Futball VB 2010 Söröző

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Spanyolország végre odaért!!!!! Megérdemelt a VB győzelem! Nagyon örülök nagy buli volt itt is Nyíregyen a sátorban! Végre beért aminek be kell! Szídhatjátok a bírót, de ez a holland csapat ma nem érdemelt győzelmet, Robben 2 év múlva szerintem már nem lesz ekkora sztár egyszerűen nem tud újat mutatni mindenki tudja mi fog következni. Sneijdernek szerencséje volt hogy 5 gólt is tudott lőni, de róla nem mondanék rosszat mert ebből a holland válogatottból nekem ő a legszimpatikusabb játékos.
van bommel, de jong, menjetek az erdőbe fát vágni sose voltatok jó játékosok és nektek nem is a foci való, nevetséges..
Nem volt rossz ez a holland gárda, de szerencsére a jobb nyert!! Viva Espana!!!!!!  :beerchug:

Idézetet írta: szumos Dátum július 12, 2010, 00:07:06
Az idáig vezető úton sokat tett azért... Szeressük őt is!  ;)  :beerchug:

Szerencsére végignéztem minden meccset ezen a vb-n, s itt most cáfolni tudom amit írtál. Torres = 0!!! De ez most már nem lényeges...

Idézetet írta: benikun Dátum július 12, 2010, 00:10:08
Spanyolország végre odaért!!!!! Megérdemelt a VB győzelem! Nagyon örülök nagy buli volt itt is Nyíregyen a sátorban! Végre beért aminek be kell! Szídhatjátok a bírót, de ez a holland csapat ma nem érdemelt győzelmet, Robben 2 év múlva szerintem már nem lesz ekkora sztár egyszerűen nem tud újat mutatni mindenki tudja mi fog következni. Sneijdernek szerencséje volt hogy 5 gólt is tudott lőni, de róla nem mondanék rosszat mert ebből a holland válogatottból nekem ő a legszimpatikusabb játékos.
van bommel, de jong, menjetek az erdőbe fát vágni sose voltatok jó játékosok és nektek nem is a foci való, nevetséges..
Nem volt rossz ez a holland gárda, de szerencsére a jobb nyert!! Viva Espana!!!!!!  :beerchug:

benikun: itt most nem a holland csapatról van szó, hanem arról, hogy nevetséges így bíráskodni egy vb döntőn...ennyi.  ;)

Ne érts félre nem a hozzászólásokra válaszoltam, ez az én véleményem a döntőről.  ;)

Nehéz meccs volt az igaz és sok favágó, emiatt sem nagyon tudta megfogni a meccset. Buta Robben akkor is elrúgja a labdát miror tudja hogy sárgája van, mit csináljon ezekkel (van persie is elrúgta). Nem tudta megfogni a meccset, és szerintem ez ezeknek is köszönhető, hogy rúgdalóztak rendesen a csapatok, de főleg a naranje...

Idézetet írta: Milan Dátum július 12, 2010, 00:15:16
Szerencsére végignéztem minden meccset ezen a vb-n, s itt most cáfolni tudom amit írtál. Torres = 0!!! De ez most már nem lényeges...

szerintem szumos a selejtezőkre gondolt, nem a korábbi vb meccsekre.

Idézetet írta: Milan Dátum július 12, 2010, 00:15:16
Szerencsére végignéztem minden meccset ezen a vb-n, s itt most cáfolni tudom amit írtál. Torres = 0!!! De ez most már nem lényeges...

Félreértettél Milan! Én selejtezőstül mindenestül értettem a dolgot. Én is végignéztem minden meccset, tudom, hogy Torres alulteljesített!
De hát félre ért az aki félre akar...
Viva Espana!

Idézetet írta: szumos Dátum július 12, 2010, 00:24:01
Félreértettél Milan! Én selejtezőstül mindenestül értettem a dolgot. Én is végignéztem minden meccset, tudom, hogy Torres alulteljesített!
De hát félre ért az aki félre akar...
Viva Espana!

Most már értem.  ;)

