A téténövelés út a hosszú távú sikerhez, vagy biztos út a rövidtávú bukás felé??

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Sziasztok! Kezdő sportfogadóként töprengtem el ezen a tétnöveléses dolgon.Én azt gondolnám, ha van egy olyan szisztéma ami viszonylag sokszor bejön egymás után és ritkán van sok vesztő egymás után, akkor a tétnövelés sikerre vezethet.Ez csak álom??  :D Mi a véleményetek?

Idézetet írta: Qqriq1010 Dátum november 10, 2012, 09:47:10
Sziasztok! Kezdő sportfogadóként töprengtem el ezen a tétnöveléses dolgon.Én azt gondolnám, ha van egy olyan szisztéma ami viszonylag sokszor bejön egymás után és ritkán van sok vesztő egymás után, akkor a tétnövelés sikerre vezethet.Ez csak álom??  :D Mi a véleményetek?

Szia! Az én véleményem az, h rossz helyre írtad ezt a kérdést. A másik, h a tétnövelés hosszútávon öngyilkosság. A múlt alapján lehet, h nincsenek hosszú, vesztes sorozataidat, de a múlt eseményei alapján következtetéseket levonni a jövőt illetőleg egy irtózatosan nagy dőreség lenne. Lehet, h egy-két évig működik majd a dolog; az sem elképzelhetetlen, h nem kell 2-3 lépcsőnél többet felmenned, de annak az esélyét is képtelen vagyok kizárni, h eljöjjön egy hosszabb vesztes sorozat, amikor úgy fogod égetni a pénzedet, h lassúbb megoldás lenne az, ha a pénzt a kandallóba szórnád.

Szia Jaaas! Elgondolkodtató amit írtál..és köszi, hogy ilyen gyorsan megírtad a véleményed!
Én pedig azt gondoltam talán jó lehet ez a tétnöveléses módszer...:-( De létezik olyan módszer ami hosszabb távon is működik?? Vagy lehet, hogy minden módszer csak egy vég nélküli harc a siker  érdekében hosszú távon az irodák ellen?

Idézetet írta: Qqriq1010 Dátum november 13, 2012, 12:42:56
Szia Jaaas! Elgondolkodtató amit írtál..és köszi, hogy ilyen gyorsan megírtad a véleményed!
Én pedig azt gondoltam talán jó lehet ez a tétnöveléses módszer...:-( De létezik olyan módszer ami hosszabb távon is működik?? Vagy lehet, hogy minden módszer csak egy vég nélküli harc a siker  érdekében hosszú távon az irodák ellen?

Igen, ha folyamatosan pénzt akarsz keresni, akkor ez egy vég nélküli harc.  :)
Meg kell találni azt, ahol az iroda hibázott vagy azt a területet, ahol te jobban látod az esélyeket, mint  a bukik.

Az iroda alapból 3-10% előnyben van a szorzók miatt, neked ezt kell ledolgoznod és rendszeresen, hosszú távon legalább 1-2%-kal (nagy, gyorsan forgatott tőke esetén) kell jobbnak lenned náluk.
Ha 50%-os valószínűségű eseményekből eltalálsz 100-ból 50-et, akkor veszteséges leszel, ha 54-et, akkor már lehetsz nyereséges, 60-nál meg meg is élhetsz belőle.
Na most 50-et bárki képes eltalálni, egy laikus is.

Az azért biztos, hogy csak annyit bukhatsz el, amennyit felteszel, ezért kötelező - szerintem - előre meghatározott szinteknél pénzt kivonni!

A tétemelés esetleg vesztes széria után indokolt, ha bízol magadban és a tippjeidben, persze itt sem drasztikus emelésre gondolok.
Nyertes széria után én inkább tétet csökkentek, mert jön a hullámvölgy egyszer úgyis és nem hagyhatom a lassan összegyűlt hasznot gyorsan elillanni. (meg ugye pénzt is vonok ki, ami visszafogja a kifizetés utáni tétjeim nagyságát)

A találati arány a legfontosabb, tesztelni kell mire vagy képes mik a leghosszabb vesztes szériáid és ha ez megvan akkor kell ráépíteni egy tétemeléses rendszert.

Idézetet írta: nasgur Dátum november 13, 2012, 17:50:13
A találati arány a legfontosabb, tesztelni kell mire vagy képes mik a leghosszabb vesztes szériáid és ha ez megvan akkor kell ráépíteni egy tétemeléses rendszert.

Szia nasgur! Én is így látom ahogy te! De kicsit megijeszt, amit Jaaas írt, hogy a múltból ne következtessünk a jövőre(mondjuk másból miből lehetne?) meg inkább az meggondolandó, hogy bármikor jöhet egy "végtelen hosszúnak" tűnő rossz sorozat,amit nem bír ki a számlám... Ki lehet ezt védeni valahogy szerinted? Vagy ennyi kockázatot muszáj vállalni valószínű.... Illetve azon gondolkodtam, hogy lehetséges az a számú negatív esemény ami már szinte "lehetetlen" , hogy bekövetkezzen? Gondolok itt arra, h teszteltem egy szisztémát és kijött, hogy max.8 negatív eredmény után jött a pozitív, akkor jogosan számíthatok arra, hogy max.10-12 ig fog elmenni a negatív eredmények sora a jövőben?? Mit gondolsz/tok?

"Igen, ha folyamatosan pénzt akarsz keresni, akkor ez egy vég nélküli harc.  :)"

Szia Knapp! Köszi az őszinte és részletes választ!! Elgondolkodtató!!!!!

Szerintem nincsen értelme keresni mi meddig mehet el.. Egyszer olvastam valahol ruletten elment 19ig a fekete sorozat száma..:D


Akkor érdemes bármiféle tétemeléssel foglalkozni ha már megtanultad mire szabad mire lehet/ mihez értesz a legjobban.
Nem tudom milyen régóta fogadsz de ha még kezdő vagy, akkor az első lépés minden tétemelés nélkül csak simán állandó téteket rakva megpróbálni minél egyenletesebben hozni a nyertes/vesztes arányt. Ha ez sikerül ami kb 1 év:D Utána jöhet egy kis mánimenedzsment, és akkor még mindig nem tartunk ott hogyan győződ le saját magad.. mikor a negatív széria után elszállsz és minden áron a következő izlandi 7oszály női .u17 tartalék meccsen akarsz minden visszanyerni:)


Olyan stratégiákat meg el kell felejteni ami arról szól hogy pl: 7 szer duplázhatsz tétet mert annyit bír ki a bankod mert semmi értelme.. Előbb elfog menni minthogy megdupláznád a bankod.

Egy biztos amíg kezdő vagy nem szabad havi 1-5ezer ftnál többet költeni fogadásra mert úgy is csak elbukod. Kezd kicsibe találj rá mi tetszik, melyik sport/ over, under,/ki nyer vagy akármi egy valamibe legyél jó.Ha pl kinézted a  focit kezdj el mindig állandó téttel fogadni, vezesd a tippjeidet hogy lásd később hol hibáztál, mi volt a hiba mit kell változtatnod. Ha ez megvan akkor el lehet gondolkozni egy kis tétemelésen, ha az is megy akkor ott fogsz tartani hogy idősebb vagy 2-3ével:) Én most tartok itt kb de 5-6évbe telt:)




Idézetet írta: nasgur Dátum november 14, 2012, 11:44:17
rmiféle tétemeléssel foglalkozni ha már megtanultad mire szabad mire lehet/ mihez értesz a legjobban.
Nem tudom milyen régóta fogadsz de ha még kezdő vagy, akkor az első lépés minden tétemelés nélkül csak simán állandó téteket rakva megpróbálni minél egyenletesebben hozni a nyertes/vesztes arányt. Ha ez sikerül ami kb 1 év:D Utána jöhet egy kis mánimenedzsment, és akkor még mindig nem tartunk ott hogyan győződ le saját magad.. mikor a negatív széria után elszállsz és minden áron a következő izlandi 7oszály női .u17 tartalék meccsen akarsz minden visszanyerni:)


Egyetértek, azzal kiegészítve, hogy ha megfelelő a találati arányod, nincs is nagyon szükség tétemelésre. (esetleg a felhizlalt tőkéből lehet nagyobb, de állandó nagyságú téteket pakolni)

A martingale módszer arra jó, hogy rossz találati aránynál is nyereségesek lehessünk, de akinek hosszú távon rosszak a tippjei, az ne emelgesse a téteket, hanem inkább rulettezzen.  :)

Sziasztok!
Köszönöm a választ és a jó tanácsokat!
Én egyébként pontosabban arra gondoltam, hogy megpróbálok "biztosra" menni... :-)Tudom, hogy ilyen nincs a sportban.De ha minden kimenetelre tennék és ami nem jön be azt emelném? Gondolok arra, hogy teszek pénz fociban a hazai kimenetelére is meg a  döntetlenre ill. a vendégre is.Amelyik bejön azon marad a kezdeti tét, ami nem ,azon meg emelek addig míg nem jön be.
Ez hülyeség szerintetek? Kell hozzá számlaméret, de le van fedve minden kimenetel...

Idézetet írta: Qqriq1010 Dátum november 27, 2012, 12:48:00
Sziasztok!
Köszönöm a választ és a jó tanácsokat!
Én egyébként pontosabban arra gondoltam, hogy megpróbálok "biztosra" menni... :-)Tudom, hogy ilyen nincs a sportban.De ha minden kimenetelre tennék és ami nem jön be azt emelném? Gondolok arra, hogy teszek pénz fociban a hazai kimenetelére is meg a  döntetlenre ill. a vendégre is.Amelyik bejön azon marad a kezdeti tét, ami nem ,azon meg emelek addig míg nem jön be.
Ez hülyeség szerintetek? Kell hozzá számlaméret, de le van fedve minden kimenetel...

Minden tétnövelős stratégia hiábavaló, idővel mindet megöli a szórás. Aki nem hiszi, az a saját pénzén fogja ezt megtanulni.

Idézetet írta: Qqriq1010 Dátum november 27, 2012, 12:48:00
Sziasztok!
Köszönöm a választ és a jó tanácsokat!
Én egyébként pontosabban arra gondoltam, hogy megpróbálok "biztosra" menni... :-)Tudom, hogy ilyen nincs a sportban.De ha minden kimenetelre tennék és ami nem jön be azt emelném? Gondolok arra, hogy teszek pénz fociban a hazai kimenetelére is meg a  döntetlenre ill. a vendégre is.Amelyik bejön azon marad a kezdeti tét, ami nem ,azon meg emelek addig míg nem jön be.
Ez hülyeség szerintetek? Kell hozzá számlaméret, de le van fedve minden kimenetel...

Ennek utánaszámoltál  a gyakorlatban?
Igazából tolnád magad előtt a veszteséget és azzal nyugtatnád magad, hogy minden körben van egy nyertes szelvényed.
Ha nem kiegyensúlyozottan jönne mindhárom kimenetelre találat rövid időn belül, akkor nagyon elúsznál!

Mi történik például, ha 5x egymás után ugyanaz a vonal nyer, mondjuk 5 hazai győzelem születik?
(Az induló tét 1 egység szelvényenként, 3-as szorzót hoz mindegyik kimenetel az egyszerűség kedvéért, fordulónként 1 egységgel emeljük a vesztes téteket)

A feltett tétek alakulása:
1. "forduló":  1 1 1
2.: 1 2 2
3.: 1 3 3
4.: 1 4 4
5.: 1 5 5

A 6. kör előtt feltettünk összesen 35 egységet és visszanyertünk 15-öt (körönként 3-at).
Tehát van már 20 egység mínuszunk és jön a tétemelés ismét: 1 6 6 egységekkel, azaz már -33 egység lesz összességében a pénz, amiért sírhatunk.
Végre bejön mondjuk egy x, akkor visszanyerünk 18-at. (összesített egyenleg így is -15)
Örülhetünk, de a következő körben már két kimenetelen lesz alacsonyabb tét:
2 1 7, azaz 10 egységgel szálunk be (összesített mínusz -25) és ha az 1 vagy az x jön, akkor csak 6 illetve 3 egységet kapunk vissza.
Ha a vendég győzelem jön, akkor visszakapaszkodunk -4 egységre, de mivel legközelebb 3 2 1 egységeket kell feltenni, garantáltan nem leszünk pluszba a következő kör végére sem. (-14 egységről indulva nyerünk 3-9 egységet)
Arról most nem is beszélek, hogy ha megint beragadunk és 3-4 körön keresztül az alaptétes tippünk jön ismét, akkor megint összeszedtünk egy nagyobb mínuszt.

És mi történik, ha agresszívebben emeljük a tétet, például duplázunk vesztes tipp esetén?
Mindössze annyi, hogy az iménti példából kiindulva a 6. forduló előtt nem -33, hanem -117 egységünk lesz...

(1 1 1
1 2 2
1 4 4
1 8 8
1 16 16
és jöhet a 6. sorozat 1 32 32...)

Igen, ha 100 ft-os alaptétekkel kezdünk, a "konzervatívabb" emelésnél 5 egyező tipp után 3300ft lesz a veszteségünk (még ha nem is valljuk be magunknak), a tétduplázásnál pedig 11700 ft.
Mindössze 5 kör után...

