Mindenféle "zagyvaság" > Koronavírus (COVID-19)

A koronavírus és hatásai

(1/279) > >>

Alk:
Jobb témát nem találtam, s aztán itt is volt már minden, ha jól emlékszem.

Nos, mindenki poénkodik a vírussal, befektetők nyomatják, hogy buy the dip, tiszta vicc. Leírom, mik a történések itt Máltán. Ma volt egy meeting a munkahelyemen, ahol bejelentették, hogy gyakorlatilag az összes part time munkavállalótól megválnak, pozíciókat szüntetnek meg, vonnak össze, a full time alkalmazottak meg mehetnek forced leavere, heti 2-3 munkanapot megtartva. Több tucat elbocsátásról beszélünk, és ez csak egy hotel a rengetegből. Szóval ennyire poénos. És ez még csak az elővigyázatosságból, kiadások visszavágása miatti foglalás lemondások eredménye. Mindez úgy, hogy Máltán még egyetlen igazolt eset sincs.

BvB_09:
Két koronavírussal fertőzött beteget találtak Magyarországon - jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök szerda kora este a közösségi oldalán, miután részt vett az operatív törzs ülésén a Belügyminisztérium épületében. Két Magyarországon tanuló iráni diákról van szó, egyelőre tünetmentesek.

https://www.facebook.com/orbanviktor/videos/187876155837762/

Admin:

--- Idézetet írta: Alk - Március 04, 2020, 18:01:15 pm CET ---Jobb témát nem találtam, s aztán itt is volt már minden, ha jól emlékszem.

Nos, mindenki poénkodik a vírussal, befektetők nyomatják, hogy buy the dip, tiszta vicc. Leírom, mik a történések itt Máltán. Ma volt egy meeting a munkahelyemen, ahol bejelentették, hogy gyakorlatilag az összes part time munkavállalótól megválnak, pozíciókat szüntetnek meg, vonnak össze, a full time alkalmazottak meg mehetnek forced leavere, heti 2-3 munkanapot megtartva. Több tucat elbocsátásról beszélünk, és ez csak egy hotel a rengetegből. Szóval ennyire poénos. És ez még csak az elővigyázatosságból, kiadások visszavágása miatti foglalás lemondások eredménye. Mindez úgy, hogy Máltán még egyetlen igazolt eset sincs.

--- Idézet vége ---

Megtalálták a megfelelő indokot, hogy megvállaljanak a már rég nem kedvelt alkalmazottaktól.

TiB:
Amikor én Máltán jártam, akkor Mdina ezeréves falai között tolongtak az ázsiai turisták, most bánhatják csak igazán a helyiek, hogy az oroszokat utálják jobban. Ők lehet totál bebasznak és quaddal mennek éjszaka a tengerpatra, de méregtelenítenek vodkával. Amúgy a marsaskala-i piac kb annyira higénikus, mint a vuhani piac. Az ÁNTSZ nem veri az eget munkaminőségben, de már szimplán a szag miatt bezárta volna azt a zsúfolt koszfészket, ami ott van, és büdös alatt nem a szimpla halszagra gondolok.

Ettől persze sajnálom az elbocsátásokat Máltán, de szimpla kisközértben is megkérdőjelezhetőnek éreztem a csirkemell minőségét, lejárat dátumát. Szóval lehet hogy Ázsiában megeszik még a denevért is, de nem kell messze menni a rossz minőségű ételért, ami a baktériumok melegágya. Kedvenc sztorim meg a máltai nénike volt, aki neveket adott a csótányoknak és azért nem írtotta őket, mert mélyen hívó katolikus.

Alk:
Hát, mit mondjak, vannak primitívek, az már biztos. A napokban megint összedőlt egy épület, egy nő életét vesztette. Ez már a 3. vagy 4. eset volt az elmúlt két évben. Főnököm társasházi lakása hónapok óta vár a közművekre szóló engedélyre, amit nem adnak meg, mert a kivitelező eltért az engedélyezett tervrajztól. Én csak nem vagyok elég mediterrán ehhez a felfogáshoz...

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése