Foci Eb 2020/2021

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: zbking Dátum június 12, 2021, 22:02:50
Megtörtént, hasonlo (szerencsere nem szivmegallas volt, de para volt)Lovrencsiccsel egy Fradi meccsen.
Itt ment tovabb a meccs.

https://m.youtube.com/watch?v=xZZk1yd_XFs

Nézd már meg kérlek a mai esetet, még mielőtt nyilatkozol.

Ismétlem, nem a kurva meccsnek a folytatásával van a baj. Folytassák!

Az egész gond az az embertelen megnyilvánulás ami pár faszkombájn ember szájából, meg billentyűzetéből születik.

Idézetet írta: SPF Admin Dátum június 12, 2021, 21:59:35
Szerinted valakit is érdekel?

Nagy király vagy te is Admin, mert nem értek veled egyet ilyen lekezelő vagy...

Megvádolt, hogy azért akartam folytatni, mert fogadtam a meccsre és kell a tipp nehogy void legyen. Megvédtem magam a hamis állítással szemben, mert nem ez motivált. Én így láttam jónak.
Leírtam korábban, elkerülhette a figyelmed, hogy megértem az érveiteket a folytatás ellen, leírtam hogy valószínűleg nektek van igazatok, hisz 100ból 95 biztos veletek értett egyet. Attól mert én másképp látok valamit, megérdemlem ezt a hangnemet tőled? Neked nem kéne legalább írásban pártatlannak lenned? Nyilván gondolhatod hogy fasz vagyok..

Ez pontosan ugyanaz amit a kormány egy diktatúrában csinál, amiben ugye elvileg élünk szerintetek. Aki nem ért veletek egyet azt elhallgattatjátok ilyen olyan módszerekkel..

Mikor jön el a pont amikor a véleményemért kitiltotok innen? A Pozzatónak az imént írt "fasz vagy"on kívül senkit nem sértegettem vagy inzultáltam. Csupán eltért a vélemenyünk.


Ha innentől kezdve nem írhatom le amit gondolok, mert az, az Admin vagy a fórum legjobban képben lévő emberének nem tetszik akkor rossz úton járunk.

Idézetet írta: SPF Admin Dátum június 12, 2021, 21:55:46
Soha ne történjen meg, de vetítsük át picit a mai esetet. Megtörténik mindez Budapesten, egy magyar játékossal?

Vajon akkor ugyanez lenne a reakció?

Nehogy már még nekünk kelljen itt magyarázkodni, hogy miért vagyunk ebben a helyzetben toleránsak és empatikusak a dánokkal? Hagyd a francba @SPF Admin !

#228 június 12, 2021, 22:14:24, MessiÁs
Idézetet írta: SPF Admin Dátum június 12, 2021, 22:06:17
Nézd már meg kérlek a mai esetet, még mielőtt nyilatkozol.

Ismétlem, nem a kurva meccsnek a folytatásával van a baj. Folytassák!

Az egész gond az az embertelen megnyilvánulás ami pár faszkombájn ember szájából, meg billentyűzetéből születik.


Te azt hiszed hogy mi egyetértünk a stílussal amit Bognár csinált. Ezt is leírtam Tibnek, hogy nem a stílussal értek egyet, ahogy mondta, hanem amit mondott. Én ezt próbáltam védeni. Ennyi történt.
Azt ahogy Bognár elmondta nem volt helyén való, a kritika irányában emiatt szerintem is jogos. Viszont sosem állítottam azt hogy a stílusát pártolom és szerintem az enyémmel sem volt baj. Vagy lehülyéztem valakit mert nem velem ért egyet? Szerintem vállalhatóan írtam végig, maximum azt róhatjátok fel nekem, hogy én folytattam volna azután hogy kiderült hogy jobban van.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum június 12, 2021, 19:39:31

Szerintem meg korrekt és igaza van. Elmondta ha tragédia lett volna akkor nem szabad folytatni. Így hogy pozitív hírek vannak és a játékosok megnyugodhatnak folytatni kell. Nem azért mert ez egy EB és "show must go on" hanem mert most a körülményekhez képest pozitív a hangulat a játékosoknál.
Maximum azt engedném meg, hogy aki nem akarja folytatni, játékos, azt le lehet cserélni.

Pláne hogy ha nem lesz tragédia, így is úgy is le lesz játszva. És a pozitív állapot miatt, erre most van a legnagyobb lehetőség. Szerintem holnap és 2 nap sem múlva lenne sokkal alkalmasabb mint most.

Ez baszta ki a biztosítékot:

"Szerintem meg korrekt és igaza van. Elmondta ha tragédia lett volna akkor nem szabad folytatni. Így hogy pozitív hírek vannak és a játékosok megnyugodhatnak folytatni kell. Nem azért mert ez egy EB és "show must go on" hanem mert most a körülményekhez képest pozitív a hangulat a játékosoknál."

Vagy már nem is emlékszel, hogy mit írtál?

#230 június 12, 2021, 22:21:36, MessiÁs
De Admin, tényleg ezt is leírtam, hogy a pozitiv hangulat nem azt jelentette a fejemben és nem erre utaltam, hogy a játékosok fel vannak dobva és ujjonganak. Hanem hogy megkönnyebbültek a jó hírektől. (Ez számomra nem zárja ki hogy lehetnek rossz állapotban, csak jobb a helyzet ahhoz képest ami a tragédia jelentett volna)

Félreérthetően fogalmaztam. Igen.

A másik állításom is arra vonatkozott, hogy ha jól alakul az állapota Eriksennek, akkor SZERINTEM szerencsésebb folytatni még ma, mint mondjuk 2 nap múlva.

IdézetMaximum azt engedném meg, hogy aki nem akarja folytatni, játékos, azt le lehet cserélni.

Ezzel is arra próbálta utalni, hogy hoztam volna olyan speciális szabályt, hogy mindenki eldöntheti hogy akarja e folytatni. Ha nem, akkor a speciális szabály miatt, cserelehetőség elhasználása nélkül, szabadon lehet változtatni. Tehát ha Poulsen azt mondja köszi én nem, kikészültem, akkor lecserélik, beáll valaki más és marad az 5csere. Tehát mindenki MAGA dönthet a folytatásról.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum június 12, 2021, 22:08:12
Nagy király vagy te is Admin, mert nem értek veled egyet ilyen lekezelő vagy...

Megvádolt, hogy azért akartam folytatni, mert fogadtam a meccsre és kell a tipp nehogy void legyen. Megvédtem magam a hamis állítással szemben, mert nem ez motivált. Én így láttam jónak.
Leírtam korábban, elkerülhette a figyelmed, hogy megértem az érveiteket a folytatás ellen, leírtam hogy valószínűleg nektek van igazatok, hisz 100ból 95 biztos veletek értett egyet. Attól mert én másképp látok valamit, megérdemlem ezt a hangnemet tőled? Neked nem kéne legalább írásban pártatlannak lenned? Nyilván gondolhatod hogy fasz vagyok..

Ez pontosan ugyanaz amit a kormány egy diktatúrában csinál, amiben ugye elvileg élünk szerintetek. Aki nem ért veletek egyet azt elhallgattatjátok ilyen olyan módszerekkel..

Mikor jön el a pont amikor a véleményemért kitiltotok innen? A Pozzatónak az imént írt "fasz vagy"on kívül senkit nem sértegettem vagy inzultáltam. Csupán eltért a vélemenyünk.


Ha innentől kezdve nem írhatom le amit gondolok, mert az, az Admin vagy a fórum legjobban képben lévő emberének nem tetszik akkor rossz úton járunk.

Itt vagy, most is leírhatod a véleményed, úgy ahogy nekem is lehet véleményem és LEÍRHATOM, meg az összes többi fórumtag.

