Választások 2014 (Magyarország)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Házi közvéleménykutatás: Kire szavazol holnap?

Fidesz
9 (17%)
Jobbik
15 (28.3%)
Összefogás/Mszp,Dk,Liberális stb./
10 (18.9%)
Lmp
4 (7.5%)
Egyéb
2 (3.8%)
El se megyek. Minek?
13 (24.5%)

Összes szavazó: 52

Idézetet írta: Knapp Dátum március 29, 2014, 10:33:17
Nem nézek kampányvideókat, az maximum arra való, hogy akik elfelejtettek az utóbbi 4-8-20 évben tájékozódni, azokat lehessen befolyásolni.
Mára az a küldetésed, hogy "észrevétlenül" népszerűsítsd az "Összefogás" Pártot, hátha így azok szavazatokat visznek el a valódi összefogástól?   ;)

Szerintem meg valakinek az írásképe és a helyesírása nagyon árulkodó, pl. arról, hogy mennyire olvasott az adott emberke.
Érdekes módon sokszor olyanok küzdenek a "magyarság megmaradásáért", akiknek valamiért a magyar helyesírás szabályainak ismerete nem annyira fontos...  ;)
Mondjuk én ezt humorosnak is tartom, mert a saját életükben bukott (az iskolában szó szerint is megbukott) emberek küzdenek a "közjóért". (Tölgyessy is megemlékezik a frusztráltakról)

Egyébként Tölgyessy felelőssége is, hogy ide jutott a politikai elitünk, mert míg ő végigült 13 évet egyetlen felszólalás nélkül a parlamentben, addig helyette mások többet pofázhattak.
Ha ő lett volna a legaktívabb felszólaló, akkor az értelmes hozzászólások aránya jóval magasabb lehetett volna és bizony a politikai kultúra hiánya pont ebből a rossz arányból és az így mutatott rossz mintákból ered.


Tippelgetni meg lehet, de számháborúba nem szívesen mennék bele azzal, aki levezeti, hogy az évszázad végére hogyan lesz Olaszország 57 milliós lakosságából 15 millió, vagy azzal, aki újraszámlálást követel, ha neki nem tetsző eredmény jön ki...  ;)


:cya: :cya: :cya: :cya: :cya: :cya: :redchug: :redchug: :redchug:

Idézetet írta: meazza1983 Dátum március 29, 2014, 10:14:27
Lmp nem szerez egyéni mandátumot.Listás szavazatra nem tippelnék most.

Segítek:
:)

Idézetet írta: meazza1983 Dátum március 17, 2014, 11:29:17
Nah kiírom a tippjeimet az országgyűlési választásokra.

Fidesz: - 47%
Jobbik: - 23%
Kormányváltók: 19%
Lmp 8%
Többi kisebb párt összesen:3%

Amit leírtam az általam vélt esélyekről, az is fent van ezen a fórumon.
Lehet, hogy most más számokat mondanék, mint tavaly szeptemberben, de az elég nevetséges lenne - főleg sportfogadó szemmel - hogy a hónapok alatt leadok sok-sok egymástól eltérő tippet, aztán majd azt mutogatom, amelyik legközelebb volt a valós eredményhez...
Amit leírtam határokat, listás eredményeket vagy bp-i egyéni mandátumokat, arra fogadni is hajlandó lettem volna akkor. (ha persze lennének fogadási lehetőségek, akkor megint átszámolnám, hogy melyiket tartom value bet-nek a mostani érzéseim szerint)

Most nem fogok csak azért végigmenni megyénként a választókerületeken sem, mert te éppen elolvastál az MNO-n egy erről szóló cikksorozatot.   :)

Igen, sok minden változott szeptember óta, a Jobbik már nem radikális (vagy most éppen nem), a TV2 a kormány szócsöve lett, látjuk, mennyi kamupártot sikerült összeszedni a választásokra, ugyanakkor az ellenzéki összefogás csak szerencsétlenkedett.
Most hogy ez milyen motivációt hoz ki abból az egyharmadból, amely nem is igazán figyeli a politikát, de rendre mégis ők döntik el a választásokat, azt nem tudom. Jó eséllyel csak legyintenek és többségében otthon maradnak. Ez jó a kormánynak, nem véletlen, hogy még közintézményeken is elfelejtették kiplakátolni, hogy választások lesznek!!    ;D
(jegyzőnk válasza erre: "hát pedig mi olyan sok helyre szétküldtük a plakátokat")

