Csak egy kis politika...

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


Nem ismeri senki ezt a sztorit? Nagyon sok cikk volt róla, de már nem tudom, hol olvastam régebben.

Ti mit szóltok ehhez az elképesztő, példátlan, pofátlan mindenre kiterjedő drágulásra, de elsősorban az élelmiszerárakra?
Nyilván olyan véleményre vagyok kíváncsi, aki nem a szüleinél él vagy nem ők tartják el, támogatják.

Idézetet írta: lazanyja Dátum január 07, 2023, 23:28:07Nem ismeri senki ezt a sztorit? Nagyon sok cikk volt róla, de már nem tudom, hol olvastam régebben.

Ti mit szóltok ehhez az elképesztő, példátlan, pofátlan mindenre kiterjedő drágulásra, de elsősorban az élelmiszerárakra?
Nyilván olyan véleményre vagyok kíváncsi, aki nem a szüleinél él vagy nem ők tartják el, támogatják.


Na, ez meglepett. Itt mindenki a szüleivel él vagy ők tartják el?  :D

"Csak" több 10 ezer diákot érint az, hogy volt Erasmus, nincs Erasmus.
Természetesen az a lényeg, hogy Magyarország előre megy, nem hátra!
 :beerchug:  :beerchug:  :beerchug:

https://www.portfolio.hu/global/20230110/10-11-fok-van-egy-szombathelyi-iskolaban-kabatban-es-sapkaban-tanulnak-a-gyerekek-589612

Kinek mit intézett a "kormánya"...

Szegény gyerekek. Aki járt már fűtetlen helyiségben, az tudja, hogy ott a 16 fok is sokkal hidegebbnek tűnik, nemhogy 10 fok!!! B@ssza meg a dagadt náci vezér!
Magyarország előre megy, nem hátra!
AKAROM MONDANI, MAGYARORSZÁG KURVÁRA HÁTRAFELÉ SZÁGULD, ROHADTUL NEM ELŐRE!

https://qubit.hu/2023/01/10/mintha-atombombat-dobtak-volna-a-hazai-felsooktatasra

Aooát a dagadt náci vezérre kéne dobni. Ha már úgyis teleszórta bombákkal az országot, hogy minden gyermek, kisgyermek is jól lássa. Ezt mégis hogy lehet pozitívan értelmezni?!?!?

https://444.hu/2023/01/11/valerij-geraszimov-az-ukrajnai-orosz-invazio-uj-parancsnoka

Kizárólag a fejére koncentráljatok.  :D  Senkinek se szeretnék ezzel álmatlan éjszakát okozni ezzel, de ez kegyetlen egy kinézet még a ruszkiknál is.  ;D

https://444.hu/2023/01/11/eltoroltek-a-kozponti-elozetes-ponthatarokat-az-egyetemi-felveteliknel


ÖÖÖÖÖÖ...?!?!?!?!?!?!?!?!??!?!
Mi van?? Ez komoly? Tényleg? Ilyet is lehet? Ekkora a gáz?
Akit tavaly nem vettek fel, mert csupán 390 pontja lett a min. 400-hoz képest és ezért másik egyetemre ment...

Komolytalan itt már minden sajnos.

A Telex leközölte ezt a hírt:
https://telex.hu/zacc/2023/01/15/sar-vs-rohamrendorok-1-0

Itt a videó belőle, ami amúgy tényleg humoros, meg van annak valami "finomsága" is, hogy mennek elsöpörni az aktivistákat a felfegyverkezett rohamrendőrök, de épp a természet állítja meg őket.  ;D  ;D  Elképzelem, ahogyan odafentről nézik az egészet, hogy ennél több jelet már nem tudunk küldeni.  ;D


https://24.hu/belfold/2023/01/15/budai-lorant-jaszbereny-polgarmester-valasztas/

A szavazatok kétharmadával győzött az ellenzéki jelölt a jászberényi polgármester-választáson.

Valami elkezdődött vagy itt élből ennyire utálják a diktátorékat???
Valakinek van ehhez releváns válasza?

#1524 január 15, 2023, 23:49:28, Pozzato
Idézetet írta: lazanyja Dátum január 15, 2023, 23:28:00https://24.hu/belfold/2023/01/15/budai-lorant-jaszbereny-polgarmester-valasztas/

A szavazatok kétharmadával győzött az ellenzéki jelölt a jászberényi polgármester-választáson.

Valami elkezdődött vagy itt élből ennyire utálják a diktátorékat???
Valakinek van ehhez releváns válasza?

A titok nyitja, hogy a Fidesz kétharmadot rendre összehozó Gyurcsány és a pártja nem volt jelen Jászberényben. A civilek meg annyira lelkesen mentek előre, annyira "építeni" akarnak valamit, hogy esélye sem volt a Fidesznek. Igazából ezt nem az ellenzék hozta össze, hanem szimplán az emberek.

