Tomka Sf.org-on eltöltött pályafutása...

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#570 augusztus 22, 2016, 11:11:15, Tomka

#571 augusztus 29, 2016, 20:01:30, Tomka
Többen kértétek, hogy az általam megosztott segédletben megoldható, hogy csak kalkulátor és statisztikai munkalap legyen.
Persze, hogy lehet. Ott segítek, ahol tudok.

Csak kalkulátor és statisztikai munkalap:
http://tomka.web.elte.hu/BTOK_1.3v_csak_kalkulator.xlsx

Itt pedig a teljes, segédanyagokkal együtt (amit már megosztottam a hónap közepén):
http://tomka.web.elte.hu/BTOK_1.3v.xlsx

Még mindig igaz az, hogy a statisztikai munkalap csak a kalkulátorba beírt adatokkal fog értékeket mutatni. Amíg az üres, zéróosztók lesznek kiírva.

Tomka


Úgy érzem ez szépen sikerült. :)

Aris Limassol - Karmiotissa Polemidion 1-1
Esbjerg fB - Odense BK 3-2
Parnu Linnameeskond - JK Sillamae Kalev 2-5
FC KTP - JJK Jyväskylä 5-0
Valencia CF - UD Las Palmas 2-4
Malmö FF - Jönköpings Södra 4-1
IF Elfsborg   - GIF Sundsvall 4-0


Ha egységnyi téttel tettük meg az over 2.5-t. Akkor 2.87 egység lett a nyereség. :)


Idézetet írta: Tomka Dátum augusztus 22, 2016, 11:02:49
Sziasztok!

Volt/Van egy kis szabadidőm így gyűjtöttem ki mérkőzéseket, amelyekre érdemes lesz figyelni a mai napon. Ha este gép közelben leszek akkor majd lehet élőzök én is.

Ciprus Div1.: 18:00
Aris Limassol - Karmiotissa Polemidion
(Most indul a Ciprusi liga, így ebben a szezonban még nem mutatkoztak be a csapatok, de nagy változások nem voltak. Kiemelt bizonytalansággal, de érdemes követni a mérkőzést.)

Dán Superligaen: 19:00
Esbjerg fB   - Odense BK
(Az első mérkőzések nem voltak a legerősebbek, de Esbjerg csapatának elég rossz a védekezése.)

Észt Meistriliiga: 18:00
Parnu Linnameeskond - JK Sillamae Kalev

Finn Ykkonen: 17:30
FC KTP - JJK Jyväskylä
(A hazai csapat egy kevésbé jól védekező csapat, akik képesek nagyon kinyílni, így gólt is szerezni, de ugyan úgy elég sokat kapni is. Ez számunkra nagyon jó. Streamen figyelve, ha a hazaiak nagyon nyíltan játszanak, akkor kétségem sincs, hogy overes mérkőzés lesz. Míg a vendégek pedig küzdeni fognak, hogy az éllovasokat utolérjek, hiszen mindösszesen 1 pont a lemaradásuk.)

Spanyol premier: 22:00
Valencia CF - UD Las Palmas
(E két csapat is most játssza az idei első bajnoki játékát, ami kétségeket ébreszthet bennünk. Statisztikailag jó a mérkőzés, mégis inkább számomra ez inkább egy megérzés.)

Svéd Allsvenskan: 19:00
Malmö FF - Jönköpings Södra
(Malmö mostanság eléggé gyengélkedik overek szempontjából, ideje lenne ennek a folyamatnak megszakadni. Erre egy remek alkalom lenne egy a tabella második felében álló csapattal szemben, egy gólokban gazdag mérkőzésen megtörténnie. Ha a mérkőzésen mutatott tempó jó lesz, akkor overre ajánlom.)

IF Elfsborg   - GIF Sundsvall
(Két abszolút adok-kapok csapat fog egymással játszani, akár az első félidőben is lehetnek gólok.)

Remélem hasznos lesz.
Tomka

#574 augusztus 23, 2016, 17:37:30, Tomka
Live:

Nő selejtező:
Felett 0.5   Zhilstroy Kharkov - nők v Rigas FS - nők (1. félidő gólok)   23/08/2016   Egyik sem   1.72

Idézetet írta: Tomka Dátum augusztus 23, 2016, 17:33:03
Live:

Nő selejtező:
Felett 0.5   Zhilstroy Kharkov - nők v Rigas FS - nők (1. félidő gólok)   23/08/2016   Egyik sem   1.72

Ehhez nagyon kellett az, hogy büntetőt rontsanak és utána megtudjam játszani.

Egy remek írás egy másik fórumról. Érdemes szerintem "megosztani", hogy minél több ember olvassa.  ;)

Idézetet írta: Pozzato Dátum augusztus 23, 2016, 15:17:40
Szerintem nem probléma, hogy túl sok a buta ember ebben a szakágban, mert különben a fogadóirodák és a nyereséges játékosok kiből profitálnának? Kicsit olyan ez, mint a póker.

Ahogyan az élet más területein, úgy a sportfogadásban is azok lesznek sikeresek, akik beletesznek nem kevés munkát. Mert akkor ne várjunk szerencsét, ha csak kéregetjük a tippeket, vaktában lövöldözünk, vagy elolvasunk egy elemzést. Ahhoz, hogy valaki sikeres legyen, komoly bankroll management kell (ez elengedhetetlen, különben hiába van 55%-os tipparányod 2.00-ás oddson, soha a büdös életben nem teszel szert hosszabb távú profitra), kiváló mentális képességek (pszichológiát sem árt tudni és jó önismerettel kell), illetve rendelkezned kell jó logikával vagy egy kiváló ötlettel. Ehhez utána kitartás kell és nem kevés türelem, hogy beérjen az elképzelésed.

