Betfair lóverseny

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: parczo Dátum augusztus 29, 2011, 13:49:31
Lay the field

A futam előtt az összes lóra lay, 1,7 oddson. Nyilván nem tudjuk egyből eladni, ezért tartjuk függőben az összes ajánlatunkat (keep).
Abban az esetben, ha a futam közben legalább 2 ló oddsa 1,7 alá esik, biztosan pluszban jövünk ki!
Erre azért jó esélyünk lehet, hiszen nagyon ritka az, hogy egy ló rajt-cél győzelmet ér el.

Ennél a stratégiánál érdemes lenne vizsgálni:
- milyen távú futamokon működhet?
- hány induló ló esetén érdemes belevágni?
- mekkora az ideális lay odds, amit beajánlunk?

Kutakodtam tegnap egy kicsit, kifejezetten ezen stratégia működőképességét figyelve.
Megvizsgáltam az elmúlt napok futamait (UK), s ami elsőre szembeötlött, hogy ez a stratégia csak a sprintszámoknál (5f, 6f) lehet "gazdaságos"! Ami egyébként teljesen logikus is - igy utólag átgondolva -, hiszen ha belegondolunk, az atlétikában is sokkal szorosabb és "változatosabb" a verseny 100m-es síkfutásnál, mint 10.000m-en.  ::)

Ezen felbuzdulva kerestem tegnap délután egy sprintversenyt, ahol - az oddsok alapján - kiegyenlítetlenek tűnt a mezőny, szoros verseny volt várható. (1.jpg)
Látható, hogy 4 egységgel lay-eltem, 2 ló oddsa a futam közben 1,80 alá esett, tehát a profit 0,76 egység.  :ok:
Összességében 3,2 egységet kockáztattunk minimum 0,76 egység profitért.

És hogy miért minimum 0,76 egység?

A sikeren felbuzdulva neki álltam keresni még egy futamot (de nem minden áron!!!), s végül találtam is.
Ezen futamon is 4 egységgel lay-eltem, viszont itt 3 ló oddsa is 1,80 alá esett! (2.jpg) (Ez azért nem olyan gyakran fordul elő, szerencsém volt...  :D)
Tehát itt is 3,2 egységet kockáztattunk minimum 0,76 egység profitért, de végül 4,56 egység profittal zártunk!  :great:

#46 augusztus 31, 2011, 11:11:59, Lúzer SC
Idézetet írta: parczo Dátum augusztus 28, 2011, 14:51:45
Akkor én elkezdem az egyikkel...

Heavy-Lays Strategy

A nevéből is kiderül, lay-stratégia, tehát kiválasztani azt a lovat, amely nem fogja megnyerni a futamot.
Az alábbi kritériumoknak kell megfelelnie a kiválasztott lónak:
1. Favorit, vagy 2. favorit (oddsok alapján);
2. Az utolsó futama 60 napnál nem régebben volt;
3. Súlya alapján a 3 legnehezebb ló között szerepel;
4. Az előző futamhoz képest legalább 5 fonttal (pounds, lbs) nehezebb a súlya;
5. Ugyanabban, vagy magasabb osztályú futamon indul.


Helló parczo! itt van valami odds határ vagy mindegy mekkora a szorzó? favorit lehet 1,8 meg 4,5 oddson is. Illetve hányan indulnak egy futamban is fontos lehet szerintem.

Helló Lúzer SC!

Idézetet írta: Lúzer SC Dátum augusztus 31, 2011, 11:07:44
itt van valami odds határ vagy mindegy mekkora a szorzó? favorit lehet 1,8 meg 4,5 oddson is.

Nincs. A futam előtt a két legalacsonyabb oddson lévő lovakat tekinti 1. illetve 2. számú favoritnak.

Idézetet írta: Lúzer SC Dátum augusztus 31, 2011, 11:07:44
Illetve hányan indulnak egy futamban is fontos lehet szerintem.

8-12. Minél több, annál jobb!  ;D

Idézetet írta: prcsaba Dátum augusztus 31, 2011, 07:28:56
Egy lóra feltett összeg, és az odsz arányából lehet e valamilyen követekeztetést levonni?

Alapból nem.

A weight of money-t szokták sokan irányadónak venni az oddsváltozás irányának eldöntéséhez, természetesen teljesen hibásan. A weight of money maximum arra jó, hogy megerősítse az egyéb indikátorokat a trendet illetően. 

Idézetet írta: actworld Dátum augusztus 30, 2011, 18:00:45
Van szerencsére a Betfairen, azon belül a lóversenyen is sok-sok más módja a pénzkeresésnek.

Tudnál esetleg Te is tippeket, módszereket, javaslatokat adni? Szívesen várjuk.

Üdv!

Betfair trader vagyok, elsősorban focira fogadok. Viszont érdekelne a lóverseny is. Biztosan ismeritek a focióból azt a taktiát, amikor a correct score piacon layeltek valamilyen kevésbé valószínű kimenetelt. Ha ésszel csinálja az ember, szép sikereket el lehet érni vele. Arra gondoltam, hogy kipróbálom ezt egy lóversenyen is. Egy kisebb összeggel layeltem egy lovat (mondanom sem kell a világon semmit nem tudok a lóversenyekről) 8-as oddsal. 2 ló is esélyesebb volt nála, az egyik ráadásul nagyon. Sajnos az a ló nyert amelyiket layeltem, úgyhogy nem sok örömöm volt az első lóverseny fogadásomban. Ennek ellenére a módszert nem vetettem el teljesen. Érdeklődnék, hogy van-e itt olyan aki futam előtt layel esélytelenebb lovakat és milyen kritériumok alapján teszi mindezt?

Kifejteném kicsit részletesebben, hogy mire gondolok. A fociban használt taktikámat fogom vázolni és arra szeretnék választ kapni, hogy átültethető-e ez valamilyen formában egy lóversenyre.

X csapat játszik egy focimeccset Y csapattal. Lehet layelni a 0-1 kimenetelt, ha:
- valószínűleg 3, vagy több gól esik a meccsen.
- X csapat a hazai meccseinek a túlnyomó többségén gólt szerez.
- Y csapat az idegenbeli meccseinek a túlnyomó töbsségén gólt kap.
- jó eséllyel az Y csapat nem nyeri meg a meccset.

Ez egy meccs előtti taktika, természetesen inkább élőben layelek, de azt kifejteni hosszú lenne. A lényeg, hogy egy foci correct score piacon mindig tudom, hogy mit és miért csinálok. Ha viszont egy lovat layelnék, fogalmam sem lenne róla, hogy az előreláthatóan egy jó lay, vagy kevésbé. Aki futam előtt layel lovat, vagy lovakat, az hogyan csinálja? Mit néz meg, néz-e statisztikákat, hogyan fogjak bele ebbe?

Érdekes amit játszol, lehet tudni mennyire sikeres a tradelésed?

Sikeresen tradelek, de nem egészen úgy ahogy leírtam. Az csak egy egyszerűsített verzió ami önmagában édeskevés. Elsősorban live-ban fosztogatom a correct score piacokat, csak sajnos hétköznap kevés a meccs, hétvégén meg egymást érik. A BL meccsek is ugyanabban az időben kezdődnek, ami az én stratégiámnak nem nagyon kedvez. Bővíteni szeretném a repertoárt. Ha sikerülne találnom valami lóverseny stratégiát, az sokat lendíthetne. Fociról nem is írok többet, elvégre ez a topic a lóversenyről szól. Lesem minden szavatok:)

reBETli

Ezen a hatalmas weboldalon versenyeztetik a lóverseny tippadó játékosokat valós pénznyereményekért, találsz ingyenes lay tippeket. Ezután kövess egy sikeres tippadót.

http://www.olbg.com/

Még egy fontos oldal, tippadó weboldalakat versenyeztetnek.

http://www.racing-index.com/tipsters/proofed/letsgetlayed.html#

Üdv

Lay the field

A futam előtt az összes lóra lay, 1,7 oddson. Nyilván nem tudjuk egyből eladni, ezért tartjuk függőben az összes ajánlatunkat (keep).
Abban az esetben, ha a futam közben legalább 2 ló oddsa 1,7 alá esik, biztosan pluszban jövünk ki!
Erre azért jó esélyünk lehet, hiszen nagyon ritka az, hogy egy ló rajt-cél győzelmet ér el.

Ennél a stratégiánál érdemes lenne vizsgálni:
- milyen távú futamokon működhet?
- hány induló ló esetén érdemes belevágni?
- mekkora az ideális lay odds, amit beajánlunk?
[/quote]

Betfair trading - lay the field

Ezen az oldalon van erről a témáró egy videó de itt tag minden lovat layel.

