Road To Glory

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#315 január 24, 2016, 14:19:12, csupasziiv
46.
Roger Federer v David Goffin (állás 15-0, Federer adogat)

Választás: Roger Federer @  1.050

Tét: 18004,17

Pre-comment: megvártam a kezdést, mert Goffin egyetlen esélye szerintem az volt, hogy elkapja Rogert egy lassú starton, de ez nem fog megtörténni. H2H 3-0 Federernek eddig, ami szintén nem kecsegtet túl sok jóval Goffinnek. A torna alatt Goffin egész középszerű tenisszel drukkolt elő, úgy megy simába Roger győzelme.
Post-comment: Federer masterclass. 3 sima szettben elintézte Goffint.

Bank: 18004,17 → 18904,38

#316 január 24, 2016, 15:22:58, csupasziiv
47.
Everton v Swansea (állás 0-0, 14. perc)

Választás: Swansea 2.0 (1. félidő - 3 esélyes hendikep - további piacok) @  1.062

Tét: 18904,38

Pre-comment: kiegyenlített mérkőzés, talán egy icipicit az Everton játszik jobban, eddig egy kapufáig jutottak el a hazaiak. Mindkét csapat alapvetően a második félidőben szokott jobban játszani, gólokat szerezni. A Swansea utolsó tíz meccsén nem kapott két gólt az első félidőben, nem beszélve arról, hogy gólt is rúghatnak, hogy jöjjön a tippem.
Post-comment: jobban támadott az Everton, mégis a Swansea vezet a félidőben egy tizenegyes és egy megpattanó lövés révén. Az Everton sem tudott két gólt rúgni az első félidőben a Swanseanak, de a második félidő igazi tüzijátékot hozhat.

Bank: 18904,38 → 20085,91

#317 január 24, 2016, 17:23:06, csupasziiv
48.
Eintracht Frankfurt v Wolfsburg (állás 1-1, 70. perc)

Választás: Eintracht Frankfurt 2.0 (3 esélyes hendikep - további piacok) @  1.050

Tét: 20085,91

Pre-comment: mindkét csapat akarja a 3 pontot, én most a hazaiakat pártolom, miután Meier gólja révén megszerezték az egyenlítést. Szívósan játszanak, plusz újra öröm látni Husztit a Bundesligában.
Post-comment: 89. percben cashoutoltam jó áron. A Wolfsburg egyenlített Schürrle góljával és vehemensen támadnak, a Frankfurt kicsit pánikszerűen játszik. Nem valószínű, hogy 2-t rúg még ennyi idővel, de nem bízom a véletlenre, no meg, a hosszabításban már nem tudok menteni, ha úgy érzem, hogy kellene.
Post-post-comment: ahelyett, hogy a Wolfsburg lőtt volna, pont a Frankfurt nyerte meg a hosszabításban a mérkőzést, miután az újonnan szerzett Marco Fabian középre tett labdáját Benaglio Meier elé paskolta, aki nem habozott és meglőtte mesterhármasát. Frankfurt - Wolfsburg 3-2.

Bank: 20085,91 → 20881,40

#318 január 24, 2016, 17:54:58, csupasziiv
49.
Atletico Madrid v Sevilla (állás 0-0, 74. perc)

Választás: Sevilla 3.0 (3 esélyes hendikep - további piacok) @  1.020

Tét: 20881,40

Pre-comment: a vendégek a 60. perc óta 10 emberrel játszanak, de tartják magukat. Az Atletico tipikusan húzza azt az első gólt, már ha lesz a meccsen, de ha lesz is, Simeone mestert ismerve visszahúzódnának utána. 3 gólos Atleti győzelmet elképzelhetetlennek tartok.
Post-comment: gólig sem jutott ez az Atletico-gárda, hiába játszhattak több mint félórán át emberelőnyben. A Sevilla értékes ponttal távozott a Calderónból. Végeredmény 0-0.

