A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Valakivel beszél az ember, akit rég nem látott, tuti előkerül a covid-téma. Egy rokonom (lány, 25-26 éves körül) két Phizert kapott tavasszal és most benyelte a covidot. Anyjával beszéltem ma, már kifelé jön belőle. Fejfájás, kis láz, meg igazából gyengeség, ami a tünete volt az általános tünetek, viszont frankón bedugult a füle. Tényleg hihetetlen, kinek mit okoz, totál kiszámíthatatlan. Amúgy full fitt, sportos, csinos, semmi alapbetegsége nincs. Aztán hogy a füldugulással mi lesz, hát majd kiderül... Ja, meg még mindig gyengének érzi magát, de ez végül is talán nem meglepő.
Ha nem veszi fel a Phizereket, ki tudja, mi lett volna. Lehet lélegeztető, lehet még ennyi sem. Nehéz dolog ez.

Idézetet írta: oakland23 Dátum november 10, 2021, 16:04:48
Egy rokonom (lány, 25-26 éves körül) két Phizert kapott tavasszal és most benyelte a covidot. Anyjával beszéltem ma, már kifelé jön belőle. Fejfájás, kis láz, meg igazából gyengeség, ami a tünete volt az általános tünetek, viszont frankón bedugult a füle. Tényleg hihetetlen, kinek mit okoz, totál kiszámíthatatlan.
Ez a füldugulás nálam is előjött, bár enyhén és 2 nap múlva el is tűnt. Az iz meg a szaghiány viszont kitartott 8 napig az első tünetek után, aztán visszajött mindkettő. Én is oltottan kaptam el, oltás utáni 6-ik hónapban. 6-ik napra lettem negativ, 4-ik nap estére úgy éreztem majdnem fullos vagyok. Az első 3 nap az lenyomott rendesen, de volt ennél szarabb influenzám régebb. Szóval az oltás biztosan nagyon sokat segitett. Összesen 5 tabletta Paracetamolt vettem be az egész betegség alatt, meg valamennyi orrcseppet és vérhigitóként 75mg-os aszpirint, napi egyet amig keveset mozogtam.
Antigénes tesztet naponta csináltam, 4-ik napra már erősen halványodott.

Egy új aspektusával találkoztam a járványnak, van egy asztmás kisfiú rokonom. Népszerű srác, semmi gond vele, de asztmás, és ezt félreértik nem csak a gyerekek, hanem a tanárok és szülők is. El is kezdtek pletykálni róla, hogy covidosként hagyják a közösségben, miközben a szerencsétlen meg puffogtat, ha épp befullad, aztán utána jól van. Egybitesék persze próbálták kiközösíteni, de a srác talpraesett, simán lepergett róla, és egész jól elmagyarázta a kishaverjainak miért nem lehet covidos. Tanulságos, hogy a szülők még mindig ott járnak, hogy covidos, már lassan másfél éve ja persze ;D

Dupla hátrány szerencsétlennek, hogy asztmásként neki a szájkosár az kb ellenség, és nem a rojtok közötti giliszta miatt, amit az agyhalottak terjesztenek a neten ;D hanem mert neki tiszta oxygén kellene leginkább. Szóval erre eddig még nem gondoltam, de sok szerencsét az asztmásoknak a járvány idejére!

Arra a múltkor nem jött értelmes válasz, hogy akkor egy oltatlan miért nem mehet pl. Ausztriában étterembe?
Az oltott ember mitől más?

Vegyük a két egyformát...

Egyik se fertőzött : no problem
Mindkettő fertőzött: bármelyiktől elkaphatom, ha a szomszédos asztalnál ülök.

Mi a megkülönböztetés oka?

Továbbra se értem ezt.

Idézetet írta: zbking Dátum november 10, 2021, 19:47:56
Arra a múltkor nem jött értelmes válasz, hogy akkor egy oltatlan miért nem mehet pl. Ausztriában étterembe?
Az oltott ember mitől más?

Vegyük a két egyformát...

Egyik se fertőzött : no problem
Mindkettő fertőzött: bármelyiktől elkaphatom, ha a szomszédos asztalnál ülök.

