Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában


Idézetet írta: lovasz123 Dátum január 03, 2013, 14:47:05
elég vicces ez az ellenséges hangulat miközben fogalmatok nincs miről van szó. csak vaktában lövöldöztök. akinek ekkora tőkéje van, nyilván többször is meggondolja mibe fekteti és ahhoz valamit fel is kell mutatni. semmi értelme nincs itt kamu szöveggel előjönnöm. ráadásul ahogy írtam, senki pénzét nem veszem el.

viszont egyikőtök sem vette a fáradtságot, hogy esetleg privátban kérjen egy felvilágosítást, ahol a kérdéseitekre választ kapnátok. szóval elég röhejes ez az egész, hogy "kamu" és "nyilvánvaló".

Kagawa nem vitatom senki eredményét ezen a fórumon, nem azért vagyok itt, de azt továbbra is fenntartom, bármekkora találati arányod is legyen, azok után amit leírtál (50k-ból 10k tét/fogadásonként) elég "nyilvánvaló", hogy érdekes bankmenedzselést folytathatsz.

ab_aevo kösz az első pozitív hangulató hozzászólást. privátban választ kaphatsz a kérdéseidre és ha nem tetszik "be is kapom"  ;)

Azért mondtam, hogy nem a jó fórumra jöttél, mert akik igen sikeresek fogadásban, pókerben, kereskedésben bármiben, vagy befektetői szellemmel gondolkoznak nem találhatóak meg ezen a fórumon és egy hasonlón sem, szerintem. Én is itt vagyok, sajnos nem rendelkezek amúgy sem tőkével, szóval csak kíváncsiságból érdeklődtem :) Nagyon sok kamugép járt már erre, meg parasztvakító, így az alaphozzáállás az emberek részéről ez, amivel találkoztál.

Idézetet írta: lovasz123 Dátum január 03, 2013, 14:47:05
elég vicces ez az ellenséges hangulat miközben fogalmatok nincs miről van szó. csak vaktában lövöldöztök.

Akkor, miről van szó?

Idézetet írta: nasgur Dátum január 03, 2013, 14:15:29
Ha annyira tuti a dolog vegyél fel hitelt csak nehogy a híd alá kerülj fél év múlva.

Ekkor összegű hitelhez már elég komoly jövedelmet várnak el a bankok (kivéve persze a lakáshitelt). Az pedig nyilván nincs, hiszen ha lenne, nem keresné a kolléga a sportfogadásban rejlő jövedelemszerzést. Ha tévedtem, és mégis van mit a tejbe aprítani, akkor viszont reális megoldás lehet a hitel. Az éves kamata durván annyi, mint a stratégia havi profitja. Nem lehet gond a törlesztés. Ja, és nem poénnak szántam. Vélemény, lovasz123?

Idézetet írta: lovasz123 Dátum január 03, 2013, 14:47:05
elég vicces ez az ellenséges hangulat miközben fogalmatok nincs miről van szó. csak vaktában lövöldöztök. akinek ekkora tőkéje van, nyilván többször is meggondolja mibe fekteti és ahhoz valamit fel is kell mutatni. semmi értelme nincs itt kamu szöveggel előjönnöm. ráadásul ahogy írtam, senki pénzét nem veszem el.

viszont egyikőtök sem vette a fáradtságot, hogy esetleg privátban kérjen egy felvilágosítást, ahol a kérdéseitekre választ kapnátok. szóval elég röhejes ez az egész, hogy "kamu" és "nyilvánvaló".

Kagawa nem vitatom senki eredményét ezen a fórumon, nem azért vagyok itt, de azt továbbra is fenntartom, bármekkora találati arányod is legyen, azok után amit leírtál (50k-ból 10k tét/fogadásonként) elég "nyilvánvaló", hogy érdekes bankmenedzselést folytathatsz.

ab_aevo kösz az első pozitív hangulató hozzászólást. privátban választ kaphatsz a kérdéseidre és ha nem tetszik "be is kapom"  ;)

Én csak azt mondtam hogy rosszul inditottál nagyon! Olyan hogy átlag 3as odds felett 50%os találati aránnyal... Hát hallod nagyon gyanús. Ha ezt tényleg tudod én leszek az első előfizetőd aki venni fog tőled tippeket. Viszont nagyon sokatmondó az a minimális rizikkel, a felhivásod végén. Erről az jut eszembe amikor az egyik haver azt mondta hogy gyerünk rulettozni, ráteszünk a pirosra egy egységet, ha elmegy duplázzuk, meg megint duplázzuk és a végén ugyis plusszban jövünk ki.... Aztán lejött 17fekete zsinórban a gyerek meg azóta is bujkál a kölcsönzői elől.... Ennyi. Szóval ez hogy tuti sistem, meg minimális rizik... ez mese a kisgyerekeknek