Bank: 20881,40 → 21299,03

#319 január 24, 2016, 18:56:14, csupasziiv
50.
Arsenal v Chelsea (állás 0-1, 60. perc)

Választás: Arsenal 3.0 (3 esélyes hendikep - további piacok) @  1.083

Tét: 21299,03

Pre-comment: Chelsea támad jobban és emberelőnyben is vannak. Itt egy következő gól mindenről dönthet, de én úgy érzem ha születik is, azt nem a vendégek fogják szerezni. Nekik nem a nagy verés, hanem a biztos győzelem a prioritás. Amúgy Alexis is visszatért.
Post-comment: az Arsenal nyomott, de nem tudtak egalizálni. Remy beállása csak segítette a tippemet, a Chelsea-kontrákat rendre kinyírta. Kevés gólos rangadó, 0-1 Chelsea.

Bank: 21299,03 → 23075,95

#320 január 24, 2016, 22:26:13, csupasziiv
51.
Real Betis v Real Madrid (állás 1-0, 17. perc)

Választás: Real Madrid 2.0 (3 esélyes hendikep - további piacok) @  1.062

Tét: 23073,95

Pre-comment: Cejudo hatalmas gólt vert, így a Betis vezet egyelőre. A madridiak nagyon lassan startoltak és talán most kezdenek ébredezni. Nehéz estének néznek elébe, nincsen Bale, aki segítené a védelmi vonal áttörését, James egyelőre nem nagyon segíti a támadásokat. A védelem sem tűnik a legstabilabbnak, így talán nem ez a legerősebb tippem, de muszáj megpróbálni, akár 1 Real-gól is nagyban segíti a tippemet (abban az esetben 3 Betis gól kellene a bukáshoz).
Post-comment: 70 percet kellett várni arra a bizonyos Real-gólra, és bár jobban nyomtak a második félidőben, nem volt elég átütőerő a csapatban ma, hogy megverjék ma a Betist. 1-1 a végeredmény.

Bank: 23075,95 → 24516,08

#321 január 25, 2016, 01:03:20, csupasziiv
52.
NE Patriots @ DEN Broncos (állás 12-17, 3. negyed, 13. perc)

Választás: Egyik sem (Elsőnek ér el 40 pontot) @  1.10

Tét: 24516,08

Pre-comment: a 3. negyedben megakadtak a támadóegységek, jó a hazaiak védelme. A hosszabításhoz kellene egy rontott rúgás, vagy egy 2 pontos konverzió. (Go Broncos!)
Post-comment: rendkívül izgalmasra sikeredett a vége. A Patriotsnak meg volt a 2 pontosra a lehetősége, hogy kiharcolja a hosszabítást. Az ott esetlegesen szerzett pontok már nem veszélyeztették a tippet, mivel mindkét fél 20-20 ponttal ment volna csak a hirtelen halálba. Kellett némi malac is, de jól védekezett a Broncos, mehet a Super Bowlba. 20-18 lett a vége.

Bank: 24516,08 → 26967,69

#322 január 25, 2016, 09:30:08, csupasziiv
53.
Victoria Azarenka v Barbora Strycova

Választás: Victoria Azarenka @  1.062

Tét: 26967,69

Pre-comment: Vika's back. Pár statisztikai adat az eddigi AusOpen-es teljesítményéről. 3 meccsen, 6 szettben, mindösszesen 5 játékot adott az ellenfeleknek. 20 alkalomból mindösszesen egyszer breakelték, pont a legutóbbi ellenfele Naomi Osaka, de azt be lehet tudni lassú startnak, mert a meccs legelején történt. Első szerváinak közel 70%-a bement, és 85%-át nyerte eddig, ami igen csak szép mutató. Az alapvonali nyert pontokban 73%-os mutatója van, senki sem közelíti meg az idei női mezőnyben ilyen téren (bár az is igaz, hogy nem volt még eddig komoly ellenfele). Ellenfele az a Strycova lesz, aki meglepetésre búcsúztatni tudta Garciát és Muguruzát is. 4 egymás elleni találkozásukon egyszer sem tudta megverni Azarenkát, de még csak szettet sem tudott lopni tőle. Stabilan játszott eddig a tornán, de most egy olyan Azarenkát kellene vernie, akinek mostani formája az Open győzelméig is viheti. Mindenesetre figyelni fogom a meccset az elején, mert mint tudjuk, női teniszben bármi megtörténhet, és amúgy is sok meglepetés volt idén az AusOpen-en.
Post-comment: magabiztos Azarenka győzelem, 6-2, 6-4-re győzte le Strycovát. Következő ellenfele Kerber lesz.

