III. félidő

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


http://www.nemzetisport.hu/angol_labdarugas/championship-bajner-nem-ilyen-bemutatkozasrol-almodott-2355841

Ebből a srácból nagyobb trollfoci legenda lesz, mint az összes mennyeiből együttvéve  ;D

Idézetet írta: alexthebest Dátum augusztus 09, 2014, 20:57:01
http://www.nemzetisport.hu/angol_labdarugas/championship-bajner-nem-ilyen-bemutatkozasrol-almodott-2355841

Ebből a srácból nagyobb trollfoci legenda lesz, mint az összes mennyeiből együttvéve  ;D


Bajner: Miért cseréltek le a szünet előtt? Hogy megtapsoljanak

A közelmúltban szerződtetett magyar labdarúgó, Bajner Bálint győztes mérkőzésen (Fulham, 2–1), kezdőként mutatkozott be az angol másodosztályban szereplő Ipswich Townban, ám feltűnést keltett, hogy még az első félidőben lecserélte az edzője. A játékos ebben is a pozitívumot keresi – legalábbis a Nemzeti Sportnak adott interjújából ez derül ki.

,,Nem tudom, honnan veszik ezt az emberek – kezdte a 23 éves futballista, reagálván arra a felvetésre, hogy »sokan azt gondolják, nem ilyen bemutatkozásról álmodott«. – Debütáltam új csapatomban a Championshipben, majdnem húszezer néző előtt győztes meccsen egy olyan együttes ellen, amely a Premier League-ből esett ki, s olyan játékosai vannak, mint Moussa Dembélé vagy Ross McCormack. Ennél jobb bemutatkozásról nem nagyon álmodhattam volna. Jó, ha mondjuk gólt szerzek. Mindenesetre boldog vagyok, a csapattársak is gratuláltak, ahogy az edző, Mick McCarthy is megdicsért a mérkőzés után. Márpedig számomra ez a fontos."

Akkor miért cserélték le a szünet előtt?
,,A válasz egyszerű, így beszéltük meg McCarthyval – mondta Bajner Bálint a Nemzeti Sportnak. – Azért kaptam lehetőséget kezdőként, mert bízik bennem, de mindössze három hete kezdtem el a felkészülést a csapattal, így erőnlétileg jelentős a lemaradásom, amivel mindketten tisztában vagyunk. Ezért abban maradtunk, ha elfáradok, szólok, és lecserél. Hogy miért nem vártunk a szünetig? Mert azt akarta, hogy megtapsoljanak, amikor lemegyek a pályáról. Így is lett! Gesztus volt a részéről, mert ha a félidőben az öltözőben maradok, elmarad a taps."
A magyar játékos ugyanakkor elismerte, hogy nagyon elfáradt, a meccs Championship-ízelítő volt a javából.
,,Szó se róla, elfáradtam, görcsöt is kaptam, hamar ízelítőt kaptam abból, mennyire kemény az angol bajnokság és mekkora az iram. De nem is számítottunk rá, hogy végigbírom a mérkőzést, mert messze nem tökéletes az edzettségi állapotom. Viszont Mick McCarthy elégedett volt velem, mivel elvégeztem a feladatomat. Megtartottam a labdákat, a felíveléseket megcsúsztattam, amelyekből veszélyeztettünk, ráadásul a védekezésből is ki kellett vennem a részemet. Scott Parkert folyamatosan követnem kellett, ő szervezte a Fulham játékát, előfordult, hogy a saját tizenhatosunkig visszazártam."
Az Ipswich legközelebb kedden játszik, a Ligakupában a harmadosztályú Crawley Townnál vendégeskedik, és vélhetően Bajner Bálint nem lesz a kezdőcsapatban.
,,A mester azt mondta, kedden várhatóan nem leszek kezdő, viszont a hétvégén a Reading elleni idegenbeli bajnokin újra kezdőként számítana rám – tette hozzá a csatár. – Márpedig aligha mondana ilyet, ha nem lenne elégedett azzal, amit látott. Ha szombaton megint kezdek, valószínűleg akkor sem játszom végig a találkozót. Mick McCarthy szerint még öt-hat mérkőzés kell, mire megfelelő lesz az erőnlétem és végigbírom a kilencven percet."


