NBA 2022/23

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: HT Dátum április 02, 2023, 22:08:11Egy kérdés: mi ez a szezonközi torna?

Mindenki részt vesz rajta, egy újabb idiótaság... lényeg kezd a szezon, minden megy a régi kerékvágásban, de a novemberi meccsek amolyan rangsorolók, top8 csapat bekerül a kieséses tornára, amelynek Final Fourja Las Vegasban lesz. Miközban ők ott vergődnek, addig a többiek folytatják a szezont... Az egész eddigi ismert NBA "megszűnik", mindez csak Las Vegas miatt, oda is áramoljon a pénz, bekerüljenek a körforgásba. Aki megnyeri ezt a sorozatot, az annyit ér vele, mintha a Real Madrid megnyerné az európai szuperkupát. Kutyát se érdekli, ellenben csomót pénzt szakítanak belőle. Megirigyelték az Euroliga Final Four metódusát.

Idézetet írta: Pozzato Dátum április 02, 2023, 22:52:17Mindenki részt vesz rajta, egy újabb idiótaság... lényeg kezd a szezon, minden megy a régi kerékvágásban, de a novemberi meccsek amolyan rangsorolók, top8 csapat bekerül a kieséses tornára, amelynek Final Fourja Las Vegasban lesz. Miközban ők ott vergődnek, addig a többiek folytatják a szezont... Az egész eddigi ismert NBA "megszűnik", mindez csak Las Vegas miatt, oda is áramoljon a pénz, bekerüljenek a körforgásba. Aki megnyeri ezt a sorozatot, az annyit ér vele, mintha a Real Madrid megnyerné az európai szuperkupát. Kutyát se érdekli, ellenben csomót pénzt szakítanak belőle. Megirigyelték az Euroliga Final Four metódusát.

Magamat idézve, vagy inkább folytatva, ez leginkább azért van, mert több befolyásos vezető (köztük Adam Silver is) beszélt róla, miszerint a ligának nem ártana majd egy bővítés, amire ideális város Las Vegas. Ez egy amolyan 10 évente felmerülő dolog, mindig visszatérő elem, hogy Las Vegas és ott egy nagycsapat létrehozása. Azt hiszem talán még a Király (nem Jimmy vagy Orbán) is beszélt róla, hogy ott befektetne egy csapatba.

Elsőre furának tűnhet, mert akkor csak 31-en lennének, de állítólag Seattle is beszállna a buliba, visszatérne oda is az NBA. A városban még mindig sok az NBA-rajongó, hiába távozott a Sonics, de ugye Las Vegas is ikonikus helyszín, hiszen ott a Summer League. Ezt így most fejből nem vágom, de szerintem mindkét városnak használható még a csarnoka (Las Vegasban tuti), szóval "csak" csapat kell. Egy bővítés pedig sose rossz, NBA eddig mindig jól jött ki belőle, hiszen mindig nagyobb lett a kereslet, nőtt a piac, bevételek is.

Idézetet írta: Pozzato Dátum április 02, 2023, 22:52:17Mindenki részt vesz rajta, egy újabb idiótaság... lényeg kezd a szezon, minden megy a régi kerékvágásban, de a novemberi meccsek amolyan rangsorolók, top8 csapat bekerül a kieséses tornára, amelynek Final Fourja Las Vegasban lesz. Miközban ők ott vergődnek, addig a többiek folytatják a szezont... Az egész eddigi ismert NBA "megszűnik", mindez csak Las Vegas miatt, oda is áramoljon a pénz, bekerüljenek a körforgásba. Aki megnyeri ezt a sorozatot, az annyit ér vele, mintha a Real Madrid megnyerné az európai szuperkupát. Kutyát se érdekli, ellenben csomót pénzt szakítanak belőle. Megirigyelték az Euroliga Final Four metódusát.

Szuper, nagyon köszönöm, már majdnem értem. Csak a biztonság kedvéért egy utolsó kérdés:

Azt írod, hogy a "novemberi meccsek amolyan rangsorolók". Ez azt jelenti, hogy december 1-jén megnézik mind a 30 csapat novemberi teljesítményét, csinálnak egy tabellát (függetlenül attól, hogy hány keleti vagy nyugati gárda van benne), és a legjobb 8 utazik decemberben Las Vegasba egy 8-as tornára?

Ha igen, akkor ez nem túl igazságos lebonyolítás, hiszen lesznek csapatok, akiknek novemberben sokkal nehezebb a sorsolása, mások pedig lehet, hogy épp abban a hónapban játszanak 3-szor is pl. a Detroittal vagy a Houstonnal.

Idézetet írta: HT Dátum április 02, 2023, 23:23:08Ez azt jelenti, hogy december 1-jén megnézik mind a 30 csapat novemberi teljesítményét, csinálnak egy tabellát (függetlenül attól, hogy hány keleti vagy nyugati gárda van benne), és a legjobb 8 utazik decemberben Las Vegasba egy 8-as tornára?

Ha igen, akkor ez nem túl igazságos lebonyolítás, hiszen lesznek csapatok, akiknek novemberben sokkal nehezebb a sorsolása, mások pedig lehet, hogy épp abban a hónapban játszanak 3-szor is pl. a Detroittal vagy a Houstonnal.


Kiváló kérdések, szerintem erre még maga Adam Silver sem tudja a választ.  ;D  Teljesen jogos, amiket kérdezel, megmondom őszintén, én magának a tornának az elgondolását sem értem, mert kezdetben úgy volt, hogy ez egy különálló dolog lesz (erről azt hiszem 1,5 éve volt szó először), utána már arról, hogy beépítik az alapszakaszba.

Az viszont a jelenlegi megoldás szerint eléggé fura - amit te is írsz -, miszerint valaki könnyű sorsolással simán nyerhet egy kis pénzt (1-2 millió dollár jár azt hiszem a győztesnek). És... a sorsolást ugye a szezon elején a liga állítja össze. Nekem amúgy a Final Four se volt világos, kezdetben ugyanis szimpla 16-os kieséses tornáról volt szó, majd utána ebből lett, hogy a legjobb 8-at nézik csak, most meg már azt olvasom, csak a Final Four tagjai utaznak Las Vegasba.

Ja és a kedvencem, ezeket is most már több helyen olvastam: eddig novemberi rangsorolóról volt szó, most meg bekerült egy december 8., mint dátum, ami fogalmam sincs, mit takar.  ;D Szokásos káosz.

Idézetet írta: Pozzato Dátum április 03, 2023, 12:14:00Kiváló kérdések, szerintem erre még maga Adam Silver sem tudja a választ.  ;D  Teljesen jogos, amiket kérdezel, megmondom őszintén, én magának a tornának az elgondolását sem értem, mert kezdetben úgy volt, hogy ez egy különálló dolog lesz (erről azt hiszem 1,5 éve volt szó először), utána már arról, hogy beépítik az alapszakaszba.

Az viszont a jelenlegi megoldás szerint eléggé fura - amit te is írsz -, miszerint valaki könnyű sorsolással simán nyerhet egy kis pénzt (1-2 millió dollár jár azt hiszem a győztesnek). És... a sorsolást ugye a szezon elején a liga állítja össze. Nekem amúgy a Final Four se volt világos, kezdetben ugyanis szimpla 16-os kieséses tornáról volt szó, majd utána ebből lett, hogy a legjobb 8-at nézik csak, most meg már azt olvasom, csak a Final Four tagjai utaznak Las Vegasba.

Ja és a kedvencem, ezeket is most már több helyen olvastam: eddig novemberi rangsorolóról volt szó, most meg bekerült egy december 8., mint dátum, ami fogalmam sincs, mit takar.  ;D Szokásos káosz.

Nos, nagyon köszi a további infókat.
Ezek szerint azért nem találtam a neten részletesebb leírást erről az ötletről, mert úgy tűnik, hogy – finoman szólva – távolról sincs még teljesen kidolgozva minden részlet.

Azon töprengtem közben, hogy a csapatok 82 meccse ugye úgy jön ki, hogy minden csapat játszik négyet a csoporttársaival, hármat a főcsoporttársaival, illetve kettőt vagy hármat a másik főcsoport csapataival. Ezzel a variálással viszont ez az eddigi szabály is sérülni fog (hiszen állítólag ennek a tornának a meccsei is beszámítanak az alapszakaszi 82 mérkőzésbe).

Vagy pl. arra is kíváncsi lennék, hogy ezek a Las Vegas-i mérkőzések hazai vagy idegenbeli összecsapásnak számítanak majd (csak hogy kijöjjön mindenkinek a 41 hazai és 41 vendégmeccs).

És persze tudom, hogy ezek mind-mind elenyésző problémák, de azt azért jól mutatja, hogy még nagyon sok kérdőjel van, és ha valóban ezt már a 2023/24-es szezonban el akarják indítani, akkor elég furcsa, hogy 6 hónappal korábban még nincs kialakult menetrend. Jobb helyeken ennyi idővel előtte már jegyeket lehet venni az eseményre.

