Sportfogadók Kocsmája

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


A töménytelen mennyiség között akadt egy pár minőségi reakcióm is.  :beerchug:

Tudtátok, hogy ilyen pocsékul állunk az Oddsportal tippelős részlegén:laugh:  Gyerünk srácok, ezen változtatnunk kell! A hazai ranglistát szemlélve azért láttam innen jónéhány ismerős nick-et, én nemrég pickelgetek és egyelőre 8% feletti a ROI-m.


#498 március 14, 2015, 18:24:02, pitypang1989
Gyongyos:pler eredmenyet hol tudom kovetni? Koszonom!


Fehér felsőben a kirekesztés ellen

A Debrecen ultrái egy meccs erejéig biztosan visszatérnek a lelátóra, mivel a szombati dinamo bukarest elleni edzőmérkőzésre nem kell szurkolói kártya.



Ultras Debrecen :
"A korábbiakhoz hasonlóan szombaton a rendszer elleni tiltakozásunk gyanánt egységesen FEHÉR felsőben jelenünk meg."

forrás: http://ultrasliberi.hu/feher-felsoben-a-kirekesztes-ellen/

Remélem nagyon sokan kimennek!!

Idézetet írta: MarkoPolo Dátum március 26, 2015, 11:50:19
Fehér felsőben a kirekesztés ellen

A Debrecen ultrái egy meccs erejéig biztosan visszatérnek a lelátóra, mivel a szombati dinamo bukarest elleni edzőmérkőzésre nem kell szurkolói kártya.



Ultras Debrecen :
"A korábbiakhoz hasonlóan szombaton a rendszer elleni tiltakozásunk gyanánt egységesen FEHÉR felsőben jelenünk meg."

forrás: http://ultrasliberi.hu/feher-felsoben-a-kirekesztes-ellen/

Remélem nagyon sokan kimennek!!
Szombaton a Diósgyőr ultrái is visszatérnek

A debreceni ultrákhoz hasonlóan egy edző meccsre térnek vissza a diósgyőriek is. A hétvégén a felcsúti csapattal játszanak felkészülési mérkőzést.


Tisztelt Szurkolótársak!
A válogatott mérkőzése miatti szünetet kihasználva felkészülési mérkőzést játszik a DVTK 2015. március 28-án, szombaton 11 órától a DVTK a Felcsút ellen a Diósgyőri Stadion centerpályáján.
Nem kell szurkolói kártya, regisztráció, a belépés ingyenes!
Ebből az alkalomból a szervezett szurkolói csoportok és reményeink szerint a ,,régi" hangulat is visszatér a kanyarba.
Kérünk Benneteket, hogy csatlakozzatok hozzánk és mutassuk meg az MLSZ vezetőinek, hogy milyen az igazi meccshangulat!
A döntéshozók eddig zárt ajtaja már résnyire nyitva van, segíts hogy végre kitárjuk mert ha együtt vagyunk, győzni fogunk!
Nem kell szurkolói kártya vagy előzetes regisztráció csak a sáladat, zászlódat és a hangodat kell hozni!
A stadionban találkozunk.
Mi vagyunk a legnagyobbak!
Hajrá Diósgyőr!

forrás: http://ultrasliberi.hu/szombaton-a-diosgyor-ultrai-is-visszaternek/

Valaki magyarázza el nekem, hogy mi a gond ezzel a szurkolói kártyával?

Pár évvel ezelőtt voltam Milánóban meccsen, s ott is alap dolog volt a kártya. Mi is a gond vele? Félnek, hogy balhé esetén beazonosítják őket?

Nekem igazából az a bajom a szurkoloi kártyával, hogy nem opcionális. Ha azt mondák hogy van ez a kártya, ami kedvezményeket ad itt-ott-amott, a partnereknél, pontokat lehet gyűjteni stb és aki szeretné váltsa ki az rendben van. Hasonlóan pl. a supershop kártyához amivel pontokat gyűjtesz ha a spárban vásárolsz, de ugy is várásolhatsz ha nincs suprtshop kártyád. Ez a kötelező dolog nem ésszerű számomra. Azt mondják, hogy az azonosítás miatt kell. Ez hülyeség. Arra ott a személyi a jegyvásárlákor, és a kismillió kamera a stadionban. Ha a most bevezetett kamerák az utakon vezetés közben látják, hogy nincs bekapcsolva az öved és hogy telefonozol meg akár azt is hogy mit írsz, akkor a stadionokban is elég kell, hogy legyen. Olasz első osztályú meccsen Verona-Lazion voltam, ahol jegyvásárláshoz elkérték a személyimet, az szolgált az azonosításra, a jegyre is rá volt írva a nevem és beléptetéskor is elkérték. Így vettem jegyet a magyar-északírre is, viszont itthon a beléptetéskor a kutya se nézte meg a személyim :S
Egyik gyerekkori barátom, aki Londonban él épp most jön haza, és sajna nem tudunk jegyet a magyar meccsre, mert esélye sem volt, hogy szurkolói kártyát szerezzen, anélkül pedig nem engedte a rendszer.
Ősszel Berlinben a Hannover vendégjátéka alkalmával kb. 6 perc alatt megvettem a jegyem - személyi se kellett - és bejutottam a stadion területére. Tudom hogy itthon is ez lenne a hosszu távú terv, és sajnos még sok idő kell hogy eljussunk ide, és ez nem csak a futball, hanem az egész társadalomra nézve hosszú és rögös út.

Idézetet írta: Milan Dátum március 27, 2015, 17:01:09
Valaki magyarázza el nekem, hogy mi a gond ezzel a szurkolói kártyával?

Pár évvel ezelőtt voltam Milánóban meccsen, s ott is alap dolog volt a kártya. Mi is a gond vele? Félnek, hogy balhé esetén beazonosítják őket?

A balhézok kiszűrése miatt engem tényleg nem zavarna, de ősszel ki akartam menni az ESMTK - FTC MK meccsre, amit pár saroknyira játszottak tőlünk, ám ehhez előbb el kellett volna mennem a Népligethez, hogy kártyát csináltassak.
Ráadásul az sem mindegy, hogy melyik csapatnál csináltatod a kártyát: ha "fradisat" választasz, akkor majd Fradi szurkolóknak kijelölt szektorokban lesz a helyed.
Erre megoldás lehet az MLSZ által kibocsátott szurkolói kártya (futballkártya), amellyel mindenhova bejuthatsz, viszont ősszel ezt az országban csak két helyen lehetett átvenni, ám most már 19 helyen!  :)
Országosan 19 hely, az nagyjából a megyeszékhelyek.

Nekem túl sok utánajárás és idő lett volna egy nyamvadt meccs miatt, így hagytam inkább.
(az is kicsit nevetséges, mikor a meccs helyszínén és napján már nincs jegyárusítás, de ez másik téma)

Az alkalmi meccsre járókkal eléggé kitol a rendszer (pl. aki csak egy válogatott meccsre menne ki hirtelen felindulásból)
Ha a személyes azonosítást megkövetelik, akkor esetleg rá kéne "telepedni" a kormányzat által üzemeltetett Ügyfélkapu portálra, ahol ezernyi dolgot tudsz intézni egyszeri azonosítás után.
Ha azon keresztül lenne rendelhető a szurkolói kártya / klubkártya, akkor semmi akadálya nem lenne a postázásnak sem.


Idézetet írta: Milan Dátum március 27, 2015, 17:01:09
Valaki magyarázza el nekem, hogy mi a gond ezzel a szurkolói kártyával?

Pár évvel ezelőtt voltam Milánóban meccsen, s ott is alap dolog volt a kártya. Mi is a gond vele? Félnek, hogy balhé esetén beazonosítják őket?
Nem alaptalanul tiltakoznak a szurkolói kártya ellen és nem véletlenül nem látogatnak ki a meccsekre nagyon sokan a focit kedvelők közül, ugyanis ennek a jelenségnek megvan a magyarázata: a szurkolói kártya - amelyen a fénykép mellett több más adat is megtalálható - sért néhány személyiségi jogot.

(A szurkolói kártya esetében nem csak olyasmire érdemes gondolni, ami kedvezményes vásárlásra is jogosít. Természetesen adott esetben erre is jó a szurkolói kártya, például jegyet venni az AC Milan - Juventus meccsre.)

Angliában nem kötelező szurkolói kártya ahhoz, hogy focimeccsre menjen az ember. Sőt, már olyan is ország is van, ahol próbálkoztak a szurkolói kártyával, de rájöttek, hogy tévedtek: Eltörölték a lengyelek a kártyát, egyből megugrott a nézőszám http://ultrasliberi.hu/eltoroltek-a-lengyelek-a-kartyat-egybol-megugrott-a-nezoszam/
:beerchug:

Idézetet írta: csabax Dátum március 27, 2015, 19:30:59
Nem alaptalanul tiltakoznak a szurkolói kártya ellen és nem véletlenül nem látogatnak ki a meccsekre nagyon sokan a focit kedvelők közül, ugyanis ennek a jelenségnek megvan a magyarázata: a szurkolói kártya - amelyen a fénykép mellett több más adat is megtalálható - sért néhány személyiségi jogot.


Pontosan milyen személyiségi jogot sért?

Gondolom színházban azért nem kell előadási kártya, mert ott nem szoktak a darab közben székekkel dobálózni, de meccseken néha megtörténik.

Én pont most néztem utána ennek az MLSZ-es futballkártyának, s ha minden igaz egy fényképet, illetve egy pár személyes adatot igényelnek (születési év, lakcím). Ez számomra egyáltalán nem sértő.

Knappal egyet értek, hogy vannak olyan mérkőzések melyekre az alkalmi látogató is kimenne, de sajnos nem tud...tehát erre is ki kellene találni egy megoldást.

Most viszont én inkább azt látom, hogy olyanok duzzognak akik nem feltétlenül csak a meccsért mennének ki...

Vicc ez az egész. Olyan nagy xy szurkoló vagyok, hogy inkább nem is nézem meg a meccseit, mert szurkolói kártya kell.  ;D Inkább hisztizek, amiatt, hogy olyan adatokat kell megadni, amit bárki, bármikor, bárhonnan beszerez. Az nem baj, hogy a Facebookon beengedek a lakásomba százmillió felhasználót, megmutatom nekik, hogy mit hol kell keresni, ha esetleg szükségük lenne valamire, de a szurkolói kártyához nem adom meg az alapadataimat. Nehogymá. De vérbeli xy szurkoló vagyok, gyerekkorom óta imádom a klubot. Szemét MLSZ, miatta nem járok meccsre.

Na, de mi van azokkal, akik egy évben egyszer szeretnének kimenni egy meccsre. Semmi. Nem attól fog nőni a nézőszám, nem belőlük lesz bevétel. Mondjuk az kártya előtt sem volt, max. egy-két csapatnál.

A szkenner az más, azt én is túlzásnak tartom.

Az meg ne legyen már probléma, hogy csak kevés helyen lehet szurkolói kártyát csináltatni. Előre lett volt kommunikálva történet, mindenkinek volt ideje beszerezni. Tavaly novemberben néhány barátommal eldöntöttük, hogy idén áprilisban Juve meccsre megyünk. Mind a négyünk zsebe mélyén ott lapul a féltve őrzött kártya, pedig a genyók, még adószámot is kértek..

Forza Juve!  ;)

Idézetet írta: csacsa44 Dátum március 29, 2015, 16:51:52

Na, de mi van azokkal, akik egy évben egyszer szeretnének kimenni egy meccsre. Semmi. Nem attól fog nőni a nézőszám, nem belőlük lesz bevétel. Mondjuk az kártya előtt sem volt, max. egy-két csapatnál.

Az meg ne legyen már probléma, hogy csak kevés helyen lehet szurkolói kártyát csináltatni. Előre lett volt kommunikálva történet, mindenkinek volt ideje beszerezni.

Ebben az országban sokan szeretik beosztani mások idejét és pénzét, üdv a klubban!  :)

Azért aki évente egyszer megy ki meccsre, az is fizet ám a jegyért. (fajlagosan többet is, mint a bérletes) Vagyis ha kimenne, fizetne.

Az egész kártyarendszert az élvonal balhékirályaira szabták, ám a válogatott meccsekkel és a Magyar Kupa találkozókkal elvileg pont olyan nézőket akarnak elérni, akik egyébként nem járnak rendszeresen meccsekre!
Az MK-ban nem véletlenül a "kiscsapat" a pályaválasztó, ezek a foci reklámeseményei is egyben.
A görögök elleni válogatott meccsen sem a rendszeresen meccsre járók töltötték meg a lelátót és sokszorosa volt a jegybevétel, mint egy teljes nb1-es fordulóban.

Az alacsonyabb osztályú csapatok kupameccsein is kiugró nézőszámot és bevételt hoz egy ismertebb csapat vendégjátéka, de ez még az NB1-ben is így van, ha a Fradi látogat valahová. Na olyankor sem csak a rendszeresen meccsre járók vannak a lelátón.

Valójában csak az hozhat bevételnövekedést, ha bővül a meccsre járók köre, így pont azokat kell becsalni, akik nem járnak ki rendszeresen! (jegyárat is akkor lehet emelni, ha nő a kereslet...)
A mostani szigorítással is az volt a cél, hogy néhány száz idióta kiszorítása után nyugodtan jöhetnek majd a családok a lelátóra, de mi inkább hokimeccsre mentünk, mert ahhoz nem kellett 3 órányi utánajárás és fejenként 1000 ft-os klubkártya...
Ez mondjuk szimplán magánügy, viszont a nézőszámokon azt látom, mások sem szakadnak meg, hogy eljussanak egy-egy meccsre.

A foci is a szórakoztatóipar része, elvileg versenyeznie kéne a többi szolgáltatóval a nézőkért, ám a kártyarendszer szépen 200,000 alá csökkentette azoknak a számát, akik hirtelen úgy dönthetnek, hogy kimennek egy focimeccsre. Ez szerintem öngól.

Mondjuk a kártyarendszer legnagyobb pozitívuma, hogy pontosan megmutatja, valójában hány embernek épülnek a stadionok.  :)


(hja, ha az MLSZ által kibocsátott futballkártyával mész Fradi meccsre, akkor nincs vénaszkenner...
Csak akkor nem valószínű, hogy engednek a hazai szektorokba ülni.)


#509 március 30, 2015, 07:48:08, csacsa44
Idézetet írta: Knapp Dátum március 30, 2015, 01:26:46
Ebben az országban sokan szeretik beosztani mások idejét és pénzét, üdv a klubban!  :)



Nem léptem be a klubba, miről beszélsz? Mint, ahogy akkor sem voltam klubtag, mikor megvetted az utazási bérleted, vagy a vezetéshez szükséges jogosítványod, vagy bármit, ami feljogosít bizonyos tevékenységek elvégzésére..  ;)