MIT MONDOTT A MENEDZSER A NYILVÁNOSSÁGNAK?
Az Ipswich Town egyik szurkolói honlapján (twtd.co.uk) megtalálható részletes edzői értékelésben is olvasható Mick McCarthy rövid indoklása, miért cserélte le a 44. percben a magyar játékost.
,,Teljesen bekrepált. Bekrepált Bajner, ez az új neve. Meg a Borz, ahogyan a srácok szeretettel becézik – nagyjából így fordíthatók McCarthy némi humorral átitatott, a magyar játékost kicsit froclizó, a nevével is játszó szavai (Bollocksed Bajner, his name is! Or Badger, as he's affectionately known with the lads). – Kikészült, egyszerűen elfáradt. Most már tudja, miről szól a Championship."


Forrás: NS.hu

Idézetet írta: BvB_09 Dátum augusztus 11, 2014, 12:32:14

Bajner: Miért cseréltek le a szünet előtt? Hogy megtapsoljanak

A közelmúltban szerződtetett magyar labdarúgó, Bajner Bálint győztes mérkőzésen (Fulham, 2–1), kezdőként mutatkozott be az angol másodosztályban szereplő Ipswich Townban, ám feltűnést keltett, hogy még az első félidőben lecserélte az edzője. A játékos ebben is a pozitívumot keresi – legalábbis a Nemzeti Sportnak adott interjújából ez derül ki.

,,Nem tudom, honnan veszik ezt az emberek – kezdte a 23 éves futballista, reagálván arra a felvetésre, hogy »sokan azt gondolják, nem ilyen bemutatkozásról álmodott«. – Debütáltam új csapatomban a Championshipben, majdnem húszezer néző előtt győztes meccsen egy olyan együttes ellen, amely a Premier League-ből esett ki, s olyan játékosai vannak, mint Moussa Dembélé vagy Ross McCormack. Ennél jobb bemutatkozásról nem nagyon álmodhattam volna. Jó, ha mondjuk gólt szerzek. Mindenesetre boldog vagyok, a csapattársak is gratuláltak, ahogy az edző, Mick McCarthy is megdicsért a mérkőzés után. Márpedig számomra ez a fontos."

Akkor miért cserélték le a szünet előtt?
,,A válasz egyszerű, így beszéltük meg McCarthyval – mondta Bajner Bálint a Nemzeti Sportnak. – Azért kaptam lehetőséget kezdőként, mert bízik bennem, de mindössze három hete kezdtem el a felkészülést a csapattal, így erőnlétileg jelentős a lemaradásom, amivel mindketten tisztában vagyunk. Ezért abban maradtunk, ha elfáradok, szólok, és lecserél. Hogy miért nem vártunk a szünetig? Mert azt akarta, hogy megtapsoljanak, amikor lemegyek a pályáról. Így is lett! Gesztus volt a részéről, mert ha a félidőben az öltözőben maradok, elmarad a taps."
A magyar játékos ugyanakkor elismerte, hogy nagyon elfáradt, a meccs Championship-ízelítő volt a javából.
,,Szó se róla, elfáradtam, görcsöt is kaptam, hamar ízelítőt kaptam abból, mennyire kemény az angol bajnokság és mekkora az iram. De nem is számítottunk rá, hogy végigbírom a mérkőzést, mert messze nem tökéletes az edzettségi állapotom. Viszont Mick McCarthy elégedett volt velem, mivel elvégeztem a feladatomat. Megtartottam a labdákat, a felíveléseket megcsúsztattam, amelyekből veszélyeztettünk, ráadásul a védekezésből is ki kellett vennem a részemet. Scott Parkert folyamatosan követnem kellett, ő szervezte a Fulham játékát, előfordult, hogy a saját tizenhatosunkig visszazártam."
Az Ipswich legközelebb kedden játszik, a Ligakupában a harmadosztályú Crawley Townnál vendégeskedik, és vélhetően Bajner Bálint nem lesz a kezdőcsapatban.
,,A mester azt mondta, kedden várhatóan nem leszek kezdő, viszont a hétvégén a Reading elleni idegenbeli bajnokin újra kezdőként számítana rám – tette hozzá a csatár. – Márpedig aligha mondana ilyet, ha nem lenne elégedett azzal, amit látott. Ha szombaton megint kezdek, valószínűleg akkor sem játszom végig a találkozót. Mick McCarthy szerint még öt-hat mérkőzés kell, mire megfelelő lesz az erőnlétem és végigbírom a kilencven percet."


