III. félidő

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: Experte Dátum november 17, 2014, 20:49:31
Azt tudja valaki mi a fenének kell még holnap "bari" meccseket játszani?? Talán szerencsétlen fogadókról akarnak még némi pénzt legombolni :great:

Ahogy néztem, a mexikóiak is inkább akartak kikapni, mint nyerni Fehéroroszország ellen.
Nehezen, de sikerült. (3:2)

Így is lehet stadiont építeni. Persze csak ott, ahol eredményes foci is van és okosan gazdálkodnak.

http://vs.hu/sport/osszes/mar-ki-is-fizette-stadionja-arat-a-bayern-1120#!s27

Idézetet írta: Knapp Dátum november 20, 2014, 18:24:23
Így is lehet stadiont építeni. Persze csak ott, ahol eredményes foci is van és okosan gazdálkodnak.

http://vs.hu/sport/osszes/mar-ki-is-fizette-stadionja-arat-a-bayern-1120#!s27

Sőt, a jegyárak is teljesen barátiak!  :ok:

Idézetet írta: TiB Dátum november 21, 2014, 12:45:24
Figyelem, figyelem! Egy kislány a bejáratnál keresi, várja apukáját,
anyukája küldte el apukájáért, nagyon gyorsan siessen haza,
mert az öcsivel valami baleset történt! Figyelem, figyelem!
A kislány kék ruhában, két copffal várja apukáját a bejáratnál!

La Bombonera Insane Party - Boca Juniors Amazing Entrance Vs. River Plate


Mintha a Puskás Akadémia játszana a Pakssal  :D

Idézetet írta: TiB Dátum november 16, 2014, 15:16:13
Már csak néhány meló van hátra neki és szintet léphet. Zselé nélkül.

Nem hoztam volna fel, ha nem lenne ot a "Zselé nélkül", de akkor tegyük hozzá, hogy "Doppingal.". :)

Idézetet írta: TiB Dátum november 21, 2014, 16:02:31
Tehát Messi doppingol, CR nem? Mi lenne ha CR is doppingolna, 10 gólt lőne meccsenként. Iróniát félretéve, van olyan dopping, ami segít cselezni és ösztönös tehetséggé válni? Csak mert ha van, akkor miért csak Messi kap? Miért nem vesz magának Nani is?

Nem akartam belemenni a témába, de természetesen Cé is doppingol. Csak nem ugyanazt és olyan mennyiségben. Alapból Messi nem is játszhatna ezek nélkül a profik között.
Illetve a növekedési hormonok, meg kitudja milyen turmixokat kapott még, a teljesítményt is növelik, nem kis mértékben, sérülékenység, stb stb. Emlékszem még arra a képre, amikor az Atletico ellen megtaposták, és pár nap múlva semmi baja nem volt.
Messi pont, hogy soha nem volt egy vasember, mint Cé, laza féléveket hagyott ki karrierje kezdetén, ha jól emlékszem a mindig visszatérő-kiújuló izomproblémák miatt. Aztán hopp, mint egy varázsütésre már-már ellenállóbb lett, mint a portugál.

Szeretem a meséket, de a valóságtartalmukat a helyén kezelem.
A rejtélyes hányásokról meg ne is beszéljünk, senki nem tudja mitől vannak ezek valójában, de nagy valószínűséggel a brutál cuccoktól, amiket szed/ett.

Az a lényeg hogy ezek minden sportoló zabálja két pofára.
Szóval mindenki egyenlő esélyel indul.  :ok:

Nem lehetne a mi válogatott aranylábúinknak is adni egy kicsit ebből a Messi féle kokszból? Egyenlő esélyek...

Idézetet írta: misk@ Dátum november 21, 2014, 18:08:02
Nem lehetne a mi válogatott aranylábúinknak is adni egy kicsit ebből a Messi féle kokszból? Egyenlő esélyek...

Van akiken nem lehet segíteni.
Profi sportólok használják való szinüleg. (nem a Number1-ok)
De ha csak megnézük Djoko tavaji évét milyen volt, idén lett a gyerek.
Le kellet állnia vele tisztuljon a szervezete.
De pont ezért szeretjük a legjobbakat nézni hozzák a 110%-ot  ;D


Idézetet írta: Proxyi Dátum november 21, 2014, 17:24:43
Nem akartam belemenni a témába, de természetesen Cé is doppingol. Csak nem ugyanazt és olyan mennyiségben. Alapból Messi nem is játszhatna ezek nélkül a profik között.
Illetve a növekedési hormonok, meg kitudja milyen turmixokat kapott még, a teljesítményt is növelik, nem kis mértékben, sérülékenység, stb stb. Emlékszem még arra a képre, amikor az Atletico ellen megtaposták, és pár nap múlva semmi baja nem volt.
Messi pont, hogy soha nem volt egy vasember, mint Cé, laza féléveket hagyott ki karrierje kezdetén, ha jól emlékszem a mindig visszatérő-kiújuló izomproblémák miatt. Aztán hopp, mint egy varázsütésre már-már ellenállóbb lett, mint a portugál.

Szeretem a meséket, de a valóságtartalmukat a helyén kezelem.
A rejtélyes hányásokról meg ne is beszéljünk, senki nem tudja mitől vannak ezek valójában, de nagy valószínűséggel a brutál cuccoktól, amiket szed/ett.
Nem akarlak megbántani, de ritka nagy baromságokra tudsz következtetni. Lehet, hogy szednek valamit, amit mások nem, de hidd el, hogy a meccsek után nekik kell először telepisilni az üvegedényt.
Ami ennél is fontosabb és te nem látod a "doppingos szemellenződtől", hogy ők a kirakat, akiket el lehet adni és megcsinálták mögéjük a csapatot. Messi nem azért nem lő gólt hetek óta, mert szarabb anyagot kap, hanem mert nincsenek mögötte a megfelelő kiszolgáló emberek.
Lehet bármekkora sztár valaki, a labdarúgás CSAPATJÁTÉK! Ha csak az egyéni képességeket néznénk, akkor Wales már Európabajnok lenne.

C.Ronaldo teljesítményében nagyobb szerepe van a fizikumának, ő folyamatosan versenyt fut a védőivel, ilyen alapon inkább neki lenne szüksége teljesítmény fokozó szerekre.
Az, hogy Messi sétálgat 5 percet, majd csinál egy szólót, amelynél folyamatosan 30 centin belül van a lábához képest a labda, az nem tudom, miért lenne teljesítmény fokozónak köszönhető.

A Barca és a spanyol válogatott alapjátéka is azért épül(t) a passzolgatásra, hogy a fizikumnak minél kevesebb szerepe legyen, ne kelljen annyit versenyt futni és ütközni.

A regenerációt meg minden csapatnál, minden sportágban igyekeznek orvosilag támogatni, valószínűleg ez is egy szakma.  :)
Na meg az is, hogy robbanékony, laza izomzatú sportolókat termeljenek ki. (egyszer Kuttor Attila beszélt arról, hogy 30+ évesen lett "játékos", amikor Henk Ten Cate edzette. Kicsit dühösnek tűnt ez miatt...  hehe )

Még 10-20 évvel ezelőtt a "kis csapatoknál" csak az volt a kérdés, hogy már a 60. percre elfáradnak vagy kibírják a  75. percig is, ma meg már sokkal kisebb a különbség a fizikális alapokban.
Ilyen környezetben nem tudom, hogyan lehetne valakit úgy doppingolni, hogy ennyire kiemelkedjen a többiek közül.
Ha meg ilyen egyszerű lenni, akkor Iniestából is csinálhattak volna aranylabdás gólkirályt a Barcánál...
Vagy lényegében bárkiből, hisz ugyanazt a "cuccot" másnak is be tudnák adni.  ;)



Úgy imádom ezeket a Cé meg Messzi összetűzéseket. Komolyan, mindenkinek lehet kedvence, (nekem pl. a "Harapós"). akárhogy is van, legjobbak a sportágukban jelenleg, hiába a német világbajnok csapat sok klasszissal, de nincs olyan kiemelkedő játékos, mint a fentebbi kettő. Még a "Harapós" sem. Más-más szempontok alapján mindenkinek megvann a maga favoritja. De tény, amit ők ketten évek óta (évtizede lassan) művelnek, az nagyon sokaknak max. 1-2 szezonon keresztül megy. Gondoljátok végig az elmúlt 10 évet: Nedved, Mendieta, Ballack, Kaká, Ronaldinho stb. sorolhatnánk a neveket, 1-2 szezonban húzták a csapatot, aztán kész. Tegnap Schweinsteiger, ma Özil, holnap Götze. De a fenti kettő 7-8 éve és remélhetőleg még ennyi ideig állandó. Szerintem. Harapj Suarez!

Egy Ronaldo van csak, és ő brazil.


#1589 november 23, 2014, 01:32:05, Proxyi
Idézetet írta: TiB Dátum november 21, 2014, 18:26:54
Nem biztos, hogy jól értem, de akkor Cé vasember, és erre kevesebb doppinggal még rátesz, viszont ő amúgy is ekkora sztár lenne. Messi pedig sehol nem lenne, a sokkal több dopping nélkül. Szóval amiért ő többet használ, ezért ő a rosszabb eset és ez megnyitja az utat az előtt, hogy csak Ronaldo eredményeit ismerjük el, miközben Messiét élből lehurrogjuk annyival, hogy ő doppingol.

Az meg van, hogy Ronaldót lecserélik a Granada ellen és még le sem ül, de már jegelik a lábát, mert elkezd feldagadni? Aztán pár nappal később többet és gyorsabban fut az Anfielden, mint kb a teljes mezőny? Ennek a valóságtartalmát hova helyeznéd el a történetben?

Előre látok egy választ, kíváncsi vagyok meglepsz-e. Annyit azért tisztázzunk, hogy a növekedési hormont a betegsége kezelésére kapta, mivel nem termelődött ilyen hormonból elég a szervezetében. A szervezet az első 15-20 évben lerendezi a csontfejlődést például, ha nem avatkoznak be akkor gyorsan, akkor elég komoly bajok jönnek. Nem csak Messinél, hanem a többi hasonló betegnél is. Ezt doppingnak, szóval teljesítményfokozónak nevezni szerintem elképesztő butaság. Drága volt a kezelés, állta neki a klub. Mi lett volna a helyes eljárás, hagyni a betegségével együtt?

Nem nagyon értem, hogy mit akarsz kihozni az első mondatból. De igen, vasember volt és maradt, elképesztő szervezete és fizikális felépítése van, nincsenek kétségeim (ezt a terhelést nem is lehet bírni máshogy), hogy tele van cuccal ő is, de a szervezete alapból elég kemény. 29 évesen mondjuk már érthető, hogy nem olyan állapotban van, mint 20 évesen. De egyébként bőven hihető kategória a Granada-s dolog, nézz utána, hogyan készül fel a meccsekre, illetve szenzációsan regenerálódik a teste, egy mázlista.
De ismétlem, tudom, hogy tele van cuccal.

Messi izomproblémáiról már írtam, meg lehet nézni, előkeresni, senki ne adja be nekem azt, hogy nem valami atombrutál cuccot kap, amitől megerősödött a teste, mert aki sérülékeny, annak annak is kell maradni, ez a sport törvénye.
Teljesen tisztában vagyok vele, hogy miért kapta a hormonokat, és ebben nincsen egyetértés, de pár kutató úgy véli, a növ hormonok doppingnak is számíthatóak, mert javul a teljesítmény tőle bőven, illetve más hatásai is vannak. Páran meg úgy vélik nem. Én az előbbiek pártján vagyok, ennyi.
Nem azt mondtam, hogy ne állja neki a klub, csak annyit, hogy alapból nem is focizhatna profi szinten, ha ugye nem kezelik. Abszolút nem tudom miért lenne butaság doppingnak nevezni a növ hormont, amikor alapvetően az. Az, hogy nem e célból kapta, az egy dolog, ettől függetlenül dopping, méghozzá elég derekas.