Mi a megkülönböztetés oka?

Továbbra se értem ezt.

Eldöntötték (hogy kik? orvosok, politikusok, Bill Gates, a jeti; azt nem tudom :)) és az is van tudtommal világszinten kommunikálva, hogy a koronavírussal szemben az oltással lehet védekezni.
Azt a kört kihagyjuk, hogy vannak olyan esetek (nincs ilyen személyes tapasztalatom az ismertségemben sem) amikor az oltás több kárt okoz, mint hasznot. Elfogadom, hogy biztos vannak ilyen esetek.
Az oltást oltási igazolvánnyal tanusíthatja az ember és gondolom az oltási kedv növelése miatt vezettek be egyrészt ilyen jellegű intézkedéseket. Mert valóban úgy van ahogyan írod, hogy mindenki fertőződhet mindenkitől; így az egész ügyet lebutítva értelmetlen, hogy nem ülhet be egy oltott és egy oltatlan is Ausztriában egy kávéra, de ha nagy egészben nézed, akkor meg úgy van ahogyan leírtam.

Még csak azt sem mondom, hogy ez jól van így vagy rosszul, de ez a szitu. Tudom, hogy semmi újat nem mondtam, csak sok olyan dolgokat hallottál, hogy már bizonytalanabb és szkeptikusabb vagy, mint én :)

Idézetet írta: zbking Dátum november 10, 2021, 19:47:56
Arra a múltkor nem jött értelmes válasz, hogy akkor egy oltatlan miért nem mehet pl. Ausztriában étterembe?
Az oltott ember mitől más?

Vegyük a két egyformát...

Egyik se fertőzött : no problem
Mindkettő fertőzött: bármelyiktől elkaphatom, ha a szomszédos asztalnál ülök.

Mi a megkülönböztetés oka?

Továbbra se értem ezt.

Ha ugyanolyan körülmények között leköhögsz egy oltottat és egy oltatlant, a tudomány mai állás szerint előbbi kisebb eséllyel lesz beteg és hordozó. Az ő szervezetébe is bekerül a vírus, azonban kisebb eséllyel éli túl és lesz képes szaporodni annyira hogy beteg és fertőzőképes legyen. Tehát valamennyire biztosan megvéd. Ezt "jutalmazzák" a kiváltsággal.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum november 10, 2021, 20:48:21
Ha ugyanolyan körülmények között leköhögsz egy oltottat és egy oltatlant, a tudomány mai állás szerint előbbi kisebb eséllyel lesz beteg és hordozó. Az ő szervezetébe is bekerül a vírus, azonban kisebb eséllyel éli túl és lesz képes szaporodni annyira hogy beteg és fertőzőképes legyen. Tehát valamennyire biztosan megvéd. Ezt "jutalmazzák" a kiváltsággal.

Melyik tudományos lapban/felületen volt ez? Érdekelne, mert nagy a bizonytalanság ezek kapcsán.

Miert, te azt allitod, az oltott, immunizalt ember ugyanakkora esellyel kapja el a virust mint egy oltatlan?  Mivel idovel csokken a vakcina hatekonysaga, senki sem tagadja, igy nyilvan minel tobb ido telt el az oltas ota annal inkabb csokken a kulonbseg az eselyekben, de nehogy mar ketsegbe vonja ezt barki. Vagy akkor a betegseg atesese utani szerzett immunitas sem letezett?


Idézetet írta: MessiÁs Dátum november 10, 2021, 21:29:24
Miert, te azt allitod, az oltott, immunizalt ember ugyanakkora esellyel kapja el a virust mint egy oltatlan?  Mivel idovel csokken a vakcina hatekonysaga, senki sem tagadja, igy nyilvan minel tobb ido telt el az oltas ota annal inkabb csokken a kulonbseg az eselyekben, de nehogy mar ketsegbe vonja ezt barki. Vagy akkor a betegseg atesese utani szerzett immunitas sem letezett?

Engem az érdekel mindössze, hogy Te ezt hol olvastad, mire hivatkozol. Ennyi.

Van egy ország, amely közli az adatokat rendesen, ez pedig Szingapúr. Nincsen kertelés.

Szingapúr jelenlegi oltottsági szintje (akik a második oltást is megkapták): 85%  (forrás: https://www.gov.sg/COVID-19#localcases)
Ezzel a világon az élmezőnybe tartoznak. Az oltottak jelentős hányada az elmúlt 5 hónap során kapta meg az oltást, gyakorlatilag a Pfizer-Moderna duót használták, így a szinten belül vannak, amikor még tökéletesen működnek a vakcinák.
A népesség 18% már megkapta a 3. oltást is. Próbáljunk végig hitelesek maradni: Ha május 17-én 25%-os volt az oltottság (második dózissal számolva), akkor könnyen kiszámolható, hogy 60+18%-a a társadalomnak teljesen védett, illetve a maradék 7% is van védettség valamilyen szinten.

Az országban az elmúlt 2 hónap során soha nem látott méreteket öltött a járvány. Erről lentebb két diagram. Akkor, amikor papíron az ország 80%-a már átesett a második oltásán is, akkor robbant be a járvány. A következő cikk október 22-én jelent meg, ebből szemlézek (forrás: https://www.reuters.com/world/asia-pacific/vaccinated-singapore-shows-zero-covid-countries-cost-reopening-2021-10-22/ ).
- szeptember a halálozások 30%-át a teljesen beoltott betegek tették ki, többségük 60 év feletti, valamilyen egészségügyi problémával
- a napi halálozási adatokat azonban a népesség mérete (és az oltás) miatt, még így is alacsonyak
- augusztusban enyhítették a korlátozásokat - hiszen addigra elérték a 78% feletti oltottsági szintet -, aminek eredménye az lett, hogy utána berobbant a járvány, nem hordtak maszkot, így védtelen volt mindenki
- a magas oltottsági arány azt eredményezi, hogy ugyan rekordszámú az országban a megbetegedés, ugyanakkor a halálozás alacsony


Szingapúr esete egy példa is lehet a többi ország számára: önmagában az oltás attól véd, hogy jóval kisebb valószínűséggel kerülsz intenzívre, míg a maszk hordása attól, hogy kisebb eséllyel fertőződsz meg. Ezt a kettőt kell kombinálni, ennyi a titok nyitja, mivel az oltás önmagában kevés a megfertőződés ellen.

Idézetet írta: Pozzato Dátum november 10, 2021, 21:59:50
Engem az érdekel mindössze, hogy Te ezt hol olvastad, mire hivatkozol. Ennyi.

Mondták az M1-en. Az állatorvos Rusnyai, vagy a kancsal Merkely vagy a hiteltelen Szlávik, aki beruházott a PCR-bizniszbe. ;D

https://adatujsagiras.atlatszo.hu/2021/11/10/muller-cecilia-elarulta-nekunk-hogy-mekkora-az-oltottak-szama-az-uj-regisztralt-fertozottek-kozott-de-a-lenyeges-adatokra-meg-varunk/

Ausztriában nemrég az osztrák hírügynökség kérte ki az adatokat.  Ebből kiderült, hogy a normál osztályokon ápolt betegek 43,6 százaléka oltott, közülük sokan (24,3%) megkapta már a teljes oltási sorozatot. A számok ugyanakkor azt mutatják, hogy az oltatlanoknál megnő a valószínűsége annak, hogy intenzív osztályra kerüljenek, az intenzíven kezelt koronavírusos betegek 75,7 százaléka ugyanis nem kapott védőoltást.

Vagyis majd' minden negyedik kapott, és mégis... Sokkal jobb arányra gondoltam volna.

Idézetet írta: Pozzato Dátum november 10, 2021, 21:59:50
Engem az érdekel mindössze, hogy Te ezt hol olvastad, mire hivatkozol. Ennyi.

Nem ma olvastam, valahol a bongeszo elozmenyekben megtalálnám, de nem fogom megkeresni a cikket, mert az ezzel foglalkozok mindegyike ugyanezt allitja. A vedett szemely kisbb esellyel fertozodik meg. Innentol nem nekik es nem nekem kell az allitasom bizonyitani, hanem azoknak akik ebben nem hisznek. De tudom, ebbe is belekotsz majd.