MIT MONDOTT A MENEDZSER A NYILVÁNOSSÁGNAK?
Az Ipswich Town egyik szurkolói honlapján (twtd.co.uk) megtalálható részletes edzői értékelésben is olvasható Mick McCarthy rövid indoklása, miért cserélte le a 44. percben a magyar játékost.
,,Teljesen bekrepált. Bekrepált Bajner, ez az új neve. Meg a Borz, ahogyan a srácok szeretettel becézik – nagyjából így fordíthatók McCarthy némi humorral átitatott, a magyar játékost kicsit froclizó, a nevével is játszó szavai (Bollocksed Bajner, his name is! Or Badger, as he's affectionately known with the lads). – Kikészült, egyszerűen elfáradt. Most már tudja, miről szól a Championship."


Forrás: NS.hu

Ha ez a gyerek nem lenne ki kéne találni. Szánalom  :crazy:

"-NB I: Fradi nélkül is majd' húszezren látták a fordulót"


-egy Angol átlagos Championship vagy egy Bundesliga 2.ben is többen vannak 1mérkőzésen... :laugh:




Idézetet írta: rosco Dátum augusztus 12, 2014, 16:02:41
Kiszámoltam, két napi (!) fizetését utalta át. 8)

Ha csak az itteni fórumtagok átutalnák két napi fizetésüket, akkor a magyar csapat is simán kint lehetne a vb-n...   ::)
Esetleg ha a vb-ről lemaradt magyar "profi" játékosok utalnák át a két napi fizetésüket (hehe), vagy a vb-re eljutott politikusaink, akkor is lenne esély az indulásra, így inkább nem relativizálom Ibra tettét, mert inkább példamutató.
Ráadásul egy mezzel is letudhatta volna az egészet.


Idézetet írta: Knapp Dátum augusztus 12, 2014, 16:21:57
Ha csak az itteni fórumtagok átutalnák két napi fizetésüket, akkor a magyar csapat is simán kint lehetne a vb-n...   ::)
Esetleg ha a vb-ről lemaradt magyar "profi" játékosok utalnák át a két napi fizetésüket (hehe), vagy a vb-re eljutott politikusaink, akkor is lenne esély az indulásra, így inkább nem relativizálom Ibra tettét, mert inkább példamutató.
Ráadásul egy mezzel is letudhatta volna az egészet.

Nemes gesztus volt tőle, ez vitathatatlan. Hogy Magyarországon ezt nem tette meg a szövetség, más magánszemély, vállalkozás az megint más kérdés. Ha valaki megkérdezné az illetékest egyből indulna az egymásra mutogatás, a végén meg maradna az eredeti állapot. A stadionok átadása után talán ilyesmire és egyéb dolgokra is jut majd pénz a kasszából.

Idézetet írta: rosco Dátum augusztus 12, 2014, 16:47:13
Nemes gesztus volt tőle, ez vitathatatlan. Hogy Magyarországon ezt nem tette meg a szövetség, más magánszemély, vállalkozás az megint más kérdés. Ha valaki megkérdezné az illetékest egyből indulna az egymásra mutogatás, a végén meg maradna az eredeti állapot. A stadionok átadása után talán ilyesmire és egyéb dolgokra is jut majd pénz a kasszából.

A stadionok átadása után majd fent is kell azokat tartani, szóval utána is lesz majd, ami viszi a pénzt.  :)

Az arányok azért érdekesek:
Ibra 12 millió forintnyit utalt át, miközben a Fradi stadion avatásán a 3 Gripen gép legalább 30 millióba (más számítások szerint inkább 60-ba) került.

