VBGuru 2010

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: szumos Dátum június 07, 2010, 21:41:12
Igen, én is támogatom a minimum emelését, hogy ne legyen olyan egyszerű taktikázni!

Szóval, akkor az eddigi változások, amiket végre kell hajtanom:

Csoportküzdelmeknél:

- max. 100-as tétegység
- 24 előzetest lehet írni maximum
- minimum 10 előzetes

Egyéb javaslatok a csoportküzdelmekre? Az indoklás hossza megfelel? Gery már javasolta a 800-at.

Idézetet írta: szumos Dátum június 07, 2010, 21:48:53
Még eszembe jutott két dolog! Az egyik, hogy a hatos pontot vagy töröld, vagy egészítsd ki mert így félreérthető! Hisz az elődöntőknél és utána lehet egy mérkőzésre két elemzést írni!

"6. Egy mérkőzésre csak egy előzetest lehet megadni felhasználónként"


A másik, hogy nem rendelkezel arról lehet-e ugyanarra a kimenetelre több elemzést is leadni? Tehát ha valaki, példul TiB Argentín győzelmet jósol, akkor én is írhatok e ugyanerre a kimenetelre??? Természetesen a kérdésem minden típusra vonatkozik, nem csak a háromesélyes tippekre...  ;)

Csoportmérkőzések 1-2. fordulójában lehet azonos kimenetelre előzetest írni, utolsó fordulóban viszont már nem.

Ebben a játékban karaktereket számolunk, s nem betűket. A fölösleges karakterek törölve lesznek, s nem számítanak bele az indoklásba. Nem lenne jobb a 800 karakter?

Tőlem emelhetünk a karakterszámon is! Főleg így, hogy nem betűt, hanem karaktert nézel. Szerintem akinek konkrét elképzelése van egy kimenetelről, s az nem csupán megérzés, annak nem gond a 800 karakter se...

A karakterszámolás csak azért van, mert irás közben ezt lehet jól számolni "élőben". Tehát látod irás közben hány karakter irtál. Próbáltam a betűs megoldást, de az nem megy élő módban helyesen magyar karakterekre :-\ sajnos a JavaScript ebből a szempontból egy fos

Csak azért javasoltam a guruban jól bevált 800 karaktert, mivel abban lenne 150 írásjel és szóköz és akkor lenne 650 betű, ami nem egy nagy teljesítmény, főleg, hogy csökkent a max egységszám :)

Én betennék egy olyan korlátozást, hogy azonos csopotron belül nem lehet ugyanazon tippet megjátszani! Ezzel ki lehetne lőni a túlzott taktikázást!

Idézetet írta: Latzka Dátum június 07, 2010, 21:13:13
15/100 :), de a 24 is jó.

Latzka-val értek egyet. 15/100, de a 48 az nagyon sok, meg a 300 egység is. Ezeket véleményem szerint is csökkenteni kellene.

Idézetet írta: Szigo Dátum június 08, 2010, 00:43:22
Én betennék egy olyan korlátozást, hogy azonos csopotron belül nem lehet ugyanazon tippet megjátszani! Ezzel ki lehetne lőni a túlzott taktikázást!

:ok:


Véleményem nekem is:
15/100, de a 24 is jó.
azonos csopotron belül nem lehet ugyanazon tippet megjátszani.

és még mindig csacsi1899... ;)

Annyi csavart esetleg beletennék, hogy mindenkinek a csoportmeccsek alatt minimum 3 (de ez a szám változtatható) elemzést kellene arról a csoportról írnia, amelyikbe került. Ez azt segíthetné elő, hogy több mérkőzésről szülessen elemzés, ne a slágermeccsek legyenek agyon elemezve.
Ez szvsz. fórumérdek, mert nekem sem szimpi a saját csoportom (Hollandia, Dánia, Kamerun, Japán), de közös célunk, hogy minél több meccsről legyen itt írás.

Vélemények?

Idézetet írta: Latzka Dátum június 08, 2010, 10:25:24
Annyi csavart esetleg beletennék, hogy mindenkinek a csoportmeccsek alatt minimum 3 (de ez a szám változtatható) elemzést kellene arról a csoportról írnia, amelyikbe került. Ez azt segíthetné elő, hogy több mérkőzésről szülessen elemzés, ne a slágermeccsek legyenek agyon elemezve.
Ez szvsz. fórumérdek, mert nekem sem szimpi a saját csoportom (Hollandia, Dánia, Kamerun, Japán), de közös célunk, hogy minél több meccsről legyen itt írás.

Vélemények?

Én benne lennék, csak a végén kezdődnének a bajok, amikor már megy a számolgatás és a taktikázás, főleg az F, G, H csoportokban. Szóval emellett mindenképp tiltani kéne az azonos kimenetelt az utolsó körben egy csoporton belül.

Alatt/Fölött tippbe lehet írni csak az egyik csapat góljainak a számát?
pl: gamebookers
Home Team Total Goals
South Korea v Greece [Home Team Total Goals] 1,5 goal under: 1,25 over: 3,5
Természetesen az 1,6 oddsot betartva, itt példánál overbe.



Idézetet írta: gati78 Dátum június 08, 2010, 12:57:46
Alatt/Fölött tippbe lehet írni csak az egyik csapat góljainak a számát?
pl: gamebookers
Home Team Total Goals
South Korea v Greece [Home Team Total Goals] 1,5 goal under: 1,25 over: 3,5
Természetesen az 1,6 oddsot betartva, itt példánál overbe.


Eddig nem lehetett, de preferálnám ezt a lehetőséget én is, tobeten böngésztem az ajánlatokat, van pár elég jó :)

Idézetet írta: Latzka Dátum június 08, 2010, 10:25:24
Annyi csavart esetleg beletennék, hogy mindenkinek a csoportmeccsek alatt minimum 3 (de ez a szám változtatható) elemzést kellene arról a csoportról írnia, amelyikbe került. Ez azt segíthetné elő, hogy több mérkőzésről szülessen elemzés, ne a slágermeccsek legyenek agyon elemezve.
Ez szvsz. fórumérdek, mert nekem sem szimpi a saját csoportom (Hollandia, Dánia, Kamerun, Japán), de közös célunk, hogy minél több meccsről legyen itt írás.

Vélemények?
Támogatom! Én is gondoltam valami ilyesmire...., a 3 csoporton belüli elemzés is megfelelő!
Talán színesebb lenne a játék is!

Idézetet írta: gati78 Dátum június 08, 2010, 12:57:46
Alatt/Fölött tippbe lehet írni csak az egyik csapat góljainak a számát?
pl: gamebookers
Home Team Total Goals
South Korea v Greece [Home Team Total Goals] 1,5 goal under: 1,25 over: 3,5
Természetesen az 1,6 oddsot betartva, itt példánál overbe.

Ha már úgyis szerepel az "alap" u/o akkor még ez is belefér szerintem a fogadási körbe...
Támogatom... :cya: