Moneyball

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Üdv!  :cya:

Sajnos hosszú idő után rá kellett ébrednem, hogy túl sok pénzt ölök a sportfogadásba eredménytelenül. Voltak szép nyereményeim de aki ennyit költ havi szinten erre a játékra annak előbb utóbb lesznek szép pozitív elrugaszkodásai, de ezek mind csak ideiglenesek idővel visszazuhan az ember és még többet bukik.
Jelenlegi egyenlegem minden irodánál 0 Ft Amit nem is szeretnék feltölteni.

Viszont tegnap este megnéztem a Moneyball című filmet ami elég nagy hatással volt rám (mindenkinek tudom ajánlani), és úgy döntöttem nekiesek újra a fogadásnak de csak és kizárólag papíron, egy teljesen újfajta megközelítéssel.

Tervem: Top bajnokságok top csapataival fogok csak foglalkozni. Keresem ezen bajnokságok illetve csapatok negatív "szériáit" és mikor eljön a megfelelő pillanat lecsapok egy lehetőleg magában is erős tippel.

Cél: 2 hónapig fogom tesztelni az elgondolásom, hogy ha sikerül pozitív/érdemleges dolgot felmutatni akkor elkezdem valós pénzben is.

#1 szeptember 21, 2013, 21:40:00, nasgur
Mivel elhúztam egy kicsit az időt két olyan mérkőzés következik amiket már javában játszanak, de ettől függetlenül beírom miket "raktam" a mérkőzés elején.

Chelsea - Fulham

A Chelsea utolsó 2 bajnokiján nem szerzett gólt, illetve a Basel is meglepetésre idegenbe fordítani tudott ellenük, ezek már magukban is elegendőek lennének de mivel a Liverpool is rúgott gól nélkül fejezte be a ma fordulót ez a tipp egyre jobban érik a 100% felé.

Tipp:  Chelsea gólt szerez
Odds: 1,10  (5.percbe)
Végeredmény: 2-0 52' 84'


Schalke - Bayern München
Ez közel sem annyira erős tipp mint az előző, de mivel ma a Dortmund idegenbe 1-1 es döntetlent szenvedett el, elégé csökkent az esélye annak hogy a másik német topcsapat se nyerjen. De mivel az ördög nem alszik ezért a tippem a következő:

Tipp: DNB Bayern München
Odds: 1,18 (10.perc környékén)
Végeredmény: 0-4 21' 22' 75' 84'


Ezt a két tippet kombiba raktam volna amely így 1,29-et ér.

#2 szeptember 21, 2013, 21:49:02, nasgur
Végre sikerült utolérnek magam időbe, következő tipp:

Vallecano - Barcelona

Igaz hogy a barca tökéletesen rajtolt és hibátlanul vezeti a spanyol bajnokságot, viszont ha megnézzük az utóbbi 8 mérkőzést egyetlen egy vendég siker sincs, a mai nap is két darab döntetlent játszottak egy 0-0, és egy 2-2őt. Annak az esélye hogy 3db szombati spanyol mérkőzés is sorba döntetlen legyen elégé kicsi, ha ehhez hozzá vesszük hogy 8 mérkőzés óta nem történt vendég siker. Akkor ebből az következik hogy a barcelona mai sikerére még nagyobb esély van

Tipp: Barcelona nyer
Odds: 1,20
Végeredmény: 0-4 33' 47' 72' 80'



#3 szeptember 21, 2013, 21:50:52, nasgur
Roda - Heerenveen

Ehhez a tipphez nincs túl sok hozzáfűzni valóm, Holland első osztály köztudottan gólgazdag, ennek ellenére az utolsó 4 mérkőzésből csak 1-en született félidős gól. Ezért két tippet is rakok, nem lepődnék meg ha már az első félidőben mindkettő zöldre változna.