Idézetet írta: patyi Dátum július 11, 2010, 20:23:43
A hollandok sokkal keményebb csapatokon mentek át???Te melyik vb-t nézted???Dánia egy kalap volt Svájccal csak míg a spanyolok végig beszorították az ellenfelet aztán kaptak egy malacgólt addig a hollandok meddő mezőnyfölényben voltak aztán egy totális csőd öngóllal sikerült vezetést szerezniük...Japán-Chile egykutya, max kamerun erősebb mint Honduras de Etoék is elég gyengék...Aztán jött Szlovákia, akik szintén nem sokat érnek, és ellenük is akadozott a holland gépezet...jött Brazília ahol az ellenfél megverte saját magát...Robbenéknek momentuma nem volt Melo öngóljáig...A továbbjutást megérdemelték mert szépen győztek de ha a braziloknak nem lett volna akkora arca akkor hazaküldik őket...Ezután jött Uruguay akiknél a fél csapat hiányzott és így is baromi szerencsés átlövésgólokkal sikerült 2x is előnyt szerezni...Brazíliát kivéve a spanyolok 3 ellenfele bármelyik csapatot verte volna a hollandok ellenfelei közül...
Szval kicsit vedd le a szemellenzőt...
A spanyolok ha nem lennének ennyire körülményesek akkor simán végiggyalogoltak volna a mezőnyön de így csak 1-0okkal tették meg ezt...
Ma úgy elverik a hollandokat hogy egy pillanatig sem lesz kérdéses hogy ki nyer a meccsen...Sztem több gólos különbség is lesz közte...Labda nélkül nem egyszerű játszani, a holland védelem meg igencsak harmatos...Sneijder eddig nagyon gyenge a vb-n csak jókor van jó helyen, ami egy csatárnál majdnem elég de a csapat irányítójánál elég kevés...A kérdés hogy Robben milyen lábbal kel fel, ha jó napja lesz akkor nem kapnak ki 0ra a spanyolok...

Akkor így utólag:hát nem nyertek simán...köszönhető ez annak hogy Webb tökéletes partner volt a sintérkedéshez...Ha egy normális bíró vezeti akkor 4 holland mehetett volna zuhanyozni Heitinga mellett(De Jong egyből piros;Bommel Iniesta megtaposásáért kapta volna a 2.at;Van Persie meg Robben pedig tudja h sárgája van és mégis elrúgja a labdát, Robben elgondolkodott rajta hogy elrúgja e Van Persie pedig sípszó után még vezewtte, már mindenki állt ő még vezette jött a 2.sípszó h észre térítse utána is vezette majd elrúgta...)Emellett a  Puyol-Robben esetnél nem tudom  mi lett volna a helyes ítélet, de Robben nem esett el így nehéz kiállítani...jah és addigra már a 2 sintérnek nem szabadott volna pályán lennie középen így normális esetben ki sem alakult volna az a helyzet...De végülis győzőtt az igazság és az a csapat nyert amelyiknek nem a másik agyonrúgása volt az elsődleges célja...
Amúgy nem is az a szomorú hogy ez történt egy VB döntőn, hanem hogy a spanyol csapat gerince a Barca, és most megmutatták újra hogy mit kell csinálni velük hogy eredményt lehessen elérni...Igaz hogy végülis a győzelemhez ez sem volt elég...Valahogy az élet ezekben a  helyzetekben igazságot szolgáltat, ugyanúgy mint anno a Chelsea ellen a kopasz bíró ámokfutásánál...Mivel akkor az első meccsen a Nou Campban hasonló teljesítményt nyújtott a Chelsea mint itt a hollandok(talán ennyire brutálisak nem voltak azért)...
Mindenesetre a Xavi-Iniesta-Messi triót párszor csúnyán le fogják vadászni jövőre...Ezért is lenne jó ha megvennék Fabregast mert szükség lesz a rotálásra...(nem mellesleg Cesc és Ini kegyetlenül jól megértették egymást tegnap a pályán, ha ez a duó kiegészülne a Messi-Villa párossal, hát ott nagyon durva dolgok lehetnének...és akkor Xaviról ne is beszéljünk) 
Szép volt Spanyolország!!
ui:ha Robben nem csak futni tudna hanem egy kis esze is lenne a játékhoz akkor győztek volna a mészárosok, de szerencsére teljesen fogalmatlan...(vicces volt mikor egyszer alkalma lett volna kiugratni, ha jó ütemben adja a labdát a lyukba akkor sima gólhelyzet, erre akkorát rúgott bele hogy még saját maga se érte volna utol nem hogy Van Persie...Ha ott egy átlagos játékos áll akkor ziccer jött volna...)Persze ettől függetlenül Robben zseniális abban amit tud de ez a gyorsaság kihasználásában korlátozódik...

Én azért ezt a meccset nem nevezném igazságnak. Ami a durvaságot illeti, szerintem nem csak a hollandok hanem mindkét csapat durva volt, bár tény, hogy főleg a hollandok. Az a baj, hogy a szép focit játszó csapatok szépen elvéreznek (nézzük csak meg mennyire volt élvezetes a kisdöntő a döntőhöz képest pl), és akkor a spanyolok meg egy jó védekezéssel meg taktikai felkészültséggel minden meccset 1-0-ra megnyernek, minden meccsük dögunalom. Egyetlen meccset nyertek min 2 góllal a 7ből azt is Honduras ellen, ahol legalább 8-al kellett volna nyerjenek, de azt hitték edzésen vannak, a foci szégyene volt szerintem az a meccs, pedig a végén igencsak számit a gólkülönbség, aztán 1 vereséggel meg szűk győzelmekkel mégis csak megnyerték a csoportot. Utána meg jöttek ezek az 1-0-k. Nem mondom, hogy nem érdemelték meg (bár mások is vannak akik megérdemelték volna) vagy hogy csak szerencséjük volt, de ez a csapat nem lopta be magát a szivembe...