Akármi is lesz az eredmény, azt fogja kapni az ország, amit megérdemel.  ;)
(ha "csalással" nyernek Orbánék, akkor is, mert a csalókat is mi juttattuk hatalomhoz és hagytuk garázdálkodni)

Idézetet írta: Knapp Dátum március 29, 2014, 11:18:22
Segítek:
:)

Amit leírtam az általam vélt esélyekről, az is fent van ezen a fórumon.
Lehet, hogy most más számokat mondanék, mint tavaly szeptemberben, de az elég nevetséges lenne - főleg sportfogadó szemmel - hogy a hónapok alatt leadok sok-sok egymástól eltérő tippet, aztán majd azt mutogatom, amelyik legközelebb volt a valós eredményhez...
Amit leírtam határokat, listás eredményeket vagy bp-i egyéni mandátumokat, arra fogadni is hajlandó lettem volna akkor. (ha persze lennének fogadási lehetőségek, akkor megint átszámolnám, hogy melyiket tartom value bet-nek a mostani érzéseim szerint)

Most nem fogok csak azért végigmenni megyénként a választókerületeken sem, mert te éppen elolvastál az MNO-n egy erről szóló cikksorozatot.   :)

Igen, sok minden változott szeptember óta, a Jobbik már nem radikális (vagy most éppen nem), a TV2 a kormány szócsöve lett, látjuk, mennyi kamupártot sikerült összeszedni a választásokra, ugyanakkor az ellenzéki összefogás csak szerencsétlenkedett.
Most hogy ez milyen motivációt hoz ki abból az egyharmadból, amely nem is igazán figyeli a politikát, de rendre mégis ők döntik el a választásokat, azt nem tudom. Jó eséllyel csak legyintenek és többségében otthon maradnak. Ez jó a kormánynak, nem véletlen, hogy még közintézményeken is elfelejtették kiplakátolni, hogy választások lesznek!!    ;D
(jegyzőnk válasza erre: "hát pedig mi olyan sok helyre szétküldtük a plakátokat")

Akármi is lesz az eredmény, azt fogja kapni az ország, amit megérdemel.  ;)
(ha "csalással" nyernek Orbánék, akkor is, mert a csalókat is mi juttattuk hatalomhoz és hagytuk garázdálkodni)

Mindig ez a csalás csalás szöveg a baloldalnak ez a mániája állandóan csalást emlegetnek és ha jól tudom 1945 óta leginkább azon a térfélen volt divat a csalás  :bash:
Nem is értem hogyan lehetne csalni,nem hajlandó beletörődni a jelenlegi ellenzék hogy a népnek elege van belőle?Ha tényleg annyira gyalázatos lenne a kormányzás akkor miért nem söpri el őket a népharag,mint a 2010-ben a baloldali kormányt?Egyáltalán szerinted a 2010-zes vereség az is a fidesz média miatt volt?Akkor még túlsúlyban voltak az akkori kormánynak a médiái és szócsövei és mégis irgalmatlan vereséget szenvedtek,valószínűleg azért mert a nép el akarta őket zavarni a francba  :laugh:
Amugy meg egyéni körzethatárok ide meg oda,ha és amennyiben tényleg a baloldalnak van igaza és sokan akarnak kormányváltást akkor ilyen körzethatárokkal is el lehet söpörni a fidesz kormányt a választásokon....
Harmadrészt meg szerintem akkor lenne esélye az ellenzéknek,hogyha teljesen megújult volna,nem gondolod hogy aki elégedetlen ezzel a mostani kormánnyal de az előző 8 évet se akarja vissza mert azokat is utálta,mert rengeteg ilyen ember van,ugye 2010-ben nem véletlen szenvedtek hatalmas vereséget...?
Nem kellett volna a régi arcokat megint előretolni,hanem teljesen új baloldali liberális pártot létrehozni vagy totálisan megújulnia az mszp-nek és azokat teljesen háttérbe szorítani még képviselői jelölti helyet sem adva nekik,akik 2002-2010-ben elvesztették a társadalom többségének a bizalmát.Szóval szerintem magukba nézhetnek a baloldali párt tagjai is.Mondjuk én a magam részéről menekülök ebből az országból ha a Fletó mégegyszer miniszterelnök lesz az 100%