Ha csak 2 lóra sikerül a lay fogadást meg kötni azok közül az egyik a győztes, tehát ott vesztünk. Mekkora tétet kell tenni h végül is plusszosak jegyünk?
Milyen beállításnál jelenik meg a "keep" gomb mert én nem találom sehol?

Ez érdekes módszer, akár szerintem működhet is.

Azért ez nem olyan egyszerű, csináltam zsinórban 5 olyan fogadást amikor csak 1 ló érte el 1.7-es határt, az pedig a nyertes volt így az mind bukó volt.
Természetesen minél lejjebb visszük az odds határt annál kevesebbet kell fizetni de ez nem vigasztal tulságosan.
Másnál tapasztalatok, vélemények?

Chessmaster, köszönöm a hasznos információkat, a Racingpost honlapját kb. egy nappal a posztod elolvasása előtt fedeztem fel, de ha mások is azt mondják, hogy hasznos, akkor úgy gondolom jó úton járok, hogy erre az oldalra alapozzam a stratégiám.

Eddig csak a betfair-en fogadtam lóversenyre, de kíváncsiságból megnéztem, hogy a fogadóirodáknál ez hogyan működik. Az az igazság, hogy nem igazán értem ezt a szisztémát. A Willhillnél és a Ladbrokes.com-on is ugyanaz a szituáció:
Az első oszlopban a lovak neve található
A másodikban a price guide, oddsokkal a harmadikban a pool guide, szintén oddsokkal.
A negyedik rublikában a win, az 5. rublikában a place, a 6. rublikában pedig a show.

Kérdéseim vannak ;D
Mi az a price guide?
Mi az a pool guide?
Mit jelent a win, a place és a show?

A win az a győzelem, erre egyedül is rájöttem. De a többit sajnos nem értem.
Ha arra szeretnék fogadni, hogy az általam kiválasztott ló megnyeri a futamot, azt hogyan tehetem meg?

Ha én adhatnék neked egy tanácsot, akkor az az lenne, hogy teljesen felesleges a lóversennyel foglalkoznod, koncentrálj szépen a focira és ott érd el azt a szintet ahonnan érdemes beleugrani a lóverseny világába. Nagyon sok érdekesség van a fociban is, semmi szükség nincs a lóversenyre ahhoz, hogy valaki tisztességes pénzt keressen a Betfairből. Azt nem mondom, hogy ha hosszú távra tervezel nem érdemes ismerkedni kicsit a lóverseny piacokkal, de semmiképp se erre tedd a hangsúlyt, mert egy nagyon amatőr hibába eshetsz bele. A Lay the fieldről már leírtam a véleményemet, a verseny előtti layelésről meg azt gondolom, hogy érthetetlen, miért akarna bárki is ezzel foglalkozni, aki nem ért a lóversenyhez, indulj ki a saját hozzáállásodból a focihoz, majd képzeld el mi történne ha a 10 éves unokaöcsémnek mondanám, hogy akkor layeljen pár correct score-t, de előtte nézze meg a statisztikát - na körülbelül ilyen eredményességre lehet számítani a lóverseny lay-ekkel is.

Idézetet írta: reBETli Dátum október 16, 2011, 23:11:44
Chessmaster, köszönöm a hasznos információkat, a Racingpost honlapját kb. egy nappal a posztod elolvasása előtt fedeztem fel, de ha mások is azt mondják, hogy hasznos, akkor úgy gondolom jó úton járok, hogy erre az oldalra alapozzam a stratégiám.

Eddig csak a betfair-en fogadtam lóversenyre, de kíváncsiságból megnéztem, hogy a fogadóirodáknál ez hogyan működik. Az az igazság, hogy nem igazán értem ezt a szisztémát. A Willhillnél és a Ladbrokes.com-on is ugyanaz a szituáció:
Az első oszlopban a lovak neve található
A másodikban a price guide, oddsokkal a harmadikban a pool guide, szintén oddsokkal.
A negyedik rublikában a win, az 5. rublikában a place, a 6. rublikában pedig a show.

Kérdéseim vannak ;D
Mi az a price guide?
Mi az a pool guide?
Mit jelent a win, a place és a show?

A win az a győzelem, erre egyedül is rájöttem. De a többit sajnos nem értem.
Ha arra szeretnék fogadni, hogy az általam kiválasztott ló megnyeri a futamot, azt hogyan tehetem meg?