Idézetet írta: Knapp Dátum augusztus 12, 2014, 18:26:21
A stadionok átadása után majd fent is kell azokat tartani, szóval utána is lesz majd, ami viszi a pénzt.  :)

Az arányok azért érdekesek:
Ibra 12 millió forintnyit utalt át, miközben a Fradi stadion avatásán a 3 Gripen gép legalább 30 millióba (más számítások szerint inkább 60-ba) került.
annyiért már egy jó gruppen lehetett volna ;D

Ez amúgy nagy szégyen. Gondolták be lehet söpörni a szőnyeg alá mint mindig, de Ibra megint kib@szott velünk  ;D Cobra11 Dzsudzsák meg töri a több tízmilliós Lamborghiniket...

Szuperkupa a Sport1en. De miért van itt a Hegyi megint? Már kezdi a hülyeségeit: Carvajal, Ramos, Marcelo nem voltak a 80 játékosban a vb-n - hogy mondjak valamit. Carvajal nem is mivel ki se mehetett... Szakíró, aham, aham.  :redchug:

Millió meg egy hibája van az MLSZ-nek, de ezt most nem lehet az ő nyakukba varrni. A Fogyatékkal Élõk Sportszervezeteinek Magyarországi Szövetségéhez tartozik az értelmi sérült labdarúgó válogatott, semmi köze az MLSZ-hez. Ettől függetlenül persze tehetett volna felajánlást a szövetség, de azért Magyarországon vagyunk, kisebb csoda lett volna ez. Érdekesebb, hogy erről sehol nem lehetett hallani, semmi médium nem írt róla, szóval azért az esemény kommunikálása is hagyott némi kivetnivalót maga után. Pl a Class Fm-ben Balázsék a Morning Showban 2-3 óra alatt össze tudták volna gyűjteni a szükséges pénzt. De erre mondják, hogy néma gyereknek anyja pics@ja....

Lehet volt már. Emellett se menjünk el azért...

Juhász Roland segített a hátrányos helyzetű gyerekek focicsapatán, amely így elutazhatott a varsói vb-re

Harmadszor rendezik meg Varsóban a hátrányos helyzetű (főleg gyermekotthonban élő) gyerekek kispályás futball-világbajnokságát. Idén 32 országból, több kontinensről érkeznek csapatok.

Az alábbiakban a Nemzeti Sport cikkét változtatások nélkül közöljük.
A mieink is útnak indulnak. ,,Nem lett volna pénzünk elutazni, ha nincs Juhász Roland – mondta Bozsoki Róbert, a Hűvösvölgyi Gyermekotthon igazgatója, a magyar csapat menedzsere. – A szállást, étkezést odakint a szervezők állják, de nekünk az oda- és visszaút is gondot jelentett volna. Egy kollégánk ismeri Rolandot, aki amint megtudta, milyen helyzetben vagyunk, több százezer forinttal segített bennünket, így pénteken útnak indulunk. Fantasztikus tett ez a válogatott futballistától, el nem lehet mondani, mennyire hálás neki kis csapatunk." A 80-szoros válogatott védő elmondta, amint értesült a csapat problémájáról, egy pillanatig sem habozott. ,,Örülök, ha hozzájárulhatok, hogy a nehéz körülmények között élő gyerekek életre szóló élménnyel gazdagodjanak – mondta a Videoton labdarúgója. – Korábban is úgy gondoltam, aki megteheti, segítsen olyanoknak, akiknek ez nagyon sokat jelent. Számomra mindig büszkeség a válogatottban játszani, és ha ezért bármikor pénzt adtak, azt jótékony célokra ajánlottam fel."
Nem ez az első eset, hogy a futballista adakozik – ám eddig erről keveset lehetett hallani. ,,Nem a magam reklámozása céljából adok, hanem szívből – mondta Juhász Roland. – Tudom, hogy másnak mennyit jelent az a pénz, amelyet adni tudok, már csak ezért is meg kell tennem. Évek óta segítem a Madarász utcai gyerekkórházat, adakoztam az iszapkárosultaknak. Amikor édesapám meghalt, akkor hallottam, hogy a mentőben nem volt defibrillátor, bár őt sajnos azzal sem lehetett volna megmenteni, de természetesen segítettem, hogy legközelebb legyen. Később elmondták, életet mentettek vele..."
Kerek összeg: Juhász Roland már tízmillió forintot ajánlott fel jótékony célokra karrierje során. Bizony, egy magyar futballista is lehet példakép.

Juhász nőtt a szememben! :ok: