Betfair befizetések és kifizetések

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában



Skrillel fizettem be egy jó hónapja és oda is fizettek ki a múlt héten.

Igen, sajnos ugyanez a cipő nálam is: megpróbáltam simán Mastercard kártyával befizetni, és a Betfair azt a választ adta, hogy a bank visszautasította.
Megnéztem először a Mastercard és a Betfair hirdetményét is, náluk semmilyen tiltás nincs.

Megjegyzem én nem tudtam a most júliusi hazai akcióról, elkerülte a figyelmem.
Szóval megkérdeztem a bankot, és korrekten válaszoltak, bemásolták a törvénymódosítás szövegét, amiből ez a lényeg:

"Ha a szerencsejáték szervező számlaszáma szerepel a Szerencsejáték Zrt. honlapján közzétett tiltott számlaszámok között."
Apró probléma, hogy a Zrt oldalán én már elvesztem, a https://rolunk.szerencsejatek.hu/hu/hirdetmenyek-kozlemenyek oldalon semmi nincs, a hírek közé irányít, ahol meg visszagörgetve februárig szó sincs erről a listáról.
Szóval valahol biztos létezik, de ezek szerint a Betfair (és sok más) iroda is szerepel rajta.

Nem szerepel egyetlen iroda bankszámlája sem a listán, sőt, nincs lista sem jelenleg és EUs iroda valószinűleg nem is lesz rajta. Az utalás és a kártyás fizetés két teljesen különálló folyamat, semmi közük egymáshoz. Gyakorlatilag a sima utalás egyáltalán nincs tiltva.

A kártyás fizetéseknél van egy tranzakció tipusát jelölő kód (MCC), ezek között van olyan is, ami szerencsejátékot jelöl (MCC 7995). Ez van tiltva, CSAK ÉS KIZÁRÓLAG belföldi címzetthez engedélyezheti a bank, külföldire nem. Tehát ezért nem működnek a kártyás fizetések. Utalni továbbra is lehet. Ugyanigy a Skrill/Neteller is ezzel a kóddal jelöli a "gambling" feltöltéseket kártyáról, emiatt utasítódnak vissza, de ha ezt nem jelölöd be, akkor egy devizaváltás után már tőlük is be lehet fizetni, mivel a forrás már nem a kártya.

A listát meg a SzfTh kezeli, nem a Szrt, bár gyakorlatilag a kettő egy és ugyanaz az állami (nemi)szerv.

Idézetet írta: vmlinuz Dátum augusztus 29, 2023, 13:07:32Nem szerepel egyetlen iroda bankszámlája sem a listán, sőt, nincs lista sem jelenleg és EUs iroda valószinűleg nem is lesz rajta. Az utalás és a kártyás fizetés két teljesen különálló folyamat, semmi közük egymáshoz. Gyakorlatilag a sima utalás egyáltalán nincs tiltva.

A kártyás fizetéseknél van egy tranzakció tipusát jelölő kód (MCC), ezek között van olyan is, ami szerencsejátékot jelöl (MCC 7995). Ez van tiltva, CSAK ÉS KIZÁRÓLAG belföldi címzetthez engedélyezheti a bank, külföldire nem. Tehát ezért nem működnek a kártyás fizetések. Utalni továbbra is lehet. Ugyanigy a Skrill/Neteller is ezzel a kóddal jelöli a "gambling" feltöltéseket kártyáról, emiatt utasítódnak vissza, de ha ezt nem jelölöd be, akkor egy devizaváltás után már tőlük is be lehet fizetni, mivel a forrás már nem a kártya.

A listát meg a SzfTh kezeli, nem a Szrt, bár gyakorlatilag a kettő egy és ugyanaz az állami (nemi)szerv.

Nem én találtam ki, ezt küldte az Erste, de köszi a pontosítást.
Igen, a Skrilles utalást sajnos magam is megtapasztaltam korábban, kétszer kellett devizát váltani, vagy az is működött, ha egy havernak átutaltam, ő meg vissza, akkor a pénz "elvesztette a forrását".

Sima banki átutalás pedig emlékeim nincs a Betfair-nél feltüntetve, de lehet én emlékszem rosszul. Ha van, akkor csinálom így, ha nincs, akkor megcsinálom végre a Revo-s kártyát.

Tudom, hogy a bank írta el, ők sincsenek teljesen témában a módosításokkal.

Utalásnál a Skrillre utalásra gondoltam, ha úgy fizetsz be akkor teljesen szabadon felhasználható az utalt összeg, nem kell váltani, és még az 1%-os díj sincs. De a Revolut ebben is segít, lehet Revoluttal is SEPA utalást indítani ingyen. Nekünk több teszt alatt sem tartott 3 óránál többet egy utalás jóváírása Revolutról Skrillre munkanapokon.

De a revo kártyával is simán be lehet fizetni betfairhez is, Skrillre is, Unibethez is.