Mivel én hivatalos adatokat hoztam, Te pedig nem tudtál semmit se bizonyítani (és újból személyeskedsz), így nincs mibe belekötnöm.  :ok: 

Idézetet írta: Pozzato Dátum november 10, 2021, 22:32:02
Van egy ország, amely közli az adatokat rendesen, ez pedig Szingapúr. Nincsen kertelés.

Szingapúr jelenlegi oltottsági szintje (akik a második oltást is megkapták): 85%  (forrás: https://www.gov.sg/COVID-19#localcases)
Ezzel a világon az élmezőnybe tartoznak. Az oltottak jelentős hányada az elmúlt 5 hónap során kapta meg az oltást, gyakorlatilag a Pfizer-Moderna duót használták, így a szinten belül vannak, amikor még tökéletesen működnek a vakcinák.
A népesség 18% már megkapta a 3. oltást is. Próbáljunk végig hitelesek maradni: Ha május 17-én 25%-os volt az oltottság (második dózissal számolva), akkor könnyen kiszámolható, hogy 60+18%-a a társadalomnak teljesen védett, illetve a maradék 7% is van védettség valamilyen szinten.

Az országban az elmúlt 2 hónap során soha nem látott méreteket öltött a járvány. Erről lentebb két diagram. Akkor, amikor papíron az ország 80%-a már átesett a második oltásán is, akkor robbant be a járvány. A következő cikk október 22-én jelent meg, ebből szemlézek (forrás: https://www.reuters.com/world/asia-pacific/vaccinated-singapore-shows-zero-covid-countries-cost-reopening-2021-10-22/ ).
- szeptember a halálozások 30%-át a teljesen beoltott betegek tették ki, többségük 60 év feletti, valamilyen egészségügyi problémával
- a napi halálozási adatokat azonban a népesség mérete (és az oltás) miatt, még így is alacsonyak
- augusztusban enyhítették a korlátozásokat - hiszen addigra elérték a 78% feletti oltottsági szintet -, aminek eredménye az lett, hogy utána berobbant a járvány, nem hordtak maszkot, így védtelen volt mindenki
- a magas oltottsági arány azt eredményezi, hogy ugyan rekordszámú az országban a megbetegedés, ugyanakkor a halálozás alacsony


Szingapúr esete egy példa is lehet a többi ország számára: önmagában az oltás attól véd, hogy jóval kisebb valószínűséggel kerülsz intenzívre, míg a maszk hordása attól, hogy kisebb eséllyel fertőződsz meg. Ezt a kettőt kell kombinálni, ennyi a titok nyitja, mivel az oltás önmagában kevés a megfertőződés ellen.

Egyreszt az oltast meg az eredeti virusra keszitettek, epp ezert a variansoknak kevesebe all ellent. A merteke is megtallahato az interneten, voltak kutatasok ez iranyban. Ettol meg hatasos a delta ellen csak kevesbe.
Masreszt a tavaszihoz kepest ez egy virulensebb torzs, a reprodukcios rataja sokkal nagyobb. Igy korabbi jarvanyokhoz hasonlitani 100%osan nem lehet
Harmadszor. Arrol meg neked sincs adatod, sot senkinek, hogy ha egyaltalan nem lett volna Szingapúrban oltas akkor most hogy hogyan allnanak a szamok ezzel a virulensebb torzzsel. Lehet hogy 50%kal tobb lenne a beteg es a halott. Ez esetben nyilvanvaloan ved az oltas az elkapastol is.

Ha en tévedek, es neked megint igazad van, az akkor is azt jelenti hogy az oltas mukodik, hisz te magad mondod hogy kisebb esellyel kerul az oltott intenzívre, vagyis kisebb esellyel hal meg.

Ha ez igy van, akkor mar ezzel a tennyel kiallhatnal az utca kozepere es gyozkodhetned az embereket hogy oltsak be magukat. Van egy olyan sanda gyanum hogy te kepes lennel tomegeket meggyozni.