III. félidő

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Coutinho Dátum január 16, 2015, 17:57:06
Azért az vicc, hogy Neuer csak 3. lett. Jó, Ronaldo megérdemelte az aranylabdát, de ilyen különbségnek nem szabadott volna lennie.

A szövetségnél homály fedi a bajnoki ellenfelek erősségét... Valljuk be ez egy trófea, melyet a Real Madrid - Barcelona kettősnek találtak ki.

Pont ez volt nekem is a véleményem amikor megláttam az év csapatát és aztán a szavazás végeredményét.
Remélem mihamarább változni fog ez a dolog.

Idézetet írta: RedMunchen2013 Dátum január 16, 2015, 18:04:26
A szövetségnél homály fedi a bajnoki ellenfelek erősségét... Valljuk be ez egy trófea, melyet a Real Madrid - Barcelona kettősnek találtak ki.

Azért a bajnoki ellenfelek erősségét (gyengeségét?) főleg a tavalyi év alapján nem hoznám fel. Gondolom arra a Bundesre gondolsz, ahol az a Schalke szerepel elég jól, akit negyedgőzzel alázott a Real, vagy az a Dortmund amelyiket úgyszintén-amíg komolyan vették. A PL színvonalasabb, de a BLben ez nagyon kevés, mint látjuk. A bajnok City egy CSZKA-val szenved, a Pool a Ludogorets ellen, és a magyar bajnokikról beeső Sousa vezette Basel ejtette ki őket, de az Arsenal se jutott volna tovább ilyen simán ha nem két ilyen selejt csapat jut nekik. Az olaszokat meg hagyjuk :D A spanyoloknál most (az elmúlt években tény, nem mindig volt így) van 5-6 olyan csapat amelyik simán nyolcaddöntős lenne, de akár a legjobb nyolcból sem lógna ki.
Tény, hogy a szavazók túlságosan be vannak zsongva ettől a két csapattól, de a bajnoki ellenfelek erejét ne fitogtassuk.

Előtte évben a Dortmund pont ugyan így verte sz..rá a madridot.
Tavaj sem egy b csapatal álltak fel Dortmundban, egész egyszerűen hátul a madridnál legalább akkora baj van mint a barcánál. De ezt tegnap is láthatuk...
Egy jól szervezett csapat ellen bármikor ki tudnak kapni.

Idézetet írta: bendehal Dátum január 16, 2015, 18:37:00
Előtte évben a Dortmund pont ugyan így verte sz..rá a madridot.
Tavaj sem egy b csapatal álltak fel Dortmundban, egész egyszerűen hátul a madridnál legalább akkora baj van mint a barcánál. De ezt tegnap is láthatuk...
Egy jól szervezett csapat ellen bármikor ki tudnak kapni.

Azért írtam tavaLYt, s nem az az előtti évet  ;D

De nem arról volt szó hogy mennyire gyenge hátul a két spanyol csapat (egyébként elől meg nincs erősebb, és asszem gólra játsszák a focit), hanem hogy nem kell lefikázni a La liga töltelékcsapatait.

Idézetet írta: Coutinho Dátum január 16, 2015, 17:57:06
Azért az vicc, hogy Neuer csak 3. lett. Jó, Ronaldo megérdemelte az aranylabdát, de ilyen különbségnek nem szabadott volna lennie.
Mi a  vicc benne? A Bayern és a német válogatott is kb. ugyanott végzett volna, ha mondjuk Szűcs Laller védett volna náluk. Ez egyéni díj.

Ez a baj a Real és a Barca szurkolókkal...annyira el vannak szállva ettől a két csapattól, hogy ha valaki őket fikázza meg a spanyol bajnokságot akkor egyből jönnek a kis szövegeikkel, hogy mégpedig a spanyol bajnokság milyen erős stb. stb.
Hát én valamiért nem tudok spanyol meccset nézni...a nagy El Classico se köt le engem annyira. Inkább megnézek egy jó kis szombat délutáni Bundesliga vagy PL meccset.
Kíváncsi vagyok majd arra, ha netán a Real vagy a Barca egy komolyabb gödörbe fog kerülni mennyien maradnak meg a "szurkolók" közül és mennyi új jön majd.

Idézetet írta: georgeboyd Dátum január 16, 2015, 19:13:14
Mi a  vicc benne? A Bayern és a német válogatott is kb. ugyanott végzett volna, ha mondjuk Szűcs Laller védett volna náluk. Ez egyéni díj.

A portugál válogatott Ronaldo nélkül is ugyanolyan eredményt el tudott volna érni mint vele.
A BL döntőt se nyerte meg volna a Real, ha Ramos nem fejel gólt a 93. percbe.

Nem mondom azt, hogy nem érdemelte meg, csak azt, hogy ilyen különbséggel nem szabadott volna nyernie. Bár az aranylabda is csak szimpátia szavazás.

Idézetet írta: Coutinho Dátum január 16, 2015, 18:09:16
Pont ez volt nekem is a véleményem amikor megláttam az év csapatát és aztán a szavazás végeredményét.
Remélem mihamarább változni fog ez a dolog.
Idézetet írta: RedMunchen2013 Dátum január 16, 2015, 18:04:26
A szövetségnél homály fedi a bajnoki ellenfelek erősségét... Valljuk be ez egy trófea, melyet a Real Madrid - Barcelona kettősnek találtak ki.
Ja, természetesen a Budnesben erősebbek a csapatok, mint a spanyol bajnoskágban, azért nyer a Bayern utcahosszal a többiek előtt. A spanyoloknál legalább van kis izgalom a 3 nagy között, míg kb. a Bayernnek az elkövetkező 2-3 évre már most oda lehet adni a salátástálat. De igen, tényleg erősebb a Bundesliga a Primera Divisionnal.

A 'kusen, Wolfsburg és a Schalke is ütné természetesen a Valencia, Villareal, Sevilla triót és az Augsburg-Malaga meccsen sem lenne esélye a spanyoloknak... C.S.A.K A BUNDES!

Idézetet írta: Coutinho Dátum január 16, 2015, 19:25:24
A portugál válogatott Ronaldo nélkül is ugyanolyan eredményt el tudott volna érni mint vele.
A BL döntőt se nyerte meg volna a Real, ha Ramos nem fejel gólt a 93. percbe.
Ronaldo nélkül a portugálok kint se lettek volna a VB-n...

Befejelte Ramos a 93.-ba? Be. Akkor meg miről beszélünk?

Idézetet írta: Coutinho Dátum január 16, 2015, 19:25:24
Nem mondom azt, hogy nem érdemelte meg, csak azt, hogy ilyen különbséggel nem szabadott volna nyernie. Bár az aranylabda is csak szimpátia szavazás.
Tegyük fel nézel egy meccset! Kinek a játéka tetszene jobban: a kapusé, aki fog két ziccert vagy a csatáré, aki ver két gólt?

Tipikus divatszurkoló :D

Most gondolom azt hiszed, hogy Bayern szurkoló vagyok :D De ez nem így van...2004-től szurkolok az Internek :)

Idézetet írta: Jenci84 Dátum január 16, 2015, 19:34:55
Tegyük fel nézel egy meccset! Kinek a játéka tetszene jobban: a kapusé, aki fog két ziccert vagy a csatáré, aki ver két gólt?

Sok mindentől függ. Ha a kapus 2 olyan ziccert fogott meg amiből gól lett volna és azzal a 2 góllal a másik csapat nyer, vagy ott a csatár aki lőtt egy olyan gólt amit előtte a társ 100%-os ziccerre kiharcolt, majd utána rúg egy 11-es gólt akkor azt kell mondjam, hogy a kapusé.

Idézetet írta: Coutinho Dátum január 16, 2015, 19:18:43
Ez a baj a Real és a Barca szurkolókkal...annyira el vannak szállva ettől a két csapattól, hogy ha valaki őket fikázza meg a spanyol bajnokságot akkor egyből jönnek a kis szövegeikkel, hogy mégpedig a spanyol bajnokság milyen erős stb. stb.
Hát én valamiért nem tudok spanyol meccset nézni...a nagy El Classico se köt le engem annyira. Inkább megnézek egy jó kis szombat délutáni Bundesliga vagy PL meccset.
Kíváncsi vagyok majd arra, ha netán a Real vagy a Barca egy komolyabb gödörbe fog kerülni mennyien maradnak meg a "szurkolók" közül és mennyi új jön majd.

Nevetni fogsz, de én is inkább nézek angol meccset mint spanyolt. De ez nem jelenti azt hogy erősebbek lennének az angolok. Ott van pl a Tico, amelyik top 5 jelenleg, ez inkább tény, mint szubjektívitás. De ha délben, ha délután, ha este játszanak, én bealszok rajta. Kicsik ellen alibi, majd egy szögi utáni fejesgól, nagycsapatok ellen bekkelés, hentesmunka, majd kontragól. Mondjuk tegnap pont hogy meglepően tisztán és jól játszottak, az első 45 percben pl olyan védekezést mutattak be, amitől minden olasz szurker elélvezett  :D A kivétel erősíti a szabályt.

Szűcs Laller a legenda  8)

Felesleges vitázni, mikor ott az európai klub rangsora az UEFÁ-nak, amelyben a BL és EL csapatok által szerzett pontokat átlagolják, azaz hiába van 1-2 sztárcsapata az országoknak, ha az összes indulójuk számával osztják a megszerzett pontokat.
(és ugye az erősebb országoknak 6-7 csapatuk indul)

A spanyolok azért vezethetnek toronymagasan az elmúlt 5 év alapján, mert a "középcsapataik"  gyűjtögetik a pontokat még tavasszal is.


http://www.uefa.com/memberassociations/uefarankings/country/index.html

Amúgy az olasz focira se jellemző már olyan szinten a védekező mentalitás, mint 9-10 éve. Múltkor megnéztem a római derby-t (egyik csapatot se szeretem) és azt kell mondjam, hogy nagyon jó volt. Technikás megoldások, pazar egyéni teljesítmények, könnyed megoldások és a derbyken megszokott keménykedések.

Ha valaki nekem azt mondja, hogy önszántából megnézne egy Malaga-Vallecano meccset azt az embert elismerem.

Idézetet írta: Coutinho Dátum január 16, 2015, 19:52:23

Ha valaki nekem azt mondja, hogy önszántából megnézne egy Malaga-Vallecano meccset azt az embert elismerem.

De azért te sem nézel meg egy Torino - Sassuolot...igaz?

Szerintem teljesen fölösleges összehasonítani a bajnokságokat. Az összesben van szép is meg unalmas is.