III. félidő

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


OGY - A focimeccsek látogatásának könnyítését javasolja a rendészeti bizottság

    Budapest, 2015. december 9., szerda (MTI) - Az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottsága a kormány támogatásával egy olyan javaslatot terjeszt a parlament elé, amely megkönnyítené a focimeccsekre való beléptetés rendszerét. Terrorfenyegetettség esetén viszont több sportrendezvényen is szigoríthatják a belépést.


    A rendészeti bizottság szerdai ülésén tárgyalta a testület sporttörvényhez benyújtott, a sportrendezvények biztonságával összefüggő módosítási javaslatát, amelyet - mondta Szabó Tünde, az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportért felelős államtitkára - a kormány támogat.
    Kósa Lajos, a testület fideszes elnöke az ülésen elmondta: a módosítás lényege, hogy a bajnokság egyes résztvevői maguk döntsék el, hogy az általuk szervezett meccsen alkalmazzák-e a szurkolói kártyát és a beléptetőrendszert. Ezzel együtt viszont a névre szóló jegyek kiváltása, s az ehhez belépéskor szükséges személyazonosság igazolása megmaradna. A  mérkőzés biztosításáért a szervező felel, a vendégcsapattól vásárolt vendégszurkolói jegyekkel rendelkezők szektorának biztosításáért viszont a vendégcsapat.
    A bizottsági módosító indítványhoz Szilágyi György jobbikos képviselő nyújtott be több kapcsolódó módosító javaslatot. A beléptető rendszer törlését szorgalmazta annak érdekében, hogy a szurkolók visszatérjenek a focimeccsekre.
    A jobbikos politikus hazugságnak nevezte, hogy a biztonságos megrendezést segítené a kötelező szurkolói kártya, illetve a vénaszkenner alkalmazása. A mérkőzés biztosításának megvannak a módszerei - hangsúlyozta a képviselő, példaként megjegyezve, hogy a fradi stadionban mintegy háromszáz kamera van. Így be lehet azonosítani a rendbontókat, akik kitiltásának törvényi feltétele adott.
    A DK-s Vadai Ágnes független képviselő igyekezett sürgetni a módosítókról való szavazást, mondván, vannak fontosabb témák is annál, mint hogy a "Paks-Ferencváros focimeccsen ki hova ül".
    Kósa Lajos ismertetett egy - a fideszes Ágh Péter által benyújtott - módosító indítványt is, amelyet a Terrorelhárítási Központtal és Pintér Sándor belügyminiszterrel is egyeztettek. Ennek lényege, hogy ha a kormány határozatában terrorveszélyt nevez meg, azt a focimeccsek szervezésénél is figyelembe kell venni.
    A rendészeti bizottság elnöke felhívta a figyelmet, hogy a párizsi merényletek egyikét is egy focimeccsen követték el. Továbbá a kialakult "bevándorlási krízis és az ezzel járó terrorhullám" - mondta - kiemelt célpontnak tekinti a labdarúgó eseményeket.
    Vadai Ágnes szerint ezt a biztonsági intézkedést nemcsak a focimeccsek, hanem más sportrendezvényeken - például vízilabdameccseken - is alkalmazni kellene.
    A sportért felelős államtitkár azt javasolta, hogy a módosítás ne csak a labdarúgó-mérkőzésekre vonatkozzon, hanem a "külön jogszabály alá tartozó sportrendezvényeket" érintse. Így biztonsági kockázat esetén a minősítő bizottság elrendelheti a beléptető rendszer alkalmazását. Ezt a módosítást a bizottság megszavazta.
    A sporttörvényhez benyújtott honvédelmi és rendészeti bizottsági módosító javaslat parlamentnek való benyújtását szerdai ülésén a több mint egy órán át tartó részletes vitát követően megszavazta a testület.

MTI 2015. december 9., szerda

Marseille és Nice/Nizza volt az elsődleges úti célom. 15, 17, 18-i meccsek egy hétre esnek + beleesik a válogatott meccse is!  :ok: Utána meg maradt még 1-2 hét a pihenésre is.

2016. június 11.   21.00   Anglia–Oroszország   Marseille, Stade Vélodrome
2016. június 12.   18.00   Lengyelország–Észak-Írország Nizza, Allianz Riviera
2016. június 15.   21.00   Franciaország–Albánia   Marseille, Stade Vélodrome
2016. június 17.   21.00   Spanyolország–Törökország   Nizza, Allianz Riviera
2016. június 18.   18.00   Izland–MAGYARORSZÁG   Marseille, Stade Vélodrome
2016. június 21.   18.00   Ukrajna–Lengyelország   Marseille, Stade Vélodrome
2016. június 22.   21.00   Svédország–Belgium   Nizza, Allianz Riviera

forrás: nso.hu

Böde jól leamortizálta magát így az utolsó fordulóra. Tényleg csak az a mák, hogy nem közvetlenül EB előtt sérült le. Amúgy így elsőre csúnyának tűnt, de 2-3 hét múlva 100%-os lehet szerintem :beerchug:

Idézetet írta: RedMunchen2013 Dátum december 12, 2015, 19:14:55
Marseille és Nice/Nizza volt az elsődleges úti célom. 15, 17, 18-i meccsek egy hétre esnek + beleesik a válogatott meccse is!  :ok: Utána meg maradt még 1-2 hét a pihenésre is.

2016. június 11.   21.00   Anglia–Oroszország   Marseille, Stade Vélodrome
2016. június 12.   18.00   Lengyelország–Észak-Írország Nizza, Allianz Riviera
2016. június 15.   21.00   Franciaország–Albánia   Marseille, Stade Vélodrome
2016. június 17.   21.00   Spanyolország–Törökország   Nizza, Allianz Riviera
2016. június 18.   18.00   Izland–MAGYARORSZÁG   Marseille, Stade Vélodrome
2016. június 21.   18.00   Ukrajna–Lengyelország   Marseille, Stade Vélodrome
2016. június 22.   21.00   Svédország–Belgium   Nizza, Allianz Riviera

forrás: nso.hu

És ezekből van már valamelyikre jegyed?
Mert ha nincs, akkor az Izland-Magyarország mellett, majd csak a március-áprilisi viszonteladói platformon tudsz majd venni hivatalosan, és kérdés, hogy ezekből mi lesz elérhető ott.
Az angol-orosz elég necces (mi azzal kezdünk egyébként), a francia-albán nem hiszem, hogy felkerül.
A spanyol-török megint csak nagy kérdőjel, mert ugye a stadion is kicsi, és a spanyolokat is "mindenki" szívesen nézi.
A lengyel-észak ír, ukrán-lengyel meccsre valószínűbb, hogy lesz jegy.

Az Izland-magyarra pedig most kell igényelni. Szerintem arra jó eséllyel lehet is majd nyerni. (erre pályázunk mi is, a továbbjutás szempontjából úgyis ez lesz a legfontosabb meccsünk. A másik két magyar meccs napján amúgy is van programunk. (portugál-izland, belga-svéd)

A jegyek nem az én nevemen vannak, de ezekre vannak (én az elsőn mindenképpen ott leszek): 

2016. június 11.   21.00   Anglia–Oroszország   Marseille, Stade Vélodrome
2016. június 12.   18.00   Lengyelország–Észak-Írország Nizza, Allianz Riviera

Idézetet írta: RedMunchen2013 Dátum december 13, 2015, 20:22:44
A jegyek nem az én nevemen vannak, de ezekre vannak (én az elsőn mindenképpen ott leszek): 

2016. június 11.   21.00   Anglia–Oroszország   Marseille, Stade Vélodrome
2016. június 12.   18.00   Lengyelország–Észak-Írország Nizza, Allianz Riviera

Az nagyon jó, akkor így már elég jó kis túrát össze lehet hozni. :)


http://24.hu/sport/palyan-kivul/2015/12/21/segitsegre-szorul-verebes-jozsef/

Gyógyuljon meg Mester!