Nem fizetsz a jelenlétért, nem vagyok a szolgád, te se az enyém.

Szerintem tipikus magyar mentalitás ez a gyűlölködés, ami Bognár kapcsán felmerült. Volt pár rossz mondata, de ezt nem kellene felfújni. Egyébként nagyjából igaza volt, ezt el lehet dönteni 10 perc alatt, és jobb volt folytatni. Ez máskor is így van, Puerta és mások esetében is így volt.

Cesc Fabregas annyit tudott mondani a tv stúdióban amiben ült, hogy annyira reszket az eset láttán, hogy nem képes igazán beszélni a dologról. A német válogatott meg összeállt egy támogató jellegű fotóra. Továbbra is, szerencsére a Bognár Gyurikból van kevesebb.

#234 június 12, 2021, 22:28:46, MessiÁs
Idézetet írta: SPF Admin Dátum június 12, 2021, 22:19:37
Itt vagy, most is leírhatod a véleményed, úgy ahogy nekem is lehet véleményem és LEÍRHATOM, meg az összes többi fórumtag.

Nem fizetsz a jelenlétért, nem vagyok a szolgád, te se az enyém.

Rendben..


Maradjunk annyiban, többször is elismertem hogy valószínűleg nektek van igazatok a folytatással kapcsolatban. Azért írom ezt mert beleolvasva a kommentekbe pl a hvgn, fbon stb alig találni olyat aki folytatta volna. Elismerem hogy nem a 95% a hülye.

Azonban bizonyos dolgokat félreérthetően fogalmaztam és ez okozta igazán a vitát. Elnézést érte. Nem állt szándékomban ekkora feszültséget szítani. Ha előre tudtam volna hogy ezt generálja csendben maradok. Nincs is értelme itt vitázni, az a lényeg Eriksen jól van..

Idézetet írta: sportbettorpro Dátum június 12, 2021, 22:24:08
Szerintem tipikus magyar mentalitás ez a gyűlölködés, ami Bognár kapcsán felmerült. Volt pár rossz mondata, de ezt nem kellene felfújni. Egyébként nagyjából igaza volt, ezt el lehet dönteni 10 perc alatt, és jobb volt folytatni. Ez máskor is így van, Puerta és mások esetében is így volt.

Teljesen igazad van!

Itt hagyok egy kis részletet:

"Berkesi Judit: A finn játékosok is összetörtnek tűntek.
Bognár György: Há' nekik jó a 0:0 persze. A másik csapatból kiesett egy kulcsember. Megváltozott a helyzet, egy sokkal jobb információt kaptunk Eriksenről. A stabil állapot azt jelenti, hogy a helyzethez képest jól van. Mi a kérdés?
Petry Zsolt: Igen, de nem biztos...
Bognár György: Há' de mit foglalkozol te a dánok lelki állapotával. Amelyik finn játékost jobban megviseli, cseréljék le, és fejezzék be a mérkőzést."

Idézetet írta: MessiÁs Dátum június 12, 2021, 22:26:32
Rendben..

Maradjunk annyiban, többször is elismertem hogy valószínűleg nektek van igazatok a folytatással kapcsolatban. Azért írom ezt mert beleolvasva a kommentekbe pl a hvgn, fbon stb alig találni olyat aki folytatta volna. Elismerem hogy nem a 95% a hülye.

Azonban bizonyos dolgokat félreérthetően fogalmaztam és ez okozta igazán a vitát. Elnézést érte. Nem állt szándékomban ekkora feszültséget szítani. Nincs is értelme itt vitázni, az a lényeg Eriksen jól van..

Én még vitának sem nevezném.


Idézetet írta: MessiÁs Dátum június 12, 2021, 21:54:25

A második félidőben tettem 0-0nál a dán szögiket és 0-1nél a 80.ban. Berakom, mert hazudok..:D
Egyébként jó nagy fasz vagy ha ezt gondolod rólam vagy bárkiről, mert nem ért veled egyet. Hála Isten, mindig az a helyes amit te mondasz, és Isten mentsen mindenkit aki ellentmond neked.