Na mindegy, most egyelőre érdeklődve várom az idei szezon végét, aztán majd a döntő után ránézünk újra erre a dologra, hátha addig megszülik az illetékesek, hogy mit is akarnak igazából.

Idézetet írta: HT Dátum április 03, 2023, 18:06:26Azon töprengtem közben, hogy a csapatok 82 meccse ugye úgy jön ki, hogy minden csapat játszik négyet a csoporttársaival, hármat a főcsoporttársaival, illetve kettőt vagy hármat a másik főcsoport csapataival.

Ezt már szándékosan nem írtam bele, mert ez tovább bonyolítja a dolgot.  ;D

Az első terv ugyanis az volt, hogy leviszik 80 meccsre az alapszakasz számát, így az a plusz 1-2 meccs, amit Vegasban játszanak, nem lenne perdöntő. Aztán most elvileg a legújabb javaslat, amit elfogadtak: lesz 82 meccses alapszakasz, viszont lesz két olyan csapat, akik 83 meccset játszanak. Ha ez véletlenül befolyásolná a play-in/rájátszás témát, akkor elvileg lenne még több meccs.  ;D

Több elnök is ellene volt ennek az egésznek, főleg Mark Cuban, aki végül az egész ötlet legnagyobb támogatója lett az utolsó pillanatban. Nem lepődnék meg, ha a Dallas kapott volna valamit cserébe ezért (első ilyen Final Fourra egy könnyű sorsolást...). Valószínűsítem, hogy ezt megint úgy oldják meg, mint az NBA európai meccset, aki hazaiként van jelölve a meccsen, az lesz a hazai csapat, hiába Vegasban nyomják a tornát.

Egy biztos, hogy egy év alatt minimum 3-4 nagy változás volt ebben az egészben, de nagyon sietne Silver ezzel a formátummal. Shams Charania volt az (The Athletic újságírója, aki hiteles hírforrás), aki többet tudott az egészről, de láthatóan azért még ő is eléggé bizonytalan volt. A formátum egyértelműen átláthatatlan és kézi vezérléssel nyerhet valaki egy trófeát szezon elején, amely további kérdéseket vet fel.

Sosem késő reagálni, Benyónak meg azt is elnézzük, ha 1 évet késik egy-egy reakciós videója


Nem ismertem. De óriási. Ezek a bejatszasok :D  :D

Azonos mérleg esetén a pontkülönbség dönt vagy az egymás elleni?

Idézetet írta: Latzka Dátum április 07, 2023, 15:40:37Azonos mérleg esetén a pontkülönbség dönt vagy az egymás elleni?

Én úgy tudom, hogy az egymás elleni eredmény dönt pontegyenlőség esetén.
Viszont ha a két csapat esetleg kettő (vagy négy) meccset játszott a szezonban, és ez alapján is döntetlen kettejük között az állás, akkor nagy valószínűséggel az egymás elleni meccseken történt pontkülönbség dönthet (ez csak tipp a részemről), de ha esetleg a két csapat azonos divízióban van, akkor még az is lehet, hogy annak is van szerepe, hogy ott melyikük végzett előbb.
Aztán ez még tovább bonyolódhat, hogy ha több csapat is azonos pontszámmal áll (ami Nyugaton simán benne van a pakliban). Ilyenkor talán egy mini táblázatot állítanak fel, és az alapján dől el a sorrend. De az első mondatot leszámítva ez is csak tipp.

Más...
Benyó ezúttal is megőrült. De ezúttal is jó értelemben. Lehet, hogy néha akadnak kicsit gyengébb összeállításai is, de ez most a jobbak közül való volt. A kis Ja az ultrahangfelvételen a pisztollyal nálam mindent vitt.  ;D