Na akkor vegyük át: a kulcsszavak havi 15-20% átlagprofit, minimális rizikó mellett, átlag 3-as odds, 50% találati arány.
Ekkora találati arány mellett minden második tipp után van +1,00 tétegysége a fogadónak (egy alkalommal veszít 1,00 egységet, egy alkalommal nyer +2,00 tétegységet, az egyenleg tehát +1,00).
Mivel a rizikó minimális, ezért tegyük fel, hogy mindennap tesz kettő tippet, amiből egy jön, és ezt a kettő tippet a rizikó minimális volta miatt a BR 10%-val teszi). Ez 100.000 Ft alap BR mellett egy napra pont 10% profit (és ez még sehol nincs az ígért 15-20%-tól!!!).
Tehát az első nap végére van 110.000 Ft-ja. Második nap elején újraszámoljuk az egységtétet, így a BR 10%-a már 11.000 Ft. Ugyanígy egy tipp jön, egy nem... és így tovább.
Az első hónap végére így lesz 1.586.309 Ft BR-je, amivel azt kezd amit akar. A második hónap végére már 25 milla felett a BR, ami legalább az ötszöröse annak, amit igényelt a kolléga befektetők által. A bűvös 5 millió közelébe 43 nap alatt lehet eljutni.
Nos, mindez a lovasz123 által megadott adatok alapján történt számolás, egyedül a 15-20% profitot vettem egy kicsit lejjebb, az átlag odds és találati arány az maradt. Napi kettő tippnél a BR 20%-át kockáztattuk. Én mondjuk ilyen odds mellett már a 40% találat mellett is örülnék és vidáman hátradőlnék, csak azt nézném hogyan hízik a BR.
Mivel az átlagban az is benne van, hogy néha mindkettő tipp talál, néha pedig mindkettő veszít (és mindig újra kell számolni az alaptétet), ezért lehet, hogy 43 nap alatt nem teljesül az 5 milla, de a varianciát is belevéve 90 nap alatt biztos, hogy teljesíthető.

Szóval kedves lovasz123, ha van felesleges 100.000 pénzed, akkor 3 hónap múlva már nem kell befektetőt keresned.
Én mondjuk még mindig kételkedem benne, hogy van ember, aki hosszútávon (mondjuk ezer tipp) képes 3,00 oddsból minden másodikat eltalálni.

Ha esetleg pedig martingale-ről van szó (amit nem hiszek, mert azt írtad, hogy minimális a rizikó), akkor fordulj bizalommal a módszer feltétlen hívéhez gonczihez, akit meg lehet találni a netes és még itt is vezet naplót. A naplójában van egy-kettő példa arra is, hogy milyen csúnyán el tud szaladni egy-kettő sorozat, ennek ellenére még mindig hirdeti a módszer egyedüli üdvözítő mivoltát.

GL a fogadásaidhoz!

Idézetet írta: misk@ Dátum január 03, 2013, 15:00:36
Na akkor vegyük át: a kulcsszavak havi 15-20% átlagprofit, minimális rizikó mellett, átlag 3-as odds, 50% találati arány.
Ekkora találati arány mellett minden második tipp után van +1,00 tétegysége a fogadónak (egy alkalommal veszít 1,00 egységet, egy alkalommal nyer +2,00 tétegységet, az egyenleg tehát +1,00).
Mivel a rizikó minimális, ezért tegyük fel, hogy mindennap tesz kettő tippet, amiből egy jön, és ezt a kettő tippet a rizikó minimális volta miatt a BR 10%-val teszi). Ez 100.000 Ft alap BR mellett egy napra pont 10% profit (és ez még sehol nincs az ígért 15-20%-tól!!!).
Tehát az első nap végére van 110.000 Ft-ja. Második nap elején újraszámoljuk az egységtétet, így a BR 10%-a már 11.000 Ft. Ugyanígy egy tipp jön, egy nem... és így tovább.
Az első hónap végére így lesz 1.586.309 Ft BR-je, amivel azt kezd amit akar. A második hónap végére már 25 milla felett a BR, ami legalább az ötszöröse annak, amit igényelt a kolléga befektetők által. A bűvös 5 millió közelébe 43 nap alatt lehet eljutni.
Nos, mindez a lovasz123 által megadott adatok alapján történt számolás, egyedül a 15-20% profitot vettem egy kicsit lejjebb, az átlag odds és találati arány az maradt. Napi kettő tippnél a BR 20%-át kockáztattuk. Én mondjuk ilyen odds mellett már a 40% találat mellett is örülnék és vidáman hátradőlnék, csak azt nézném hogyan hízik a BR.
Mivel az átlagban az is benne van, hogy néha mindkettő tipp talál, néha pedig mindkettő veszít (és mindig újra kell számolni az alaptétet), ezért lehet, hogy 43 nap alatt nem teljesül az 5 milla, de a varianciát is belevéve 90 nap alatt biztos, hogy teljesíthető.