Ha nem lenne nyilvánvaló, nem tettem pre a meccsre. Ha kell, az egész napi fogadási listámat bemásolom.

Különbözőek vagyunk. A humornak vannak különböző válfajai, amiket vagy értünk, vagy nem. Az egyszerű fingástól és böfögéstől, az alpári vicceken át, egészen a komplexebb látásmódot igénylő "humorig". Van, aki utóbbit nem veszi fel, nem érti, mert egyből a támadó szándékot látja mögötte. Ez félig egy erősebb humor volt tőlem, de van, aki érti, van, aki nem. Arra már inkább nem akarok mélyebben reagálni, ahogyan alpári módon támadólag lépsz fel, mert ezt a hevességednek tudom be, hogy nem tudod kontrollálni a viselkedésed. Ebben az esetben, viszont felesleges legközelebb bocsánatot kérni - ahogyan tetted a bayernes ámokfutásod kapcsán -, mert hitelességét veszti a dolog, ha ez többször megtörténik.

A helyzet az, hogy ez továbbra sem egy 10 perces döntés, érdemes egy gyors kronológiát követi a fórumról:
18:43 - Eriksen összeesik a pályán
18:56 - Paraván veszi körbe a dán játékost, miközben hozzák le a pályáról, ekkor már 13 perc telt el az eset óta
19:16 - Első kép felkerül az internetre, ami alapján azt lehet mondani, hogy életben van Eriksen, ekkor már 33 perc telt el az eset óta

A pályán lévők valószínűleg 12-15 perc környékén tudták, hogy sikerült megmenteni az életét, de még továbbra is kérdéses volt az állapota (ha visszaemlékeztek, akkor Eriksen párját még Kjaer vigasztalta 19:52-55 körül). Nem úgy vonultak le az öltözőbe, mintha minden rendben lenne. A kérdésem: hogyan is akart a játékvezető 10 perc után dönteni a folytatásról? Sehogy. Még a 30 perc is irreális volt, hiszen mindenki az öltözőben volt, majd elvileg később szólt csak Eriksen, hogy rendben van a körülményekhez képest. Ez szimpla kronológia, ami nem ferdít.

Ötletem sincs, miről ment a "vita", ugyanis Bognár szimplán idióta volt, aki nem tudta kontrollálni a mondatait, mint például ebben az esetben: "Engem már nem is Eriksen állapota aggaszt, hanem hogy hogyan lehetnek ilyen szinten döntésképtelenek."

Itt nincs olyan, hogy A és B vélemény, ha az értékrendünk normális szinten van, akkor fel sem merül, hogy Bognárnak igaza lett volna bármiben is. Igen, az emberek mondanak hülyeséget egyszer, kétszer, de ez a személy közel egy órán át volt válalhatatlan - mindezt úgy, hogy gyakorlott televíziós személyiség, 50-szeres válogatott labdarúgó, szakértő -, ez nem a véletlen műve, nem egyszeri megingás, ez tudatos érvelés. Semmi keresnivalója nincsen a médiában, aki pedig egyetért vele, az felőlem szidhat engem (nem különösebben izgat mások rólam alkotott véleménye), de utána nézzen magába is, mert súlyos gondok vannak az értékítéletével.

Mindössze egy veterán fórumos vagyok, de mit szólnátok, ha lapoznánk? Van aki egyetért Bognár György mondanivalójával, míg mások nem. Kiadtuk magunkból, jöjjenek a következő meccsek.

Például ez az orosz védelem harmatos nagyon, de az is lehet a belgák tették azzá. Lukaku esetében nem tudom mi történhetett, hogy nem lett világsztár. A fickó akárhol játszik, szerzi a gólokat folyamatosan.