Sportfogadás alapjában egy nagyon egyszerű dolognak néz ki, mégis az emberek elenyésző százaléka gazdagodik csak meg belőle, ahogyan a pókerből is. Ez egyrészt a lustaságnak is köszönhető.

Régebben én sem tulajdonítottam például nagy figyelmet a mentális képzésnek, de mára rájöttem, hogy ez elengedhetetlen a sikerhez. El kell tudni viselni a vereséget is, ha nem jön be egy tipp utána nem kell még 5-10 eseményre gyorsan rárakni a pénzt, mert csak bukni fogsz. Ha felállítottál egy saját szabályrendszert (ez elengedhetetlen a sikerhez), akkor ahhoz tartani kell magad. Mert bizony, ha komolyan veszed a sportfogadást és minimális pénzt is ki akarsz belőle csikarni, az bizony nem csak örömmel jár majd.

Mivel alapjában véve az emberek többsége türelmetlen (pláne ebben a rohanó világban), gyorsan akar bankrollt építeni (sokszor abszolút reménytelen kombikkal), ezért a játékosok hatalmas többsége veszteséges lesz.

Idézetet írta: Tomka Dátum augusztus 22, 2016, 13:21:08
Többen kértétek, hogy az általam megosztott segédletben megoldható, hogy csak kalkulátor és statisztikai munkalap legyen.
Persze, hogy lehet. Ott segítek, ahol tudok.

Csak kalkulátor és statisztikai munkalap:
http://tomka.web.elte.hu/BTOK_1.2v_csak_kalkulator.xlsx

Itt pedig a teljes, segédanyagokkal együtt (amit már megosztottam a hónap közepén):
http://tomka.web.elte.hu/BTOK_1.2v.xlsx

Még mindig igaz az, hogy a statisztikai munkalap csak a kalkulátorba beírt adatokkal fog értékeket mutatni. Amíg az üres, zéróosztók lesznek kiírva.

Tomka

Módosítottam a linkeket, mert egyes fájlmegosztók törlik az excel, mások pedig veszélyesnek találják a mérete miatt. Van egy kisebb szerverhozzáférésem az elte-n, 2Gb-ig pakolászhatok. Onnan majd ne fogják törölni. :)

#578 augusztus 24, 2016, 18:41:56, Tomka
Live:

Észt:
- Felett 0.5   FC Flora Tallinn II v Tartu FC Santos (1. félidő gólok)   24/08/2016   Egyik sem   1.57

#579 augusztus 24, 2016, 20:14:53, Tomka
Live:

Norvég:
- Felett: 0.5   Kristiansund BK v Kongsvinger (Mérkőzés gólok - további piacok)   24/08/2016   Egyik sem   1.16

Idézetet írta: Tomka Dátum augusztus 24, 2016, 18:14:42
Live:

Észt:
- Felett 0.5   FC Flora Tallinn II v Tartu FC Santos (1. félidő gólok)   24/08/2016   Egyik sem   1.57

Úgyan az volt  mint a Lett meccsen nálam egy órával ezelőtt....600 millio helyzet . Tökéletes stat de gol semmi...

Idézetet írta: kontrafix Dátum augusztus 24, 2016, 18:41:57
Úgyan az volt  mint a Lett meccsen nálam egy órával ezelőtt....600 millio helyzet . Tökéletes stat de gol semmi...

Csak itt a szívás, hogy a 49. percben már lőnek is.  :-\

#582 augusztus 26, 2016, 07:34:13, Tomka
Sziasztok!

Mára pár mérkőzés, a selejtezők nélkül:

Norvég:
- Sandefjord v Raufoss

Dán:
- Vejle v AB Copenhagen

Finn:
- FC Lahti Academy v FC Vaajakoski

Mivel a single tippeket tartom előnyben, ezeket is single-ként megjátszva over 2.5-en nem sokat nyerve, de 0.2 egységgel lehetett zárni.

Idézetet írta: Tomka Dátum augusztus 25, 2016, 12:36:31
Sziasztok!

Mára pár mérkőzés, a selejtezők nélkül:

Norvég:
- Sandefjord v Raufoss

Dán:
- Vejle v AB Copenhagen

Finn:
- FC Lahti Academy v FC Vaajakoski

Sziasztok!

A hétvégén nem aktivizáltam magam, de a kalkulátorommal foglalkoztam illetve az észrevételekkel is. Voltak kisebb nagyobb rendszerbéli illetve beállításbéli problémák, amiket megcsináltam. Egyszerűsítés illetve gyorsabb elérési utakat javítgattam továbbá nem lényegesen, de talán az excel kicsit gyorsabban számol eredményeket. Ez persze szemmel nem érzékelhető, ezek csak tized másodpercek.
Ami nagyobb hiba volt, hogy tizedes pontot használtatok, ekkor dátum formátumot állított be automatikusan az excel és rosszul számolt. Mivel módosítani cellákat nem tudtok így ezt a hibát is eszközöltem, hogy mindig szám formátum maradjon, de csak akkor számol jól a kalkulátor, ha tizedes VESSZŐT használtok. Ezt legutóbb elfejetettem kérni, hogy így használjátok.

Itt a javított excel 1.3-as verzió számmal:
http://tomka.web.elte.hu/BTOK_1.3v.xlsx

Csak kalkulátor:
http://tomka.web.elte.hu/BTOK_1.3v_csak_kalkulator.xlsx

Hajrá Overek!
Tomka