Más...
Az elmúlt napokban eltöprengtem valamin, ami lehet, hogy hülyeség a részemről, és sose fogjuk megtudni az igazságot, de azért egy pársoros elmélkedést megér. Azt már egy jó ideje lehet tudni – főleg azóta, amióta a Denvernek 5 meccses előnye volt az élen –, hogy ha nem történik valami csoda, akkor a Nuggets behúzza majd a Nyugati első helyet. Emellett pedig egy pár napja az is biztossá vált, hogy nagy valószínűséggel a Memphis lesz a 2., a Sacramento a 3., míg a Phoenix a főcsoport 4. helyén végez. És ezek után kezdtem el azon tanakodni, hogy vajon megéri-e bármelyik csapatnak sietnie, hogy megkaparintsa az 5. helyet. Hiszen aki 5. lesz, az az első körben megkapja azt a Phoenixet, aki – a véletlenül éppen most még egészséges Duranttel a fedélzeten – még veretlen. Vagyis amennyire nem sikerült Irving csapatváltása, annyira sikeresnek bizonyult Durant Suns-hoz szerződése. A Durant-Booker-Paul-Ayton négyes úgy tűnik, hogy bárki ellen képes nyerni. Ráadásul mivel a Phoenix helyezése már eldőlt, így jöhet Durant pihentetése, aki a rájátszásra ott áll majd "fitten és fiatalon". Egyszóval a Nyugati 5. hely nem igazán egy életbiztosítás. De ha valami csoda folytán túl is jutna az adott csapat a Suns-on, akkor levezetésnek máris jöhet a főcsoportelső Denver. Ezzel szemben aki a 6. vagy a 7. helyen végez, annak a Memphis/Sacramento páros jut, ami szintén nem könnyű, de talán a Denver/Phoenixnél egy fokkal jobb.
Mindenesetre a Lakers a hosszú győzelmi sorozata után két napja pont akkor kapott ki, amikor fellépett volna az 5. helyre. És bár ez lehet véletlen is, de engem azért egy kicsit meglepett, hogy pont a legjobbját (P. George) nélkülöző Clippersnek sikerült megállítani James-ék négymeccses menetelését. Jelenleg négy csapat harcol (vagy nem harcol?) az 5. helyért, a GSW, a Clippers, a Pelicans és a Lakers. Első ránézésre egyiküknek sem jósolnék a Phoenix/Denver pároson túljutva egy főcsoportdöntőt.

NBA alapszakasznak vége, Doncic szevasz!

Vasárnap este érdemes az NBA-t követi, mert magyar idő szerint is emberi időpontban fejeződik be az alapszakasz.  Olvasd tovább


Szívesen kifejteném a véleményemet így az alapszakasz végén akár a csapatokról, akár a várható párharcokról, csak nem szeretnék befolyásolni senkit, ha esetleg lesz valami játék a rájátszásban (remélem, hogy @Admin olvassa ezt a burkolt – vagy nem is annyira burkolt – kampánydumát).  ;D

NBA play-in tipp: LeBron és Trae mennek egyenesen a rájátszásba?

Magyar idő szerint szerda hajnalban már eldől a két főcsoportban, ki lesz biztos résztvevő az NBA-rájátszásban a 7. helyen. Készülhet LeBron James a királyi bevonulásra? Olvasd tovább


Csak egy pár szó az első két play-in meccsről...

Sokszor van úgy, hogy egy-egy mérkőzés után még a szakértők is hosszasan töprengenek azon, hogy mi lehetett az oka az egyik csapat győzelmének, illetve mik voltak azok a momentumok, amik eldöntötték a meccset az egyik fél javára. Nos, a play-in torna első napján nem kellett sokáig keresni az okokat. Aki ránézett a statisztikákra, annak mindkét meccsen szemet szúrhatott egy-egy nagyon sokatmondó adat.

Miami - Atlanta 116-105
Szerintem ami ezen a meccsen a döntő faktor volt, az a lepattanózás. Az Atlanta ezt 63-39-re nyerte, ami egy olyan statisztikai mutató, ami mellett csodára lett volna szüksége a Heatnek ahhoz, hogy győztesen zárják az estét. De ami még inkább megdöbbentő, az a támadólepattanók száma: 22-6 a vendégeknek. Capela – aki évek óta a liga egyik legjobb lepattanózója – ezúttal egymaga több támadólepattanót szedett, mint a Miami összesen. Ez a 22-6 azt jelenti, hogy a Hawks 16-tal több alkalommal próbálkozhatott új támadással egy elrontott dobás után. Ez a 16 lehetőség akár 20-25 pontot is jelenthetett nekik (vagy még többet).

Lakers - Minnesota 108-102 (h. u.)
Fájó szívvel mondom ezt, de ezt a vereséget kizárólag az általam nagyon kedvelt és sokra tartott Edwards számlájára írom. Egy ilyen fontos mérkőzésen a csapat legjobb játékosa nem engedheti meg magának, hogy 3/17-es dobásmutatóval zárjon. És mindez azért különösen fájó (és szembetűnő), mert a rendes játékidő végén döntetlen volt az állás. Vagyis akár egy szintén gyalázatos 4/17-es mutatónál is már zsebben lehetne a Minnesota 7. helye.

NBA-rájátszás tipp: Giannis, Jokic vagy esetleg Durant nevet a végén?

Kiegyenlített rájátszás vár az NBA mezőnyére, esetleg valaki letarolja a komplett mezőnyt, mondjuk a Phoenix Suns vagy a Milwaukee Bucks? Olvasd tovább