Idézetet írta: meazza1983 Dátum március 29, 2014, 11:27:34
Mindig ez a csalás csalás szöveg a baloldalnak ez a mániája állandóan csalást emlegetnek és ha jól tudom 1945 óta leginkább azon a térfélen volt divat a csalás  :bash:
Nem is értem hogyan lehetne csalni,nem hajlandó beletörődni a jelenlegi ellenzék hogy a népnek elege van belőle?Ha tényleg annyira gyalázatos lenne a kormányzás akkor miért nem söpri el őket a népharag,mint a 2010-ben a baloldali kormányt?Egyáltalán szerinted a 2010-zes vereség az is a fidesz média miatt volt?Akkor még túlsúlyban voltak az akkori kormánynak a médiái és szócsövei és mégis irgalmatlan vereséget szenvedtek,valószínűleg azért mert a nép el akarta őket zavarni a francba  :laugh:
Amugy meg egyéni körzethatárok ide meg oda,ha és amennyiben tényleg a baloldalnak van igaza és sokan akarnak kormányváltást akkor ilyen körzethatárokkal is el lehet söpörni a fidesz kormányt a választásokon....
Harmadrészt meg szerintem akkor lenne esélye az ellenzéknek,hogyha teljesen megújult volna,nem gondolod hogy aki elégedetlen ezzel a mostani kormánnyal de az előző 8 évet se akarja vissza mert azokat is utálta,mert rengeteg ilyen ember van,ugye 2010-ben nem véletlen szenvedtek hatalmas vereséget...?
Nem kellett volna a régi arcokat megint előretolni,hanem teljesen új baloldali liberális pártot létrehozni vagy totálisan megújulnia az mszp-nek és azokat teljesen háttérbe szorítani még képviselői jelölti helyet sem adva nekik,akik 2002-2010-ben elvesztették a társadalom többségének a bizalmát.Szóval szerintem magukba nézhetnek a baloldali párt tagjai is.Mondjuk én a magam részéről menekülök ebből az országból ha a Fletó mégegyszer miniszterelnök lesz az 100%


Aha, akkor nem te emlegettél csalást és követeltél újraszámlálást 2002-vel kapcsolatban, ugye?   ;D
Idézzem neked, vagy megpróbálsz visszaemlékezni?

Csalni egyébként számtalan módon lehet, ez bebizonyosodott az időközi választásokon is, ha nem tűnt volna fel. (szavazó szállítás, láncszavazás, megvásárolt szavazat, kampánycsendsértés, de akár még a bizottságban ülők is ügyeskedhetnek: nem pecsételik le a szavazólapot vagy rátesznek még egy x-et, amivel az érvénytelen lesz.)

Mondjuk én direkt idézőjelbe tettem ez esetben a csalás szót, de nem várom el, hogy ezt megértsd.  :)

"Vezess, Viktorunk, s veled indulunk, küzdelemre hív az élet, hadd kövessünk benne téged"


;D ;D ;D

Idézetet írta: meazza1983 Dátum március 29, 2014, 09:50:02
Végigolvastam,nem értek vele egyet de van benne egy-két igazság csak a következtetése rossz,de tisztelem azért mert nem 'nyalja ki" a valagát a másik oldalnak.

Tegnap nem voltam gépközelben, de így reggeli kávézgatás közben kikívánkozik belőlem egy-két dolog. Először is tegnap és ma reggel kijött a háromrészes sorozat másik kettő része, aki akarja olvassa végig, aztán gondolkodjon el rajta.
Másodsorban rájöttem, hogy mi a különbség a gondolkodó ember és a fideszes között. Te például a cikk alapján kinyilvánítod, hogy a következtetése rossz. Én valószínű azt írtam volna, hogy nem értek egyet a következtetéseivel. De nyilván vagy olyan közel a politikai húsosfazék közelében, hogy megkérdőjelezhetetlenül kijelentsd (a cimboráiddal egyetemben), hogy most kisebb a korrupció, vagy pedig egy 16 évig parlamenti képviselő következtetése rossz. Pedig a jelek arra mutatnak, hogy a korrupció soha nem látott magasságokban van, már intézményesítették is jogszabályokkal, a fent említett publicisztikus pedig az SZDSZ és a Fidesz színeiben is politizált (erről megvan a véleményem, de nem tartozik ide), tehát nyilván nagyobb rálátása van a jelenkor történéseire, a következtetése is közelebb áll a valósághoz, mint a te véleményed.
Nem is tudom, hogy ki mondta, hogy a nacionalizmus és a vallás az emberiség két legnagyobb ellensége, de nagyon frappánsan fogalmazta meg. Szerintem a jelenkori Fidesz az egy vallás, ugyanis a hívei feltétel nélkül elfogadnak mindet, amit a Fidesz állít. Köztük te is... hozzáteszem az MSZP-nél is fellelhetők hasonló mentalitású szavazók, akik tűzön-vízen át követik az igét, amit a párt hirdet, de szerintem kisebb számban, mint ez látható volt a 2010-es eredményeikből is.
Arról pedig, hogy a baloldal lecserélhetné már a régi gárdát, csak az a véleményem, hogy szépen csendben ülj le, és kezdd el megszámolgatni az ujjaidon, hogy a Fideszes vezetők közül mennyien voltak már a politika első vonalában 90-ben is. Megvan? Akkor most ugyanezt kezdd el az MSZP vezetőivel is. Ha megvan az eredmény, akkor igazán leírhatnád majd ide a fórumra.
Még mielőtt megvádolnál azzal, hogy zsigerből elutasítom a Fideszt, hát nem így van. Egyetértek például a családi adókedvezménnyel (sőt, nettó kedvezményezettje vagyok), de más pozitívumot nem igazán tudok felhozni az elmúlt 4 év kormányzásából. Az egykulcsos adóval is igazán jól jártam, de igazságtalannal érzem. Annak persze örülök, hogy én jól jártam vele, de ne azon az áron, hogy a melósaim közben ugyanabból a bruttóból 10-15 ezerrel kevesebbet vigyenek haza. Közben nem mellékesen meg szépen lebontják a demokráciát körülöttem.
Ne gondold azt, hogy nem szavaznék a Fideszre, ha úgy látnám, hogy az ország gyarapodását ők szolgálnák a legjobban, de sajnos a jelenkor Fidesze éppen, hogy a romlás felé vezeti az országot. Elhiszem persze, hogy a Nyugat már összeomlott, de így összeomolva is sokkal jobban teljesít, mint mi (csak hogy átvegyem a frazeológiát  ;D). Nigériánál persze valószínű, hogy jobban teljesítünk. Pedig 2010-ben történelmi esélyük volt, még én is hittem benne, hogy most megreformálhatják az országot, de csúnyán visszaéltek a lehetőséggel.
Zárszóul: abban bízom, hogy az ország lakosainak a szeméről a jövő hétvégén lehull a hályog, és elkezdenek gondolkodni azon, hogy melyik párt lesz a legjobb az ország (és nem az egyén!) szempontjából, és odahúzzák majd az ikszet. Más szóval: ne azért szavazzanak az Összefogásra, Fideszre stb, mert a párt azt mondja, hanem minél több rendelkezésre álló információt összeszednek és abból vonják le a következtetést. Én például 4 évente ezt teszem. A kampányvideók erre nem képesek, azok az pavlovi reflexeire próbálnak hatni. Azért linkelem be az általam érdekesnek gondolt cikkeket, hogy másokban is gondolatokat ébresszenek.
Viszont nem vagyok naiv, szerintem az országban maximum 1-1,5 millió ember hozza meg a döntéseit racionális elvek alapján. Nem mondom, hogy a többi pártfanatikus, de a nagy részük az. A tegnapi békemenetből például elvitatkoztam volna egy-két emberrel, hogy mennyire tudják megvédeni a Fidesz álláspontjait. Erős a gyanúm, hogy észérveket nem tudtak volna felhozni. Talán pont ezért fél Viktor is a vitától???
Ja, a cikk harmadik része: http://hvg.hu/velemeny/20140330_Tolgyessy_Nehezen_johet_megnyugvas

2010-es év óta nincs demokrácia, nincs jogbiztonság.
Gazdaságilag megelőz Szlovákia, Lengyelország is.
A híradóban láttam, hogy a metró nyitásakor tapsoltak, kiabáltak az emberek, ez normális dolog.
7 km, 15 perc, majdnem 500 milliárd forint, ezt ünnepelni kell.

#307 március 30, 2014, 12:36:22, Knapp
Idézetet írta: mölli Dátum március 30, 2014, 11:17:04
2010-es év óta nincs demokrácia, nincs jogbiztonság.
Gazdaságilag megelőz Szlovákia, Lengyelország is.
A híradóban láttam, hogy a metró nyitásakor tapsoltak, kiabáltak az emberek, ez normális dolog.
7 km, 15 perc, majdnem 500 milliárd forint, ezt ünnepelni kell.

