Foci Eb 2020/2021

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: SPF Admin Dátum június 12, 2021, 20:20:19
Csupán annyi a problémám, hogy dobálozunk a szavakkal.

Ez a kommunikáció. Szavak dobálózása, jelen esetben egy honlapon, digitálisan.
Én elmondtam hogyan értettem, de ti direkt kiforgatjátok.


Pozzato, ne haragudj, ha én nem akarnék játszani, akkor nem játszanék. Mondhatna nekem bármit az UEFA vagy a dán szövetség elnöke. Sőt ha nagyon hepciáskodnának akkor kiállnék a nyilvánosság elé, hogy ezét büntettek meg, mert nem voltam hajlandó ezután játszani.. Vajon ki mellé állna a közvélemény? Be merné ezt vállalni az UEFA, hogy kiderülhessen ők kényszerítették a dánokat hogy lépjenek pályára? Szerintem nem. Ismétlem szerintem.


Nem kívánok ezen tovább vitatkozni, de privátban nyugodtan meg lehet keresni.. Mindenkinek meghallgatom a véleményét.


Azzal zárnám a gondolatomat, hogy hála Istennek, hogy Eriksen jobban van, reméljük látjuk még pályán, vagy legalább nem lesz semmi negatív hatása az életére. Aztán később ő lesz a pozitív példa, hogy van esély egy ilyent is túlélni a sok rossz tapasztalat után.

#196 június 12, 2021, 20:38:46, sportbettorpro
Szerintem ne ítéljünk meg egy embert egyetlen megszólalása alapján, minden ember más, ezt el kell fogadni. Lehet, hogy ő így dolgozta fel a traumát. Ha elítéljük Gyuri bát, hogy várhatjuk el, hogy ő megértőbb legyen?
Az eset rávilágít arra, hogy a foci nagyon fontos, de talán nem a legfontosabb dolog az életben.
Egyébként a 2004-es EB-n meghalt éppen egy dán játékos édesanyja, hazamehetett volna, de játszott, és talán ő lőtte a győztes gólt is.

Ez a jelenet, amit Gyuri bá, és még itt két felhasználó nem ért: https://twitter.com/i/status/1403770674569748481

De nem is baj, a vélemény különbözhet, nagyon nagy szerencsére ők a kisebbség.

Kamarának vajon az apja vagy az anyja tejfelszőke finn?

Idézetet írta: Pozzato Dátum június 12, 2021, 20:20:46
Nem igazán szoktam magyar szakkommentátorokat hallgatni, ma sem terveztem (szünetben eljövök, mással foglalkozom), de most végül megtettem... Bognár György, akiről ma tudtam meg, hogy 50-szeres válogatott labdarúgó volt. Meglepődtem, mert annyira jelentéktelen figura szakértőként is, nem hittem, hogy ennyi válogatottságig vitte. Látszik rajta, hogy faék egyszerűségű, nincs sok köze a sportok és az ember lélektanához, hiába vitte vb-részvételig. Most már remélem értik az emberek, hogyan kaphattunk ki '86-ban a szovjetektől 6-0-ra, ha ilyen "éles" elmék alkották a kezdőt.

Az, hogy Bognár mit művelt, arra nincsenek szavak, de már csak hozzájuk tud nyúlni a közmédia. Aki játszott már csapatban, az tudja, hogy ők nem csak szimpla emberek, hanem a társaid, ráadásul a dánok a vezérüket veszítették el. Ez nem olyan, hogy kiesik egy ember, nyomsz egy cserét, mint a FIFA-ban.

Elmondanám, hogy a szervezetek bármire képesek, ha pénzről van szó. Elég csak a Copa América példáján át szemlélni az eseményeket. A brazilok nem akartak pályára lépni a tornán, leszóltak fentről Bolsonaróék (és a CONMEBOL), egyből változott a vélemény. Ha az UEFA úgy dönt, akkor bizony van az a nyomás, amire a játékosok igent mondanak, ebben teljesen biztos vagyok.

Én azt javasoltam volna a csapatoknak, hogy érjen véget ez a meccs 0-0-val. Valószínűleg ebben a helyzetben, ez lett volna a legjobb megoldás.

Lehet védeni Bognárt, csak felesleges. Ott volt Mészöly botránya, ha őt kvázi örökre kitiltották a TV-ből, akkor Bognárnak mi legyen a sorsa? Bayer Zsolti mondjuk megkapta a Magyar Érdemrend lovagkeresztjét a "munkájáért", lehet Bognárra is ráférne egy kitüntetés.
10-ből 9,5-szer egyetértek veled, most egy nagyon picit "vitatkoznék".

Szerintem Bognár jó focista volt.
Kommentárként is jobban kedvelem, mint a sok közhelygyárost, tisztelet a kivételnek. A Sport1 nézhetetlen ilen szempontból, Nyilasi, Hegyi Iván és Várhidi csak közhelyeket tol, Spíler szintén.
Az Eriksen esetről: ha jobban  belegondolunk, teljesen igaza volt. Amikor Lovrensics összefejelt valakivel egy meccsen, és vitték le eszméletlenül, nyomták tovább a meccset. Értem, hogy a szívmegállás komolyabb dolog, de ez olyan, mint az infarktus, ha elkapják időben, akkor majdnem mondhatom azt, hogy sokkal borzasztóbb lett volna, ha eltörik a sípcsontját szilánkosra, és ugye egy ilyen esetben meg félbe sem szakadt volna a meccs. Itt látszott, hogy életben marad simán, innentől azért szerintem túl lett kicsit spilázva, ha megállna a Föld holnap, akkor se lenne ilyen dráma a médiában.
Abban meg teljesen igaza volt, hogy meg lehet hozni egy döntést a folytatásról vagy a félbeszakításról rögtön is akár, de 10 percen belül mindenképpen. (ha komolyabb lett volna a baj, akkor meg egyértelmű, hogy nincs folytatás, ezen megint nem kell rágódni).