Ja értelek.
Megpróbálom majd utalással a Skrill-t, megvan még a számlám, de pár éve duplán megszivattak, ezért nem használtam azóta.
Kártyáról töltöttem fel (gyorsan akartam), és ha jól rémlik az volt, hogy nyilatkozni kellett, hogy gambling-re használod-e?
Ha igen, akkor már az oda feltöltést sem engedte, az imént vázoltak miatt.
Ha megpróbáltam kikerülni, és nemet mondtam, akkor pedig a Skrill jelölte meg a pénzt, és nem engedte fogadóirodának utalni. Ekkor kellett utalgatni, váltani.

Sziasztok!
Regisztráció óta, kb. 1 hónapja, itt a hitelesítési oldalon itt van az irat kiválasztás,
már több adatot beküldtem ide, de még mindig itt van. (lakcímkártya, vízszámla, stb.)
Nálatok is ott van ez a kérés ?

Nekem a kifizetéssel adódott problémám. Előbb bankkártyával, majd Skrillel fizettem be, így a nyeremény kifizetését is csak arányosan elosztva engedi meg.

A Skrilles kivétellel nem is volt gond, viszont a kártyára utalt pénzt viszadobja a bankom (mint tiltott online szerencsejátékhoz kapcsolódó tranzakciót).

Volna esetleg bármi ötletetek a probléma kezelésére?

Idézetet írta: Assassin Dátum január 17, 2024, 08:29:02Nekem a kifizetéssel adódott problémám. Előbb bankkártyával, majd Skrillel fizettem be, így a nyeremény kifizetését is csak arányosan elosztva engedi meg.

A Skrilles kivétellel nem is volt gond, viszont a kártyára utalt pénzt viszadobja a bankom (mint tiltott online szerencsejátékhoz kapcsolódó tranzakciót).

Volna esetleg bármi ötletetek a probléma kezelésére?

Ügyfélszolgálattól kérvényezni, hogy az egyenleg többi részét is utalják Skrillre, vagy banki átutalással hajtsák végre.

Idézetet írta: Admin Dátum január 17, 2024, 08:47:22Ügyfélszolgálattól kérvényezni, hogy az egyenleg többi részét is utalják Skrillre, vagy banki átutalással hajtsák végre.

2,5 hónapja nem tudom velük megértetni, hogy fizessenek ki bankszámlára. Teljes esélytelen bármilyen előremutató kommunikáció velük. 2-3 órát chatelsz, mert félóránként válaszolnak. Aztán megígéri hogy majd emailben. De az soha nem jön meg.

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum január 17, 2024, 09:57:312,5 hónapja nem tudom velük megértetni, hogy fizessenek ki bankszámlára. Teljes esélytelen bármilyen előremutató kommunikáció velük. 2-3 órát chatelsz, mert félóránként válaszolnak. Aztán megígéri hogy majd emailben. De az soha nem jön meg.

Megpróbáltál te írni e-mailt nekik, vagy csak chat?

Idézetet írta: Admin Dátum január 17, 2024, 10:01:47Megpróbáltál te írni e-mailt nekik, vagy csak chat?

Nincs publikus ügyfélszolgálati email címük. Nem válaszolnak semmire.
Most írtam nekik a kyc hez köthető emailre.

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum január 17, 2024, 10:33:41Nincs publikus ügyfélszolgálati email címük. Nem válaszolnak semmire.
Most írtam nekik a kyc hez köthető emailre.

Esetleg itt: https://twitter.com/BetfairCS

Idézetet írta: Assassin Dátum január 17, 2024, 08:29:02Nekem a kifizetéssel adódott problémám. Előbb bankkártyával, majd Skrillel fizettem be, így a nyeremény kifizetését is csak arányosan elosztva engedi meg.

A Skrilles kivétellel nem is volt gond, viszont a kártyára utalt pénzt viszadobja a bankom (mint tiltott online szerencsejátékhoz kapcsolódó tranzakciót).

Volna esetleg bármi ötletetek a probléma kezelésére?

Hello. Csak egy otlet: Account - manage payment methods, itt torold a francba azt a kartyat, ezutan szerintem jobb hijan engednie kellene a skrilles kiutalast (feltetelezem, mas kifizetesi lehetoseg nem is lenne). Kicsit masabb szitu volt, de egyik cimboram nemregiben belepett betfairre, volt fent nemi zsetonja, gondolta kivenne valamennyit, egyetlen opciokent ott volt a korabbrol mentett magyar kartya, amire mar nyilvan nem lehetett kikerni. Egybol arra gondoltam, hogy toroljuk azt a kartyat, adjuk hozza a revolutosat, menjen egy minimum befizetes, aztan biztosan mukodni fog oda a kifizetes is. Mukodott. Persze ez kicsit masabb szitu, de szerintem a kartya kiiktatasaval az oldalrol mindenkeppen "tiszta lappal" kene indulni ebbol a szempontbol ugyanugy. Lenyeg, ha ezutan megsem engedi a skrillt (saccra engednie kene, ha csak az marad opciokent), es van esetleg revod + ahhoz kartya, akkor probalj egy ilyesmit, vagy neteller lehet meg jo, de ott a kartyaval mar korabban problemak voltak, szoval a kartya nelkuli megoldast probald, kozvetlenul a netellerrol. Remelem sikerul valamelyik, hajra!