A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Szerintem aki előtte élt az ezt nem szokja még soha...
pl.
2019 160+ fellépés egy évben
2020 23 fellépés
2021 51 fellépés

ha mindegyiket csak nettó 40.000 ft számoljuk akkor mindent elmondtam.
Lehet alkalmazkodni, változtatni, pénzt szerezni máshonnét....de ezt megszokni...
Minden hétvégén mentünk, utaztunk, promotáltunk. Hét közben próbák, kreatív munkák...a munkahelyi idő is máshogy telt. Tudtad , hogy vár az út, az àllódó stenk, kaland.
Emberekkel találkoztam inspirálódtamm minden héten 3-4 alkalommal.
....és ezt elvágják, s van helyette valami.
....ezt nem lehet megszokni, ez egy elveszített életstílus. Mikor beütött voltam 42, most 45....elveszik2 teljes év, s látható még 2-3 minimum...
...mire vége lesz leszek 50...akkoe már mit csinálhatok....elveszett a korábbi életem.

Egy fonák helyzetben vagyok. A csajom kovidos lett. Hétfő óta vannak tünetei, sokkal enyhébb, mint a tavaly márciusi – akkor rendesen dögrováson voltunk. Ő és a gyerekeink karanténba kerülnek (gyerekek oltatlanok), még nem tudom, melyik napig. Csajomnak két oltása van. Faripiravírról lebeszélte háziorvos a csajomat, Nekem és a gyerekeknek nincsenek tünetei. Én is mellette aludtam, meg minden, azonban semmi tünetem sincs két oltásom van.
Szinte kizártnak tartom, hogy nem kaptam el, az is lehet, hogy én fertőztem még a múlt héten és semmi tünetem se volt. Tünet nélkül nincs teszt/táppénz, viszont nem valami etikus bemennem így dolgozni. Tudom, hogy nagy valószínűséggel fertőzök.

Nyilván omikronunk van, úgy, hogy tavaly deltánk volt vélhetően. Utána fél évvel oltattunk, most megint velünk van ez a szar, s most annyival extrább, hogy tényleg fingunk sincs hol és mikor nyelhettük be – akkor konkrétan tudtuk. A tünetek tényleg kimerítik az enyhe megfázást a csajomnál, csak azért ment el dokihoz tesztre, mert volt egy erős fejfájása és hidegrázása láz nélkül kedden (ez a kettő ami más minte egy megfázás). Ma szerdára kapott időpontot, délelőtt tesztelték – rohangáltam és kivettem a gyerekeket minden suliból, oviból stb..

Érdekes, hogy múlt héten nagyfiam – 11 éves, egész héten itthon volt. Enyhe hőemelkedése volt 2-3 napig, osztálytársai között volt 2 pozitív kovidos eset, őt nem tesztelték, mert nem volt más tünete.

@Sound kicsit füllentesz a háziorvosodnak ő elküld tesztre és máris többet tudsz.

Idézetet írta: sleve Dátum február 02, 2022, 20:33:33@Sound kicsit füllentesz a háziorvosodnak ő elküld tesztre és máris többet tudsz.
Holnap veszek egy köpős tesztet...
Jó fej a háziorvosom. Az van, hogy napi szinten írja pl:
Voltak nálam ma 61-en
Teszteltem 43-at
Pozitív 35.

nem akarom az ügyemmel szívatni...kvázi semmi bajom, érted, s ráakadtok 5-10 percre...más még tényleg döglődik.

#1714 február 03, 2022, 13:53:30, vmlinuz
@Sound hasonló helyzetben vagyok én is. Asszonynál gyorsteszt kijött pozitivra 3 nappal ezelőtt (otthoni teszt), tünetei jóformán alig vannak, kevés orrfolyás, meg az elején picit kapart a torka, ez 1 nap alatt elmúlt. Elment hivatalos gyorstesztre, hogy kerüljön nyilvántartásba. Gyereknél gyorsteszt negativ, PCR negativ. Nálam gyorsteszt negativ (eddig 4-et csináltam), ma elmentem PCR-re, mert kellene a pozitiv eredmény nekem is, mivel semmi értelmét nem látom a 3ik oltásnak amig az Omikron terjed. Nekem abszolút semmi tünetem nincs. Kétszer vagyunk oltva (gyerek oltatlan), és októberben voltunk deltások (3 hónapja), az azért nem ilyen volt.

Köpős teszt helyett inkább orrost vegyél, azok azért érzékenyebbnek tűntek tapasztalataim alapján.

Pont ezen a 3. oltáson gondolkodtam magam is...
én nem veszem/vehetem most fel mert ráfaragok nagyon!!!
Magam szeptemberben lettem oltva, a 6 hónap ugye most február, és a csajomnál van ez az omikron, aki októberben lett oltva.
Most a köpős nekem az első negatív, a bajom, hogy minden nap csináljam mikor dolgozni megyek??
Szerintem hagyom a francba..-ha tünetem lesz megyek PCR-ra, addig meg leszarom, legalább én mozoghatok a családban.
csajom karanténja jövő hétfő-szerda lejár, ha elkapom, akkor én megyek majd a gyerekekkel karanténba/táppénzre...