Tipp: Félidő 0,5+
Odds: 1,25

Tipp: Over 1,5+
Odds: 1,14
Félidő végeredmény: 1-1 26' 34'

Idézetet írta: nasgur Dátum szeptember 21, 2013, 20:37:27
Roda - Heerenveen

Ehhez a tipphez nincs túl sok hozzáfűzni valóm, Holland első osztály köztudottan gólgazdag, ennek ellenére az utolsó 4 mérkőzésből csak 1-en született félidős gól. Ezért két tippet is rakok, nem lepődnék meg ha már az első félidőben mindkettő zöldre változna.

Tipp: Félidő 0,5+
Odds: 1,25

Tipp: Over 1,5+
Odds: 1,14
Szeva, ezt a két tippet így együtt szerintem nem jó rakni. Ha nem lesz gól félidőben, akkor megkapod az over 1,5-et 1,60-1,90 közötti oddson is, ha meg van gól, akkor meg behúzod a félidőt értelemszerűen.
Én a helyedben csak akkor raknám a meccs over 1,5-et, ha elbuktad a félidő overt, ez lenne a védője, ez így logikus is.
Hajrá.

#5 szeptember 22, 2013, 14:19:26, nasgur
Annyi változás lesz a folytatásban hogy mostantól a Betfair, bet365 és a Tippmixpro oddsait is vezetni fogom, ez azért lesz jó hogy lássam a későbbiekben mekkora profit különbséggel jár a magyar irodánál fogadni.


Sassuolo - Inter

Ez nem valami power tipp, de kizártnak tartom hogy az Inter kikapjon idegenbe ettől a Sassuolotól, szerintem sima 0-3, 0-4 lesz.

Tipp: DNB Inter
bet365: 1,28
betfair: 1,35
Pro: (érdekes a magyar irodánál nem ismerik a DNB-t, így kénytelen vagyok 1,18 on dupla esélyt rakni X2re.)
Végeredmény: 0-7

X bol es a 2 bol is tudsz dnb hendit osszerakni. Csak annyibol al, hogy ugy szamolod a teteket, hogy a dontetlen csak a masik tetet adja vissza. Pl ha a X szorzo 3,4 tet egy pont, akkor a vendegekre 2,4 pontot tehetsz oda. Persze, vigyazni kell a komissziora, ha van.

Idézetet írta: AC_28 Dátum szeptember 22, 2013, 11:42:32
X bol es a 2 bol is tudsz dnb hendit osszerakni. Csak annyibol al, hogy ugy szamolod a teteket, hogy a dontetlen csak a masik tetet adja vissza. Pl ha a X szorzo 3,4 tet egy pont, akkor a vendegekre 2,4 pontot tehetsz oda. Persze, vigyazni kell a komissziora, ha van.

Igazad van! köszönöm.

#8 szeptember 22, 2013, 18:50:13, nasgur
Lyon - Nantes

A Lyon 2 nyertes mérkőzéssel kezdte a szezont amely után egyből jött 2 vesztes meccs majd 3.nak egy gyönyörű szép 0-0. Ezzel a remek idénykezdéssel jelen pillanatban a 11. helyen állnak míg a Nantes közvetlen alattuk. Megtippelni hogy ki fog nyerni nagyon nehéz lenne, de mivel az utolsó 3 bajnokijukon összesen 1 gólt szereztek így elégé éghet a pofájuk. Szóval összességében nézve nehezen tudom elképzelni, hogy az utolsó 4 mérkőzésükből csak egyen találjanak be az ellenfél kapujába.

Tipp: Lyon gólt szerez
bet365: 1,20
betfair: 1,24
Pro: 1,18
Végeredmény: 3-1

#9 szeptember 23, 2013, 06:21:35, nasgur
Real Madrid - Getafe

Túl sok minden indoklás itt nem kell, a múltkori 2-2 es döntetlen után kötelező a győzelem. Alap tippem sima Reál győzelem lenne, ez nálam 100% de mivel az utolsó 3 spanyol bajnokin nem volt gól a szünetig, biztosra veszem hogy itt ez megtörik. És mivel 80% az esély hogy a gólszerző a reál lesz így a következő tippet szültem meg.

Tipp: Real Madrid mindkét félidőben gólt szerez
bet365: 1,33
betfair: 1,40
Pro: Ezt a fogadási formát sem ismerik..
Végeredmény: 4-1 (2-1)

#10 szeptember 24, 2013, 06:54:50, nasgur
Végignéztem a mai kínálatot és hát siralmas a felhozatal, végül találtam két pöttöm oddsot aminek elvileg jönnie kell. Sajnos ez nagyon karcsú nap lesz.

Espanyol - Athletic Bilbao

Utolsó 11 spanyol bajnokin 4 darab 0-0 született, ebből kettő tegnap ami elég sok. Kizártnak tartom hogy az egyetlen hétfői spanyol meccs is 0-0 legyen, azt hogy ki fogja rúgni arról fogalmam sincs de 1 gól lesz.

Tipp: Over 0,5+
bet365: 1,05
betfair: 1,08
Pro: 1,04
Végeredmény: 3-2

Honka - JJK Jyväskylä

A 2. helyezett Honka otthon fogadja a tökutolsó JJK-t, ami magában egy remek bundának is adhatna lehetőséget és nem is foglalkoznék vele. De mivel a Honka az elmúlt 3 mérkőzéséből 2 öt 0-0ra hozott le, így elképzelhetetlenek tartom hogy ne rúgjanak gólt hazai közönség előtt annak a JJK-nak akiknek 14 meccsen 30 gólt rúgtak.

Tipp: Honka gólt szerez
bet365: 1,05
betfair: később (lemaradtam)
Pro: 1,04
Végeredmény: 3-3


#11 szeptember 25, 2013, 07:05:21, nasgur
Holnap nem lesz időm elemezgetni ezért ma közlöm a holnapi tippeket.

Barcelona - Real Sociedad

A Barcelona hibátlan eddig a szezonban előbb utóbb hibázni fog, de nem holnap és főleg nem a Sociedad ellen. Márpedig azért mert a vendég csapat utolsó 4 bajnokijából 3 döntetlen lett az utolsó 2 mérkőzésük ráadásul 0-0 is. Na most az hogy ne kapjanak gólt a 3 meccsükön se ráadásul egy barca ellen az elégé kizárt. Szerintem 4-1 körüli eredmény várható, ezért a tippjeim:

Tipp: Barcelona gólok 2,5 felett Barcelona gólok 1,5 felett
bet365: 1,14
betfair: 1,15
Pro: ilyen opció sincs..
Végeredmény: 4-1


Tipp: Barcelona nyer
bet365: 1,14
betfair: 1,14
Pro: 1,13
Végeredmény: 4-1


Az utolsó 3 spanyol mérkőzésen mind mind 3+gólokat rúgtak a hazai csapatok ez nagyon ritka, félek hogy ez miatt nem jön le a 3 gól ezért levettem 2re a tippet.



Östers - Kalmar

Sok indoklás itt nincs a Kalmar utolsó 4 mérkőzéséből 3db 0-0 született, ilyen önmagában is szökő évente van, de az hogy 5 ből 4 0-0 legyen na olyat még nem láttam. Így a tippem nem más mint hogy lesz 1 gól.

Tipp: Over 0,5+
bet365: 1,071
betfair: 1,09
Pro: 1,05
Végeredmény: 1-2

Szia!
Tudnál a filmhez valami elérhetőséget vagy linket? Megnézem hátha ihletet kapok én is :)

Idézetet írta: Alibi Dátum szeptember 23, 2013, 18:45:26
Szia!
Tudnál a filmhez valami elérhetőséget vagy linket? Megnézem hátha ihletet kapok én is :)

http://www.online-filmek.org/penzcsinalo-online-bdrip-hun/

:beerchug:

Köszi.
Még annyi hogy milyen pénzzel nézzük a teszt üzemet? Egységnyi téttel raknád, kötésbe, all-in vagy hogy?