről a honlapján. Tehát nem szabad kattintani a levél linkjeire, hanem a böngésző egy másik ablakában a korábban megszokott módon kell belépni a Skrillre (https://account.skrill.com/login), s csakis ez után és így belépve szabad bármilyen üzenetre kattintani. Ennyi.

(Ehhez sajnos nem szükséges figyelmeztető cikk, mert az emberi természetet nehéz befolyásolni. Ha valaki kíváncsi valamire, akkor megnézi, rákattint, stb., még akkor is, ha tudja, hogy óvják ettől. Az ember már csak ilyen: minél inkább tiltják és óvják valamitől, annál kíváncsibbá válik.)



Mint írtam, én is előbb olvastam az ilyen adathalászatról még évekkel ezelőtt, mint hogy találkoztam volna konkrét adathalász email-lel. Szépen le volt írva az írásban, hogy mire figyeljek oda.
(pl. az url-ben lévő extra karakterekre, vagy a feladó fals emailcímére)
Alapszabály, hogy soha, semmilyen körülmények között nem kattintunk rá az ilyen levelekre, de ha ezt nem írjuk le, akkor nem fogják túl sokan tudni.  :)
Mondjuk egy skrilltől jövő email mindig gyanús, mert még a megemelkedett költségekről sem küldtek normális tájékoztatást...   ;D


A tippvásárlást nem keverném ide, felnőtt embereknek ne mondjuk meg, hogy mit vásároljanak a saját pénzükből és mit adjanak el, majd ők eldöntik, illetve majd a piac kiszűri az életképes szolgáltatókat. (aki meg könnyen akar más munkájából gazdagodni, annak nem is árt egy kis tanulópénz, ha nem jön össze. hehe)
Sokan hiszik, hogy az ár egyben minőséget is takar és ez nem csak a tippszolgáltatásokra igaz. Van ismerősöm, aki gyanakodni kezd, ha ugyanazt a tábla Milkát 199-ért látja a boltban, amit pár száz méternyire 340-ért árulnak.   :)

Idézetet írta: Knapp Dátum február 28, 2014, 21:15:15Szóval a megközelítésed enyhén bunkó.  ;)

Annyira azért nem enyhén ;D


Idézetet írta: Knapp Dátum február 28, 2014, 21:15:15
A tippvásárlást nem keverném ide, felnőtt embereknek ne mondjuk meg, hogy mit vásároljanak a saját pénzükből és mit adjanak el, majd ők eldöntik, illetve majd a piac kiszűri az életképes szolgáltatókat. (aki meg könnyen akar más munkájából gazdagodni, annak nem is árt egy kis tanulópénz, ha nem jön össze. hehe)
Sokan hiszik, hogy az ár egyben minőséget is takar és ez nem csak a tippszolgáltatásokra igaz. Van ismerősöm, aki gyanakodni kezd, ha ugyanazt a tábla Milkát 199-ért látja a boltban, amit pár száz méternyire 340-ért árulnak.   :)

Ezzel is egyet kell, hogy értsek. Nem tudom miért kelt ezen az oldalon állandóan ekkora felháborodást ha valaki pénzért akar tippet árulni. Ha valaki komoly munkát, pénzt tesz valamibe az miért ne kérhetne a végtermékért pénzt. És itt a kiemelt részekről van szó, bár az is igaz, hogy a végeredményt nem lehet előre tudni. De ez igaz másra is amiért nap mint nap pénzt adunk. A kenyéren is csak otthon veszed észre, hogy sótlan, vagy nyers a közepe, mégsem várod el a péktől, boltostól, hogy ingyen adja. Szépen kifizeted, otthon durrogsz egyet mikor ettél belőle, aztán kidobod és kész.

Tudna valaki segíteni?

ezt kaptam meg hozzá egy linket amin elvégezhettem volna a szerződés megerősítését, de nem működött

We would like to inform you that your account is pending closure for failing to accept the new Skrill (Moneybookers) Account Terms of Use and the Privacy Policy until the 4th of March, 2014.

Tudja valaki hol kell a Skrill oldalán elfogadni az új szerződési feltételeket mert nem tudom hol lehet ezt abszolválni?
Köszönöm

Idézetet írta: Vander Dátum március 01, 2014, 13:28:36
Tudna valaki segíteni?

ezt kaptam meg hozzá egy linket amin elvégezhettem volna a szerződés megerősítését, de nem működött

We would like to inform you that your account is pending closure for failing to accept the new Skrill (Moneybookers) Account Terms of Use and the Privacy Policy until the 4th of March, 2014.

Tudja valaki hol kell a Skrill oldalán elfogadni az új szerződési feltételeket mert nem tudom hol lehet ezt abszolválni?
Köszönöm

Barátom, örülj neki hogy nem müködött  ;D Olvass kicsit feljebb, ez egy átvágás. Ha van valami azt a skrill oldalán úgyis látod, de ott meg nincs  :)

végül is csak akkor tudják csak az adatokat megszerezni ha be is gépeled a jelszódat??
Mert attól ,hogy rákattintasz a linkre attól még nem fogják tudni a jelszót csak ha ott kitöltesz valamit .
Tehát a linkre nyugodtan rákattinthatna az ember ha bejön egy felület akkor sincs még baj, de ott már ne töltsön ki semmit.
Vagy nem jól gondolom??

Jól gondolod általában. Kivéve, ha nem virusos az oldal és Internet Explorert vagy valami más gyenge böngészőt használsz és megfertőz. De elméletileg ha nem irsz be adatot, akkor nincs gond.

Nekem is megjött a két adathalász levél. A nettelleresnél már tudtam, hogy kamu, hiszen nem is volt netteller számlám, így könnyű volt a skrilles kamut is törölni. Egyébként egész pofásan megcsinálták őket, de onnan már gyanúsak nagyon, hogy csak e-mail címet szólítanak meg, nem konkrét személyt.