Bank: 26967,69 → 28653,18

#323 január 25, 2016, 10:42:21, csupasziiv
54.
Johanna Konta v Ekaterina Makarova (állás 4-6, 6-4, 7-6, 15-0, Konta adogat)

Választás: Johanna Konta @  1.10

Tét: 28653,18

Pre-post-comment: 3 órán át küzdöttek egymással, Kontának sikerült 6-6-nál breakelnie, és miután biztosabb kezűnek láttam a vége fele, megraktam a győzelmét. Jöttek is a jó szervák az előny megtartásához és lezárta a meccset.

Bank: 28653,18 → 31518,50

#324 január 25, 2016, 12:39:39, csupasziiv
55.
Melbourne City v Wellington Phoenix (állás 2-0, 42. perc)

Választás: Melbourne City @  1.030

Tét: 31518,50

Pre-comment: A Phoenixnek is megvoltak a helyzetei, de a City játszik jobban. A City a második helyen áll egy rendkívül szoros mezőnyben, így szinte kötelező a győzelem a 8. Phoenix ellen. A Phoenix utolsó 6 meccsén nem tudott nyerni és egyik meccsén sem tudott 1-nél több gólt rúgni. Figyelni kell azért a meccset, mert ausztrál fociban sok gól tud esni a második félidőben. Újabb City gólnál nagyobb biztonságban vagyunk, a korai Phoenix gólt kell elkerülni, de úgy érzem ma gólig sem fognak jutni.
Post-comment: jött az újabb City gól, a Phoenixnek is sikerült végül találnia egy gólt, miután Bonavencia 30-ról rádurrantotta és a bal felsőben kötött ki. Ezen kívül nem nagyon volt sütnivalója a vendégeknek, 3-1 lett a végeredmény.

Bank: 31518,50 → 32473,61

#325 január 25, 2016, 13:00:57, csupasziiv
56.
Madison Keys v Shuai Zhang (állás 4-3, 30-0, Keys adogat)

Választás: Madison Keys nyeri a(z) 1. szettet @  1.12

Tét: 32472,61

Pre-comment: nem szeretem Keyst, de most nem üt rosszul, Zhang pedig nem pörög úgy, mint ahogy Lepchenko ellen. Keys tüzesebben játszik, és egyelőre kioltja Zhang játékát. Két adogatásőrzés elég lesz a szetthez, de még a break is benne van.
Post-comment: Keys hozta a játékát 5-3-ra, majd Zhang adogatójátékánál szerzett magának 3 break- és szettlabdát. 0-40-ről visszajött Zhang, de a háló segítségével Keys kapott egy újabb lehetőséget, amit nem hagyott ki. 6-3-as első szett.

Bank: 32473,61 → 36532,69

#326 január 25, 2016, 13:23:22, csupasziiv
57.
Madison Keys v Shuai Zhang (állás 6-3, 1-1, 0-30, Keys adogat)

Választás: 7.5 játék felett a(z) 2. szettben @  1.083

Tét: 36532,69

Pre-comment: Zhang talán kicsit feljebb kapcsolt, breakelheti Keyst. Keysnél azt vettem észre, hogy általában akkor jönnek a jó ütései, amikor zárkóznia kell. Ha sikerülne mégis tartania az adogatást, Zhang tartani fogja vele a lépést, ha mégsem, akkor meg ő fog hajtani. (Mire megírtam a végét, Zhang breakelt, úgyhogy utóbbi gondolat teljesülését várom, de figyelemmel kísérem, mert Keys képes minden labdát elcsapni a fenébe a pillanat hevében).
Post-comment: Keys medical timeout, visszatérése után nem történt visszabreak, de a saját adogatójátékát hozta a jó szervákkal.

Bank: 36532,69 → 39577,09

#327 január 25, 2016, 13:40:29, csupasziiv
58.
Madison Keys v Shuai Zhang (állás 6-3, 2-4, 30-40, Keys adogat)

Választás: Shuai Zhang nyeri a(z) 2. szettet @  1.062

Tét: 39577,09

Pre-comment: Keys lábával gondok vannak, egyelőre tartja magát, de láthatóan kényelmetlenül mozog a pályán. Nem tudom, hogy a harmadik szettet hogyan húzza ki, remélem, hogy Zhangnak van annyi rutinja, hogy behúzza a szettet.
Post-comment: nem volt ez olyan rutinos lehozás, bár 6-3-ra, dupla breakkel meg lett Zhangnak a második szett. Nem volt szegénynek annyi agya (valószínűleg izgult nagyon, mást nem igazán tudok kitalálni), hogy Keys fonákjára üsse labdákat, ne a tenyeresére, így volt egy icipici izgulnivalóm, de nem több.

Bank: 39577,09 → 42050,66

#328 január 25, 2016, 13:54:02, csupasziiv
59.
Madison Keys v Shuai Zhang (állás 6-3, 3-6, 40-15, Zhang adogat)

Választás: 3. szett - Shuai Zhang (Jelenlegi szett - első 2 játékig) @  1.12

Tét: 42050,66

Pre-comment: Kicsit meg kell mozgatni Keyst és nem lesz gond. Még a szervákkal is küszködni fog.
Post-comment: véget ért a tündérmesém, valahogy éreztem, hogy egyszer a női tenisz el fog kapni. Nem tudtam időben kivenni, Zhang nem volt képes fonákra tolni a labdákat, és ez lett a vesztem. Nem bánkódom, hogy nem vettem ki előbb, mert mókamenetnek szántam, kíváncsi voltam el tudok-e jutni 100 jó tippig némi szerencsével. Most nem sikerült, majd talán legközelebb :)

Sziasztok!

Egy apró szösszenetet szeretnék veletek megosztani az Eurovíziós Dalverseny kapcsán.
Több éve figyelemmel követem ezt a versenyt, és kiemelten figyelem azóta, mióta tudom, hogy különféle kimenetelekre is lehet fogadni már.
Hiszem magamról, hogy van valamennyi 'talent/tehetség' felismerő skillem, vagy egész jól fel tudom mérni, mi az amire a nép nagyon vevő tud lenni, ennek előzménye, hogy nincs kb olyan youtubeos/got talentes/xfactoros/zenés videó amit ne láttam volna.
Néha egész jó oddsokat lehet találni, ha megmer húzni az ember egy váratlanabb helyezést, esetleg győztest (így sikerült például 2014 Conchita győzelmét megtalálnom 20-as oddsért, tavaly pedig a belgák nem várt helyezéséért kaptam egy szintén kellemes oddsot)

Az idei mezőny elég erősnek ígérkezik, jelenleg az oroszok a favoritok (bet365 alapján 1.50), utánuk jönnek az ausztrálok (5.00) akik ha jól tudom tavaly csatlakoztak a mezőnyhöz, őket követi az ukrán induló (9.00).
Aki esetleg nem követi, vagy nem tudná, a mi hazai indulónk Freddie (Fehérvári Alfréd Gábor) a Pioneer című számával. Freddiet sokszor lehetett hallani a rádióban Mary Joe című számával (már már az agyamra ment idővel), mindennemű elfogultság nélkül tudom mondani, hogy igen kivételes hangszínnel rendelkezik, és ezt az induló dalában is lehet érezni.

Az elődöntőből látszólag simán továbbjutottak, Freddie-re nem lehetett igazán kifogás, a vokálosok, legfőképp a középső borzalmas volt, a látványvilág okés volt, a dobos az tetszett. Összeségében ha Freddiék felfigyeltek Facebook oldalukon az egyhangú, segítőszándékú kommentekre, akkor jó eséllyel orvosolhatják a vokál problémát, és lehet keresnivalónk az Eurovízión. Jelenleg 8-as oddson kapható a Top 10-es befejezés. Fontos tudni hogy tegnap délelőtt még 4.5-es oddson lehetett kapni, a második elődöntő mezőnyéből többen is erősebbnek tűntek, mint ahogy előzetesen várták az emberek. A Top 10-be én az oroszokat, aussiekat, ukránokat, örményeket, franciákat, szerbeket, bolgárokat, azerieket várom nagyjából, és reménykedem majd egy elcsípett 9-edik, vagy 10-edik helyben.

És itt ki is emelném az ausztrál indulót, Dami Imet, aki egy koreai származású énekes, aki korábban, 2013-ban megnyerte már az ottani X Factort. Tegnap előtt még 10-es oddson lehetett fogni a győzelmét, azonban a elődöntős produkciója elvitte tegnap a showt, és már 'csak' 5-ös oddsért vihető. A zsűris szavazatokat úgy gondolom magasan vinnie kellene, kifogástalan, lúdbörző élő performanszot nyújtott tegnap este, és a twitter is visszhangok is igazolják ezt. Ehhez kellene nyilván egy elfogadható számú közönségszavazat, ilyen téren az oroszokat tudom előretenni, esetleg az ukránokat és így összeségében valuet látok Damiban.

Vélemények az indulókkal kapcsolatban odds szerinti sorrendben:
Oroszország (1.5): Sok 'baráti' ország, elfogadható szám, szuperhatásvadász (de effektív) háttérgrafika. Összeségében magas pontokat kell, hogy kapjanak, mind zsűri, mind közönségoldalon. Azért reménykedem, hogy egyikben sem ők lesznek a legjobbak, mert énekesileg vannak nála jobbak.
Ausztrália (5.0): Nagyon erős szám, ének és performansz nagyon a csúcson, kérdés, hogy a közönség is így gondolja-e majd. (2.37-ért nem rossz az oroszok nélküli győztes odds.)
Ukrajna (9.0): Szubjektíven megítélhető dal, nagyon erős az üzenete, némileg bemutat az oroszoknak, az énekesnek nagyon érdekes, sötétséggel átihatott hangszíne van. Ők voltak korábban 5-ös oddson, és az aussiek 10-esen. Ha még a közönségszavazatok terén jók az esélyeik, nehezen tudom elképzelni, hogy a zsűriszavazatok terén hasonlóan magas pontokat kapnak.
Franciaország (13.0): Egy igen kellemes dal, amolyan FIFA zenés hangzása van (aki sokat játszik FIFÁ-val, és meghallgatja a dalt az megérti), azonban itt náluk az a baj, hogy a klipben jobb, mint maga az élő előadás.
Svédország (15.0): Na ez az amit személyesen nem igazán értek. Semmi extrát nem látok a számban, nem rossz, de nincs is benne semmi átütő. A sok szomszéd ugyebár hozzátudni a jó pontokhoz.
Örményország (26.0): Ha nem is top 5-ös, de top mindenképp top 10-es dal, különleges a csaj, a dal, sokaknak nem tetszhet ránézésre, de igen csak volt visszhangja a médiában, és igen csak pozitív.

Tippek, amiket kinéztem magamnak (bet365):
Value/fun bet:
Magyarország első 10-ben végez @ 8.00
Ausztrália végső győztes @ 5.00

Amin érdemes gondolkozni:
Ausztrália végső győztes (oroszok nélkül) @ 2.37
Ausztrália 2. vagy jobb @ 2.20
Magyarország jobb helyen végez, mint Lengyelország @ 2.25

Value bet:
Franciaország jobb helyen végez, mint Svédország @ 1.72
Franciaország - öt nagy ország közötti (FRA, ITA, ESP, UK, GER) győztes @ 1.40
Örményország első 10-ben végez @ 1.22

Unibeten (free money típusú bet):
Franciaország jobb helyen végez, Németország @ 1.10
(Itt kb az kellene, h torokfájással együtt hasra essen a francia pali)

Hajrá Freddie!