Milyen érdekes, nálam is pont most a napokban a nőszemély kapta el, munkahelyén ami egészségügyi jellegű, mentőállomás irodai részleg, rögtön tesztelték is. A csík olyan gyorsan megjelent, hogy mondták a csúcson van épp nála a betegség lefolyása. Egy mentős főápoló mondta neki, hogy az omikron egy jobb mutáns fajta a saját tapasztalatai alapján (rengeteg esetet lát el), mindenből ad ugyan rosszat, köhögés, torokfájdalom, gyengeség, de egyik területen sem jelentkezik erősen. Összességében persze rossz, de oltás mellett, ezt szimpla vitamin bevitellel át lehet vészelni egy fiatal szervezetnek. Aztán elküldtük a legidegesítőbb rokonhoz a nőszemélyt, önakaratából fakadó elszeparálásra, hogy vigyázzanak rá, én meg a kisráccal itthon hesszelek ;D Csak elkapja az anyós is, meglátjuk. Ima, ujjak csuriba, minden van (csak viccelek lehet).

Feleségemnek három oltása volt, két kínai, meg egy pfizer. Azt mondják az ápolók a kínaira, hogy tapasztalat alapján nem sok védelmet nyújt, a pfizer igen, de mivel nagy dózisban volt körülette a vírus, végül legyőzte. Van olyan mentős, aki ötször esett át a betegségen.

#1717 február 05, 2022, 14:04:52, vmlinuz
Update: elmentem PCR tesztre, az kijött pozitivra. Továbbra sincs tünetem, de legalább 6 hónapig van megint green passem. Karantén nálunk oltottaknak csak 5 nap, az nem vészes.

Nálunk csajom simán túl van rajt!
Fiamnak 11 éves tegnap este óta tünetei vannak-hétfőn tesztelik.
A lényeg  így: 3 oltatlan gyerek karanténban...legkissebb 6 éves. "Anya két napja tünetmentes vasárnap 24:00 szabadul...én még tartom magam.

Dániában már nincs szükség a koronavírus-gyorstesztekre sem

Dániában bezárnak a koronavírussal kapcsolatos gyorstesztcentrumok legkésőbb március hatodikáig. A központokban január elején csaknem ötszázezer gyorsteszt fogyott el naponta. A PCR-tesztek a későbbiekben is elérhetőek lesznek, írta a [email protected].

A skandináv államban február elsején közölte a kormány: a koronavírus-járványt már nem tartják veszélyesnek a társadalomra nézve. Csaknem az összes járványügyi korlátozást eltörölték Dániában.

A védettségi igazolvánnyal nem rendelkezők számára is megnyitották az éttermek, kávézók, éjszakai klubok belső helyiségeit is. Az egészségügyben ugyanakkor érvényben maradtak a higiéniai intézkedések.

Forrás: https://index.hu/kulfold/2022/02/05/koronavirus-a-vilagban-az-index-hetvegi-hirosszefoglaloja-percrol-percre-covid-19-oltas-vakcina-omikron-varians/daniaban-mar-nincs-szukseg-a-koronavirus-gyorstesztekre-sem/

Idézetet írta: TiB Dátum február 06, 2022, 08:14:21Dániában már nincs szükség a koronavírus-gyorstesztekre sem

Dániában bezárnak a koronavírussal kapcsolatos gyorstesztcentrumok legkésőbb március hatodikáig. A központokban január elején csaknem ötszázezer gyorsteszt fogyott el naponta. A PCR-tesztek a későbbiekben is elérhetőek lesznek, írta a [email protected].

A skandináv államban február elsején közölte a kormány: a koronavírus-járványt már nem tartják veszélyesnek a társadalomra nézve. Csaknem az összes járványügyi korlátozást eltörölték Dániában.

A védettségi igazolvánnyal nem rendelkezők számára is megnyitották az éttermek, kávézók, éjszakai klubok belső helyiségeit is. Az egészségügyben ugyanakkor érvényben maradtak a higiéniai intézkedések.

Forrás: https://index.hu/kulfold/2022/02/05/koronavirus-a-vilagban-az-index-hetvegi-hirosszefoglaloja-percrol-percre-covid-19-oltas-vakcina-omikron-varians/daniaban-mar-nincs-szukseg-a-koronavirus-gyorstesztekre-sem/

Helyes.

Feleségem már nem covidos, de köhög, posztcovidnak mondják és nem adnak rá köhögéscsillapítót. Mi a fasz? De komolyan. Nekem meg egészen szélsőséges hülyeségek jönnek ;D Az előbb például 10 percig könnyeztem, pedig nem láttam Olgát meztelenül élőben vagy ilyesmi, tegnap a memóriámmal volt valami, nem találtam a kocsim. Kisgyerek mutatta, hogy az ott apa, az ott, mondom dehogy, az nem a miénk és hát baszki két kör a parkolóban és az volt :pimp: Ha ez is a covid, akkor baszhatjuk ;D

Ó itt Olga, feleségem megengedte, ha nyerek a lottón megvehetem itthonra.


TIB

Nàlunk a gyerekeknek való
LUFT BALZSAM!!!
Teljesen elvàgja a köhögèst. Ádámcsutka alatti gödörbe, mellkasra, hátra kenve! 1-2 nap s megszűnt, mindig, mindenkinek a családban!!!
A DooTerra Air olajkeveréke ugyanez a hatás!

Köszi Sound, ma ki is próbáljuk!

Remélem bejön Nektek is!
Amikor a köhögő roham van akkor kenjétek(akkor is, ha nehéz a légzés).

Üdv
br