Ez azonban nem jelenti azt, hogy lenne változás, sőt, csak romlás van. A DK ugyanis bekebelezi a többi kis pártot, aminek hatására 2026-ra kvázi egyedüli kihívói lesznek a Fidesznek. Ez tökéletesen megfelel Orbánéknak (valószínűleg ez is volt a terv), ugyanis így 70-75%-kal is nyerhetnek.

Mivel a DK-t nem sikerült teljesen partvonalon kívülre tenni - inkább ők erősödtek meg legjobban az ellenzéki összefogás pártjai közül -, épp emiatt nem fog történni semmi. A DK ugyanis idővel elkezdi majd a falvakat és kisebb városokat is monitorozni, majd ugyanazt csinálják, mint a Fidesz. A civileknek pedig idővel annyi lesz, sajnos...

Ez így egy kifutott eredmény, ami torzítja az összképet, valószínű, hogy emiatt most páran megint elhiszik, hogy a Fidesz mozdítható, pedig a valóság az, hogy nem. Ugyanis hiába szerveződne mondjuk sok kis lokálpatriótával a különböző városokban összefogás, ez nem jelentene országos méretűt.

Érzékeltetve ezt az egészet, mintha mondjuk X városban a Momentum nyerne, Y városban a DK, Z városban pedig a Jobbik. Nem fognának utána össze nagyban, mert nincs kiért (és miért) összefogni. A kis helyi kezdeményezéseknek nincs országos összetartó ereje. Nem hiába nem állt ki senki a pestiek mellett anno, vagy most a debreceniek mellett az akkugyár kapcsán. Megosztott lett az ország, ebből pedig két ember húz hasznot: Orbán és Gyurcsány.

Idézetet írta: lazanyja Dátum január 15, 2023, 23:28:00https://24.hu/belfold/2023/01/15/budai-lorant-jaszbereny-polgarmester-valasztas/

A szavazatok kétharmadával győzött az ellenzéki jelölt a jászberényi polgármester-választáson.

Valami elkezdődött vagy itt élből ennyire utálják a diktátorékat???
Valakinek van ehhez releváns válasza?
Semmi nem kezdődött el.

Idézetet írta: Pozzato Dátum január 15, 2023, 23:46:06A titok nyitja, hogy a Fidesz kétharmadot rendre összehozó Gyurcsány és a pártja nem volt jelen Jászberényben. A civilek meg annyira lelkesen mentek előre, annyira "építeni" akarnak valamit, hogy esélye sem volt a Fidesznek. Igazából ezt nem az ellenzék hozta össze, hanem szimplán az emberek.

Ez azonban nem jelenti azt, hogy lenne változás, sőt, csak romlás van. A DK ugyanis bekebelezi a többi kis pártot, aminek hatására 2026-ra kvázi egyedüli kihívói lesznek a Fidesznek. Ez tökéletesen megfelel Orbánéknak (valószínűleg ez is volt a terv), ugyanis így 70-75%-kal is nyerhetnek.

Mivel a DK-t nem sikerült teljesen partvonalon kívülre tenni - inkább ők erősödtek meg legjobban az ellenzéki összefogás pártjai közül -, épp emiatt nem fog történni semmi. A DK ugyanis idővel elkezdi majd a falvakat és kisebb városokat is monitorozni, majd ugyanazt csinálják, mint a Fidesz. A civileknek pedig idővel annyi lesz, sajnos...

Ez így egy kifutott eredmény, ami torzítja az összképet, valószínű, hogy emiatt most páran megint elhiszik, hogy a Fidesz mozdítható, pedig a valóság az, hogy nem. Ugyanis hiába szerveződne mondjuk sok kis lokálpatriótával a különböző városokban összefogás, ez nem jelentene országos méretűt.

Érzékeltetve ezt az egészet, mintha mondjuk X városban a Momentum nyerne, Y városban a DK, Z városban pedig a Jobbik. Nem fognának utána össze nagyban, mert nincs kiért (és miért) összefogni. A kis helyi kezdeményezéseknek nincs országos összetartó ereje. Nem hiába nem állt ki senki a pestiek mellett anno, vagy most a debreceniek mellett az akkugyár kapcsán. Megosztott lett az ország, ebből pedig két ember húz hasznot: Orbán és Gyurcsány.

Szörnyű ezt olvasni még úgy is, hogy tudom, ez a valóság.
Az optimista ember örül, ha ilyet cikket lát, aztán szembejön a valóság...

Drasztikusabb dolgoknak kellene itt történnie, de tudom, azt meg a tekkel veretné le.

Továbbra is úgy gondolom, ha az egészségügyben és az oktatás, nevelésben dolgozók összessége letenné a lantot minimum 3 hétre + további határozatlan időre, elmozdíthatóak lennének a diktatúra ellenére drasztikus eszközök nélkül.

