III. félidő

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: kunisse Dátum július 21, 2014, 13:35:14
Pff, de még orbán azt mondta hogy a felcsúti akadémia európa 10 legjobbja közé tartozik :D. Csoda hogy nem röhögték ki ott helyben.
Ott is van, csak ezek szerint a többi magyar akadémiával együtt :D

Idézetet írta: TiB Dátum július 22, 2014, 16:55:54
A brazilok kinevezték Dungát újra? :D Ez most komoly ;D Defenzív fociról váltanak defenzív focira. Király, így kell ezt csinálni.

Szerinted lenne esélyük az offenzívra? Hulkkal, Freddel, Jóval? Eltűnt a szamba foci, ez is egy európai stílusú, eredményorientált szar lett. Ehhez meg tökéletes Dunga.

tiki - taka irányba kéne elmozdulniuk a Braziloknak

#1353 július 22, 2014, 17:39:14, iLogic
Idézetet írta: TiB Dátum július 22, 2014, 17:14:08
A brazil focisták száma nem lett kevesebb, megvannak ott a Ronaldinhók hidd el, csak bátran nyúlni kell hozzájuk. Taktikát kell váltani, egy rakat játékost megfigyelni, és utat törni. Nem csak a Barcában meg Realokban kell gondolkodni, például a 2002-es vb-győztes csapatban Kaka is még otthon játszott. A brazil foci nincsen rászorulva a két védekező középpályást alkalmazó, túlbiztosított rendszerre. Soha nem is fog működni nálunk, ami nem csoda, hiszen a középhátvéd is leginkább csatár lenne. Mindezek ellenére egyébként nagyon jól működött a dolog, és szerintem a fegyelmen bukott el. Egy cselzi-buszt azért nehéz összerakni, és elérni, hogy minden klappoljon, mert alapjáraton akárhogy szépítjük, a focisták buták, mint a föld, de ha beléjük neveli egy Mourinho hogy merre és meddig szaladhatnak és mikor vehetnek levegőt, akkor faszányosan működik a bunkeres célfoci. Viszont a brazil temperamentumos nemzet, mindent a végletekben él meg, és ha kapnak egy gólt, összetörnek. A busznál ilyet nem szabad, azt nem szabad feladni holmi bekapott gól miatt. De ez nem az első ilyen bunkeres korszak a labdarúgásban, volt már ilyen, mivel a labdarúgás annyira tud megújulni, hogy semennyire, és a brazilok korábban szartak bele, és mentek a saját útjukon. Most is ezt kellene tenniük szerintem, még akkor is, ha nem nyernek semmit.

Ezt elég jól megindokoltad. Sok dologban egyetértek, néhányban nem. Szerintem a brazilok is elismerték ezzel a lépéssel, hogy felismerték a klasszisok hiányát. Ki valódi klasszis a jelenlegi csapatból? Így hirtelen a Marcelo, Silva és Neymar hármas ugrana be. Ebből kettő védő. Egy brazil válogatottnál... Vannak jó játékosaik, de a zsenik eltűntek. Talán Neymar az utolsó. Nincsen Ronaldo, Romário, Ronaldinho, Rivaldo kaliberű játékosuk, sőt, most talán R betűs sem volt. Futógépek és ütközőgépek már vannak tömegével, ami régebben hiánycikk volt (Emerson, Gilberto Silva), de a kreatív játékosok száma jelentősen megcsappant. Szerintem egy offenzív brazil válogatotthoz szükség lenne min egy olyan játékosra, aki gyorsan át tudja fordítani a csapatot védekezésből támadásba. Erre most van talán egy Fernandinho, aki még közel nem klasszis, nem lehet csak rá építeni egy brazil csapat középpályáját. Ezt régebben meg lehetett tenni egy Rivaldoval vagy Kakaval, de egy Fernandinhoval még nem. Elhiszem, hogy vannak tehetséges játékosok az utánpótlásukban is, de emlékszel még Alan Kardecre? Az új Ronaldoként volt emlegetve, aztán semmi. Több szerintem már a lufi a braziloknál is, ráadásul a legfontosabb poszton, a támadóknál látható a legnagyobb űr. Azért így az utolsó mondatban hangsúlyoznám, hogy a focihoz annyi közöm van, hogy pár száz méterre lakok a Sándor Csikar Akadémiától, meg néha egy üveg sörrel a kezemben megnézek a fotelemből egy-két meccset, és már szakértőnek hiszem magamat.