Nem tudom, hogy lesz ebből jövedelem...
Bármi is történik, két kimenetelünk rossz, az termeli a veszteséget és szívja magába folyamatosan a téteket. Ezt kéne egyetlen tippnek fedeznie.



A mindhárom kimenetelre tett téteknek az a hátránya, hogy szinte sosincs olyan pont, mikor kiszállhatnál haszonnal.
Ha csak egy csapatnak elkezded mondjuk játszani a döntetlenjeit (vesztes tipp után tétemeléssel), akkor ha jön végre az a fránya X, akkor jól kiszámolt tét esetén pluszban leszünk.

Bár szerintem a tétemelést lehet némileg kompenzálni szorzóemeléssel is!
Vagy ha foci döntetlenekre vadászunk, akár a 3. körig is megúszhatjuk a tétemelést, ha kisebb nyereséggel beérjük. (a 3 feletti átlagszorzók miatt ha csak minden 3. tippünk jön, az már pluszt jelent)
Viszont ha tétet kell emelni, akkor ezt kiválthatja, ha melléteszünk egy másik esemény (mondjuk 1.5-ös szorzóval), esetleg az x helyett a pontos végeredmény 0:0-t és 1:1-t játsszuk le.

Idézetet írta: Knapp Dátum november 28, 2012, 10:49:08
Ennek utánaszámoltál  a gyakorlatban?
Igazából tolnád magad előtt a veszteséget és azzal nyugtatnád magad, hogy minden körben van egy nyertes szelvényed.
Ha nem kiegyensúlyozottan jönne mindhárom kimenetelre találat rövid időn belül, akkor nagyon elúsznál!

Mi történik például, ha 5x egymás után ugyanaz a vonal nyer, mondjuk 5 hazai győzelem születik?
(Az induló tét 1 egység szelvényenként, 3-as szorzót hoz mindegyik kimenetel az egyszerűség kedvéért, fordulónként 1 egységgel emeljük a vesztes téteket)

A feltett tétek alakulása:
1. "forduló":  1 1 1
2.: 1 2 2
3.: 1 3 3
4.: 1 4 4
5.: 1 5 5

A 6. kör előtt feltettünk összesen 35 egységet és visszanyertünk 15-öt (körönként 3-at).
Tehát van már 20 egység mínuszunk és jön a tétemelés ismét: 1 6 6 egységekkel, azaz már -33 egység lesz összességében a pénz, amiért sírhatunk.
Végre bejön mondjuk egy x, akkor visszanyerünk 18-at. (összesített egyenleg így is -15)
Örülhetünk, de a következő körben már két kimenetelen lesz alacsonyabb tét:
2 1 7, azaz 10 egységgel szálunk be (összesített mínusz -25) és ha az 1 vagy az x jön, akkor csak 6 illetve 3 egységet kapunk vissza.
Ha a vendég győzelem jön, akkor visszakapaszkodunk -4 egységre, de mivel legközelebb 3 2 1 egységeket kell feltenni, garantáltan nem leszünk pluszba a következő kör végére sem. (-14 egységről indulva nyerünk 3-9 egységet)
Arról most nem is beszélek, hogy ha megint beragadunk és 3-4 körön keresztül az alaptétes tippünk jön ismét, akkor megint összeszedtünk egy nagyobb mínuszt.

És mi történik, ha agresszívebben emeljük a tétet, például duplázunk vesztes tipp esetén?
Mindössze annyi, hogy az iménti példából kiindulva a 6. forduló előtt nem -33, hanem -117 egységünk lesz...

(1 1 1
1 2 2
1 4 4
1 8 8
1 16 16
és jöhet a 6. sorozat 1 32 32...)

Igen, ha 100 ft-os alaptétekkel kezdünk, a "konzervatívabb" emelésnél 5 egyező tipp után 3300ft lesz a veszteségünk (még ha nem is valljuk be magunknak), a tétduplázásnál pedig 11700 ft.
Mindössze 5 kör után...

Nem tudom, hogy lesz ebből jövedelem...
Bármi is történik, két kimenetelünk rossz, az termeli a veszteséget és szívja magába folyamatosan a téteket. Ezt kéne egyetlen tippnek fedeznie.