Hogy megérdemlik e az elég szubjektív dolog. Én csak szimplán örülök neki. De az biztos, hogy ezeket az 1-0-ákat sokan félre értit. Ezek nem azért lettek 1-0-ás meccsek, mert a spanyol az egy védekező, talált gólos , egynullás csapat. Hanem azért mert ellenük minden csapat bunkerfocit játszott. Illetve nem maradt értelmes támadások vezetésére senkinek ereje. Az 1-0 sokkal inkább az ellenfelek kritikája, mint a spanyoloké. De ettől függetlenül a hondurasi meccsel kapcsolatban igazad van. Elhülyéskedték az egészet, mintha edzőmeccsen lennének. Engem is idegesített, hogy miért nem rúgnak hatot, ha már benne van a meccsben... De mondjuk azért nem nevezném a foci megcsúfolásának. Magas szinten sikerült megvalósítani azon a mérkőzésen a passzjátékot, persze ehhez kellett egy asszisztáló Honduras.

Idézetet írta: benikun Dátum július 12, 2010, 00:10:08
Spanyolország végre odaért!!!!! Megérdemelt a VB győzelem! Nagyon örülök nagy buli volt itt is Nyíregyen a sátorban! Végre beért aminek be kell! Szídhatjátok a bírót, de ez a holland csapat ma nem érdemelt győzelmet, Robben 2 év múlva szerintem már nem lesz ekkora sztár egyszerűen nem tud újat mutatni mindenki tudja mi fog következni. Sneijdernek szerencséje volt hogy 5 gólt is tudott lőni, de róla nem mondanék rosszat mert ebből a holland válogatottból nekem ő a legszimpatikusabb játékos.
van bommel, de jong, menjetek az erdőbe fát vágni sose voltatok jó játékosok és nektek nem is a foci való, nevetséges..
Nem volt rossz ez a holland gárda, de szerencsére a jobb nyert!! Viva Espana!!!!!!  :beerchug:

A tegnapi teljesítmény alapján ugyanannyira érdemelte volna meg hollandia mint spanyolo. ... Semmivel nem volt jobb egyik a másiknál...

Talán az összes ellenfél közül Paraguay volt az aki igazán meglepte őket....ott szóba hoznám egy picit a szerencsét is, meg Casillast...mert ha bemegy az a büntető.... ::)

Amelyik csapat összesen 2 gólt kap a vb-n, az nem kérdés, hogy megérdemli a címet. A kevés rúgott gólról igaza van szumosnak, a spanyolok ellen mindenki alaptaktikája a védekezés volt. Egyébként meg hol volt tegnap az a sok gól, amit a hollandok eddig lőttek, vagy ugye mit értek a németek az angoloknak és argentinoknak gurított összesen 8 góllal?! Semmit. A spanyolok ezt a vb-t a középpályán nyerték meg, Xavi-Busquets-Xabi Alonso 3-asnak köszönhetően. Jó persze kellettek a többiek is, de ez volt a kulcs. Finoman szólva sem vagyok Barca szurkoló, de jövőre tényleg nem lesz egyszerű, akármit is kezdeni velük, főleg ha még Cesc is odamegy.Ez a spanyol keret a 2014-es vb-re is együtt marad. Igaz a védelemből Capdevilát és Puyolt is pótolni kell, valamint Marchena sem lesz már itt. De addigra Azpilicueta lesz, olyan szinten hogy rá lehessen bízni a jobb hátvéd posztot, Ramos bemegy középre Pique mellé, bal oldalra, pedig ha más nem, akkor Arbeloa. Xaviban pedig még van 1 vb, csak annyit kérek, hogy Navast felejtse el a kapitány ;)
A vb egyébként a felejthető kategóriába tartozik nálam, ez volt életem 5. vb-je, de az előző 4 jobb volt. Nem is bánom, hogy vége lett. Remélem a legközelebbi seregszemlén, már azon fogunk vitázni, hogy mi van, ha Dzsudzsák hamarabb teszi ki szélre, akkor talán két góllal nyerjük az elődöntőt  8)
Ria, ria, Hungária!

Idézetet írta: Milan Dátum július 12, 2010, 09:34:17
Talán az összes ellenfél közül Paraguay volt az aki igazán meglepte őket....ott szóba hoznám egy picit a szerencsét is, meg Casillast...mert ha bemegy az a büntető.... ::)

Igen, néhány szerencsés momentum elvitathatatlan... De szerencse nélkül , csak munkával még talán senki nem is tudott nyerni. Egyébként annál a 11-esnél Reina súgott a kispadról Casillas-nak, hogy merre kell vetődni!  ;)

Ezt a 11-est is simán újra lehetett volna rúgatni, mivel ott is beugrottak a játékosok a rúgás előtt. Vajon másodikra merre vetődik a nagy Iker?  :)