Idézetet írta: TiB Dátum július 23, 2014, 01:00:21
http://www.nemzetisport.hu/magyar_valogatott/u19-es-eb-ha-behugyozunk-akkor-se-verjuk-meg-portugaliat-meszoly-g-2351921

Így nekimenni a saját csapatodnak a nyilvánosság előtt? Ráadásul utánpótlás játékosokról van szó. Nyilván szarok voltak, de ez a nyilatkozat szerintem mindent alulmúlt az utóbbi idők magyar focijában. Ő is vállalja a felelősséget, de azért felsorol néhány játékost, akit ő hívott be, hogy azért lényegében miattuk buktak ekkorát... :noway:

Igaza van, azt kapják, amit érdemelnek, még akkor is, ha ő válogatta be őket. Ezek már nem 8 éves gyerekek, többet megéltek, mint néhány civil 50-es, akik a gép mellett normában dolgoznak 30 éve. Bizalmat szavazott nekik, kiállt mellettük, védte őket, aztán jött négy meccs - az üzbégek ellenivel együtt -, és tele lett a zsákja azokkal, akikben hitt, akikben megbízott. Az meg megint más kérdés, hogy nem tudás, hanem puszi, lóvé alapján kerülnek néhánya oda, ahová nem valók. Máshol ez pont fordítva működik, a szegénységből menekülő tehetségeket karolják fel, azok meg fognak halni a pályán, hogy kitörjenek a szarból. 

Idézetet írta: TiB Dátum július 23, 2014, 01:00:21
http://www.nemzetisport.hu/magyar_valogatott/u19-es-eb-ha-behugyozunk-akkor-se-verjuk-meg-portugaliat-meszoly-g-2351921

Így nekimenni a saját csapatodnak a nyilvánosság előtt? Ráadásul utánpótlás játékosokról van szó. Nyilván szarok voltak, de ez a nyilatkozat szerintem mindent alulmúlt az utóbbi idők magyar focijában. Ő is vállalja a felelősséget, de azért felsorol néhány játékost, akit ő hívott be, hogy azért lényegében miattuk buktak ekkorát... :noway:
Idézetet írta: csacsa44 Dátum július 23, 2014, 04:56:13
Igaza van, azt kapják, amit érdemelnek, még akkor is, ha ő válogatta be őket. Ezek már nem 8 éves gyerekek, többet megéltek, mint néhány civil 50-es, akik a gép mellett normában dolgoznak 30 éve. Bizalmat szavazott nekik, kiállt mellettük, védte őket, aztán jött négy meccs - az üzbégek ellenivel együtt -, és tele lett a zsákja azokkal, akikben hitt, akikben megbízott. Az meg megint más kérdés, hogy nem tudás, hanem puszi, lóvé alapján kerülnek néhánya oda, ahová nem valók. Máshol ez pont fordítva működik, a szegénységből menekülő tehetségeket karolják fel, azok meg fognak halni a pályán, hogy kitörjenek a szarból. 

Én nem is értem miért vagytok kétségbe esve??
Az 1:8 után egy ilyen 1:6 már szinte felüdülés a szurkolói szemnek legyen szó bármilyen sorozatról, bármilyen korosztályról, bármilyen ellenfélről. Szerintem nagyon meg kell becsülni, hogy itt is ott is 10 kapott gólon belül tudtunk maradni.  ;D ;D ;D

Komolyra fordítva a szót ez az eredmény is azt bizonyította, hogy mi nagyon rossz úton járunk a labdarúgásban.


Jó ég, az Újpest hogy tudott 1,6 milliárd ft mínuszt összehozni ?!

Idézetet írta: Várda64 Dátum július 24, 2014, 09:14:44
Én nem is értem miért vagytok kétségbe esve??
Az 1:8 után egy ilyen 1:6 már szinte felüdülés a szurkolói szemnek legyen szó bármilyen sorozatról, bármilyen korosztályról, bármilyen ellenfélről. Szerintem nagyon meg kell becsülni, hogy itt is ott is 10 kapott gólon belül tudtunk maradni.  ;D ;D ;D

Komolyra fordítva a szót ez az eredmény is azt bizonyította, hogy mi nagyon rossz úton járunk a labdarúgásban.
"Gézukám, és ezeket a játékosokat mégis ki a búbánatos fittyfene választotta ki? Csak nem te? És az, hogy a viharba lehet, hogy egy többhetes felkészülési időszak alatt nem tudtad kiszúrni a fegyelmezetleneket, a motiválatlanokat, a képzetleneket? Hogyan lehet az, hogy téged, a csapatot felkészítő edzőt meglep a saját válogatottad tudásszintje? Hát ki dolgozott ezekkel a játékosokkal? Ki nyilatkozta le, hogy a cél a négy közé jutás? Csak nem ez is te, az évek óta a nagyválogatott élére prosperáló, a kinevezés elmaradásakor mindig látványosan megsértődő, amúgy soha, semmit nem nyerő edzőzseni voltál?"


Részlet Mészöly Géza Wikipédia-oldaláról


Akárhogy csűrjük csavarjuk a dolgokat, magyarázzuk balról jobbról, egy dolgot le kell szögezni:

a magyar játékosok nem tudnak focizni!

Alapvetően egy tanulható sportágról beszélünk, s mint ilyen ennek a sportnak is megvannak azok az alkotó elemei, melyeket meg kell tanulni ahhoz, hogy a néző számára is élvezhető legyen a játék. Készség szintjére fejleszthető a labdakezelés elsajátítása, a jobbal-ballal történő pontos passzolás, kapura lövés, cselezés stb. stb. , de nálunk ez nagyon hiányzik. Több generáció is felnőtt úgy, hogy ezeket a dolgokat soha nem tanulták meg, így nem is értem, hogy miért várjuk a csodát, miért várjuk azt hogy olyan nemzetek csapataival felvegyük a versenyt, ahol ezt már gyermekkorban megtanítják velük.
A magyar emberben alapból megvan a tehetség mindenhez, de ezt csak nagyon-nagyon sok gyakorlással lehet olyan szintre fejleszteni, hogy nemzetközileg is eredményes legyen. Lásd.: vízilabda, kajak-kenu, kézilabda stb. és itt még sorolhatnék pár sportágat. Miért pont a labdarúgásban van ez másként? Mert az elvárásokhoz és a lehetőségekhez viszonyítva nagyon keveset fociznak a gyerekek. Ráadásul azt sem azért teszik mert szeretnek focizni, hanem azért mert egy bizonyos (nagyon alacsony) szint elérésével kurva jól meg fognak belőle élni.
Amíg ezen az illetékesek nem fognak változtatni, addig hiába épülnek a stadionok, hiába alakulnak a különféle akadémiák, soha nem lesz versenyképes labdarúgás hazánkban.


Idézetet írta: Várda64 Dátum július 25, 2014, 08:02:40
Akárhogy csűrjük csavarjuk a dolgokat, magyarázzuk balról jobbról, egy dolgot le kell szögezni:

a magyar játékosok nem tudnak focizni!

Alapvetően egy tanulható sportágról beszélünk, s mint ilyen ennek a sportnak is megvannak azok az alkotó elemei, melyeket meg kell tanulni ahhoz, hogy a néző számára is élvezhető legyen a játék. Készség szintjére fejleszthető a labdakezelés elsajátítása, a jobbal-ballal történő pontos passzolás, kapura lövés, cselezés stb. stb. , de nálunk ez nagyon hiányzik. Több generáció is felnőtt úgy, hogy ezeket a dolgokat soha nem tanulták meg, így nem is értem, hogy miért várjuk a csodát, miért várjuk azt hogy olyan nemzetek csapataival felvegyük a versenyt, ahol ezt már gyermekkorban megtanítják velük.
A magyar emberben alapból megvan a tehetség mindenhez, de ezt csak nagyon-nagyon sok gyakorlással lehet olyan szintre fejleszteni, hogy nemzetközileg is eredményes legyen. Lásd.: vízilabda, kajak-kenu, kézilabda stb. és itt még sorolhatnék pár sportágat. Miért pont a labdarúgásban van ez másként? Mert az elvárásokhoz és a lehetőségekhez viszonyítva nagyon keveset fociznak a gyerekek. Ráadásul azt sem azért teszik mert szeretnek focizni, hanem azért mert egy bizonyos (nagyon alacsony) szint elérésével kurva jól meg fognak belőle élni.
Amíg ezen az illetékesek nem fognak változtatni, addig hiába épülnek a stadionok, hiába alakulnak a különféle akadémiák, soha nem lesz versenyképes labdarúgás hazánkban.

Szerintem ez csak egy kisebb szelete a nagyobb problémának, nem a foci tudással meg a képzettséggel van a baj, nem is alapvetően az akadémiai rendszerrel, hanem a magyar társadalom alap problémájával: a csókos rendszerrel. Nem abból lesz NB1-es focista, aki igazán tehetséges és meghalna a pályán azért, hogy kitörjön. Hanem azokból, ahol apu ismeri az edzőt vagy csepegteti a pénzt. Lehet a fiad képességek alapján az új Puskás és hiába tudod, hogy megdöglene a pályán, ha nincsenek millióid, akkor kitörölheted vele, az fog játszani, akinél vannak. Én zalai vagyok és ott a ZTE volt a legtehetségesebb srácok gyűjtőhelye, de hiába pörgette bárki a faszán is a labdát, ha elfogyott a család pénze, akkor mehetett vissza a megyeibe. Hasonló a helyzet Pesten is, ahol egy ifjúsági szerződés a Fradiba olyan 2 milla körül van.
Itt van a legnagyobb különbség a másik sportágakkal szemben is, mert vízilabdában, kéziben, kajak-kenuban utat törhet a tehetség, hiszen a sok zselés hajú gazdag műmájer inkább focizik , azzal lehet jobban villogni, apu is szívesebben megy foci meccsre, a csajokat is jobban fel lehet szedni vele. Míg a másik sportok a háttérben vannak, ott van versenyhelyzet, küzdeni kell a helyért és az juthat fel a legjobbak közé, aki tényleg megdolgozott érte. Ezzel szemben a focinál a pénz kibéreli a helyedet az NB1-ig is, elég annyi, hogy fizikailag azért egy közepes tempón kibírj 90 percet és ne rúgj minden második labdából homályt. Innentől hogyan is várhatjuk el a válogatottól, hogy kaparjon a pályán és ne csak a pofa legyen nagy, ha az életben soha semmiért nem kellett még megküzdenie ezeknek a srácoknak, hanem mindent a seggük alá raktak. Nagy ritkán feltűnik egy olyan fiatal is, aki érettebb a többieknél és mentálisan is rendben van, vagy egy sikertörténet, ahol a tehetség utat tört, de a mindenkori válogatottjaink 80%-a piperkőc aranyifjú, aki a család pénze nélkül sosem lett volna profi focista. Míg más országokban kitörési lehetőség a foci, nálunk süllyesztő, ahol magadtól nem emelkedhetsz fel. Innentől egyre kevesebb srác focizik, mert nincs értelme. Nem véletlen, hogy a felnőtt csapatok edzői nem bíznak az utánpótlás játékosokban és hoznak favágókat a balkánról, mert azok legalább szétharapják az ellenfél torkát is ha pályára kerülnek, nem megsértődnek, ha valaki elveszi tőlük a labdát. 
Szerintem ez mindennek az alapja és minimum 50%-ban a magyar foci problémájának forrása. Más kérdés, hogy ezen lehet-e változtatni, főleg manapság, amikor olyan erők jutottak hatalomra, akik ezt a rendszert az élet minden területén felerősítették és a következő 30 évre kiterjesztik, hacsak belülről nem rohasztják szét a kis szemétdombjukat a nagy pofájuk miatt.
Szumma szummárum: a magyar foci halott és évtizedekig nem is lesz itt biztató jel, de pozitívumként legalább leszűrhetjük, hogy óriási érték van minden olyan fogadásban, amit magyar focicsapat ellen teszünk. Ha valaki egy nagyobb összeget beleinvesztál és a következő 5-10 évben azt csak arra szánja, hogy bármilyen nemzetközi szinten szinte bárki ellen vereti a klubcsapatokat és a válogatottat, a profitból akár egy házat is felépíthet...

A magyar foci csúcsa-szövettségi kapitány: Pintér Attila
A magyar vizlabda csúcsa-szövettségi kapitány: Benedek Tibor
"visszafele számolva":-) azaz lefele a ranglétrán el lehet képzelni a magyar focit milyen "alakok" veszik körül....ez behálózza az egészet....


Sziasztok!

Kinn voltam az U19-es magyar-portugálon. Igazából a fociélményért mentem az egész családot vittem. Szurkoltunk végig a csapatnak, de semmit nem vártunk tőlük. Baromi jól éreztük magunkat. Ez lesz szerintem a jövő szurkolói tendenciája sajnos...

Látva a meccset az első 10 perc után érezhető volt, hogy semmi esélyünk sincs. Sajnos egyénileg, és csapatként is sokkal jobbak voltak a portugálok. Egyszerűen az jutott eszembe, hogy sokkal többet, és sokkal magasabb színvonalon fociztak életük során a portugál srácok, mint a magyarok. Amikor szépítettünk egy pillanatra azt éreztem, hogy felállhat a csapat. Rá kellett jönnöm, hogy a portugál fiatalok sokkal jobban szeretnek focizni, mint a mieink. Szívessen örömmel tömtek ki minket, mert élvezték. Akkor is, ha bokáig ért a víz, akkor is ha végig szakadó esőben kellett játszani.

A vicc az egészben, hogy tudtam annak örülni, hogy nekik így jó! Egész egyszerűen megdolgoztak érte, mi meg nem. Beleképzeltem magam egy 18 éves magyar srác helyébe, akinek bedumálta a szakmai stáb, hogy megverhetik a portugálokat. Mit gondolhatott az a kölyök a pályán az első 10 perc után? Micsoda pofára esést kellett megéljen. Az a baj, hogy ez egy egészséges mentális társadalomban (pl Honduras), sokkal nagyobb munkára ösztönözné az U19-es focistákat egy ilyen pofon. Nálunk meg most el van döntve, hogy ez a korosztály egy hulladék....

Mindenki tudja, hogy egy-egy korosztályból max 2-3 felnőtt válogatott szintű focista jön ki. Ezért minden korosztály nagyon fontos. Nekünk 10 évente van egy olyan korosztályunk akiktől a megváltást várjuk! Emberek ez nem működik.