Van aki még emlékszik az 1981-86 közötti ETO-ra? Az a csapat még játszotta a focit és Verebes volt korának Mourinho-ja.

És két fantasztikus gól:

https://www.youtube.com/watch?v=h-KE9NVDm0Y

Azért olasz nyelvű, mert a RAIUNO felvétele sokkal jobb minőségű, mint az MTV-é.

Idézetet írta: LosGabos Dátum december 21, 2015, 17:01:34
http://24.hu/sport/palyan-kivul/2015/12/21/segitsegre-szorul-verebes-jozsef/

Gyógyuljon meg Mester!

Van aki még emlékszik az 1981-86 közötti ETO-ra? Az a csapat még játszotta a focit és Verebes volt korának Mourinho-ja.

És két fantasztikus gól:

https://www.youtube.com/watch?v=h-KE9NVDm0Y

Azért olasz nyelvű, mert a RAIUNO felvétele sokkal jobb minőségű, mint az MTV-é.

A hírnél csak az alatta lévő kommentek elkeserítőbbek...
Ez a mai Magyarország.

http://24.hu/sport/foci/2015/12/23/senkinek-sem-kell-szalai-adam/

Valahogy össze kellene szednie magát, kérdés, akarja-e egyáltalán.

Lehetőségek:

1, Hazajön. Talán Fradi, ???
2, Másodosztály? De a német, angol, olasz, spanyol 2 gyilkosabb mint bármely más ország 1. ligája.
3, Török, görög, orosz, kínai ???  Karrier vége.
4, Pénzt keresni? Közel-Kelet, India, Távol-Kelet

Szerintem a legjobb megoldás, egy norvég, lengyel, esetleg holland bajnokság, ahol játszana sokat.

Idézetet írta: LosGabos Dátum december 23, 2015, 19:19:22
http://24.hu/sport/foci/2015/12/23/senkinek-sem-kell-szalai-adam/

Valahogy össze kellene szednie magát, kérdés, akarja-e egyáltalán.

Lehetőségek:

1, Hazajön. Talán Fradi, ???
2, Másodosztály? De a német, angol, olasz, spanyol 2 gyilkosabb mint bármely más ország 1. ligája.
3, Török, görög, orosz, kínai ???  Karrier vége.
4, Pénzt keresni? Közel-Kelet, India, Távol-Kelet

Szerintem a legjobb megoldás, egy norvég, lengyel, esetleg holland bajnokság, ahol játszana sokat.
Simán mehetne a Wesselényire csaposnak.


Úgy néz ki, hogy Hannover lett belőle. Nem baj, pubok ott is vannak :D

Idézetet írta: Pozzato Dátum december 23, 2015, 19:23:45
Simán mehetne a Wesselényire csaposnak.

Angol foci
Nem tudom milyen az  időjárás angoléknál, de a drukkerek biztosan (rá)fáztak albion-szerte tapasztalható gólínség láttán. 16 mérkőzés 720 perc,  összesen 5!!!!! gól. OK, szilveszter után vagyunk, senkinek nem hiányzik a mai meccs, de akkor is... Sajna nekem is elment Arsenal fi 0.5 over. De hosszú még az év...

Idézetet írta: corsica Dátum január 02, 2016, 17:02:33
Angol foci
Nem tudom milyen az  időjárás angoléknál, de a drukkerek biztosan (rá)fáztak albion-szerte tapasztalható gólínség láttán. 16 mérkőzés 720 perc,  összesen 5!!!!! gól. OK, szilveszter után vagyunk, senkinek nem hiányzik a mai meccs, de akkor is... Sajna nekem is elment Arsenal fi 0.5 over. De hosszú még az év...

nekem is az összes meccsem kb bukó :D