Szóval kedves lovasz123, ha van felesleges 100.000 pénzed, akkor 3 hónap múlva már nem kell befektetőt keresned.
Én mondjuk még mindig kételkedem benne, hogy van ember, aki hosszútávon (mondjuk ezer tipp) képes 3,00 oddsból minden másodikat eltalálni.

Ha esetleg pedig martingale-ről van szó (amit nem hiszek, mert azt írtad, hogy minimális a rizikó), akkor fordulj bizalommal a módszer feltétlen hívéhez gonczihez, akit meg lehet találni a netes és még itt is vezet naplót. A naplójában van egy-kettő példa arra is, hogy milyen csúnyán el tud szaladni egy-kettő sorozat, ennek ellenére még mindig hirdeti a módszer egyedüli üdvözítő mivoltát.

GL a fogadásaidhoz!

Egy normális moneymanagementnél nem kockáztatsz egyszerre 10-20%-ot hanem max 1-2-t de még az sem kevés. És azt sem mondta, hogy minden nap meg tud tenni 2 fogadást lehet egy héten 2-t vagy annyit sem.

Itt arról volt szó, hogy hogyan lehet megteremteni egy alaptőkét, ahhoz, hogy nagyban játsszon. Ha tényleg minimális a rizikó, akkor megteremthető. Egyébként a találati arány és az odds határozza meg a moneymanagementet is. Amíg több szabadidőm volt, és lovira fogadtam, akkor 1% volt az alaptétem kb. 15% találati aránnyal, de ezek között volt 10-17 odds is. Újabban főleg élőben gólos fogadásokat tolok, kb. 50% találattal, 2-5 közötti oddson. Itt a bűvös számok 2,5-5-10. Azaz az alaptét egy egész szám (a BR) 5%-a. Ha a BR-t felvittem a úgy, hogy az már csak a BR 2,5%-a, akkor új alaptétet alkalmazok, ha sikerül leamortizálnom úgy, hogy már csak 10 alaptétnyi BR-m van, akkor visszaveszek az alaptétből (felezem). Eddig még csak felfelé lépkedtem, néha ugyan már közel voltam a visszalépshez is, de olyankor mindig sikerült elkapnom egy jó szériát.  :cya:

Idézetet írta: ab_aevo Dátum január 03, 2013, 15:05:21
Egy normális moneymanagementnél nem kockáztatsz egyszerre 10-20%-ot hanem max 1-2-t de még az sem kevés. És azt sem mondta, hogy minden nap meg tud tenni 2 fogadást lehet egy héten 2-t vagy annyit sem.

10-20%-ot kockáztatni egyetlen tétnél ahol 3-as átlag oddsok vannak??? ez komoly?  ??? 
de legalább nem én vagyok az egyetlen akinek ez szemet szúr.  :)


ab_aevo, olvasási szinten, ha nem is naponta, de figyeltem a fórumot és a martingale rendszert próbálták eladni a legtöbben, vagy éppen az "arbitrage"-al, mint tuti rendszerrel jöttek, ha jól emlékszem. szóval a szkepticizmust megértem, viszont a tudatlanságból eredő ellenségeskedés elég nagy butaság.

benson, ha lenne rá lehetőségem, már megléptem volna a hitelt. sajnos nincs. mint ahogy nem rendelkezem megfelelő kapcsolatokkal sem. 

Kagawa elhiszem, hogy gyanús, de hidd el, van az a sport, ahol ez hozható. viszont havi 10000 forintért biztos nem fogom árulni a tippeket egy csomó embernek, mert az itt a rendszerből adódóan eleve kivitelezhetetlen.


Azért akárhogyis, de 100k ftból pl. szerintem mindenképp kell pár év 100k euróhoz.. és lehet ez nincs meg mindenkinek. A srác amúgy nem egy gönczinek tűnik. persze ez nem jelent semmit, én csak azt mondtam nem kéne egyből lerohanni mindenkit aki ilyesmivel jön elő. Aki ilyesmivel foglalkozik komolyan az általában csak evvel foglalkozik, azaz no munkahely, azaz no hitellehetőség.

100000 Ft-ból havi 15%-os növekedéssel cirka 2 év alatt közel meg is van a 3 millió. Türelem rózsát terem.  ;) Ha minimális a kockázat, akkor megéri ennyit várni. Nem akarok károgni, lovasz123, de befektetőket itt nem fogsz találni, de talán máshol sem. A befektetéshez a tőkén kívül kell azért bizalom is, azt meg nem szerzi meg senki egyhamar, pláne ismeretlenül. A szóba jöhető magyar befektetői kör szerintem messziről kerüli a sportfogadást, tekintve, hogy egyre bizonytalanabb a jogi helyzete. Ha mégis valami nagy pénzű erre felé kacsintgatna, az valószínűbb, hogy az ágazat sötét oldalán akar mozgolódni (bunda). Szerintem.

Idézetet írta: lovasz123 Dátum január 03, 2013, 15:22:26
10-20%-ot kockáztatni egyetlen tétnél ahol 3-as átlag oddsok vannak??? ez komoly?  ??? 
de legalább nem én vagyok az egyetlen akinek ez szemet szúr.  :)


Én nem is kockáztatok ennyit, mert nem akarok villámgyorsan 5 milla tőkét. De ha 3,00 oddsokkal tudnék stabilan 50% találati arányt (ahogy te írod) akkor minden szívfájdalom nélkül megküldeném a BR-m 5-10%-ával. 20% meg szerintem is túlzó 1 tippre, pont ezért írtam 10%-t, napi kettő tipp esetén ez már valóban a BR 20%-a. Ha viszont szerinted túlzó ilyen odds és találati arány mellett a BR 10%-a egy fogadásra, akkor te magad sem bízol igazán a saját tippjeidben.

Egyébként meg lehet csemézni, hogy a Kelly kritérium szerint 3,00 oddsal 50% találati aránnyal mennyi az optimális tétnagyság:

http://rldinvestments.com/Kelly%20Calculator/js/Money%20Management.html

ha jól látom 25%-ot javasol
40% találati aránynál és 3,00 oddsnál már csak 10%-ot

Idézetet írta: benson Dátum január 03, 2013, 15:32:23
100000 Ft-ból havi 15%-os növekedéssel cirka 2 év alatt közel meg is van a 3 millió. Türelem rózsát terem.  ;) Ha minimális a kockázat, akkor megéri ennyit várni. Nem akarok károgni, lovasz123, de befektetőket itt nem fogsz találni, de talán máshol sem. A befektetéshez a tőkén kívül kell azért bizalom is, azt meg nem szerzi meg senki egyhamar, pláne ismeretlenül. A szóba jöhető magyar befektetői kör szerintem messziről kerüli a sportfogadást, tekintve, hogy egyre bizonytalanabb a jogi helyzete. Ha mégis valami nagy pénzű erre felé kacsintgatna, az valószínűbb, hogy az ágazat sötét oldalán akar mozgolódni (bunda). Szerintem.

Ebben teljesen egyetértek, hogy itt nem fog befektetőket találni, csak kapcsolatokon keresztül lehet.

ma van időm fórumozgatni, szóval egy próbát mindenképp megért, mivel mégiscsak sportfogadási rendszerről van szó és tudtommal ez a legnagyobb sportfogadó közösség, de ezen kívül is hasznos lett, hogy kiírtam.

benson ez szép számolás, de ebből levontad már a megélhetési költségeket is? éhenhalni mégsem szeretnék.  :) igen, tudom, hogy elég macerás a jogi helyzet most, szembemennek megint az unióval, ha minden igaz, de erre is van megoldás. ami a bizalmat illeti, sehol nem említettem, hogy nyitok egy számlát és oda kérem a befektető pénzét már holnap. ::) a befektetőnek megvan a lehetősége, hogy a saját nevére nyitott számláját ő maga használja és a megfelelő bankmenedzseléssel együtt lesz a dologból alacsony rizikó. 

misk@ az, hogy valahol van 50%-os találati arányod, még nem jelenti azt, hogy nagyobb (4-5 zsinórban) bukószéria ne jöhetne. sarkalatos példa tudom, mert elektronikus rendszer ellen játszol, de lásd a martingale módszert, ahol elméletben minden szép és jó, a gyakorlatban meg mégis belefutsz egy 10-es szériába (online rulettra gondoltam). 10-20%-os téteknél ez egy öngyilkosság, főleg ha ebből akarsz megélni.

Nincs ember a földön, aki 3.00-ás oddsokból 50%-ot átlagol ;D Persze itt olyanokra gondolok, akik nem tudják előre a jövőt...

Idézetet írta: oakland23 Dátum január 03, 2013, 16:05:33
Nincs ember a földön, aki 3.00-ás oddsokból 50%-ot átlagol ;D Persze itt olyanokra gondolok, akik nem tudják előre a jövőt...

b@sszad meg, akkor én egy rohadt földönkívüli vagyok  ;D egyébként van-volt olyan ember. aki nekem is az ihletet adta ehhez az egészhez.