Idézetet írta: Knapp Dátum november 28, 2012, 10:49:08
Ennek utánaszámoltál  a gyakorlatban?
Igazából tolnád magad előtt a veszteséget és azzal nyugtatnád magad, hogy minden körben van egy nyertes szelvényed.
Ha nem kiegyensúlyozottan jönne mindhárom kimenetelre találat rövid időn belül, akkor nagyon elúsznál!

Mi történik például, ha 5x egymás után ugyanaz a vonal nyer, mondjuk 5 hazai győzelem születik?
(Az induló tét 1 egység szelvényenként, 3-as szorzót hoz mindegyik kimenetel az egyszerűség kedvéért, fordulónként 1 egységgel emeljük a vesztes téteket)

A feltett tétek alakulása:
1. "forduló":  1 1 1
2.: 1 2 2
3.: 1 3 3
4.: 1 4 4
5.: 1 5 5

A 6. kör előtt feltettünk összesen 35 egységet és visszanyertünk 15-öt (körönként 3-at).
Tehát van már 20 egység mínuszunk és jön a tétemelés ismét: 1 6 6 egységekkel, azaz már -33 egység lesz összességében a pénz, amiért sírhatunk.
Végre bejön mondjuk egy x, akkor visszanyerünk 18-at. (összesített egyenleg így is -15)
Örülhetünk, de a következő körben már két kimenetelen lesz alacsonyabb tét:
2 1 7, azaz 10 egységgel szálunk be (összesített mínusz -25) és ha az 1 vagy az x jön, akkor csak 6 illetve 3 egységet kapunk vissza.
Ha a vendég győzelem jön, akkor visszakapaszkodunk -4 egységre, de mivel legközelebb 3 2 1 egységeket kell feltenni, garantáltan nem leszünk pluszba a következő kör végére sem. (-14 egységről indulva nyerünk 3-9 egységet)
Arról most nem is beszélek, hogy ha megint beragadunk és 3-4 körön keresztül az alaptétes tippünk jön ismét, akkor megint összeszedtünk egy nagyobb mínuszt.

És mi történik, ha agresszívebben emeljük a tétet, például duplázunk vesztes tipp esetén?
Mindössze annyi, hogy az iménti példából kiindulva a 6. forduló előtt nem -33, hanem -117 egységünk lesz...

(1 1 1
1 2 2
1 4 4
1 8 8
1 16 16
és jöhet a 6. sorozat 1 32 32...)

Igen, ha 100 ft-os alaptétekkel kezdünk, a "konzervatívabb" emelésnél 5 egyező tipp után 3300ft lesz a veszteségünk (még ha nem is valljuk be magunknak), a tétduplázásnál pedig 11700 ft.
Mindössze 5 kör után...

Nem tudom, hogy lesz ebből jövedelem...
Bármi is történik, két kimenetelünk rossz, az termeli a veszteséget és szívja magába folyamatosan a téteket. Ezt kéne egyetlen tippnek fedeznie.

Szia Knapp!
Köszi, h időt és energiát nem kímélve számoltál és válaszoltál.
Igazad van abban amit leírtál.Én is hasonlóra gondoltam, bár még sem ugyanerre.
Olyan meccseket vennék amikor 2,4(h)  3,1(d)   2,4(v) az oddsok.
És a döntetlenre raknék,amit emelnék persze addig amíg nem jön be, de a jövőbeni nyereményem egy részét minden fogadás alkalmával feltenném a hazai ill. vendég kimenetelre is.
Pl.:  10.000 ft 2,4(h)
       10.000 ft 2,4 (v)   ha ezek közül bármelyik bejön nyerek 4.000 ft-ot  és ezzel egyidőben emelem a (d) tétet. amire első körben teszek 11.000 ft-ot, ha nyerek, akkor 34.100 ft ot nyerek, amiből lejön a 2x10.000 , meg a 11.000 -es (d) tétje és marad 3100 ft, de a (h) és (v) téteket kiütöttem.És azt még nem írtam, hogy a (h) és (v) téteket nem emelem, állandó 10.000 vagy akármennyi ,amennyit a pénztárca megenged én is csak hasraütésre írtam az összegeket.
Persze itt is csak akkor vagyok jó, ha bejön a döntetlen, akkor tudom csak a (d) tétemelést befejezni és elölről kezdeni.
De ha csak simán emelném a tétet a (d) nél és nem tennék közben 10-10.000 ezret a (h) ra és (v) re, akkor nem lenne egy állandó bevételem, ami majd csak akkor realizálódik persze ha jön a döntetlen... :-)
Erről mi a véleményed??? Nagyon kíváncsi lennék  rá...Előre is köszi!!!