Valószínűleg annak szólt a taps, hogy INGYEN lehet vele két napig utazni.  hehe

Mondjuk én erősen metró párti vagyok, csak nem a belváros alatt kéne növelni a megállók számát.
Azért vicces, hogy az alapgondolat a 7-es buszcsalád kiváltása lett volna a 4-es metróval (álíltólag egész Európában itt járnak legsűrűbben a buszok a közös szakaszokon), de ezt nem merik megcsinálni, meg egyébként is a metróra átszállás sok esetben növelné az utazási időt.  :)
Ez egyébként a kedvenc részem a bkk oldaláról:
A 7-es és a 7A járat közlekedése átalakul. A 7-es változatlan útvonalon és kapacitással közlekedik.

Mondjuk lehet, hogy az önkormányzati választások után már nem fogja őket annyira érdekelni, hogy a buszhoz szokott utasokat is kiszolgálják.

#308 március 30, 2014, 17:46:31, csabax
Idézetet írta: misk@ Dátum március 30, 2014, 08:48:38
Zárszóul: abban bízom, hogy az ország lakosainak a szeméről a jövő hétvégén lehull a hályog, és elkezdenek gondolkodni azon, hogy melyik párt lesz a legjobb az ország (és nem az egyén!) szempontjából, és odahúzzák majd az ikszet. Más szóval: ne azért szavazzanak az Összefogásra, Fideszre stb, mert a párt azt mondja, hanem minél több rendelkezésre álló információt összeszednek és abból vonják le a következtetést. Én például 4 évente ezt teszem. A kampányvideók erre nem képesek, azok az pavlovi reflexeire próbálnak hatni. Azért linkelem be az általam érdekesnek gondolt cikkeket, hogy másokban is gondolatokat ébresszenek.
Szerintem meg sajnos az a helyzet, hogy egyáltalán nincs mérvadó jobboldali párt Magyarországon. Aki például nem akar a baloldali MSZP-re és hasonszőrű elvtársaira - többek között a Fideszre - voksolni, az már csak a szélsőjobboldali Jobbikot találja a politikai palettán. Valószínűsíthető, hogy mérvadó magyarországi jobboldali párt hiányában ismét ,,valami mellett" vagy ,,valami ellen" fog szavazni a magyarok nagy része.

Én amondó vagyok menjetek szavazzatok a Jobbikra vagy az Összefogásra.. Vona meg Mesterházy sokkal jobb lesz. Sokkal-sokkal.
Velük végre több marad a zsebünkben, kevesebbet sikkasztanak el, megbecsültebbek leszünk Európában. Társadalmi egyenlőség lesz meg jogbiztonság. Mindenki mosolyogva fog járkálni az utcán, a termelékenység 120%kal nő, a GDP-nk meg végre nem attól fog függni, hogy pl a német gazdaság hogy teljesít. Jobb lesz az egészségügy és nem bővítik Paksot hitelből. Lesz elszámoltatás meg megszüntetik a rezsicsökkentést, hadd nőjön az áram ára hirtelen 30-40%kal.. Nem lesznek új stadionok (nem is kell).

Előre egy élhetőbb Magyarországért.


Idézetet írta: ncis88 Dátum március 31, 2014, 14:56:35
Előre egy élhetőbb Magyarországért.
Remélem,hogy tényleg nem fog ez a balos bagázs visszajönni,óriási nagy tragédia lenne hogyha megnyernék a választást!Európainak tartják magukat (mármint a vezetőkre értem a negatív kritikát)aztán meglehet nézni a hétvégi rendezvényüket is!Miket pofáztak milyen alpári stílusban!láttad?a kecskés hasonlat na meg a pincsi kutyás,tényleg ők nem gyűlölködnek ugye?

Ja-ja.
Ha Gyurcsány visszajön, 300 forint felett lesz az euró árfolyam!
Hja és a benzinár is!   ;D

Idézetet írta: Knapp Dátum március 31, 2014, 19:21:25
Ja-ja.
Ha Gyurcsány visszajön, 300 forint felett lesz az euró árfolyam!
Hja és a benzinár is!   ;D
és akkor hova megy a Gázár János?:-)