Első finn kapuralövés, gól. Törvényszerű.

#201 június 12, 2021, 21:04:19, robmiller
Idézetet írta: zbking Dátum június 12, 2021, 20:54:58
Itt látszott, hogy életben marad simán, innentől azért szerintem túl lett kicsit spilázva, ha megállna a Föld holnap, akkor se lenne ilyen dráma a médiában.

Na itt én belédállok, mert irdatlan nagy faszságot beszélsz. Már bocsánat, de kicsit felment a pumpa most megint Bognár után. Nem vagy mai gyerek, így talán emlékszel - de ha nem, akkor keresd fel -, 2007-re, amikor a spanyol élvonalban, a Sevillában focizott egy Antonio Puerta nevű hátvéd. Meccs közben egyszer csak összeesett, hasonlóan Eriksenhez. Odarohantak ápolni, hasonló képsorok, s ő a saját lábán ment be az öltözőbe!!!! Rá 40 percre meghalt, mert ismét leállt a szíve!
Honnan tudod Te azt, hogy ott látszott, hogy életben marad? Szerintetek ez pillanatnyi állapot, és aztán ha kinyílik a szeme, meg magához tér, akkor minden ok rögtön, fátylat rá? Egy áramütés során is lehet az ember életben marad, aztán pár óra múlva áll le a szervezete, nem véletlen a 24 órás megfigyelés....
Ne beszéljünk már f.szságokat könyörgöm..az agyam eldobom.

Robi, nem éri meg.  :ok: Reméljük a legjobbakat.

Idézetet írta: SPF Admin Dátum június 12, 2021, 21:05:01
Robi, nem éri meg.  :ok: Reméljük a legjobbakat.

Tudom, igazad van...de legalább kiírtam magamból.

Idézetet írta: robmiller Dátum június 12, 2021, 21:06:03
Tudom, igazad van...de legalább kiírtam magamból.

Jól tetted.

Ez nem volt tizi sztem, megérdemelten maradt ki.

Kimaradt dán büntető. Tényleg ott vannak fejben, hiszen minden szuper, ahogy a Kaszinós Gyuri mondta... :(

Idézetet írta: robmiller Dátum június 12, 2021, 21:02:00
Na itt én belédállok, mert irdatlan nagy faszságot beszélsz. Már bocsánat, de kicsit felment a pumpa most megint Bognár után. Nem vagy mai gyerek, így talán emlékszel - de ha nem, akkor keresd fel -, 2007-re, amikor a spanyol élvonalban, a Sevillában focizott egy Antonio Puerta nevű hátvéd. Meccs közben egyszer csak összeesett, hasonlóan Eriksenhez. Odarohantak ápolni, hasonló képsorok, s ő a saját lábán ment be az öltözőbe!!!! Rá 40 percre meghalt, mert ismét leállt a szíve!
Honnan tudod Te azt, hogy ott látszott, hogy életben marad? Szerintetek ez pillanatnyi állapot, és aztán ha kinyílik a szeme, meg magához tér, akkor minden ok rögtön, fátylat rá? Egy áramütés során is lehet az ember életben marad, aztán pár óra múlva áll le a szervezete, nem véletlen a 24 órás megfigyelés....
Ne beszéljünk már f.szságokat könyörgöm..az agyam eldobom.
Elfogadom ezt az álláspontot abszolút. Mondjuk éppen fociztam a haverokkal, így csak utólag hallottam/láttam a sztorit, lehet, hogy élőben drámaibb lett volna.
(Persze, leállhat 4-5 óra múlva a szervezete, meg rá  eshet egy daru is. És nem csak neki állhat le a szervezete, ilyen alapon bárkinek. Most ott a kórházban kisebb esélye van, hogy meghaljon, mint nekem itthon.)

Egy kicsit olyan ez, mint amikor meghal egy ismert ember, és beírják az emberek, hogy részvétem. (2 perc múlva meg viccet mesél a haverjának. A napja semmit nem változott azzal, hogy meghalt az illető, nulla a fájdalma a szeretteihez képest, ezáltal a részvét is nullának kéne lennie. )


@zbking szerint sokkal borzasztóbb egy szilánkosra tört sípcsont, mint egy szívleállás. Vajon többen is haltak bele a csonttörésbe, mint utóbbiba? Nincs több kérdésem :bash:

Idézetet írta: curpy82 Dátum június 12, 2021, 21:19:22
@zbking szerint sokkal borzasztóbb egy szilánkosra tört sípcsont, mint egy szívleállás. Vajon többen is haltak bele a csonttörésbe, mint utóbbiba? Nincs több kérdésem :bash:
A pályafutása szempontjából mindenképpen jobb, ha már túlélte. Előtte nyilván a sípcsontörést választanám a kettőből.