A földgáz kedvezményes tarifája évi 1729 köbméter fogyasztás alatt "rezsicsökkentett" áron mindenkinek 102 forint/m3, afölött 747 Ft/m3. A holland gáztőzsdén jegyzett 58,85 EUR/MWh nagyjából 244-247 Ft/m3 árnak felel meg.

Úgy tűnik, hogy gazdagok a magyar emberek, hiszen ők nem foglalkoznak olyasmivel, hogy a földgáz kedvezményes tarifája feletti fogyasztásnál köbméterenként 500 forinttal fizetnek többet: 247 forint helyett 747 forintot fizetnek a Magyarországon lakó emberek.

Tényleg gazdagok.

Idézetet írta: csabax Dátum január 16, 2023, 15:07:32A földgáz kedvezményes tarifája évi 1729 köbméter fogyasztás alatt "rezsicsökkentett" áron mindenkinek 102 forint/m3, afölött 747 Ft/m3. A holland gáztőzsdén jegyzett 58,85 EUR/MWh nagyjából 244-247 Ft/m3 árnak felel meg.

Úgy tűnik, hogy gazdagok a magyar emberek, hiszen ők nem foglalkoznak olyasmivel, hogy a földgáz kedvezményes tarifája feletti fogyasztásnál köbméterenként 500 forinttal fizetnek többet: 247 forint helyett 747 forintot fizetnek a Magyarországon lakó emberek.

Tényleg gazdagok.


Ez pont az a dolog ami jelenleg engem a legjobban zavar és a számítás is korrekt, legalábbis amikor előkerült ez a téma hírként talán 2-3 hete, akkor hasonló árfolyamra jött ki. Ezután jutottam arra a következtetésre, hogy akkor miért nem lehet a gázárat heti lebontásban átlagolni és a 4 heti átlag alapján kihozni egy havi átlagárat, amit köbméterre vetítve kihoznának túlfogyasztott értéknek. Konkrétan csak egy újabb rendeletet kéne kihozni, netán még annyit se. Olyanról itthon nem is lehet álmodni hogy valami fair legyen.

Az akinek nincs 3 gyereke (vagy ha van is, de nem mindegyik 18 év alatti), azok a családok/háztartások konkrétan semmibe vannak véve. Őszintén a nyugdíjrendszertől kezdve az egészségügyön át, a köztévétől az egyházig, az óvodától az egyetemekig, de ugyan úgy említhetném a GDP/fő-re vetített átlag mediánbér közti EU-s szintet. Nem elég hogy globális recesszió van, a magyar kormány abban a szerepben tetszeleg mint az a diák aki már több napja sejthette hogy felelni fog, mégsem készült fel, de még felelés alatt sem magában keresi a hibát, hanem még ő szól be a tanárnak, hogy miért őt felelteti. Nem is csoda ha sorra kapja a figyelmeztetőket. A gond csak az, hogy miatta az egész osztály szívja a fogát (jobb példa nem jutott eszembe, de a példában az "osztály" takarhatja az átlag magyar embereket, ahogy az EU-s tagországokat is). A lengyel-magyar kapcsolat is eléggé közömbössé vált.

Tényleg hihetetlen, múltkor néztem a Telex-es videót a finn oktatási rendszerről, ami után egyszerűen nem bírtam megállni hogy valamilyen formában ne hasonlítsam össze a két ország közti különbséget, most bemásolom hogy a videó alá mit számoltam hozzászólásban:
*Illetve kis korrigálás, a magyar esetben az átlag 280.000Ft körül mozoghat, ami a videóban elhangzott 600€/hónap helyett inkább 700€/hónap.

"Csináltam egy összehasonlítást a finn tanári átlagkereset és a magyar átlagkereset között.
Kiindulási pontként a két ország GDP/fő értékét vettem €-ban, ez Finnország esetében 51.229€/fő, míg Magyarország esetében 17.815€/fő.
Ezt követően kikerestem egy reális finn tanári átlagbért, ami éves szinten nézve 42.800€/tanár fizetésre jött ki, ugyanez az érték magyar viszonylatban (a videó alapján) 600x12=7.200€/tanár/év.

Az összehasonlítás:
Finnország: 42.800€/51.229€ = 83,5%
Magyarország: 7.200€/17.815€ = 40,4%

Tehát ezek alapján a magyar tanároknak, legalábbis a magyar átlag tanári bért meg kéne duplázni ahhoz, hogy a GDP/fő alapján utolérje a finnországi fizetést."

Nyilván ez is csak egy becslés, de szerintem korrekten mutatja a különbséget. Nem akartam ennyi időt ezzel foglalkozni, de felháborító és szomorú hová tart ez az ország.

"Anno Matthäus fakadt ki felháborodottan: De hát nekem senki sem szólt, hogy ez egy ilyen ország!
Bazmeg nekünk ki szólt?" (Bödöcs)  :redchug: