III. félidő

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Cipolla Dátum augusztus 04, 2014, 20:22:41
Az a baj, hogy még ez is kamu... Puskás meccsre bekamuztak 1077 nézőt, de kb volt vagy 300.

Lehet, hogy megvettek ennyi jegyet a támogatók, de aztán jobb dolguk is volt, mint hogy kimenjenek.
hehe

Engem az gondolkoztat el, mikor azt írják, hogy a helyszínen már nem lehet jegyet venni, miközben a lelátók meg üresek.

Azzal egyébként mi lett, hogy Felcsúton nem lehetne NB1-es meccset rendezni, mert túl kicsi a nézőtér? Volt egy minimális 4000 fős előírás az élvonalbeli meccsekre korábban.

#1396 augusztus 04, 2014, 21:58:58, benson
Idézetet írta: Knapp Dátum augusztus 04, 2014, 21:43:22
Azzal egyébként mi lett, hogy Felcsúton nem lehetne NB1-es meccset rendezni, mert túl kicsi a nézőtér? Volt egy minimális 4000 fős előírás az élvonalbeli meccsekre korábban.
Mi lenne? Ramszesz biztos elintézte ezt is. Már persze, ha foglalkoztat egyáltalán ez a kérdés valakit.



Egy komolyabb város költségvetését ellőtték rá.   :bash: :bash:
Végül is nem annyira perverz dolog, hogy az -én- adóforintjaimból építették , elvileg nekem, mint nézőnek és akkor engem mint nézőt nem engednek be - alapvetően olyan feltételeket támasztanak a bejutásra, hogy azt a szemernyi érdeklődésemet is elvesztettem-. :noway:

Idézetet írta: priest Dátum augusztus 04, 2014, 19:48:18
Ennek a kartyanak tudja egyaltalan valaki h mi ertelme?az atlag 1000es nezoszamot 500ra akarjak csokkenteni?

Elvileg azért van, hogy meggyorsítsa a jegyvásárlást. Eddig minden alkalommal be kellett diktálni a személyes adatokat, ami nagyon sokáig tartott (1 ember több perc). Emiatt nagy sorok alakultak ki. A kártyával elég egyszer megadni az adatokat. Tehát elvileg van értelme. De azt nem értem, hogy egyáltalán miért kell névre szóló jegy. A kamerákkal úgyis ki tudják szűrni a balhézókat (ami egyébként egy álprobléma), és az előállításkor úgyis kiderül a személyazonosságuk.

Idézetet írta: Irtis Dátum augusztus 04, 2014, 18:05:35
A kötelező szurkoló kártya bevezetésével ez csak tovább fog csökkenni. Köszönjük MLSZ!  :noway:
Múltkor kimentem a Honvéd - Dunaújváros meccsre, és a szurkolói kártyához egy órás sor állt, pedig csak 2-300 ember volt ott. Kártya nélkül meg nem engedtek be. Végül a vendég szektorba voltam kénytelen jegyet venni. Ez igen, ez aztán családbarát stadion!
A legviccesebb az, hogy a 10. perc körül kapcsoltak a vezetők, hogy az mégsem pálya, hogy megy a meccs, a szurkolók meg kint állnak sorban, és végül beengedtek mindenkit kártya nélkül is.

Akkor pont barátnőmék árulták a szurkolói kártyát, és aznap 3 nyomtató ment tönkre (Barátnőm egyébként bérletet árul, de az is ott van mellette). Persze a rendszer úgy van felállítva, hogy más nyomtatót utána nem tudsz azonnal rákötni, úgyanis nem ismeri fel rögtön elsődlegesnek, és ezt nehezen orvosolták. Aznap még olyan sokan is voltak, hogy megkérték barátnőm, hogy áruljon még mellette ő is szurkolói kártyáit is, ezért két helyre kellett szaladgálnia. Ahelyett, hogy behívtak volna valakit...

De az is nagyon tetszik, amikor kérik a lakcímkártyát, és elkezd hebegni-habogni, hogy nincs ott nála. Ahelyett, hogy valamelyik családtagtól elkérné, elkezd gondolkozni... volt aki nem tudta a saját címét.  ??? De volt olyan, aki inkább visszament a kocsihoz, hogy magához vegye.  De a párja a sor elején maradt azért.   


Szóval amint látod, a felsővezetés a hibás, de azért a szurkolók is sokat rátesznek, az meg szerintem nem segít, hogy a sokan elkezdenek anyázni, meg szitkozódni, amikor a sorbanállóktól függ nagyon sok minden.

Idézetet írta: BvB_09 Dátum augusztus 06, 2014, 10:09:03
Akkor pont barátnőmék árulták a szurkolói kártyát, és aznap 3 nyomtató ment tönkre (Barátnőm egyébként bérletet árul, de az is ott van mellette). Persze a rendszer úgy van felállítva, hogy más nyomtatót utána nem tudsz azonnal rákötni, úgyanis nem ismeri fel rögtön elsődlegesnek, és ezt nehezen orvosolták. Aznap még olyan sokan is voltak, hogy megkérték barátnőm, hogy áruljon még mellette ő is szurkolói kártyáit is, ezért két helyre kellett szaladgálnia. Ahelyett, hogy behívtak volna valakit...

De az is nagyon tetszik, amikor kérik a lakcímkártyát, és elkezd hebegni-habogni, hogy nincs ott nála. Ahelyett, hogy valamelyik családtagtól elkérné, elkezd gondolkozni... volt aki nem tudta a saját címét.  ??? De volt olyan, aki inkább visszament a kocsihoz, hogy magához vegye.  De a párja a sor elején maradt azért.   


Szóval amint látod, a felsővezetés a hibás, de azért a szurkolók is sokat rátesznek, az meg szerintem nem segít, hogy a sokan elkezdenek anyázni, meg szitkozódni, amikor a sorbanállóktól függ nagyon sok minden.
Ez okés, de miért lenne szükséges megadni az adataimat, ha ki akarok menni egy meccsre?

Persze nyilván a szurkolókon is múlik ez-az, de arra a meccsre 500 néző akart mindössze bejutni, és ezt a vezetők csak 1 órás sorban állás után tudták volna biztosítani, ami nagyon gáz. A szurkolói kártya egyébként is csak szeptembertől kötelező, de természetesen a szurkolóellenes lépésekben élen járó Honvéd tulaj Hemingway már augusztustól bevezette.

Idézetet írta: stdavid Dátum augusztus 06, 2014, 10:16:00
Ez okés, de miért lenne szükséges megadni az adataimat, ha ki akarok menni egy meccsre?

Mert beszariak. Azt hiszik állandóan, hogy valamilyen balhé lesz, és hogy így meg tudják akadályozni. Bár azt nem tudom, hogy mi számít ezeknél balhénak, ami alapján elő kell venni az illetőt.  Bár amennyit büntet az MLSZ..  :)


Idézetet írta: Irtis Dátum augusztus 06, 2014, 10:17:06
Persze nyilván a szurkolókon is múlik ez-az, de arra a meccsre 500 néző akart mindössze bejutni, és ezt a vezetők csak 1 órás sorban állás után tudták volna biztosítani, ami nagyon gáz. A szurkolói kártya egyébként is csak szeptembertől kötelező, de természetesen a szurkolóellenes lépésekben élen járó Honvéd tulaj Hemingway már augusztustól bevezette.


Hemingway... Az az ember csak azt akarja szerintem, hogy ne legyen semmi balhé a meccsen, meg többen menjenek ki. Egyébként csak a Bankot szolgáltatja ott.

Idézetet írta: Irtis Dátum augusztus 06, 2014, 10:17:06
Persze nyilván a szurkolókon is múlik ez-az, de arra a meccsre 500 néző akart mindössze bejutni, és ezt a vezetők csak 1 órás sorban állás után tudták volna biztosítani, ami nagyon gáz. A szurkolói kártya egyébként is csak szeptembertől kötelező, de természetesen a szurkolóellenes lépésekben élen járó Honvéd tulaj Hemingway már augusztustól bevezette.

Szeptemberben így már ötszázzal kevesebben lesznek a sorban  :)

Ez a regisztráció valójában már a kitiltások ellenőrzéséhez kell, nem?

Persze, hogy kevesebben lesznek, mert mindenkinek elvették a kedvét a meccsre menéstől.
Igen, valószínűleg a nem kívánt szurkolók (értsd a hangulatot varázsoló ultrák) kiszűrése az igazi ok a kártyára.

Még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy lehet úgy tűnt, hogy védeni akarom Hemingwayt, de ez nem igaz.

********

Anglia: visszavonult Howard Webb, a 2010-es vb-finálé bírója

Azonnali hatállyal bejelentette visszavonulását Howard Webb, Anglia legismertebb labdarúgó-játékvezetője. Webb a jövőben az angol Professzionális Játékvezetői Testület technikai igazgatójaként tevékenykedik.

A játékvezetői karrierjét 1989-ben kezdő, 43 éves Webb 2003-ban került fel az angol élvonalbeli bírók listájára, egy Fulham–Wolverhampton (0–0) mérkőzéssel debütált a Premier League-ben. A FIFA-játékvezetői jelvényt 2005-ben érdemelte ki, és hamar a legkeresettebb bírók közé került. Első válogatott mérkőzése a 2005-ös Észak-Írország–Portugália felkészülési találkozó volt. A Bajnokok Ligájában 2006 óta fújt.

2007-ben angol Ligakupa-döntőt, 2009-ben FA-kupa-döntőt vezetett, nevezték a 2008-as Európa-bajnokságra, a 2009-es Konföderációs Kupára, majd 2010-ben első játékvezetőként egy évben vezethetett Bajnokok Ligája-finálét és világbajnoki döntőt. A spanyol–holland finálé (14 sárga lap, 1 piros) után rengeteg kritikát kapott, leginkább azért, mert nem állította ki a Xabi Alonsóba horrorisztikus módon beleszálló Nigel de Jongot.
2012-ben három mérkőzést kapott az Európa-bajnokságon, részt vett a 2013-as Konföderációs Kupán, a 2014-es világbajnokságon pedig két mérkőzést (Kolumbia–Elefántcsontpart, Brazília–Chile) vezetett. A jövőben a Professzionális Játékvezetői Testület technikai igazgatójaként dolgozik.

Ötszázharmincnégy mérkőzésen dolgozott játékvezetőként a kétezres években.

Forrás: NS.hu

Bundesliga: Ács és fél éve szabadult rab is játszik az abszolút újoncnál

Abszolút újoncként lesz tagja a Bundesliga mezőnyének az SC Paderborn együttese. A csapat, amely óriási meglepetésre vívta ki a felkerülést az élvonalba, rengeteg olyan labdarúgót tudhat a soraiban, akiknek életútja nem nevezhető tipikus Bundesliga-karriernek.

A Kicker összeállítása szerint a középpályás Marc Vucinovic például három évvel ezelőtt, hosszú sérülés után szerződést bontott az akkor harmadik ligás Braunschweignél, elment a körzeti bajnokságba focizgatni, közben pedig beiratkozott egy kereskedelmi iskolába. A feljutásba torkolló évadban tette le az utolsó vizsgáját, addig folyamatosan a tanult a futball mellett.

Süleyman Koc sem a tipikus támadó középpályás... Rablásokban való részvétel miatt 2013 decemberéig a futballista börtönbüntetését töltötte. 2011 végén ítélték el, de mivel a vele kapcsolatban elvégzett vizsgálatok kedvező kilátásokat mutattak, nem kellett egész nap rács mögött lennie. 2012-ben leszerződött az alacsonyabb ligás Babelsberghez, de minden este a sitten aludt.

Christian Strohdiek a keretben szereplő saját nevelésű játékosok egyike. Ő sem bízott semmit a véletlenre, ácsnak tanult. 8-9 órát dolgozott rendesen építkezéseken, és utána járt edzésre.

Végezetül ejtsünk szót a tartalékkapusról. Nico Burchert nevét nem elsősorban a teljesítménye miatt ismerik, hanem azért, mert nagyon jól képes parodizálni Oliver Kahnt...

forrás: csakfoci.hu

Unalmamban böngészem a magyar alsóbb ligák tabelláit, mert megeshet, hogy egy éven belül én is ott fogok bohóckodni valahol a megye II.-ben.

Kérdezem én, mi folyik azokban a ligákban? Van itt megye II.-es-III.-as focista ? Kapus nélkül játszatok?

Pl: Szamaras SE tavalyi zakói : 16:0 , 1:15 , 11:1 , 0:17 , 11:1 , 13:1 , 0:12 ( de ez csak egy csapat a sok közül akit tömnek úgy rendesen )

Én itt szerbiában is 4.-5. illetve 6. ligát játszottam-játszok, de közel sincsennek ilyen vizilabda eredmények. Ha valaki ötöt kap akkor az már kitömésnek számít

* Nagyar SE - Hermánszeg FC  0:26

Ugyan-ugyan  ;D ;D ;D